Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1

  Cool Privatt detyrojn pushuesit t paguajn pr plazhet publike

  Ndonse bregdeti sht publik, pronart privat, t cilin dhe pr shkak t moszbatimit t ligjit nga Bashkia e Durrsit, e gzojn at pa t drejt.
  Koht e fundit, bashkia e qytetit e cila ka nn administrim t gjith vijn bregdetare nga Ura e Dajlanit deri n Plepa, duke mos ushtruar kompetencat pr t ciln ligji e ngarkon, ka toleruar privatt t cilt jan kthyer mirfilltazi n gjobvns ndaj pushuesve t cilt zgjedhin bregdetin e Durrsit pr t kaluar pushimet verore. Pikrisht n plazhet publike, t prcaktuara nga bashkia e qytetit, privatt detyrojn pushuesit t paguajn tarifn prej 200 deri ne 500 lek t reja, n kmbim t vendosjes s adrs, zon pr t cilt ata nuk jan t detyruar t paguajn.  Nj tjetr problem shqetsues mbeten dhe plazhet private, t cilt duke shkelur kontratn nuk respektojn distancn nga bregu i detit me pjesn e marr nn administrim sezonal, duke i shtrir shezllonet deri pran vijs s ujit, por edhe duke rrethuar plazhet me mjete primitive. Pr rastet ne fjale, ligji ngarkon q policia bashkiake e cila sht nn varsi t bashkis s Durrsit, t ndrhyj pr t ushtruar t gjith kompetencat e saj prball do abuzimi, por askush nuk reagon pr kt shtje e cila pritet t shoqrohet me nj kosto t lart pr turizmin durrsak, ku pushuesit paralajmrojn braktisjen e ktij bregdeti. Pikrisht pr kt shtje pak koh m par reagoi edhe Zyra e Mbrojtjes s Konsumatorit, ku denoncoi publikisht policin bashkiake pr shprdorim t detyrs duke privatizuar nj ndr pak plazhet publike n vijn bregdetare t Durrsit pr prfitime nn dor.

  Burimi klan

  Sa mire kur i jep vete shteti keto lajme

  Shih kur te vije brari dhe te thote e ka fajin bashkia me ne krye Dakon
  Revolution 1848

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  jo nuku do them ashtu..
  qe jan miq te dakos ata nuku diskutonet.. se sic e di mire mbas pj.erdhjes se edvinit na bashkia tirane.. vendin e pare si mafioz betoni e mban dako i durresit..
  ai zoteron lumenjt qe kan zhavorr.. kombinatet qe bejn beton..dhe zyrat ku leshohet leja per leje ndertime..

  pra cdo mafioz betoni eshte kire mire nji her ne b.ith nga dakua..qofte ai blu a roze..
  bile dhe ki oketa prandaj iku..se kishte kohe qe kihej mire nga dakua meqe bente dhe oketa pallate me natashen pace..

  mirpo qe mafie betoni ka zaptuar pllazhet eshte brari gomari i pari qe ka lehur ne kto vite me shum se kushdo..

  dhe puna e mafie betonit dihet.. se per cfar interesohet ajo.. por brari kerkon shtetin ku eshte..
  pra ku eshte ministria e turizmit.. ku eshte berisha.. etjetj..

  cdo vit jan perdhunuar qytetaret ne te drejten e tyre elementare per te pasur akses per nje bith vend ne plazhet e atdheut pa pagese..

  e brari ka folur shum per kete..por kot..

  bravo klani qe e ka cekur.. e bravo ti o euro.. qe e solle.. kte shkrim..

  nuku ja fal berishes gjendjen ne plazhet e durresit sepse ai ka pasur rast te dali nga gardhi bllokut e te ece pergjat bregut..dhe po e bere kete e kupton.. dhe nji bebe katastrofen..padrejtesine..babezine.. e maskarallekun..
  100 metra nga gardhi bllokut.. hasanet mafioze kan gllaberuar e masakruer te bukuren piste.. veper e punes e djerses se inxhiniereve e betoniereve e batipalo-njereve qe e ndertuan ne vitet e 70 ta..
  mirpo hasanet keta kriminele e super mafioze e kan bere pron te tyre e jo vetem ate por gjysmen e pllazhit..

  prandaj mirpres cdo aksion e cdo nisme kunder kesaj baterdie..

  tu kthehet rera popullit e pik..

  po jo vetem rera..por dhe shum gjera tjera..

  ..
  Ndryshuar pr her t fundit nga Brari : 01-07-2012 m 11:17

 3. #3
  Enraged Maska e Scion
  Antarsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,296
  Tu kethehet edhe cilesia e reres dhe diellit. Pike, Brari
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Antarsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,874
  Postimet n Bllog
  1
  ...te mos veme ne Durres thoni ju djema se s'ka vend me ?

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  ne fakt ne plazh te durrsit shkohet vetem ne se...

  1- je pronar hoteli atje ose hasonas e do me pa xhiron e hotelit.. e te bordelove qe ke ne prone..
  2-ke bler dikur nga budalliku ndonje apartmant atje..
  3-ke me taku ndonji dathnore e ske pik tjater takimi
  4-je miliardar e vete ne hotel adriatik te qerazosh hurva nat per nat..
  5-kur je kosovar e nuk di cfar eshte pllazha..
  6-kur je fare brekgrisur e sku ku vete tjater..meqe te con otopuzi der aty..

  kurse ne se je qefli deti ajri uji qielli e rere e pishash.. gjej vend tjater..


  .

  pra dikur pllazhi i durrsit qe u krijua nga shekuj e shekuj procesesh natyrore.. ishte nje pasuri... sot eshte nje pocaqi..

  ..

 6. #6
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  ne fakt ne plazh te durrsit shkohet vetem ne se...

  1- je pronar hoteli atje ose hasonas e do me pa xhiron e hotelit.. e te bordelove qe ke ne prone..
  2-ke bler dikur nga budalliku ndonje apartmant atje..
  3-ke me taku ndonji dathnore e ske pik tjater takimi
  4-je miliardar e vete ne hotel adriatik te qerazosh hurva nat per nat..
  5-kur je kosovar e nuk di cfar eshte pllazha..
  6-kur je fare brekgrisur e sku ku vete tjater..meqe te con otopuzi der aty..

  kurse ne se je qefli deti ajri uji qielli e rere e pishash.. gjej vend tjater..


  .

  pra dikur pllazhi i durrsit qe u krijua nga shekuj e shekuj procesesh natyrore.. ishte nje pasuri... sot eshte nje pocaqi..

  ..
  Ja keshtu dhe se luan topi

  Jo topi i bamkave
  Revolution 1848

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •