Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 23
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime

  Koalicioni qeveritar n IRJM sht n kriz?!

  Koalicioni qeveritar n IRJM sht n kriz?!


  Maqedonia n prag t krizs politike. BDI paralajmron se nse n parlament kalon ligji i propozuar nga partneri i tyre i koalicionit VMRO DPMNE pr branitellat, ather ministrat e Ahmetit do ti thon lamtumir kryeministrit Gruevski. Sekretari i prgjithshm i BDI-s Abdilaqim Ademi n nj brifing me gazetar tha se Gruevski ka shkelur marrveshjen pr formimin e Qeveris. Lideri i BDI-s Ali Ahmeti, pas takimit q kishte me Filip Rikerin, krkoi nga partneri i tij kryeministri Nikolla Gruevski q ta respektoj marrveshjen pr koalicion. Kjo situat nuk sht e prpunuar, ne kemi marrveshje pr koalicion pr katr vitet e ardhshme dhe mendoj q sht shum parimore t respektohet marrveshja pr koalicion. Mendoj se duhet t shqyrtohet marrveshja dhe t konsultohet marrveshja , tha Ali Ahmeti, kryetar i BDI-s. Sekretari i prgjithshm i BDI-s Abdilaqim Ademi n brifing me gazetar, tha gjithashtu se tash pasi VMRO DPMNE-ja ka shkelur marrveshjen dhe ka propozuar nj ligj t till, ather deputett e Ahmetit do t intervenojn me amendamente me qllim q i njjti ligj ti prfshij t gjith qytetart e dmtuar n konfliktin e vitit 2001 pavarsisht prkatsis etnike, q do t thot q ai t vlej edhe pr ish ushtart e UK-s dhe familjet e dshmorve. Ademi tha se nse kto amendamente refuzohen nga partia e Gruevskit, ather ajo do t ndikoj dukshm n marrdhniet ndretnike dhe do t v n pikpyetje funksionimin e Qeveris. Sekretari i prgjithshm i BDI-s Abdylaqim Ademi prkujtoi edhe bisedimet pr formimin e Qeveris aktuale: Gjat kohs s negociatave pr formimin e Qeveris aktuale, VMRO DPMNE-ja kishte propozuar t njjtin ligj. Qndrimi i partis son ka qen i prer, se ne jemi t gatshm q t hapen kto tema n mnyr q edhe ne si parti t propozonim nj ligj pr zgjidhjen e statusit t ish ushtarve t UK-s. Pas ktij qndrimi t BDI-s, ishe vet VMRO DPMNE-ja ajo e cila kishte vendosur q t trhiqet nga krkesa duke thn se gjat ktij mandati nuk do t hapin kt shtje, ka thn Ademi i cili ka kryesuar grupin e BDI-s n negociata me VMRO DPMNE-n. Ai madje tha se VMRO DPMNE n at koh krkonte q si kompensim pr amnistin, t kalonte t njjtin ligj, por sipas tij, kjo gj nuk ka qen e pranueshme pr partin e Ahmetit. Ademi nuk prjashtoi mundsin q ky hap i Gruevskit q t propozoj kt ligj t jet si reagim pas ngjarjes n Sllupan, kur ministrat shqiptar t shoqruar edhe nga oficer t ARM-s nderuan dshmort e UK-s dhe martirt e konfliktit t vitit 2001. Sekretari i prgjithshm i BDI-s Abdylaqim Ademi, tha se qllimi kryesor i BDI-s ka qen q ti nderoj t gjith t rnt n konfliktin e 2001, prfshir ktu edhe pjestart e policis s Maqedonis, me qllim q t arrihet pajtimi mes palve. Alsat


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime
  Gruevski: 'Koalicioni n kriz, jemi t gatshm pr gjithka'

  Kryeministri Nikolla Gruevski nga Krova i drgoi sot mesazhe Ali Ahmetit. Gruevski tha se koalicioni qeveritar sht n kriz si rezultat i ndryshimeve n sjelljen s nj pjese t krerve t BDI-s, q kulmuan me ngjarjen n Sllupan. Gruevski tha se sht i gatshm pr zgjedhje t parakohshme, n qoft se BDI e ndrmerr kt hap edhe pse si u shpreh, partia e tij nuk e dshiron kt.

  “Po ekziston kriz n koalicionin qeveritar. Vitin e fundit pas zgjedhjeve parlamentare nj pjes e udhheqsis s BDI-s nuk sillet n mnyr korrekte ashtu si n t kaluarn. N tre vitet e kaluara, BDI-n si partner t koalicionit e konsideronim si parti q mban fjaln dhe sillet n mnyr korrekte n prputhje me marrveshjen ton, dhe ne prpiqeshim t mbajm fjaln pr gjrat q ishim marr vesh. Gjat ktij viti nj pjes e tyre, jo t gjith, mbase pr shkak se ndjenin se n parlament VMRO DPMNE-ja nuk e ka shumicn sepse ka 56 deputet dhe n njfar mnyr shumicn e mbulon BDI-ja me deputett e vet, ose ndoshta pr dika tjetr un nuk e di, ka devijime nga praktika q e kishte kjo parti. Un disa her n muajt e kaluar kam biseduar me numrin nj t BDI-s. E kam njoftuar se persona t caktuar sillen n mnyr jokorrekte dhe kjo ndoshta ishte kulmi i nj sjelljeje t till jokorrekte dhe irrituese e cila nuk kontribuon as pr realizimin e qllimeve t BDI-s, e as pr realizimin e disa shtjeve kye pr shqiptart n Maqedoni, n t kundrtn kjo vetm kontribuon n rritjen e tensioneve. Kshtu q, n pyetjen e juaj nse ekziston kriz, gjithsesi se PO pas ksaj ngjarje q ndodhi”, tha Nikolla Gruevski, kryeministr.

  Gruevski gjithashtu tha se mund t ket zgjedhje t parakohshme parlamentare nse BDI e dshiron kt.

  “Mund t ket nse BDI-ja vlerson se jan t nevojshme zgjedhjet e parakohshme parlamentare ne nuk i dshirojm, por VMRO DPMNE sht e gatshme edhe pr kt opsion nse BDI-ja ndrmerr nj hap t till”, tha Nikolla Gruevski, kryeministr.

  Ndrkoh duke komentuar aktin e nderimit t dshmorve t ish UK-s n Sllupan Gurevski tha se Ministri i Mbrojtjes Fatmir Besimi ka qen n ekskursion privat, dhe se ky akt nuk paraqet as vizion dhe as lidership t guximshm.

  “Akti n Sllupan ishte ekskursion privat t Ministrit t Mbrojtjes Fatmir Besimi ose detyr t tij partiake. Ai as nuk krkoi e as nuk do t merrte plqim nga Qeveria pr t pasur fardo nderimi qeveritar apo drgimin e tij n at vend. Akoma m keq sht ajo q ai shkoi me persona t uniformuar dhe n at mnyr i lndoi ndjenjat e maqedonasve. Dgjova se sot ai ka shprehur keqardhje pr kt ngjarje. sht mir q ka shprehur keqardhje dhe q ka kuptuar se ajo nuk sht pun vizionare, as lidership i guximshm, apo patriotizm, por n t kundrtn prkeqson marrdhniet ndretnike dhe krijon situat konfliktuoze dhe tensione”, Nikolla Gruevski, kryeministr.

  Gruevski madje u shpreh se me rndsi sht t mbahet sinqeriteti n raporte me cilindo partner dhe t ruhet dinjiteti i popullit maqedonas. Pr kt, si u shpreh ai, nuk mund t ket asnj mim. Nj dit m par nga BDI paralajmruan se nse n parlament kalon ligji i propozuar nga partneri i tyre i koalicionit VMRO DPMNE pr ‘branitellat’, ather ministrat e Ahmetit do t’a braktisin qeverin. Alsat
  Ndryshuar pr her t fundit nga Mexhi : 22-08-2012 m 13:45


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  O burra, kjo zhurm ka pr qllim t’i harrojm t gjitha “Monstrat” e ksaj qeverie!
  Than se VMRO-DPMNE dhe BDI jan para shkurorzimit. Por duke harruar se n “tenderokraci” ka shumka q nj ift e bn t pandashm. Pastaj thane se Ali Ahmeti hesht ngaq ndodhet prpara vendimit t rndsishm: t braktis apo jo koalicionin qeveriss. E n t vrtet harruan se ai shum rrall ka folur dhe kryesisht vetm ka heshtur.

  ka nuk u tha gjat ktyre disa ditve prej se Fatmit Besimi u prkul prpara “branitellave” t rn gjat konflikti t 2001 si dhe dshmorve tan n Sllupan. E n ndrkoh, sipas medieve maqedonase, Besimi ka “krkuar falje” pr veprimin n Sllupan q do ket mund t’i ofendoj maqedonasit, por jo edhe nga shqiptart q mbase jan ofenduar nga prkulja e tij para obeliskut t “Branitelave” q ndoshta edhe kan vrar ndonj shqiptar. Gjithashtu n ndrkoh edhe VMRO doli me propozim ligjin pr privilegjet q do u takojn “Branitellave”. Pra ka nuk u tha pr t’u prodhuar sa m shum mjegull pr votuesit t cilve dikush duhet t’u thot: O burra, mos lejoni q kjo zhurm t shndrrohet n mjegull e cila do e thelloj harresn tone monstruoze pr “Monstart” q na i bri kjo qeveri!

  Gjat ksaj zhurme dikush tha se BDI-ja ksaj radhe nuk do lshoj pe, e do e braktis qeverin. T tjert pohuan se m pare Vojvodina do shkputet nga Serbia se sa Ali Ahmeti nga Gruevski. Kta q theksojn pandashmrin e Gruevskit dhe Ahmetit, u thirren n argumentin se sikur BDI-ja t’i prmbahej ndonj parimi, ajo gjer m tani me dhjetra her do duhej ta braktiste koalicionin qeveriss. Dhe prmendn aksionin policor “Monstra” q prfundoi me njzet “terroirist islamik” t arrestuar por ndaj t cilve ende nuk ka asnj akt akuz si dhe mosprfilljet e Gruevskit ndaj BDI-s gjat realizimit t projekteve q VMRO-ja i ndrtonte natn e BD-ja kinse i rrnonte ditn, si pr shembull Kishn n Kalan e Shkupit?

  Na mbyti zhurma pr mospajtimet mes VMRO-DPME-s e BDI-s q prodhon vetm mjegull e n t ciln duhet t futen votuesit shqiptar e maqedonas, q t mos i shohin Gruevskin e Ahmetin si jan duke i shpalosur flamujt etnik q do i valvisin gjat fushatave parazgjedhore. N ndrkoh kta t BDI-s prnjher u trimruan. Mbase m n fund kt ua lejoi Gruevski, ngaq e pa se sht duke i marr lumi. N tr kt zhurm u zbulua edhe e vrteta se BDI-ja i ka premtuar VMRO-DPMNE-s se nuk do e hap shtjen e zgjidhjes s problemit t ish-ushtarve t UK-s e familjeve t tyre. shtje pr t ciln - ata q nuk harrojn shpejt e kujtojn se – kta pushtetart e BDI-s shpesh thoshin se s shpejti do zgjidhet, por pa na treguar se kjo shpejtsi do jet e njjt me at pr zyrtarizimin e gjuhs shqipe, e pr ka BDI-ja tha se do i nevojitet edhe nj mandat qeverisjeje.

  Pa dyshim se BDI-ja edhe mund ta braktis koalicionin qeveritar, por vetm nse ashtu jan marr vesh me Gruevskin: q para zgjedhjeve t shkurorzohen e q pastaj srish t bashkohen n altarin qeveriss. Ky sht fundi m i mundshm nga kjo grindje BDI-VMRO. E nse ndodh kjo ather BDI-s do i rriten shpresat se sht shtuar numri i budallenjve q nuk e kan kuptuar se n politik e psojn vetm ata q humben n mjegulln e shkaktuar nga zhurma ndrpartiake. Andaj edhe mund t thuhet: tani nuk jan n konflikt BDI-ja dhe VMRO-DPMNE-ja, por harresa jon monstruoze ndaj “mostrave” q na i prgatiti kjo qeveri dhe pjekuria e votuesit shqiptar. Pra, mos u shqetsoni se BDI-ja ka shum arsye t mos e braktis koalicionin qeveriss. Mendoni ju se aq leht Ali Ahmeti do lejonte q Musa Xhaferi t mbetej i papun, ta humbiste kolltukun e zvends kryeministrit!? E drejta pr t qen t papun na takon neve, e jo njerzve q prjet do u mbetet “borxhli” ky popull! E drejta pr t qen t papun na takon neve, e jo njerzve q prjet do u mbetet “borxhli” ky popull!


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  BDI dhe VMRO jan mar vesh pr t prdorur fjalor ekstrem nacionalist!
  Sipas disa burimeve t OhridSkaj, dy jav para se t shkoj n pushime Gruevski, n mes VMRO-DPMNE-s dhe BDI-s, e t udhhequra nga Protugjeri, Artan Grubii, Ilija Dimovski dhe Bujar Osmani sht rn dakord pr nj operacion n shkall t gjer, pr t aktruar dhe simuluar prplasje ndrmjet partive t koalicionit qeveriss.

  Kshtu burimi ka thn se nj pjes e BDI-s dhe VMRO-DPMNE kto bisedime i kan zhvilluar n Hallkidiki n hotelin "Sani Beach Resort".

  Kjo loj ka t bj me at q srish t ngriten lart ndjenjat patriotike, ngase e kan t nevojshme nj gj t till Gruevski dhe Ali Ahmeti, pr rritjen e rejtingut t tyre.

  Grupet kan marr urdhra nga lidert e tyre pr t prdorur fjalor ekstrem nacionalist n mes vete, me qllim q deri n nntor t ket zgjedhje t parakohshme parlamentare. Ali Ahmeti dhe Nikolla Gruevski, gjithnj sipas ktij burimi, kan qen shum t shqetsuar me presionin q sht duke ua br Bashksia Ndrkombtare.

  Megjithat, ka dyshime se sa do t ket sukses plani i dy partive qeveritare, pasi q edhe nse BDI-ja do t largohet nga kolaicioni qeveriss, diplomatt e BE-s do t bjn presione q t ket kalicion t gjer qeveritar./Almakos.com


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  Rnia e Qeveris shtje orsh - Ligji pr BRANITELLAT n procedur parlamentare  Propozim ligji pr 'branitellat' tashm sht n procedur parlamentare. Kryetari i Kuvendit Trajko Veljanovski pr kt gj i ka njoftuar kordinatort e grupeve parlamentare nprmjet SMS porosive. Me kt hap t partis s Gruevskit, vihet n pikpyetje funksionimi i mtejshm i koalicionit Qeveritar.


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime  Takohen Gruevski dhe Ahmeti


  Kryeministri Nikolla Gruevski, pas vizits nj ditshe n Republikn Serpska, si mson ALSAT M sonte pritet t takohet me liderin e BDI-s Ali Ahmeti pr t diskutuar pr marrdhniet brenda koalicionit, pas futjes n procedur parlamentare t ligjit pr branitellat, nga ana e deputetve t VMRO DPMNE-s. Si msohet, Ahmeti, partnerit t tij Gruevski pritet tia bj me dije qndrimin e tij dhe t partis q prfaqson lidhur me ligjin e branitellave. BDI do ti jap mbshtetje ligjit vetm nse atij i ndrrohet emri dhe i njjti prmban t drejtat e njjta edhe pr ish pjestart e UK-s dhe familjeve t tyre. Nuk prjashtohet mundsia q Ahmeti tia bj me dije kryeministrit Gruevski se nse dshiron q t vazhdoj edhe m tej koalicioni aktual, ather do vit m 13 gusht me vendim t Qeveris dhe pjesmarrje t ministrave dhe pjestarve t ARM-s do t nderohen dshmort e UK-s. Ndryshe vetm pak minuta pasi u njoftua se VMRO DPMNE-ja ka dorzuar n parlament ligjin pr branitellat , kabineti i kryeministrit Nikolla Gruevski ka njoftuar se ai ka udhtuar pr vizit njditshe n Banja Lluk, t Republiks Swrpska, pr t marr pjes n firmosjen e nj marrveshjeje pr ndrtimin e autostrads Banja Lluk-Doboj q do ta ndrtoja kompania Granit nga Shkupi. Kryeministri Gruevski n Banja Luk takoi edhe kryetarin e Republika Serpsks Millorad Dodik. Ndrkoh gjat dits zv.kryeministri Musa Xhaferi realizoi takim me zv/ndihmsin e sekretares amerikane t shtetit Filip Riker. Xhaferi pas takimit me Rikerin nuk deshi t prononcohet pr media, pr zhvillimet e fundit pas dorzimit t ligjit pr branitellat n procedur parlamentare.


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  Prfundoi takimi, Ahmeti-Gruevskit: 'Nse nuk trhiqet ligji i 'branitellave', bie Qeveria  Takimi mes kryeministrit Nikolla Gruevski dhe liderit t BDI-s Ali Ahmeti ka prfunduar pa ndonj vendim konkret. Gruevski dhe Ahmeti q t dy kan mbet n qndrimet e tyre, diametralisht t kundrta pr zhvillimet e fundit n vend. Dy lidert e partive m t mdha n vend gjat takimit t sontm m tepr koh kan harxhuar duke arsyetuar vendimet e marra nga subjektet e tyre, pr prkuljen e ministrave dhe oficerve t ARM-s para dshmorve t UK-s n Sllupan, dhe vendimi pr propozim ligjin e branitellave. ALSAT M mson se qndrim i fundit i liderit t BDI-s Ali Ahmeti ka qen i prer: 'Nuk vazhdon koalicioni, nse VMRO-DPMNE nuk trhiqet nga propozim ligji i branitellave' Pas ktij qndrimi t Ahmetit, topi sht n duart e Gruevskit, do t trheq apo jo ligjin mbrapa, pritet t shihet ditt n vazhdim pr kur e kan ln q dy lidert Gruevski dhe Ahmeti t ndgjohen ose takohen prsri. Burime nga VMRO DPMNE thon se takimi ka qen i hapur dhe dy lidert kan hapur t gjitha shtjet ndrsa Gruevski i ka elaboruar liderit t BDI-s deklaratn e tij t dhn para disa ditve lidhur me kto ngjarje.Alsat


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  Komandanti vazhdon t na mashtroje Ne vazhdojm ta votojm !


  Nga Blerim ALiu

  Nj or n kto caste, vazhdon t bje tika-tak,tik-tak!-Dhe kjo, padyshim sht ora e komandantit ton ,z.Ali Ahmeti.Partneri tij qeveritar z.Gruevski me ligjin pr BRANITELLAT prfundimisht e pshtyri n fytyr komandantin ton.Kjo tik-take e komandantit nuk ka t bje me ofendimin e nncmimin.As me krenarin dhe dinjitetin e komandantit apo t shqiptarve .Ka t bje me fatin e tij dhe atyre pr rreth.

  Komandanti ka dhn prova gjat viteve se pr nncmimin,ofendimin ,prbuzjen dhe nprkmbjen e krenaris, nuk mrzitet shum.Mjafton t shohim pas t bmat e partsi q ai drejton dhe atij vet.T prkujtojm vetm disa:-enciklopedia maqedonase, maqedonishtja nga klasa e par, ligji pr natalitetin vetm pr maqedonasit,,qindra miliona euro pr projektin SHKUPI 2014,ligjin pr prdorimin e gjuhs shqipe( pas disa mandateve,komandanti tha n mandatin tjetr e rregullojm !) ligjin pr flamurin shqiptar (tre her m I vogl se ai maqedonas) diskriminimi n punsime t shqiptarve ,prkundr Marrveshjes s Ohrit (mbi 60.000 maqedonas t punsuar rishtazi),vrasja e Harun Aliut dhe tre shokve t tij,rasti MONSTRA dhe deklaratat fyese t Ministrit t Punve t Brendshme pr shqiptart ,e shum e shum raste tjera q pr nj shqiptar t vogl e le m pr nj shqiptar t madh q sht komandanti yn me partin e tij (BDI) do t paraqite ofendim ,prbuzje dhe nprkmbje t krenaris shqiptare.Mirpo komandanti yn me cifteli n oda e kokulur para Gruevskit,nuk e kishte at hall. Halli I tij dhe I njrzve pr rreth tij ishin dhe ngelin tre gjra: Pushteti ,pushteti dhe vetm pushteti !

  E ne shqiptart me votat tona,vecmas ne t Shkupit e Kumanovs,pastaj t Tetovs e Gostivarit,pr Krcovn as q flasim, Strug e Manastir ,ia mundsuam komandantit qeverisjen.Edhe pse 2001 kishte qen nj mashtrim , ne me zemrgjersin ton megjithate ia dham votn komandantit ton.I vran pabesisht Harun Aliun me shok ,ne prap e votuam komandantin !-Na I vjedhin paret cdo dit pr projektin SHKUPI 2014 ,ne prap votn komandantit dhe partis s tij!-Ndodhi MONSTRA dhe aksioni famkeq policor ku npr duar t policis kaluan mbi 400 shqiptar n mesin e tyre nna dhe motrat tona duke I maltretuar e fyer, ne do t duhet prap ta votojm komandantin ton ,se nuk bn !-Komandanti e din kt ,prandaj edhe sillet kshtu !-Komandant, vazhdo t na mashtrojsh, se ne shqiptart t votojm !-Edhe pr kt pshtym q e ke n fytyr t gjiith e dijm se e keni me marrveshje me Gruevskin,po ani nuk ka problem!_Ne do t vazhdojm t themi :Eheee I hasi sharra n gozhd Gruevskit apo Eu Ali Ahmet I tha boll ma,nuk shkon kshtu.Po,po komandant, gazetart I kemi n pritje,telallt gjithashtu,ne do shqiptar q e presim mashtrimin e rradhs ,gati jemi t padurueshm pr ta glltitur ate.Po prap nuk je rahat !-Ke t drejt pr shqetsimin se kto shqiptart kadal-kadal po lvizin.Po pranoje se ideja sht e pobratimit tnd Gruevskit pr kt loj.I keni matur mir punt,hyqymetse jo mahi !-Pare keni plot,se shitja e interest kombtar edhe pse me lirimin q ua ke mundsuar ,megjithate ka nj cmim t vetin.Do ti blejsh do shqiptar ,po a do t mund ti blejsh t gjith.Vshtir ,komandant !

  Edhe pse je rrit n mendje shum dhe ende m shum e nncmon votn shqiptare,se fitoren e ke t sigurt,prap t shkon mendja nga e keqja.

  Humbja!

  Kjo fjal prbn ankth pr komandantin.-Jo se kjo fjal HUMBJE e lndon sedrn e komandantit, Jo, jo !-Kjo fjal n vehte ,pr komandantin sht larja e hesapeve me shqiptart. Shum mkate ke pas veti komandant : -varre ,jetima,prbuzje,vjedhje si dhe shitje t interesave kombtare.Ke t drejt pr shqetsimin komandant.Ora n kto caste bn tik-tak;tik-tak .

  Komandant, tik-tak, tik-tak.tik-tak


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 9. #9
  SHQIPTAR Maska e ARIANI_TB
  Antarsuar
  30-12-2005
  Postime
  4,531
  Faleminderit
  5
  22 falenderime n 21 postime
  Kjo me shume me duket se BDI-ja - Ali Ahmeti kane bere marreveshje me Nikola Gruevskin, per arsye se kredibiliteti i BDI-se dhe Ali Ahmetit bie poshte dita-dites. Kjo eshte nje marreveshje ndermjet ketyre dy-partive, ndermjet ketyre dy lidereve, qe Ali Ahmetit dhe BDI-se sado pak ti kthehet kredibiliteti dhe besimi tek Shqiptaret ne Maqedoni. Sepse eshte me se e kjarte se ne zgjedhejt e ardhshme PDSH-ja e Menduh Thacit do jet fituese tek Shqiptaret e Ilirides.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 10. #10
  SHQIPTAR Maska e ARIANI_TB
  Antarsuar
  30-12-2005
  Postime
  4,531
  Faleminderit
  5
  22 falenderime n 21 postime
  VAZHDON BASHKQEVERISJA N MAQEDONI !!!


  artit e koalicionit VMRO-DPMNE dhe BDI n Maqedoni gjat fundjavs kan ulur tendosjet dhe jan pajtuar pr vazhdimin e bashkqeverisjes.

  Kjo bhet e ditur pr agjencin e lajmeve INA nga burime t larta qeveritare brenda Qeveris n Shkup, t cilt theksojn se lidert e VMRO-DPMNE, Nikola Gruevski dhe ai i BDI-s, Ali Ahmeti, jan pajtuar pr vazhdimin e politikave parimore brenda koalicionit dhe shmangien e veprimeve provokuese pr prfitimin e pikve politike.

  Marrveshja q akoma nuk sht kumtuar zyrtarisht prjashton zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

  Jo-zyrtarisht msohet se VMRO-DPMNE ka vendosur q t trheq projekt-ligjin pr prkujdesje institucionale pr ish-pjestart e forcave maqedonase t siguris pjesmarrse n konfliktin e 2001, pr t prjashtuar zgjedhjet dhe rrezikun e nj blloku t prgjithshm politik kundr saj.

  Nj zyrtar i lart i VMRO-DPMNE ka br t ditur pr mediat maqedonase se projekt – ligji pritet t trhiqet, me arsyetimin q do t jet pr opinion se do t bhet plotsimi i tij.

  Ndrkoh, zyra e kryeministrit Gruevski kan thn se tendosjet midis dy partive m t mdha nuk jan pasqyruar n funksionimin e kabinetit qeveritar.

  Tendosjet midis partive t koalicionit pasuan pas homazheve t ministrit t Mbrojtjes Fatmir Besimi n varrezat e UK-s, ndrsa ky veprim pasoi me kundrprgjigjen e VMRO-DPMNE, e cila vendosi n rend dite projekt ligjin pr zgjidhjen e statusit t ish-pjestarve t forcave maqedonase t siguris.

  http://www.gazetaexpress.com/?cid=1,18,90031
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 11. #11
  SHQIPTAR Maska e ARIANI_TB
  Antarsuar
  30-12-2005
  Postime
  4,531
  Faleminderit
  5
  22 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga ARIANI_TB Lexo Postimin
  VAZHDON BASHKQEVERISJA N MAQEDONI !!!


  artit e koalicionit VMRO-DPMNE dhe BDI n Maqedoni gjat fundjavs kan ulur tendosjet dhe jan pajtuar pr vazhdimin e bashkqeverisjes.

  Kjo bhet e ditur pr agjencin e lajmeve INA nga burime t larta qeveritare brenda Qeveris n Shkup, t cilt theksojn se lidert e VMRO-DPMNE, Nikola Gruevski dhe ai i BDI-s, Ali Ahmeti, jan pajtuar pr vazhdimin e politikave parimore brenda koalicionit dhe shmangien e veprimeve provokuese pr prfitimin e pikve politike.

  Marrveshja q akoma nuk sht kumtuar zyrtarisht prjashton zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

  Jo-zyrtarisht msohet se VMRO-DPMNE ka vendosur q t trheq projekt-ligjin pr prkujdesje institucionale pr ish-pjestart e forcave maqedonase t siguris pjesmarrse n konfliktin e 2001, pr t prjashtuar zgjedhjet dhe rrezikun e nj blloku t prgjithshm politik kundr saj.

  Nj zyrtar i lart i VMRO-DPMNE ka br t ditur pr mediat maqedonase se projekt ligji pritet t trhiqet, me arsyetimin q do t jet pr opinion se do t bhet plotsimi i tij.

  Ndrkoh, zyra e kryeministrit Gruevski kan thn se tendosjet midis dy partive m t mdha nuk jan pasqyruar n funksionimin e kabinetit qeveritar.

  Tendosjet midis partive t koalicionit pasuan pas homazheve t ministrit t Mbrojtjes Fatmir Besimi n varrezat e UK-s, ndrsa ky veprim pasoi me kundrprgjigjen e VMRO-DPMNE, e cila vendosi n rend dite projekt ligjin pr zgjidhjen e statusit t ish-pjestarve t forcave maqedonase t siguris.

  http://www.gazetaexpress.com/?cid=1,18,90031


  Natyrisht se vazhdon bashkeqeverisja ndermjet VMRO DPMNEse se Nikola Gruevskit dhe BDIse se Ali Ahmetit, sepse fare nuk kishte krize Qeveritare. Kriza e krijuar eshte produkt I marreveshjes se ketyre dy partive, se ketyre dy lidereve, per te vetmen arsye qe BDI-se se Ali Ahmetit ti hyp rejtingu, ti hyp kredibiliteti tek Shqiptaret ne Iliride. BDI-ja dhe Ali Ahmeti dita dites tek Shqiptaret e Ilirides I binte rejtingu, I binte kredibiliteti, dhe me ane te asaj kinse zevendes ministry I mbrojtjes se Maqedonise nga ana (tabori) I BDIse vizitoi varrezat e deshmoreve te Ushtrise Clirimtare Kombetare, si dhe kinse nuk pajtoheshin me vendimin e Nikola Gruevskit me ane te projekt ligjit per perkujdejse institucionale kinse vetem per forcat sllavo maqedonase. Dhe tani kinse ka terhequr ate projekt ligj. Keto jane lojera nga dyja anet, e sidomos eshte loje e flliqte nga vet BDIja e Ali Ahmetit per ti hedhur hy syve Shqiptareve atje, dhe se ne zgjedhjet e ardhshme ta votojne ate. Mendoj dhe shpersoj qe Shqiptaret e Ilirides asesi nuk duhen ti gelltisin keto lojera te Ali Ahmetit, dhe se ne zgjedhjet e rradhes tja dhejne denimin e merrituar dhe qe njehere e pergjithmone ta largojne nga skena politike.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  Pr t vazhduar koalicioni VMRO BDI insistojn Ali Ahmeti dhe Teuta Arifi  Brenda Bashkimit Demokratik pr Integrim (BDI) ekzistojn ndarje t mdha lidhur me mbetjen e mtutjeshme t ksaj partie n koalicionin qeveritar me VMRO-DPMNE-n, njoftojn pr Lajm burime partiake. Sipas tyre, pjesa m e madhe e prfaqsuesve dhe strukturave partiake jan kundr vazhdimit t dashuris me VMRO-DPMNE-n, pasi partia e Gruevskit nuk tregon asnj shenj respekti ndaj BDI-s, si ndaj nj partie prej t cils varet ekzistimi i Qeveris.

  T njjtat burime partiake thon se paknaqsit m t mdha brenda BDI-s nga koalicionimi me VMRO-DPMNE-n jan paraqitur q nga fillimi i muajit maj, menjher pas aksionit kontrovers policor Monstra gjat t cilit shqiptart u nnmuan n mnyrn m t poshtr.

  Prej ather paknaqsia vazhdimisht sht rritur, pr shkak t mosprmbushjes s disa premtimeve kryesore parazgjedhore, si jan zgjidhja e statusit t ish ushtarve t UK-s dhe prshpejtimi i proceseve pr integrim euroatlantik. Kto paknaqsi kulmin e ka arritur pas dorzimit t propozim ligjit pr branitellat n parlament. Tani pr tani nuk dihet nse kto mospajtime lidhur me mbetjen e BDI-s n Qeveri do t manifestohen me ndonj prarje partiake.

  Mirpo n BDI ekziston habi se pse pr vazhdim t koalicionit me VMRO-DPMNE-n insiston kryetari i partis Ali Ahmeti, i cili po vendos n pikpyetje kredibilitetin para antarsis partiake pr t vazhduar me do kusht edhe m tutje kurorn me Gruevskin.

  Nuk ekziston asnj sqarim edhe shkakun se pse tani nj nga prkrahset m t mdha t koalicionit me Gruevskin sht zvendskryeministrja Teuta Arifi, e cila kur ishte nnkryetare e Parlamentit publikisht apelonte q BDI t prcaktohet nse sht me popullin ose me Gruevskin.

  Nuk e kemi t qart se pr far arsye Teuts tani m tepr po i plqen koalicioni me Gruevskin dhe VMRO-DPMNE-n se sa me popullin. Me t vrtet nuk ekziston asnj arsyetim logjik prve ndonj interesi eventual personal, thot i njjti burim.

  Edhe ksaj radhe arsyetimi q u sht dhn strukturave t paknaqura ka qen se ai i vjetri dhe i shumprsrituri se gjoja bashksia ndrkombtare insiston pr mbetjen n Qeveri t BDI-s. Mirpo arsyetimet e tilla gjithnj e m pak pin uj para strukturave partiake, pasi t prditshme jan kacafytjet e qeveris s Gruevskit me bashksin ndrkombtare, si dhe vrejtjet q vijn nga vendet perndimore pr kapacitetet demokratike q posedon kjo qeveri.

  M e logjikshme do t m dukej nse thuhet se ndrkombtart inistojn t dalim nga kjo qeveri antiperndimore, se sa t mbetemi n t, thot nj tjetr burim partiak, duke komentuar arsyetimin me t cilin tani gjat koh manipulohet me shqiptart.

  Ky arsyetim nuk sht binds as pr analistt shqiptar n Maqedoni.

  Jo nuk sht e vrtet se ndrkombtart pengojn daljen e BDI-s nga Qeveria. Sigurisht si e prdorin si gjithher Ali Ahmeti ku thot miqt tan ndrkombtar pa treguar se kush jan ato miq. At gabim nuk e bn diplomacia ndrkombtare, q t ndrhyj tek ndonj parti, e aq m tepr te BDI q tani e ka humbur kretibilitetin, thot analisti Kim Mehmeti.

  Gruevski i pari foli pr ndarjet n BDI

  Sinjalet e para publike pr ekzistim t ndarjeve brenda BDI-s i bri askush tjetr por vet kryeministri Nikolla Gruevski. Duke komentuar prkuljen e personave t uniformuar te varrezat e dshmorve n Sllupan, Gruevski pat dhn deklarat n stilin n BDI ka djem t kqinj, por ka edhe djem t mir. Ai pat thn se nuk ekzistojn probleme me BDI-n, por me disa persona t cilt dshirojn t prfitojn pik politike.

  Qeveria dshiron zgjedhje t parakohshme parlamentare n nntor?

  Prfaqsuesit e partive n pushtet (VMRO-DPMNE-BDI) n bisedime me prfaqsuesit e Bashksis Ndrkombtare, kan insistuar q t ket zgjedhje parlamentare edhe at m s voni deri m 25 nntor, njoftojn mediat maqedonase. Mirpo pr tu realizuar zgjedhje t parakohsme n nntor duket se nj gj e till sht e pamundur, pr shkak se paraqiten shum pengesa teknike, duke filluar prej asaj se ende nuk jan lshuar mbi 280.000 karta identiteti ose dokumente t udhtimit q jan t nevojshme n precesin e votimit, transmeton Almakos. Disa ambasada n Maqedoni haptazi kan rekomanduar q t ket qeveri teknike, pas shpalljes s raportit t BE-s, nse VMRO-DPMNE vendos q s bashku me zgjedhjet lokale t ket edhe zgjedhje parlamentare. Ka patur paralajmrime nga faktori ndrkombtar se, nse nuk zgjidhen problemet me kartat e identitetit dhe nse nuk meren parasysh rekomandimet e OBSE-s, ather opozita do ket t drejt q ti bojkotoj zgjedhjet./Almakos


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  'Branitellat' bashkojn shqiptart, PDSH dhe BDI me nj z  Projekt ligji i branitellave, ndau n dy blloqe dhe shkaktoi debat t ashpr mes deputetve shqiptar dhe atyre maqedonas. Deputett shqiptar kt ligj e cilsojn si antishqiptar, jo human dhe anti demokratik. Pr her t par deputett shqiptar u bashkuan pr ti thn JO ktij ligji. Por propozuesit e ktij ligji, deputett e VMRO DPMNE-s than se ky ligj nuk sht kundr shqiptarve dhe kundr Marrveshjes s Ohrit, porse ai paraqet n vete pajtimin nacional.

  Sot n Kuvend duhet ta prmirsojm kt padrejtsi q i sht br branitellave. Kemi mundsi t mir q t gjith n vepr t tregojm se duam definitivisht t vihet tek pajtimi nacional. Duhet t pranojm se n luftn e vitit 2001, n radht e prbrjes rezerve t ARM-s dhe policis morn pjes, shqiptar, rom, boshnjak e turq. Sot sht dita kur ne duhet ta kthejm borxhin ndaj branitellave, tha Vele Georgievski, propozues i ligjit

  Arsyetimin e VMRO-s pr miratimin e ktij ligji, deputeti i PDSH-s Zijadin Sela e cilsoi si prralla t cilat nuk kalojn tek shqiptart, ndrsa shtoi se shqiptart gjithmon do t bashkohen kur do t jet nevoja.

  E keqja shum e madhe n Maqedoni sot mos t ket asnj dilem sht pikrisht VMRO DPMNE. Deklaratat e pa prgjegjshme t liderit tuaj q n kohn kur nisi t diskutohet pr kto probleme, doli n opinion dhe tha se ne jemi t gatshm pr gjithka. Doni prgjigjen e shqiptarve? Si tu plqeje, tha Zijadin Sela, deputet i PDSH-s.

  Arben Llabunishti nga BDI tha se VMRO DPMNE me kt propozim ligj po shkatrron themelet e shtetit multietnik.

  Mua m rezulton q lnda e ktij propozim ligji nuk i ul tensionet ndretnike, prkundrazi, duke vlersuar n masn edhe morale edhe financiare sipas kuptimit t ktij ligji, vetm njrn an, vetm njrin krah, ata q thoni ju, kemi denigruar, kemi fyer paln tjetr t cilt kontribuuan n MO-n, ata t cilt me t vrtet duan t ndrtojn nj shtet me themele t fuqishme multietnike. Fatkeqsisht me propozim ligjin dhe me arsyetimin q i bni ju, ju po shkatrroni themelet e shtetit multietnik, tha Arben Llabunishti, deputet i BDI-s.

  I nderuari deputet, jeni dshmitar se n 2001 ishte miratuar ligji pr amnisti, ajo sht dshmi se blloku maqedonas donte t vinte tek pajtimi nacional, do t vazhdoj m tej, interpretimi autentik, gjithashtu sht shenj pr pajtim, dor e zgjatur mes maqedonasve dhe shqiptarve , tha Vele Georgievski, propozues i ligjit

  Pr procesin e pajtimit duhet vizion dhe guxim, BDI e ka dshmuar kur ministri i mbrojtjes Fatmir Besimi, shkoi u prul para pllaks prkujtimore t t rnve pjestar t forcave t sigurimit, mendoni se nuk na shan neve, mendoni se nuk na ngjitn epitete t tilla dhe atilla, ne e glltitm fyerjen, ne ulm krenarin. Beteja pr t dshmuar drejtsin ton dhe gabimin tuaj sot vetm fillon. Jua bj me dije se do t jet betej e gjat dhe ne do t fitojm. Ligj kshtu si sht propozuar nuk do t kaloj dhe BDI falnderon publikisht PDSH-n RDK-n, gjith spektrin politik shqiptar q kemi at prgjegjsi kombtare, politike e qytetare, q bashkrisht ti kundrvihemi t keqes, ndrsa ky propozim ligj sht e keqe pr Maqedonin, tha Xhevat Ademi, deputet i BDI-s.

  Ne kemi t bjm me nj ligj ekskluzivisht nj-nacional, nj-etnik q propozohet nj anshm dhe n ann tjetr kemi nj Qeveri e cila gjat gjith ksaj kohe me gjitha veprimet na vrteton se prfaqson vetm nj popull, e ai sht populli maqedonas dhe shqiptart edhe deri tani si pa t zot kan qen n aspektin e prfaqsimit, e tash kur filloi kjo kriz kushtimisht thn qeveritare, prfundimisht ata dita dits po diskriminohen. Nse kjo Qeveri deri tani ka qen anti-shqiptare tashm ka tejkaluar kto norma dhe kjo qeveri prfundimisht sht anti-njerzore, tha Imer Aliu, koordinator i grupit parlamentar t PDSH-s.

  Radmilla Shekerinska tha se Gruevski dhe Ahmeti vet e kan ndezur zjarrin. Ndrsa tash tha ajo, Gruevski ka ikur n Amerik dhe n le ne t merremi me kt.

  Publikisht them se ky ligj nuk sht n kundrshtim me Marrveshjen e Ohrit. Ky ligj n ndrkoh 90 pr qind prputhet edhe me krkesn e mbi 30 mij nnshkruesve me emr e mbiemr n vitin 2008 t cilin at koh VMRO DPMNE nuk e pranoi me arsyetimin se do ti kushtoj shum Maqedonis, tha Radmilla Shekerinska, deputete e LSDM-s.

  VMRO DPMNE-s m shum i pengojn t vrarit e lufts s 2001, e nuk i pengojn komandantt e gjall me t cilt ata bashkpunojn n mnyr permanente dhe kjo sht ajo hipokrizia t ciln dshiroj ta demaskoj. T nderuar nuk mund ju t propozoni ksi ligji, ky ligj sht komplet kundr MO-s posarisht neni 10, ku ju nprmjet ktij neni ju dshironi ta atakoni n mnyr shum kritike BDI-n, tha Izet Zeqiri ,deputet i RDK-s.

  N fillim t mbledhjes s sotme t Komisionit pr pun dhe politik sociale, deputett e PDSH-s krkuan q ky propozim ligj t mos hyj n procedur, propozim ky q u mbshtet nga BDI, por q t dyja partit u mbivotuan 7 me 3 kundr ktij propozimi. Debati mbi nevojn e miratimit t ktij propozim ligji pritet t zgjas edhe ditt n vijim. Alsat


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime  Talati vazhdon maratonn  Tash kam filluar un. Kjo ishte prgjigja e deputetit t BDI-s, Talat Xhaferi i pyetur nga gazetart se deri kur e ka ndrmend t vazhdoj me diskutimin e tij. Ai kt prgjigje e dha gjat pushimit 15 minutsh, pas gjithsej 6 or diskutim, n Komisionin pr pun dhe Politik sociale ku po debatohet pr Ligjin e “branitellave”, 3 or dje dhe 3 t tjera n vazhdimin e sotm. Si mson gazeta KOHA nga burime brenda BDI-s, kjo sht nj ndr format procedurale dhe ligjore t cilat BDI paralajmroi se do t’i shfrytzoj pr t penguar ligjin. Pas Xhaferit t njjtn gj do ta bjn edhe deputett e tjer t BDI-s, ku prmes diskutimeve maratonike do t zhagisin kalimin e Ligjit n fazat e mtejshme. (A.Z./KOHA)
  Ndryshuar pr her t fundit nga Mexhi : 06-09-2012 m 17:46


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime
  Kordinatori i grupit parlamentar t BDI-s Talat Xhaferi po synon t thyej rekord botror, pr sa i prket kohzgjatjes s fjalimeve. Xhaferi me fjalimin e tij sot prej 8 orsh dhe mbrm 3 orsh, sht afr t thej rekordin edhe t ish liderit kubanez Fidel Kastro dhe atij t Venezuels Hugo avez. Xhaferi sot tha se BDI nuk prjashton mundsin t krkoj q pr kt propozim ligj t thirret edhe mbledhja e komitetit pr marrdhnie mes bashksive.

  “Formalisht nse vjen moment t votimit ky propozim ligj kshtu si sht n kt form t propozuar, mundet edhe t ket shumicn e nevojshme pr t kaluar, mirpo fakti q procedurat parlamentare demokratike mundsojn q deputett t cilt nuk e kan at shumic, a kundrshtojn propozim ligjet, t mundet t shfrytzojn normn institucionale q n debat ky propozim ligj t mund t parandalohet derisa ather nuk bindet propozuesi se duhet t bn dika tjetr. Propozim ligji sht n kundrshtim me ligjin pr komitetin pr marrdhnie ndrmjet bashksive n Maqedoni”, tha Talat Xhaferi, koordinator i grupit parlamentar t BDI-s.

  Edhe pas pauzs nj orshe n parlament ka vazhduar fjalimi i koordinatorit t grupit parlamentar t BDI-s Talat Xhaferi , ndrsa pr fjalimin pas tij gjithashtu jan paraqitur edhe deputett tjer Ermira Mehmeti Devaja nga BDI, dhe Orhan Ibrahimi dhe Merale Izairi Ferati nga PDSH dhe deputet tjer t dy partive politike shqiptare


  ALSAT M
  Ndryshuar pr her t fundit nga Mexhi : 06-09-2012 m 17:46


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Antarsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,261
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  kush ishin ata kengrtar qe moren pjes ne pervjetorin e 21 te shtetsis sllavomaqedonase te cilet marrin pjes ne nje shtet qe i vret dhe i dhunon shqiptaret gjdo dit kam nje pytje per kta te ashtu quajtur kengetar debila aju punon truri apo kan per qellim dhe jan shizofrena dhe ndohen te knaqur kur di kush i sahn ne baza kombtare turp

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  Xhaferri vazhdon debatin me ‘heshtje’!


  Talat Xhaferi, pasi theu rekordin me fjalimin maratonik, sot vendosi t thyej edhe nj rekord tjetr at t fjalimit n 'heshtje'. Xhaferi gjat punimeve t sotme t Komisionit pr pun dhe politik sociale ku po debatohet rreth propozim ligjit pr ‘Branitellat’ t propozuar nga VMRO-DPMNE ka krkuar q t vazhdoj fjalimin e tij me ‘heshtje’, gj q ja mundson edhe Rregullorja e puns s Kuvendit. Se sa do t zgjas ky lloj fjalimi i Xhaferrit, mbetet t dshmoj koha. Alsat-M


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  Qeveria Gruevski mbijetoi votbesimin  42 deputet ishin pr votbesim, 68 kundr votbesimit, n baz t ktij epilogu t votimit Qeveria e Republiks s Maqedonis mbijetoi votbesimin e ngritur nga LSDM ja opozitare. Deputett e VMRO DPMNE s dhe t BDI se votuan kunder nismes se LSDM se, derisa PDSH ja ishte e permbajtuar nga votimi, RDK ja e Osmanit mbeshteti nismen e LSDM se, por votat e saja bashke me at te LSDM se uk ishin te mjaftueshme per te rezuar qeverine e Gruevskit.

  BDI ja e Ahmetit i dha mbeshtetje Gruevskit, edhe perkunder asaj se ai gjate fjalimit te tij ishte i prere se denon aktin e ministrit Besimi ne Sllupcane, se eshte kunder nderrimit te tabelave te shkollave ne air dhe kunder intoniit te himnit kombetare shqiptare ne USHT.

  Gruevski ehe njehere potencoi se partia e tij nuk u frikesohet zgjedhjeve qofte edhe te parakohshme . ALSAT


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  Ali Ahmeti dhe qenet e tij i japin votebesimin qeverise se gruevskit, perkunder gjithe te zezave, vrasjeve, torturimit, burgosjes, etiketimit, fyerjeve qe kjo qeveri i ka bere dhe vazhdon t'i beje shqiptareve ne Ilirid.
  Eh "shqiptar" zeza, per nje karrig e tre tendera renditet pas shkaut qe po vret e burgose thuajse cdo jave nga nje shqiptar per politik ditore.
  Ne anen tjeter nuk ka faj ky qen bire qeni dhe qente e tjere qe i shkojne pas, fajet i kane ata qe e kane votuar kete mbeturine.  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  Gruevski fyen shqiptart, BDI vazhdon kurorn me t


  N fjalimin e sontm para votimit t votbesimit kryeministrit Gruevski edhe njher ua ka br t qart shqiptarve dhe partnerit t tij t koalicionit BDI se ligji pr branitellat do t miratohet dhe se nuk do t ket status pr ish ushtart e UCK-s. Ai ka krcnuar se do t heq edhe tabelat me emrat e ri t shkollave n Cair dhe ka potencuar se ka ligj i cili sht i qart sa i prket ndrrimit t emrave . Nuk ka hezituar edhe njher haptazi t kundrsjtoi edhe nderimin e ushtarve t UCK-s n Sllupcan si dhe sic i quajti ai provokimet me intonimin e himnit shqiptar n manifestime t ndryshme. Reragimi i BDI-s pritet nesr. ALSAT


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •