Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 30 prej 30
  1. #21
    Perjashtuar Maska e didii
    Anëtarësuar
    14-04-2012
    Postime
    504
    po ne rastin kur dikujt per nje kohe te gjate i flet dhe ne menyren e tij te keshillon, te mban sekrete etj etj, POR ai nuk hapet me ty, si i behet?

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Deshiron te jete enigmatik/e atehere nuk duhet ti hapesh as ti didii!

  3. #23
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga didii Lexo Postimin
    na ndodh qe te jemi ne momente dobesie, apo te duam te flasim per problemet tona,doja te dija sa te hpur duhet te jemi, sa duhet te besojm ne njerezit, dhe me ke duhet te jemi me te hapur, sepse na ndodh qe te zhgenjehemi
    Pervec familjes ( nena, baba, vellai, motra ) me nje person qe e beson , nje mik/mike e ngushte ku e di qe problemi yt nuk do afishohet ne faqe e pare te gazetes.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  4. #24
    1.2.3...I
    Anëtarësuar
    10-09-2005
    Postime
    1,967
    Citim Postuar më parë nga didii Lexo Postimin
    na ndodh qe te jemi ne momente dobesie, apo te duam te flasim per problemet tona,doja te dija sa te hpur duhet te jemi, sa duhet te besojm ne njerezit, dhe me ke duhet te jemi me te hapur, sepse na ndodh qe te zhgenjehemi
    Po mire nese nje gje per veten tende nuk mund ta mbash as ti vet dhe kerkon qe te bisedosh dhe ta ndash me nje tjeter,pse ateher pretendon se tjetri do ta mbaj po e bere bised me nje tjeter?

    Ke me shume vetbesim te vetja nese do shprehesh me ndonje shprehu o njeri,(kjo eshte edhe terapi me vetvete,vetem idea se po te degjon tjetri te ndihmone shume)Ti perderi sa ndjehesh komod me ate person cili do qoft pse duhet te vrasesh trurin jo mos me dali llafi e me the e te thash,po le te dali dhe llafi ca pastaj?Bota nese nuk te pranon ashtu siq je dhe me problemet qe ke,ateher perpiqu ta mesosh te rrespektojn per gjith cfare qe ti je.

  5. #25
    Perjashtuar Maska e didii
    Anëtarësuar
    14-04-2012
    Postime
    504
    Citim Postuar më parë nga zANë Lexo Postimin
    Po mire nese nje gje per veten tende nuk mund ta mbash as ti vet dhe kerkon qe te bisedosh dhe ta ndash me nje tjeter,pse ateher pretendon se tjetri do ta mbaj po e bere bised me nje tjeter?

    Ke me shume vetbesim te vetja nese do shprehesh me ndonje shprehu o njeri,(kjo eshte edhe terapi me vetvete,vetem idea se po te degjon tjetri te ndihmone shume)Ti perderi sa ndjehesh komod me ate person cili do qoft pse duhet te vrasesh trurin jo mos me dali llafi e me the e te thash,po le te dali dhe llafi ca pastaj?Bota nese nuk te pranon ashtu siq je dhe me problemet qe ke,ateher perpiqu ta mesosh te rrespektojn per gjith cfare qe ti je.
    nuk eshte puna te del llafi, por edhe te flasesh nuk di ne eshte keshilla me e mire ajo qe te ka dhene tjetri, sepse ai nuk po i perjeton ashtu si ti gjerat,por nga ato qe ai mund te thote me gjakftohetsi ndikohesh,ben si te thone dhe me pas pendohesh...

  6. #26
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    didii pos familjes se ngushte mos ju hap askjujt per ndonje gje qe mendon se mundet te jet e demshme per ty.
    Ose nese edhe familjes nuk mundesh ti shprehesh atehere mere nje leter shkruaj ne te te gjitha pb dhe mbasi ta lexosh futja flaken,mua nga nje here me letson kjo
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  7. #27
    Perjashtuar Maska e didii
    Anëtarësuar
    14-04-2012
    Postime
    504
    Citim Postuar më parë nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
    didii pos familjes se ngushte mos ju hap askjujt per ndonje gje qe mendon se mundet te jet e demshme per ty.
    Ose nese edhe familjes nuk mundesh ti shprehesh atehere mere nje leter shkruaj ne te te gjitha pb dhe mbasi ta lexosh futja flaken,mua nga nje here me letson kjo
    kjo me leter me duket ide e mire, por ne merzitje e siper kam hall se mos i vej flaken shpise

  8. #28
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Citim Postuar më parë nga didii Lexo Postimin
    kjo me leter me duket ide e mire, por ne merzitje e siper kam hall se mos i vej flaken shpise
    Po veja mi,fundi fundit te letsohen hhalet ty eshte kryesorja.
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  9. #29
    Perjashtuar Maska e didii
    Anëtarësuar
    14-04-2012
    Postime
    504
    Citim Postuar më parë nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
    Po veja mi,fundi fundit te letsohen hhalet ty eshte kryesorja.
    hahaha, shaka e bukur

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-05-2005
    Postime
    288

    Për: Me kë të flasim?

    duhet me pas kujdes ke kond flet se neser se njeh fjalen tonde

  11. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Ereza për postimin:

    skender76 (29-10-2015)

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •