Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Anėtarėsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime

  Censure ne kete forum nese kritikon interesat greke

  Te dashur miq te forumit shqiptar,

  Sic e dini isha moderator ne kete forum, nje titull qe me kufizonte ne shkrimet e mia. Sidoqofte, postova nje shkrim ku thoja se bashkepunimi i disa personave ne kishen ortodokse shqiptare me politiken si ate "shqiptare" si dhe me ate greke, eshte kthyer ne nje problematike per kombin shqiptar. Dhe bera paralelizem mes asaj qe ndodhi ne Rusi dhe Shqiperise.

  Per kete u hoqa si moderator nga Albo dhe u kercenova dhe me perjashtim nga forumi nese hap tema te tilla.
  Ppas kesaj e pashe qe ky forum nuk eshte me shqiptar, dhe eshte kthyer si ne ate Rusine e Putinit ku cdo gje censurohet e denohet.

  Gjithashtu, ofensiva e ndermarre keto dite per te fshire cdo lloj teme e postimi qe kritikojne marreveshjen e fshehte per ndryshimin e kufijve ujore te Shqiperise po me le shume shije te hidhur.

  Ndersa kreu i forumit shan e vjell vrer ndaj disa personave, fshihen e zhduken cdo lloj teme e postimi qe nuk shkon me linjen progreke. Kjo eshte nje ceshtje shume serioze.

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  32
  Postime
  2,847
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 9 postime
  Eshte e natyrshme, jan vellezer nga feja dhe prijesi i tyre eshte grek

 3. #3
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime
  Cdo anetar i thjeshte i forumit qe nuk respekton misionin e forumit shqiptar por ben thirrje per sulme ndaj komuniteteve fetare dhe krereve te ketyre komuniteteve fetare, do te perjashtohet nga forumi. Respekti ndaj komuniteteve fetare ne Shqiperi eshte respekt ndaj lirise se cdo shqiptari qe i perket atij komuniteti. Dhe kjo nuk eshte nje shkelje vetem ne forumin shqiptar, kjo eshte nje shkelje e ligjit ne Republiken e Shqiperise: kushdo qe ben thirrje publike per sulme ndaj nje komuniteti te caktuar fetar qe shteti e njeh si te tille, ai person pergjigjet perpara ligjit te atij vendi. Nese nuk e dije, mesoje.

  Kjo eshte e vertete per komunitetin orthodhoks, kjo eshte e vertete per te gjitha komunitetet fetare ne Shqiperi qe ne i respektojme ne kete forum. Une te bera nje nder duke te hequr vetem si moderator, pasi une nuk mund te mbaj ne staf nje njeri qe mban bindje ekstremiste dhe ben thirrje per lufte civile ne Shqiperi. Sic ta bera te qarte ne mesazhin privat, po te kish qene nje anetar i thjeshte i forumit do te ishte perjashtuar nga forumi.

  Po do te marresh pjese ne kete forum, ben mire te mesosh te respektosh lirine e shqiptareve per te besuar ne Zot dhe te respektosh institucionet e tyre fetare qe keto komunitete kane. Nese nuk e ben dot kete gje, shko e gjej ndonje forum tjeter shqiptar ne Internet qe lejon thirrje per pushtime kishash e dhune ndaj njerezve te Zotit.

  Albo

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •