Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 23 prej 23
 1. #21
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Gruevski ne kete raste nuk i fyene shqipetaret ,pore kodoshat e BDI ,se shqipefoles jane te fyere qe nga lindja.
  Gruevski mbrone shtetin dhe kombin e vete .Kodoshat shqipefolesa te BDI,se nuk jane te afte te mbrojne edhe femijet e tyre . Lakmues ,tradhetare,

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime
  Gruevski: Nuk do t ket ligj pr statusin e UK-s, tabelat e shkollave do t hiqen


  Qeveria Gruevski me votat e BDI-s mbijetoi votbesimin e ngritur nga LSDM-ja opozitare. BDI-ja e Ahmetit n rolin e shptimtarit dhe partnerit besnik t Gruevskit votoi kundr votbesimit, duke shptuar kshtu Qeverin Gruevski. Megjithat ky i fundit si kundrshprblim ndaj ksaj, u shpreh i prer se sht kundr miratimit t ndonj ligji, i cili do tu siguronte ndonj t drejt sociale ish ushtarve t Ushtris lirimtare Kombtare. Madje kt struktur ai e cilsoi si t ashtuquajtur. Partneri i koalicionit t BDI-s, u shpreh i revoltuar edhe nga intonimi i himnit kombtar shqiptar gjat fillimit t vitit akademik n USHT. Ndrsa nuk harroi pa prmendur se duhet miratuar Ligji pr branitellat.
  Mendoj se intonimi i Himnit kombtar gjat fillimit t vitit shkollor apo studentor, mund t vlersohet si provokim edhe prkundr respektit ndaj asaj himne dhe fqinjve tan nga Shqipria me t cilt kemi marrdhnie t shklqyera. N momente te ktilla, nuk duhet t keqprdoret himni i nj shteti tjetr. Un vlersoj se Kuvendi duhet t miratoj ligj pr prforcimin e t drejtave t Branitellave, por nuk vlersoj se duhet t miratohet ligj pr t ashtuquajturit lufttar t UK-s, tha Nikolla Gruevski, kryeministr.
  Megjithat Gruevski nuk u ndal me kaq. Ai vijoi se prmenduri edhe rastet tjera si ai i Sllupanit kur iu bn nderime dshmorve dhe martirve shqiptar nga drejtuesit e politiks shqiptare n Qeveri. Kryeministri n mnyr kategorike u shpreh edhe kundr ndryshimit t emrave t shkollave fillore n Komun t airit.
  Un mendoj se ngjarja n Sllupan ishte kontraproduktive, edhe pse n opinion u tha se qllimi ka qen nj far pajtimi. Megjithat ajo nuk u kuptua si e till, por si provokim parazgjedhor. Pr mua ajo sht dika e papranueshme, andaj menjher e kam thirr ministrin e Mbrojtjes dhe ia kam thn at direkt. Haptas dhe n mnyr t ashpr kam reaguar ndaj asaj sjelljeje. E dyta, mendoj se ndrrimi i dhunshm i tabelave t shkollave sht akt provokues, edhe prkundr faktit se n disa nga to shkolla msojn mbi 95 apo edhe 100 pr qind nxns shqiptar, deklaroi Nikolla Gruevski, kryeministr.
  Pas prfundimit t ksaj ekspozeje, kryeministri Gruevski, shptoi Qeverin edhe me votat e Partis s Ahmetit. N votimin q u zhvillua pak para mesnats, 42 deputet ishin pr votbesim, 68 kundr. N baz t ktij epilogu t votimit, Qeveria e Republiks s Maqedonis mbijetoi votbesimin e ngritur nga LSDM ja opozitare. Deputett e VMRO DPMNE-s dhe t BDI-s votuan kundr nisms s LSDM-s, derisa PDSH-ja ishte e prmbajtuar nga votimi, RDK-ja e Osmanit mbshteti nismn e LSDM-s, por votat e saja bashk me ato t LSDM-s, nuk ishin t mjaftueshme pr t rzuar Qeverin e Gruevskit. ALSAT


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  Sela: 'Do ia vm zjarrin Kuvendit'  PDSH-ja, prmes deputetit Zijadin Sela krcnoi sot n Komisionin pr pun dhe politik sociale se nse sht nevoja, do ti vr zjarrin Kuvendit pr t parandaluar miratimin e propozim ligjit t VMRO DPMNE-s pr branitellat. Reagimi i Sels erdhi pas mbivotimit t deputetve shqiptar 2 her, s pari pr votimin e krkesave t VMRO-s pr kufizimin e fjalimeve me 10 vota pro dhe 3 kundr, dhe s dyti, mbivotimin edhe n miratimin e kufizimit t ndrhyrjeve procedurale. Deputeti i PDSH-s tha se pr grupin e tij parlamentr, kufizimet nuk do t vlejn.

  Nuk duhen 15 mij amendamente por duhet vendim politik i fort aty ku jeni, n Qeveri, sepse ju bheni qesharak. Doni tu tregoj un se si bllokohet ky ligj, t tregoj n amendamentin e fundit kur t vini ta diskutoni ju do t shihni se si bllokohet ligji, do t shihni kur ti marrim kto foltore, kto mikrofona, dhe ktij parlamenti tia vm zjarrin, doni kshtu? Kto gjra q ju i bni i keni lojra fjalsh dhe asgj tjetr. Nuk mund t pretendoni sikur ky qenka fundi i bots, ktu ju dalin n shesh pallavrat q i keni thn ktij populli, 10 vite me radh premtoni se do t zgjidhni shtjen e lufttarve t UK-s, tha Zijadin Sela deputet i PDSH-s

  Ndaj kufizimit t fjalimeve, deputetja e BDI-s Ermira Mehmeti Devaja u prpoq t ngrinte krye, por n replikn e saj, i hapi rrugn edhe mbivotimit t dyt.

  Nuk do t mund t ma kufizoni t drejtn pr tu shprehur n kt intervenim procedural pr shkak t faktit se sapo votuam nj rregullore pune pr komisionin pr pun dhe politik sociale cila parasheh kufizim t diskutimeve t antarve dhe zv/antarve t komisionit, kufizim t replikave dhe kundr-replikave, t drejtn q folsit t flasin vetm nj her pr nj amendament, pastaj t drejtn q kryetarja e komisionit t na trheq vmendjen, imagjinoni sa demokratike sht kjo n nj shtet demokratik dhe e fundit fare, kufizimi i t drejts pr t krkuar pauza. Shyqyr q propozuesi nuk u kujtua ktu t fut edhe intervenimet procedurale, tha deputetja e BDI-s Ermira Mehmeti Devaja.

  N prputhje me rregulloren propozoj kufizim t vrejtjeve procedurale, pr vrejtje procedurale t mund t paraqitet vetm antar apo zv/antar i komisionit, propozues ose zv/propozues, minimumi nj her, vetm tre minuta, tha Vele Georgievski, deputet i VMRO DPMNE-s

  PDSH-ja u tregua m e zshme se vet BDI-ja, pr t ndaluar hapjen e rrugs s draftit t Branitellave. Orhan Ibrahimi i kujtoi BDI-s se luftn duhet ta kishte br q n qeveri, dhe jo tani, kur drafti sht n procedur.

  Nuk sht dashur q puna t vjen deri ktu me 15 mij letra edhe at n gjuhn maqedonase t mbrohet interesi i kombit, nuk mbrohet kombi dhe interesat kombtare me kto letra, ju jeni n Qeveri, ju jeni njjt fajtor si kta kndej. Parandalimi duhet t ndodhet n Qeveri, atje ku e keni obligim, keni marr obligim para qytetarve shqiptar, e keni vullnetin e shqiptarve. Mos lejoni popullats tia lani trurin kinse keni vesh petkun e patriotizmit dhe e mbroni kombin n kt form, m falni ama kombi nuk mbrohet n kt form, tha Orhan Ibrahimi, deputet i PDSH-s

  Kryetarja e Komisionit pr pun dhe politik sociale Cvetanka Ivanova, tha se prpjekja pr bllokimin e komisionit sht marrveshje, dhe n kt marrveshje sht prfshir edhe kryetari i Kuvendit Veljanovski.  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •