Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Amerik, gzuar Ditn e Pavarsis!

  Amerikant festojn Ditn e Pavarsis

  Presidenti Barack Obama ka festuar ditn e Pavarsis duke marr pjes n ceremonin e shtetsis pr 25 pjestar t ushtris s Shteteve t Bashkuara.

  Zoti Obama tha n nj fjalim n Shtpin e Bardh sot se imigracioni e ka br Amerikn m t fort dhe e ka pozicionuar Amerikn n rol udhheqs n shekullin e 21-t.
  25 shtetasit e rinj ishin nga 17 vende t ndryshme, si Meksika, Kolumbia, Nigeria dhe Rusia.

  Dita e sotme shnon edhe 14 vjetorin e vajzs s zotit Obama, Malia.

  Amerikant festojn sot Ditn e Pavarsis duke u prballur me t nxehtin e madh, munges t energjis elektrike t shkaktuar nga stuhia e dits s premte q prfshiu zonn lindor t vendit si dhe krcnimet pr m shum zjarre n zonn perndimore t tij.

  Dhjetra miliona amerikan marrin pjes sot n parada, piknik, koncerte apo grumbullime familjare ndrsa n mbrmje do t shikojn fishekzjarret. Por me m shum se 1 milion njerz pa energji elektrike , shum amerikan nuk jan n humor t mir pr t festuar.

  N nj numr komunitetesh anemban vendit, temperatura e larta n shifrta rekord, stuhit dhe krcnimi i shprthimit t zjarreve kan detyruar zyrtart q t pezullojn festimet, ku prfshiheshin edhe fizhekzjarret. Shum banorve u sht kshilluar q mos t ndezin fishekzajerret si rrezik i zjarreve.

  4 korriku i ktij viti shnon 236-vjetorin e Deklarats s Pavarsis nga sundimi britanik, dokument q u hartua nga Tomas Jefersoni dhe q u b simboli m i rndsishm i liris pr amerikant.

  Anemban Shteteve t Bashkuara, flamuri amerikan me ngjyrta e tij t kuqe, t bardh e blu po valvitet si simbol i liris s vendit. Presidenti Obama organizon n mbmje nj pritje pr prfqsuesit ushtrak, me nj barbekiu, lojra dhe nj koncert ku do t marr pjes banda frymore detare.  shkrimi gjendet ktu
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 04-07-2012 m 19:02
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 2. #2
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime n 58 postime
  poshte imperializmi amerikan dhe shovinzmi grek

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime

  Shptimtar t qofshim fal!

  Zoti nj
  Amerika dy!  Ja nj ndrrimor enkas pr kt dit t shnuar

  Shptimtar t qofshim fal
  Na ktheve nderin, traditn
  Perndin kemi ZOT t par
  S’do mend t dytin –
  EMA RIKN.
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 04-07-2012 m 20:12
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime n 19 postime
  Jemi mesuar ne

  Rrofte Marksi, Engelsi, Lenini dhe Stalini

  Rrofte Rusia

  Rroft Kina e madhe

  Rrofte Amerika

  Rrofte ky dhe ai

  Si perfundim jua kemi rruajtur qe te gjitheve me larte

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Jemi mesuar ne

  Rrofte Marksi, Engelsi, Lenini dhe Stalini

  Rrofte Rusia

  Rroft Kina e madhe

  Rrofte Amerika

  Rrofte ky dhe ai

  Si perfundim jua kemi rruajtur qe te gjitheve me larte
  prshndetje eurostar
  pr ata m lart s'di si t them se nuk e mbaj mend at koh, por e di se ishte me ideologji t kohs.

  sa pr amerikn sht i vetmi shptimtar pr ne q e kemi prjetuar krimin baarbar dhe etnocidin serb ndaj shqiptarve.

  Un them: Zoti kurr mos e humbt Amerikn - shptimtarin.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 6. #6
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime n 19 postime
  Leje ate muhabet o projekt dhe kap naj tjeter si me fitu naj lek per me majt frymen gjalle

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Leje ate muhabet o projekt dhe kap naj tjeter si me fitu naj lek per me majt frymen gjalle
  prshrendetje, REuroStar
  besoj kam postuar edhe shkrime t tilla pr mirqenie e pr nj jet m t mir.
  ky shkrim ka t bj me dicka tjetr, pr nj t mir q s'duhet harruar. Un kam pritur se do t postonte dikush m hert nj tem t till, por askush nuk e bri.

  Nuk duhet harruar e mira.

  Vetm nj kujtoje: Mos t ishte intervenimi i Ameriks ( q kurr zoti mos e humbtt) ku do t ishin shqiptart e Kosovs?!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 8. #8
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime n 19 postime
  Po e ke i teme te hapur o burr

  Qe hy ktu dhe hopa te pavarsia

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  63
  Postime
  7,985
  Faleminderit
  23
  33 falenderime n 26 postime
  Citim Postuar m par nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Po e ke i teme te hapur o burr

  Qe hy ktu dhe hopa te pavarsia
  201,118 shqiptar n SHBA. 4 Gzuar korrik

  nuk paska titull t denj. kjo dit krkon prkushtim m t madh. e paska hapur ai "amerikani" q nuk e njeh mir gjuhn shqipe. e respektoj pr mundin.
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •