Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime

  IPhone 4s IOs 5.1.1 jailbreak me Absinthe

  Ka bo kush IPhone 4s IOs 5.1.1 Jailbreak me Absinthen?
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 2. #2
  .................... Maska e iktuus
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  1,280
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime
  Iktuus, flm dmth., kushtet elementare po i plotesojsha.
  Ka ne Absinthe noj Installous si tek Cydia?
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 4. #4
  .................... Maska e iktuus
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  1,280
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga hot_prinz Lexo Postimin
  Iktuus, flm dmth., kushtet elementare po i plotesojsha.
  Ka ne Absinthe noj Installous si tek Cydia?
  Ti shkarko https://sites.google.com/site/greenp...edirects=0&d=1 Absinthe dhe lidh telefonin me pc, i instalon vet aplikacionet, te vura kastile nje Video qe ta shikosh si behet, ndiq videon e youtube eshte me praktike
  Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime
  Iktuus cake njo, se u bo
  Absinthe po e futka Cydien kete se kam dite, edhe deri tani i shkarkova nje kamion app.
  Desha ta instaloj edhe Sexy FindIt po spo bon.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 6. #6
  .................... Maska e iktuus
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  1,280
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Po tani nje reputacion ketij Iktuusi apo vk thuj ti se ta zgjidhi hallin hahahahaha. Bej shaka
  Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

 7. #7
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Po per iPhone 4, iOs 5.1.1 b.b 04.12.01 (famekeqja),cfare mund te besh per unlock ? Jailbreak eshte bere,untethered,po unlock :/ ?
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 8. #8
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Po kete metoden qe sygjerojne keta te redsnow e ka provuar njeri?
  http://www.redsn0w.us/2012/08/unlock...eap-price.html
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 9. #9
  Antar Maska e francovice
  Anėtarėsuar
  11-04-2008
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Po per iPhone 4, iOs 5.1.1 b.b 04.12.01 (famekeqja),cfare mund te besh per unlock ? Jailbreak eshte bere,untethered,po unlock :/ ?
  Pervec IMEI Unlock(Factory Unlock) dhe GEVEY SIM nuk ka asnje menyre per te bere unlock 4.12.01 baseband!

  Fatkeqsisht kam nje Iphone 4 ne dore me kete version baseband, i kam provuar te gjitha menyrat pa sukses :/ . Edhe po ti besh downgrade IOS baseband nuk ndryshon.
  Ne nje blog duke kerkuar ne google thoshin se nuk mund te behet unlock 4.12.01 pervec factory unlock dhe te gjitha faqet qe ofronin unlock per kete version ishin thjesht scam.
  Mbase gjendet ndonje zgjidhje (falas) se po e perdorim iphone vetem per lojra
  Forumi Shqiptar
  My web (hobby): www.zonajuaj.com

 10. #10
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Nje pyetje per kulture te pergjithshme. A eshte vetem ky baseband 4.12.01 qe smund ti besh dot unlock? Po te tjerave i behet? Nese po me cfare programi dhe a eshte programi falas? Gjithashtu sa e lehte eshte per te tjerat per ti bere unlock?
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 11. #11
  Antar Maska e francovice
  Anėtarėsuar
  11-04-2008
  Vendndodhja
  Vlore
  Postime
  508
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Po, 4.12.01 dhe 4.12.08 per momentin nuk u behet unlock! Kurse per baseband e tjera zakonisht funksionon shum mire UltraSn0w + UltraSn0w Fixer i cili shkarkohet nga Cydia!
  Forumi Shqiptar
  My web (hobby): www.zonajuaj.com

 12. #12
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Citim Postuar mė parė nga francovice Lexo Postimin
  Pervec IMEI Unlock(Factory Unlock) dhe GEVEY SIM nuk ka asnje menyre per te bere unlock 4.12.01 baseband!

  Fatkeqsisht kam nje Iphone 4 ne dore me kete version baseband, i kam provuar te gjitha menyrat pa sukses :/ . Edhe po ti besh downgrade IOS baseband nuk ndryshon.
  Ne nje blog duke kerkuar ne google thoshin se nuk mund te behet unlock 4.12.01 pervec factory unlock dhe te gjitha faqet qe ofronin unlock per kete version ishin thjesht scam.
  Mbase gjendet ndonje zgjidhje (falas) se po e perdorim iphone vetem per lojra
  Po as Gevey nuk e permban kete baseband,se po ta permbante do ishte goxha zgjidhje e mire derisa ti jepej drejtimi ne nje rruge te asfaltuar ketij bb te mallkuar !

  Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Nje pyetje per kulture te pergjithshme. A eshte vetem ky baseband 4.12.01 qe smund ti besh dot unlock? Po te tjerave i behet? Nese po me cfare programi dhe a eshte programi falas? Gjithashtu sa e lehte eshte per te tjerat per ti bere unlock?
  Po,vec baseband 4.12.01 dhe nje tjeter qe nuk e mbaj mend nuk behen dot unlock.
  Te tjerat mund ti besh fare thjesht duke e bere njehere Jailbreak ate iDevice qe ke dhe me pas unlock.

  Tutorialet dhe programet per Jailbreak dhe Unlock i ke ketu te gjitha.
  http://www.redsn0w.us/

  Dhe po,te gjitha programet e nevojshme per jailbreak dhe unlock jane falas.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-04-2007
  Postime
  630
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  unlock vetem nga origjina pra mundesh te provosh nga kompania e cila e ka ba locked iphone.
  tjera metoda nuk ka per BB te rinje.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •