Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do t shpallet kampion i Evrops?

Votues
48. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Spanja

  19 39.58%
 • Italia

  29 60.42%
Faqja 9 prej 10 FillimFillim ... 78910 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 200
 1. #161
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Festa e lojtareve spanjoll...


  #VamosArgentina

 2. #162
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  #VamosArgentina

 3. #163
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Batuta e Sali Berishs pr finalen e mbrmshm t EURO 2012: 'Sapo mora vesh q Rama ishte me Italin, e dija si do t jet rezultati'

  Sui generis

 4. #164
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,793
  Urime Spanjes !

  Te rrafme qe i ben italianve skandal :-)
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 5. #165
  ►ⓣⓘⓞɳ◄ Maska e [PaRTiZoNi]
  Antarsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,530
  Citim Postuar m par nga no name Lexo Postimin
  Historia e futbollit mban vetem nje emer; FC Barcelona
  i ka bere zborin nje dynjaje te tere, si ne nivele klubesh, dhe keto nderkombetare.

  Kur ka filluar t shkruhet historia me 4-5 vjet dhe me ekipe 5 vjeare.
  a nuk dgjon ktu, zot na ruaj.
  Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


 6. #166
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,824
  Paradoksi i ketij Europiani ishte se ne ndeshjen me te rendesishme,me te forte,ne finalen e madhe erdhi rezultati me i thelle.

  4--0


  Dominim total i Spanjollve,dhe humbje e degjeneruar nga ana e Italise.


  Kisha qef ta merte Italia kete Europian,duke mar parasysh eliminimin qe i ben Gjermanise.

  Por pepinot treguan qe nuk jan te afte te bejne dy ndeshje radhazi te nivelit te larte.

  Me erdhi keq per Prandelin.


  Urime Spanjes per kete trofe super te merituar.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 7. #167
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  838
  nga 19 ndeshje (ne mos gabohem) ne kete kampionat nuk e di se ke mund te vecoj se kush ishte ndeshja me e fort e ketij kampionati,ndoshta 45 min e para te finales


  italia ne finale ishte shume e lodhur lozi me mire ne ndeshjen ne grup me spanjen

  baloteli me teper prish pune sesa shenon gola ,sic duket italis i kane mbaruar sulmuset dhe detyrohet te marre balotelat

 8. #168
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,375
  Citim Postuar m par nga [PaRTiZoNi] Lexo Postimin

  Kur ka filluar t shkruhet historia me 4-5 vjet dhe me ekipe 5 vjeare.
  a nuk dgjon ktu, zot na ruaj.
  Cfare je tu fol mer ??

  Po harron Periudhen e Gjenerates te Arte me trajner Crojf , mandej gjeneraten kur ka loz Crojf , periudha para dhe mbas luftes se dyte boterore .

  Mandej periudhen e Rajkard e tek ne fund Guardioles , nuk jane 5 vite por 100 te tilla .

 9. #169
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Citim Postuar m par nga [PaRTiZoNi] Lexo Postimin
  Kur ka filluar t shkruhet historia me 4-5 vjet dhe me ekipe 5 vjeare.
  Dallimi eshte ketu, suksesin qe ka arritur Barcelona / Spanja keto vite, ekipet tjera ne mbare boten nuk e kane bere nje gje te tille kurre me pare.


  FC Barcelona - ekipi i vetem ne histori te futbollit qe ka fituar cdo trofe te mundshem mbrenda nje sezoni.

  1. Ligen e Kampioneve
  2. Kampionatin Spanjoll
  3. Kupen e Spanjes
  4. Super-kupen e Spanjes
  5. Super-kupen e Evropes
  6. Kupen e Botes per klube


  Spanja - ekpi i vetem ne histori te futbollit qe ka fituar "TRIPLETE"

  1. EURO 2008
  2. KB 2010
  3. EURO 2012


  Xavi lojtari me i mire ne EURO 2008.
  Iniesta lojtari me i mire ne EURO 2012.
  Messi lojtari me i mire ne bote; 2009, 2010, 2011... (2012)

  Mos haro se te gjithe keto jane produkt i akademise te Barcelones.


  Suksesi i Spanjes eshte arritur fale lojtareve te Barcelones, dhe filozofise te ketij klubi.

  Eshte nje arritje qe nuk ka per te ndodhur kurre me!  Nq se ndonje ekip tjeter arrin ta perseris nje sukses te tille, atehere ec na e trego historine ketu.
  Ndryshuar pr her t fundit nga no name : 02-07-2012 m 14:42
  #VamosArgentina

 10. #170
  ►ⓣⓘⓞɳ◄ Maska e [PaRTiZoNi]
  Antarsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,530
  Tani historia Europianve dhe Botrorve do t shkruhet nga viti 2008 e m tej.

  Eshte nje arritje qe nuk ka per te ndodhur kurre me!
  Kush ta tha, astrologu m i madh Emilio. lol
  Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


 11. #171
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Antarsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,269
  urime per tifozat spanjoll ne forum
  mbrem me pelqeuu shum ne fund te ndeshjes kur u futen femijet ne stadium sa te mir qe ishiin festuan edhe ato
  Dita e harxhuar m kot sht ajo e kaluar pa qeshur.

 12. #172
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Citim Postuar m par nga [PaRTiZoNi] Lexo Postimin
  Tani historia Europianve dhe Botrorve do t shkruhet nga viti 2008 e m tej.
  Pse nuk e shkruajten te tjeret me pare?


  Kush ta tha, astrologu m i madh Emilio. lol
  Ndezi dritat e gjata;

  Citim Postuar m par nga no name Lexo Postimin
  Nq se ndonje ekip tjeter arrin ta perseris nje sukses te tille, atehere ec na e trego historine ketu.
  #VamosArgentina

 13. #173
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Antarsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  411
  Citim Postuar m par nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  demat e kuq shfryjne muskujt e majmunit...
  Merru me bardhoshet e Argjentines. Italia arriti deri ne finale. Argjentina si vend organizator nuk arriti ne finale te Kupes se Amerikes Latine
  #finoallafineforzaJuventus

 14. #174
  Hierark i lart Maska e Uriel
  Antarsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,207
  Eshte nje arritje qe nuk ka per te ndodhur kurre me!
  Ke te drejte. Vetem Saliu e konkuron Spanjen per dominim total.
  relata refero

 15. #175
  Kshu eshte kur mbushet forumi me fmi sume e diskutojne per futbollin, sikur te ishte nai loje elektronike.

  U bo spanja superfuqi futbolli me 4 vjet histori...ca spo na lexojne syte...

 16. #176
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Antarsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,516
  Citim Postuar m par nga no name Lexo Postimin

  Eshte nje arritje qe nuk ka per te ndodhur kurre me!


  Ndoshta eshte nje rezultat te cilin DERI TASHTI nuk e ka arritur asnje skuader DHE JO ''nuk do te arrihet me'' sepse nje arritje sado perfekte te jete mund te permiresohet gjithnje.

  Spanja ka shkruar nje pjese te historise se futbollit me kete rezultat per nje periudhe kohe te caktuar por, nuk ka shkruar historine e futbollit.
  Ndryshuar pr her t fundit nga freeopen : 02-07-2012 m 18:13
  MOS I NDY TEMAT no name

 17. #177
  . Maska e alDI
  Antarsuar
  27-08-2002
  Vendndodhja
  London
  Postime
  663
  Citim Postuar m par nga Bamba Lexo Postimin
  Dinasti 4 vjecare?
  Puna e dinastise spanjolle si puna e Notingham Forest qe fitoje dy kupa kampionesh dhe pastaj ra ne kategorin e dyte dhe sdoli me lol.
  Spanja me gjith respektin qe kam per futbollin fantastik qe luan, akoma nuk mund te futet ne ato top 3-4 shtetet qe kane bere historine ne kompeticionet kombetare.

  Deri para 2010, spanja maximumi qe ka arritur ne kampionatet botrore ka qene shkuarja ne cerek finale lol.

  p.s mos me keqkuptoni...une si cdo tifoz i Hollandes jam simpatizant i ketij brezi Spanjoll sepse po na dhurojne ate futboll qe e kemi enderuar ta shofim.

  Sa per finalen.
  Qe ndeshjen ne grup mes ketyre dy skuadrave une ju thash shokeve qe keto dy epike dalin ne finale dhe mu be qefi qe ndodhi ashtu.
  Per mua Italija ishte i vetmi ekip qe mund te perballonte Spanjen sepse kishte mbrojtjen e duhur por deshtuan nga ana fizike dhe taktike.
  Spanja pervec anes taktike qe ishte pozicionuar me mire, kishte dhe anen fizike.

  Eshte i cuditshem futbolli ndonjehere.....brazuan ne grup dhe ne finale hengren 4......mu kujtua Rusi qe ne grup mundi Hollanden ne 1988 1-0 dhe ne finale u rraf 2-0 nga Hollanda.
  Ndryshuar pr her t fundit nga alDI : 02-07-2012 m 20:03
  .

 18. #178
  Po ben lajm nje video ku portieri i Spanjes Casillas i kerkon arbitrit te mbaroje lojen, per respekt ndaj Italise:

  Ndryshuar pr her t fundit nga BOKE : 02-07-2012 m 21:06

 19. #179
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,412  Buffon rrah Balotellin n dhomat e zhveshjes

  Kiev, 2 qershor - E pabesueshme far ka ndodhur n dhomat e zhveshjes pas suksesit t Spanjs n ndeshjen e djeshme kundr Italis. Mediat Italiane bjn me dije se kapiteni i kombtares italiane Gianluigi Buffon i ka shkarkuar t gjith nervat dhe presionet e ndeshjes kundr Mario Balotelli. Ndrmjet tyre fillimisht jan shkmbyer batuta fyese, dhe m pas kan filluar t shtyhen dhe t prleshen fizikisht. Mario Balotelli sht derguar urgjentisht n spitalin e Kievit pr t marr ndihmn e par mjeksore. Ndezja e gjakrave ka filluar pasi Balotelli ka folur me ironi “ Juventusi ishte q na fundosi”. Kjo fraz e ka irrituar shum Buffonin, i cili n nerva e sipr ka sulmuar fizikisht Marion. do gj sht sqaruar m pas por, gjithsesi mbetet nj fakt i shmtuar pr m tepr pas humbjes 4:0 kundr Spanjs, nj finale e turpshme pr Italin n garat e Kampionati Evropian.

  Koha

 20. #180
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  17,464
  Citim Postuar m par nga Uriel Lexo Postimin
  Ke te drejte. Vetem Saliu e konkuron Spanjen per dominim total.
  looool se din sa kam qeshur me at batutn me Edi Ramn q e postova m hert ktu
  Sui generis

Faqja 9 prej 10 FillimFillim ... 78910 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •