Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime n 19 postime

  13-vjearja Maqedonase shitet nuse pr 3 mij

  13-vjearja shitet nuse pr 3 mij €, torturohet e prdhunohet nga vjehrra e bashkshorti

  ITALI- Nj 13-vjeare nga Maqedonia u shit nga prindrit e saj pr 3 mij euro, n nj familje maqedonase q jeton n Itali. Pasi babai i saj mori parat e krkuara, vajza u drgua si nj pako n Venezia, ku jetonte 17-vjeari q ‘e bleu’ si bashkshorte.

  Sapo mbrriti n Itali, vajza u torturua dhe u prdhunua nga 17-vjeari dhe nna e tij. Si raportojn mediat n Itali, torturat organizoheshin nga nna e djalit, pr tu treguar t afrmve se nusja e shtpis ishte e urt dhe mbi t gjitha e virgjr.

  Vjehrra 34-vjeare Jasar Nermin, organizoi nj fest me t afrmit, pak dit pas mbrritjes s vajzs, pr tu treguar atyre arafin q vrtetonte se nusja ishte e paprekur. Dhe pr kt ajo e kishte detyruar djalin q t prdhunonte nusen e tij t mitur dhe e kishte rrahur barbarisht vajzn q tu bindej urdhrave t saj.

  Babai dhe motrat e djalit nuk ishin n dijeni t torturave q i bheshin nuses s re, pasi 34-vjearja e kishte krcnuar vajzn q t mos i tregonte askujt pr ato q ndodhnin gjat dits, kur kryefamiljari nuk ndodhej n shtpi.

  13-vjearja kishte tentuar t arratisej disa her nga shtpia, dhe pr kt ishte dnuar rnd nga vjehrra, e cila e detyronte t futej n vask me akull apo t qndronte pr or t tra n kmb.

  Hetimet e policis filluan m 2 gusht, kur disa fqinj kishin lajmruar pr prezencn e nj vajze q krkonte shpesh ndihm. Pas zbardhjes s ngjarjes, policia italiane bri t mundur arrestimin e 34-vjeares maqedonase Jasar Nermin dhe djalit t saj 17-vjear, nn akuzn e torturimit dhe dhunimit seksual t s miturs.

  Vajza u drgua n spital, ku mjekt konstatuan shenja dhune dhe plag djegieje n trupin e saj. Tashm ajo sht nn kujdesin e specialistve, pr shkak t gjendjes s rnduar psikologjike.

  (er.nu/BalkanWeb)

 2. #2
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Antarsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  197 falenderime n 109 postime
  E shkreta goc,kur ste don te miren prindi e po te don i huai.
  Me mire mos te lexosh kesi lajmesh.
  - - Shum shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me ask!
  Agim Metbala"

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e safinator
  Antarsuar
  29-06-2011
  Postime
  726
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Do jene arixhinje(rom) me siguri.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime n 199 postime
  Vjehrra 34?! Mos donte ti sherbente nusja qe nuk priti ta martonte cunin kalama? Mjere disa femra cfare prinderish kane e ne dere te kujt futen!!!
  Feelings change - memories don't.

 5. #5
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime n 19 postime
  Shqiptari 30-vjear nga Maqedonia, Adnan Rusanovski u dnua nga nj gjykat e Melburnit n Australi me burgim 15 muaj, pasi rrahu bashkshorten  Shqiptari 30-vjear nga Maqedonia, Adnan Rusanovski u dnua nga nj gjykat e Melburnit n Australi me burgim 15 muaj, pasi rrahu bashkshorten e tij brenda n limuzin, gjat kohs q po shkonin n banket ditn e martess s tyre.

  Sipas dshmis s shoferit t limuzins, nusja 28-vjeare ishte nxir dhe ishte mbushur me gjak, pasi bashkshorti e kishte qlluar me grusht n fytyr m shum se nj her, madje tentoi ta mbyste, transmeton Editorial.
  Rusanovski u arrestua n banket, ndrsa bashkshortja e tij u drgua n spital.

  /Indeksonline.net/


  LOL shume te dhunshem ju

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e kriko-38
  Antarsuar
  01-08-2010
  Vendndodhja
  ketu afer
  Postime
  696
  Faleminderit
  11
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ky eshte lajm leshi lool.

  Nuk e di nga i gjeni kto lajme ,nga mbiemri nuk duket si shqipetar apo te them me mire nuk tingllon shqip Rusanovski ky duhet te jet gabel.

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime n 19 postime
  Citim Postuar m par nga kriko-38 Lexo Postimin
  Ky eshte lajm leshi lool.

  Nuk e di nga i gjeni kto lajme ,nga mbiemri nuk duket si shqipetar apo te them me mire nuk tingllon shqip Rusanovski ky duhet te jet gabel.
  Edhe mua nga mbiemri ashtu me duket, por meqe lajmi e kishte ashtu edhe une ashtu e postova

  P.S

  Nuk eshte ndonje cudi e madhe fundja fundit apo jo ? Shqiptaret shquhen per kerrbac ndaj grave dhe femijeve

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  pupu njerez te semur, mamaja 34 vjecare te djalit 17 vjecar do te marri hakmarrjen e saj tek dikush tjeter siduket...kafsha ishalla i bie nje infrakt asaj dhe dialit te saj...dhe prinderit e saj kaluar kafshesh...si marr vesh keta njerez, sikur ju eshte hyr dreqi ne trup
  Ndryshuar pr her t fundit nga *~Rexhina~* : 17-08-2012 m 15:42
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 9. #9
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime n 135 postime
  i raft infrakt hahahahaah sa kisha pa e degjuar kete..rexho..lool

  njerez ordinere ka sa duash

  veprime qe te lene pa mend
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  lol infrakt ose i hengert kanceri
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 11. #11
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime n 135 postime
  ehe..lool

  tek shkrimi thote qe 13 vjecarja u perdhunu nga 17 vjecari dhe nena e tij.

  Mire cuni qe mund ta kete perdhunuar, por e jema si e ka perdhunuar?
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime n 78 postime
  Citim Postuar m par nga Meriamun Lexo Postimin
  ehe..lool

  tek shkrimi thote qe 13 vjecarja u perdhunu nga 17 vjecari dhe nena e tij.

  Mire cuni qe mund ta kete perdhunuar, por e jema si e ka perdhunuar?
  kishte shenja cigare, mos e kan fjalen per kete gje :/
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •