Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13

Tema: Inkadishence

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime

  Inkadishence

  Inkadishence

  Sa shume doja te isha aty
  Ne mes
  Ku toka dhe qielli takohen
  Dhunshem
  Plot dashuri, vertet
  Ku shperthen verbueshem
  Drita e rrufese
  Ku nga buza e gropes
  Vigane
  Llava derdhet pervelim
  Aty ku, tymi shtellungash
  Ngarihet lart
  Dhe guret verviten vetetim
  Ku hiri i zjarte djeg
  Ku pisha shkelqen si pishtar
  Ku pasqyra e liqenit
  Avullon
  Dua te jem aty i gjalle
  Te ngrihem
  Ne qiell lart
  E te shperthej
  Pluhur te behem e pastaj
  Balte…….  16gusht 2012
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  Pritja e nje prostitute….

  Mbi qelq , mbas bulezash avulli
  Qendronte
  Shikimi jot i lagur e shije kripur
  Tretur ne fund te drites
  Qe
  Heshturazi po shuhet
  Ti po prźt
  Sonte ke fat
  Kurmin tend cakejt
  Ndoshta
  Nuk e duan aspak………

  31 GUSHT 2012
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime nė 57 postime
  "Njeriu" Vullkan, e me pas Prostituta ne pritje...cfare gjetje!

  Nese mė bie rasti te ndesh ne ndonje 'lakuriqse' do e pyes direkt per oren! "Me falni, sa kushton, ora?!"

  lol

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  Po gjete ndonje lakuriqese , mos e pyet kot sa kushton ora dhe sikur ta kete ne dore ose jo,sepse ajo do te habitej me ty dhe do te mendonte qe je nga Gjirokastra...............lol
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Inkadishence

  Trendafili I kuq

  Ani se
  Toka e mbuluar asht
  Shtrojesh
  Thurur me kristale
  Te bardha
  Ne bore, gonxheja
  Petale leshon
  Drite dhe nur
  Trendafil i kuq gjak
  Si flamur…

  9 -9-2012
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ajzberg pėr postimin:


 7. #6
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Inkadishence

  Reflekse

  Nje melodi
  Te bukur
  Kujtoj sot pa pushim
  Vertet se di nga vjen
  Ky vegim
  Dicka e larget
  Me sjell ndermend

  Si nje yll ne agim
  Qe driten humbet
  Thelle ne infinit
  Ndersa dielli
  Lind
  Plot shkelqim
  Sot
  Nje melodi
  Kujtoj pa pushim………….

  4-11-2012
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ajzberg pėr postimin:


 9. #7
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Inkadishence

  GJETHJA


  E verdhe re, semure mbi dhe
  Nder tela u kape, po shpetoj the
  Mua e bukur mu duke perseri
  E verdha dhe kafeja te shkonin cudi
  Qendrove aty vetem nje cast
  Doje te ishte perseri pranvere
  (Cudi si ne)
  Por puhiza e ftohte tani
  Te shkuli, te hodhi, te thare mbi dhe …………

  7-11-2012
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ajzberg pėr postimin:


 11. #8
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime

  Pėr: Inkadishence

  Si ēdo herė, nė nivel, poezitė shumė tė veēanta e interesante...

 12. #9
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Inkadishence

  Titullin verjani vete


  Na ngriu buzėqeshja
  E verės sė mbritur
  Na trembi barbaria
  Haptazi mbritur
  Pa gjumė na la
  Mostra pediofil
  Policė qė kėrkojnė
  Eshtra nė landfill
  U kujtuam tė habitur
  Se s kemi dėnim
  Qė ėshtė e lehtė tė bėsh njė krim
  Se mund tė vritesh
  Dhe tė pėrdhunohesh
  Se hap dot gojėn
  Se mund tė gabohesh
  Krimineli
  Paska tė drejta universale
  Kujdes se atij mund ti hyme
  Nė hak
  Dėnimin t ja japim pak shumė
  Pak
  Se ndryshe Europa
  Na mer inat
  Se fajin se ka mostra
  Kriminel
  Por viktima qė eshtrash
  Nga varri s del….

  20 mars 2013
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ajzberg pėr postimin:


 14. #10
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Inkadishence

  Aleancat ..........

  Ata
  Puthen e zhgėrryen
  Pasi janė pėshtyrė
  Ky prostuticion mbars “politikė”
  O popull
  Hap sytė
  Pėr ta, qėllimi
  Pėrligj kurvėrinė.........
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ajzberg pėr postimin:


 16. #11
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Inkadishence

  Me pėlqen…..

  Mė pelqen era e kafesė
  Sė pjekur
  Dhe cigareja nxitimthi nga shkrepėsja
  Ndezur
  Aroma e trupit tė
  Sapo larė
  Flokėt e shpupurisur
  E tė pa tharė
  Avulli me bulėza nė qelqin
  Qė s duket
  Trumcakun nė dimėr
  Qė heshturazi struket
  Tymin e ashkėlave qė
  Sobėn ndez
  Pagjumėsia kronike e njerėzve
  Nė mėngjez
  Gjethet qė era vrullshėm
  I mer
  Bukėt e pjekura qė furxhiu
  Nxjer
  I gjithė qyteti mė pėlqen
  Nė c do pikė
  Sa mirė do tė ishte tė mos…. kishim
  Politikė …….

  6-6-2013
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ajzberg pėr postimin:


 18. #12
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Inkadishence

  Shtėpia e braktisur
  Shtėpi e braktisur
  Me mure e suva grisur
  Dritare errėsuar
  Derė kanate rrėzuar
  Pa cati e tjegulla rėnė
  Bari nė avlli majat ka zėnė
  Oxhak i shkėrmoqur
  Pa tym e i vulosur
  Oborr me pemė harlisur
  Dikur bukur qėndisur
  Ferra dhe huj rrėzuar
  Shkallė me myshk mbuluar
  Pus i tharė
  Kėputur litarė
  Asgje s ka mbetur ,nuk ka njeri
  Po c te ka gjetur
  Perse nuk shembesh
  Por e heshtur ri……………..
  Dija eshte injorance e mesuar.....

 19. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ajzberg pėr postimin:


 20. #13
  i/e regjistruar Maska e ajzberg
  Anėtarėsuar
  22-09-2004
  Postime
  2,224
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime

  Pėr: Inkadishence

  FOL


  Fol moj gojė se tė shqeva
  Fol, pėrse je
  Fol tė shkretėn me buēimė lart deri mbi re
  E ē duhet urtėsia si e peshkut nė akuarium
  Memecėria e gjuhėprerit tė urtė si merhum
  Fol moj shpellė se s je vetėm pėr tė ngrėnė
  Thuaj hapur tė vėrtetėn se tė bėra dhėmbė rėnė
  Fol moj gojė se tė shqeva se na mbytėn njerzit e liq
  Ulėri me gisht tregoji, se janė lakuriq…………
  Nė e kthefsh faqen njė herė nuk ka shumė rėndėsi
  Por, kurrizin mos e kthej se i mjeri ti .
  Fol e shkretė hon i thellė vėre nė punė trunė
  Mos ki frike, s kanė ē tė bėjnė veē tė hanė munė
  23-5-2014
  Dija eshte injorance e mesuar.....

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •