Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do t jet fitues i mimit lojtari m i mir n Europ pr vitin 2012 nga UEFA?

Votues
19. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Andres Iniesta

  5 26.32%
 • Lionel Messi

  9 47.37%
 • Cristiano Ronaldo

  5 26.32%
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
 1. #-19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,240

  Andrs Iniesta shpallet lojtari m i mir n Europ nga UEFA pr sezonin 2011/12

  Andres Iniesta, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo jan tri finalistt q do t konkurrojn pr mimin e lojtarit m t mir n Europ sipas UEFA-s q do t dorzohet m 30 gusht n Monako, ku do t bhet edhe trheqja e shortit pr fazn e grupeve t Ligs s Kampionve.

  http://www.uefa.com/uefa/uefa-best-p...ees/index.html


  Fituesi i ktij mimi do t zgjidhet nga gazetar sportiv t 53 vendeve antare t UEFA-s me an t votimit elektronik.

  Lista e gazetarve t cilt do t marin pjes n votim:

  http://www.uefa.com/uefa/uefa-best-p...nel/index.html
  Vitin e kaluar ishte Lionel Messi fitues i mimit "UEFA Best Player in Europe Award 2011" me 39 vota t grumbulluara, duke e mposhtur bashklojtarin e tij tek Barcelona, Xavi Hernandez me 11 vota, dhe Cristiano Ronaldo me 3 vota.
  Ktu i keni votat publike pr vitin 2011 se si kan votuar gazetart:
  http://www.uefa.com/uefa/uefa-best-p...nel/index.html


  Kush do t jet fitues i mimit lojtari m i mir n Europ pr vitin 2012 nga UEFA?
  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 14-08-2012 m 23:27
  #VamosArgentina

 2. #-18
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,834
  Ronaldo ka shume mundesi ta mari pasi fitoi me Realin dhe beri nje europian shume te mire.Edhe Iniesta beri shume mire me Spanjen ku dhe doli kampion europe.Une votoj Ronaldon gjithsesi.

  Ps: No name messi me kepucen e arte qe ka fituar sivjet,valle a do te dale me i miri i vitit ?
  Ndryshuar pr her t fundit nga AlbaneZ : 15-08-2012 m 05:12

 3. #-17
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  38
  Postime
  5,321
  Une mendoj qe nje mes Iniesta dhe Ronaldo do fitoje kete cmim. Une them qe fiton Iniesta pasi ka zhvilluar nje europian mjaf te mire.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 4. #-16
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Mundsia q ta fitoj Messi sht e njjt me at t Iniests dhe Ronaldos. Iniesta zhvilloi europian t bukur, Ronaldo e drgoi Realin drejt titullit me golat e vet dhe Messi shnoi numr rekord golash, votova pr Messin pasi shancet dhe arsyet jan t balancuara pr t shpallur fituesin e ktij mimi prestigjioz.
  Sui generis

 5. #-15
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Antarsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,806
  mendoj se do e fitoj kristiano
  vari leshte

 6. #-14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,240
  Kristina?
  A jeni ne terezi se cfare po shkruani? lol

  Nq se ajo arrin ta fitoj kete cmim, une kurre me nuk do te shkruaj per futboll ne forum. Ua jap fjalen!  Citim Postuar m par nga AlbaneZ Lexo Postimin
  Ps: No name messi me kepucen e arte qe ka fituar sivjet,valle a do te dale me i miri i vitit ? :P
  Jo, do te dali Kristina.


  - Messi ka pasur sezonin me spektakolar, dhe me te mirin ne karrieren e tij. (individual)

  As me Barcelonen nuk mbeti duar bosh, fitoi Superkupen e Spanjes, Superkupen e Europes, Kupen e Botes per Klube si dhe Kupen e Spanjes(Copa del Rey).  Veshtire se mund ti arrij ndonje lojtar keto rekorde ndonjehere...


  (Messi season 2011/12)

  Most goals scored in a season in all competitions: 73 goals
  Most goals scored in a single league season: 50 goals
  Most goals scored in a single UEFA Champions League season: 14 goals
  Most La Liga hat-tricks in a season: 8 hat-tricks
  Most UEFA Champions League hat-tricks: 3 hat-tricks
  Only player to score 2 hat-trick in a Champions League season
  Highest scorer in a single UEFA Champions League game: 5 goals
  Most UEFA Champions League top scorer award: 4 awards
  The only player to receive the UEFA Champions League top scorer award 4 years in a row
  Most La Liga home goals in a season: 35 goals
  Most consecutive league matches scored in: 10 matches
  Youngest player to score 150 league goals: 24 years and 270 days
  Most goals scored in the Supercopa de Espaa: 8 goals
  Most goals scored in FIFA Club World Cup: 4 goals
  Fastest Barcelona hat-trick: completed in 17th minutes
  Barcelona Record Goalscorer: 255 goals
  Barcelona Record Goalscorer in UEFA Champions League: 51 goals
  Barcelona Record Goalscorer in European Competitions: 52 goals
  Barcelona Record Goalscorer in international Competitions: 56 goals
  #VamosArgentina

 7. #-13
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,834
  Mos dil me deklarata kaq te forta se ke per ta honger dhe nqs e mban llafin,kot qe ke shkrujt qe nga 2010 ta e der tashi sepse ai cmim i dhene ate vit per messin ka qene padrejtesia me e madhe.

 8. #-12
  ►ⓣⓘⓞɳ◄ Maska e [PaRTiZoNi]
  Antarsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,531
  Pse nuk e merr Kristina thua ti thektho, apo sepse shkoi n gjysmfinale t Europianit dhe fitoi kampionatin me spanjoll me Realin. Mesa di un Topi art vendoset dhe nga ecuria/sukseset me ekipet/kombtaret.

  Njher hyn n gjynaf me Xavin kur ai fitoi gijthka me Barcelonn dhe me Spanjn Kup Bote, Europian dhe si prfundim ja dhan Messit q me Argjentinn doli me 0 gola.

  Iniesta dhe Ronaldo, jan dy konkurentt pr mendimin tim.
  Qejf kam ta fitoj Iniesta.
  Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


 9. #-11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,240
  Ky nuk eshte cmimi "FIFA Topi i Arte". (po as aty nuk do mari ere Kristina)

  "UEFA Best Player in Europe Award" eshte nje cmim i krijuar nga drejtuesit e UEFA-s per te zgjedhur lojtarin me te mire ne Europe per cdo vit. Per here te pare ky cmim eshte ndare vitin e kaluar, ku fitues ishte Messi. Fituesi i ketij cmimi zgjidhet nga gazetare sportive te 53 vendeve anetare te UEFA-s, me ane te votimit elektronik.

  Per ta fituar kete cmim, si baze meren parasysh paraqitjet dhe ecuria e lojtarit gjate gjithe vitit ne kompeticionet e UEFA-s: UEFA Champions League, Europa League, Europa Super Cup dhe kampionati Europian. Pastaj gjerat tjera...

  Ja ky eshte cmimi "UEFA Best Player in Europe Award"
  P.S; Nuk ka shance Kristina ta fitoj kete cmim perpara Messit dhe Iniestes. E kam dhene fjalen me lart!
  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 25-08-2012 m 23:37
  #VamosArgentina

 10. #-10
  ►ⓣⓘⓞɳ◄ Maska e [PaRTiZoNi]
  Antarsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,531
  Shyqyr ja dhan i her Iniests. E meritonte plotsisht kt vit.
  Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


 11. #-9
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  38
  Postime
  5,321
  UEFA Best Player in Europe Award shkon per Andres Iniesta  PS: Me ne fund nje trofe personal, per kete gjeni te mesfushes. Me ne fund nje vendim i drejte.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 12. #-8
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Antarsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,816
  Plotesisht e merituar... eshte gjeni lojtar !
  Tani edhe ne Albacete do te festojne
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 13. #-7
  Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
  Antarsuar
  01-06-2006
  Vendndodhja
  Corleone....
  Postime
  2,707
  Urime Iniestas , e meritoi
  SPECIAL ONE

  RAUL # 7

 14. #-6
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-06-2012
  Postime
  661
  Urime.


  Te lumte Iniesta.

 15. #-5
  Dieli Maska e [HD]
  Antarsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  42
  Postime
  464
  E meritonte vertet.Bravo urime per Iniesten.
  Mos harro ti lutesh Zotit do mbrmje.

 16. #-4
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Antarsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,816
  Mir qe ja dhan Iniestes.

  Por,duhet ta pranoni qe ne kete tresh (Ronaldo,Messi,Iniesta),i vetmi qe le pershtypje eshte Ronaldo.
  Keta dy shkurtabiqet nuk e ditkan as anglishten ,nuk ditkan ti thone dy fjale haha,qendrojne si dru ne skene.

  Ronaldo POLIGLOT - vdisni hejtera
  Ndryshuar pr her t fundit nga qeveriablu : 30-08-2012 m 14:45
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 17. #-3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,240
  The winner is...? Kristina :P

  Andrs Iniesta, Lojtari m i mir n Europ nga UEFA.
  Andrs Iniesta, UEFA Best Player in Europe.
  Andrs Iniesta, Mejor Jugador de la UEFA en Europa.
  Citim Postuar m par nga qeveriablu Lexo Postimin
  Por,duhet ta pranoni qe ne kete tresh (Ronaldo,Messi,Iniesta),i vetmi qe le pershtypje eshte Ronaldo.
  Keta dy shkurtabiqet nuk e ditkan as anglishten :D,nuk ditkan ti thone dy fjale haha,qendrojne si dru ne skene.

  Ronaldo POLIGLOT - vdisni hejtera :)

  Yeah, shume pershtypje le Kristina, tamam si nje lavire e dhjere lol  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 30-08-2012 m 21:48
  #VamosArgentina

 18. #-2
  i/e regjistruar Maska e mateo
  Antarsuar
  24-06-2002
  Vendndodhja
  united kingdom
  Mosha
  45
  Postime
  286
  A, Iniesta do te jete lojtari qe me shume mundesi do te fitoje dhe topin e arte, e lexon lojen si askush tjeter, vizion, saktesi, teknike, kontroll, dhe nje qetesi dhe komfortin ne top qe pak lojtare e zoterojne, urime,,,
  mateo

 19. #-1
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Antarsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,806
  mendoj se e meriton pasi eshte futbollist i shkelqyer. urime
  vari leshte

 20. #0
  Te shikosh pamjen e Ronaldos kur eshte ne podium perseri me dy lojtare te Barcelones duke garuar per nje trofe personal...dhe humbet....PRICELESS !
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •