Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do tė shpallet kampion i Evropės?

Votues
48. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Spanja

    19 39.58%
  • Italia

    29 60.42%
Faqja 7 prej 10 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 200
  1. #121
    Te thuash qe fitoi Spanja me fat,IMHO eshte idiotllik !

    Ku ishte fati i Spanjes sonte ? Te aftesite e Casillas ? Apo te amatorizmi i Chiellinit,Bonnucit dhe Barzaglit ? Apo te fenomeni Marchisio ? Kur me thane ne fund qe Marchisio nuk u zevendesua asnje moment thash qenkam per okulist se nuk po e shoh fare ne fushe.

    Po Montolivo ? Cfare beri ?! De Rossi luajti me shpirt. Ballo beri aq sa mundi,Cassano po ashtu.

    Ndersa Spanja,e kerkonte golin me aksion te rrjedhshem.Italia kerkonte qe ta fuste golin me skemen: Buffon ---top i gjate lart neper fushe---Cassano----pasim rremuje---Ballo shtyn topin---Gol !
    Nuk i ha kollaj Casillas ato gjera,dhe Ramos nuk te le te livadhisesh ne fushe e te besh talentin.Ndersa "mbrojtja me e mire e Europianit" u dalldis vec nga Iniesta qe depertoi dhe penetroi kush e di se sa here ne fushe.Apo Fabregas,qe leviz me slow motion,i hallakati ne maksimum.
    Marim rastin e golit te dyte.Alba pason topin ne vijen e mesit te fushes,nis sprintin dhe ecen si i krisur drejt Buffonit,tre lojtaret e Italise cfare benin ? Tre lojtaret qe ishin mbrapa vijes se mezit te fushes,ke lojtar markonin ? Alba doli vetem fare,keta cfare benin ? Kuvendonin me njeri tjetrin se kujt i binte 51shi qe te mbyllte J.Alban ? Komplet veprim amatoresk ! Nga krahu tjeter,ky i fundit vete e fut gol me qetesine e nje sulmuesi qe ka 20 vjet experience,jo sikur te ishte mbrojtes krahu 24 vjec.

    Urime Spanjes,e meritoi totalisht fitoren. Nuk e di ke quani ju leksion futbolli,po mua sonte mu duk si nje i tille.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  2. #122
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anėtarėsuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667
    Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
    Dinasti 4 vjecare?
    3 KUPA ne(vetem) 6 vjet nuk jane pak, Shyqo! '08, '10, '12 ....

    Gjermania u paska 'toleruar' jashte mase! Mbrojtjen 'astrale' u'a viktimizoi Spanja e Del Bosques.

    ---------------------

    Spanja nuk luan futboll, luan shah ne fushe te blerte!!

    Sa per mua, pas deshtimit te Holandes, nuk me interesoi mė kush ngrinte kupe me teper sesa nje deshire e imja per t'i bere elozhe cdo triumfi vetjak te cilitdo ekipi qofte ai!

  3. #123
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Ketu eshte e kot te diskutosh

    Dalin ca matufa pa asnje pike haberi se cfare flasin e kujtojne sikur spanja beri super loje.
    Beri lesh.

    Harrojne keta qe italia lujti shumicen e pjeses se dyte me 10 lojtare duke ndjekur lojen meqe ishte ishte ne disavantazh.
    Harrojne disa qe pjesa e pare ishte mese e ekulibrume mbas golit spanjoll.
    Harrojne disa qe pjesa e dyte nisi fuqishem nga ana e italise me dy raste te pastra goli per gogol di natale, mirepo ai nuk i shfrytezoi ato. (2 me 2 dhe cuditerisht do ishte spanja ne backfoot, jo italia.

    Loja e sotme, edhe pse me taktika totalisht te gabuara nuk do mbaronte me shume se 2 me 1 per spanjen nqs italia do luante me 11 lojtare ne fushe, pse jo edhe me ndonje barazim.
    S'qene me fat, dy lojtare te demtuar ne finale.

    Tani dhe fat sdo e quaja une sepse ishte prandell palla qe merr gjysem ekipin te sakatume para europianit.
    Barzagli,chiellini,motta dhe cassano, te gjithe ishin te demtuar para se europiani te fillonte, e keshtuqe asnjeri smeritonte te merrej.

    Nuk do rri tani tju shpjegoj njerezve pse taktikat ishin te gabuara, sepse prape kundershtaret ne nje vrime do i biejne fyllit.

    Une e thashe dy dite para se kjo ndeshje te fillonte qe italia ska shance te fitoje nqs prandelli do luaje me skemen e tij.
    Shume eksperte e predikuan humbjen e italise nqs italia do futej ne fushe me te njejten skeme.
    Pse? Sepse, sikunder qorrat e forumit, ata e shohin futbollin me tjeter sy.
    Nuk fitohet lufta e mesfushes duke lujt 8 kundra 4.
    Pse them 8? Sepse mbrojtesit anesore spanjolle lujten shumicen e lojes zere se ne mesfushe.
    Ajo skema 3-5-2, nuk eshte shpik kot se koti.
    Bile. 4-5-1 do ishte akoma me efikase sot.

    Nejse , lodhem kot.

  4. #124
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Ketu eshte e kot te diskutosh

    Dalin ca matufa pa asnje pike haberi se cfare flasin e kujtojne sikur spanja beri super loje.
    Beri lesh.

    Harrojne keta qe italia lujti shumicen e pjeses se dyte me 10 lojtare duke ndjekur lojen meqe ishte ishte ne disavantazh.
    Harrojne disa qe pjesa e pare ishte mese e ekulibrume mbas golit spanjoll.
    Harrojne disa qe pjesa e dyte nisi fuqishem nga ana e italise me dy raste te pastra goli per gogol di natale, mirepo ai nuk i shfrytezoi ato. (2 me 2 dhe cuditerisht do ishte spanja ne backfoot, jo italia.

    Loja e sotme, edhe pse me taktika totalisht te gabuara nuk do mbaronte me shume se 2 me 1 per spanjen nqs italia do luante me 11 lojtare ne fushe, pse jo edhe me ndonje barazim.
    S'qene me fat, dy lojtare te demtuar ne finale.

    Tani dhe fat sdo e quaja une sepse ishte prandell palla qe merr gjysem ekipin te sakatume para europianit.
    Barzagli,chiellini,motta dhe cassano, te gjithe ishin te demtuar para se europiani te fillonte, e keshtuqe asnjeri smeritonte te merrej.

    Nuk do rri tani tju shpjegoj njerezve pse taktikat ishin te gabuara, sepse prape kundershtaret ne nje vrime do i biejne fyllit.

    Une e thashe dy dite para se kjo ndeshje te fillonte qe italia ska shance te fitoje nqs prandelli do luaje me skemen e tij.
    Shume eksperte e predikuan humbjen e italise nqs italia do futej ne fushe me te njejten skeme.
    Pse? Sepse, sikunder qorrat e forumit, ata e shohin futbollin me tjeter sy.
    Nuk fitohet lufta e mesfushes duke lujt 8 kundra 4.
    Pse them 8? Sepse mbrojtesit anesore spanjolle lujten shumicen e lojes zere se ne mesfushe.
    Ajo skema 3-5-2, nuk eshte shpik kot se koti.
    Bile. 4-5-1 do ishte akoma me efikase sot.

    Nejse , lodhem kot.
    Smth,mos i quaj te gjithe rastet per gol qe nuk futen ne porte,gola ! Kjo llogjike do te thote qe edhe topi qe Buffon i priti Khedires me duket me Gjermanine nqs do ishte jashte, neve llogjikisht,sipas kesaj qe thua ti na lindte e drejta te thoshim: Do ishte gol po te ishte ne porte!,nderkohe qe ai ishte ne porte dhe portjeri e priti,pritje e jashtezakonshme.Po nuk do te thote qe e beri Buffon dhe nuk e ben njeri tjeter,se ne krahun tjeter matan nuk ishte Pinto,ishte Casillas,qe per mendimin tim ka qene me lart sesa Buffon kete Europian.Keshtuqe,jo te gjithe rastet qe nuk futen ne kuadrat,sado flagrante te jene duhen marur te mirqena si gola ne rast se do ishin ne kuadrat,cudira ka gjithmone.
    U duk qarte epersia e Spanjes,se ishte nga shkaku i dites me teper pushim,se ishte nga loja voluminoze qe beri Italia me Gjermanine,kete nuk di ta them,por qe ishte me lart Spanja,kjo ishte dukshem qarte !
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BlooD_VenoM : 01-07-2012 mė 19:58
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  5. #125
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Brauuuuu do plasin analistėt tani, jam kurioz tė lexoj opinione tė klasit tė parė qė ti sheh syri vetėm kėtu.

    Urime titullin Spanjės e meritoi!
    Sui generis

  6. #126
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-01-2011
    Postime
    2,425
    me mire te kishin humb me gjermanine se u turperuan ne ate fare menyre nga spanja
    ndoshta ishin te lodhe nga ndeshja para tre ditesh

  7. #127
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Smth,mos i quaj te gjithe rastet per gol qe nuk futen ne porte,gola ! Kjo llogjike do te thote qe edhe topi qe Buffon i priti Khedires me duket me Gjermanine nqs do ishte jashte, neve llogjikisht,sipas kesaj qe thua ti na lindte e drejta te thoshim: Do ishte gol po te ishte ne porte!,nderkohe qe ai ishte ne porte dhe portjeri e priti,pritje e jashtezakonshme.Po nuk do te thote qe e beri Buffon dhe nuk e ben njeri tjeter,se ne krahun tjeter matan nuk ishte Pinto,ishte Casillas,qe per mendimin tim ka qene me lart sesa Buffon kete Europian.Keshtuqe,jo te gjithe rastet qe nuk futen ne kuadrat,sado flagrante te jene duhen marur te mirqena si gola ne rast se do ishin ne kuadrat,cudira ka gjithmone.
    U duk qarte epersia e Spanjes,se ishte nga shkaku i dites me teper pushim,se ishte nga loja voluminoze qe beri Italia me Gjermanine,kete nuk di ta them,por qe ishte me lart Spanja,kjo ishte dukshem qarte !
    O blood e di ku i humb piket ti me mua?
    Kur thua qe de rossi lujti mire dhe montolivio dhe marchisio ishin kot, kur ishte komplet e kunderta. Montolivio ishte me i miri sot dhe marchisios u shqyen takat nga te vrapuarit.
    Ndersa nga de rossi debili, italia hengri dy gola.
    Pasa e gabuar e golit te fundit, ndersa gafa me e madhe, e la xavin te ecte 10 metra me top para se te jepte pasin e golit te dyte.
    S'beri pressing fare sot ne fushe, por ti e shef kur ai kap topin me kembe, prandaj thuaj qe lujti mire.
    De rossi doli nga pozicioni i tij komplet sot edhe u fut ne qender per te bere roli e organizatorit, duke e lene anen e krahut te tij, komplet te ekspozuar, prandaj fabregaz i doli chiellinit nga mbrapa aq lehte.
    U detyrua montolivio i shkrete te mbyllte levizjet e gabuara te tij ne fushe.
    Faji i prandellit prape qe e lujti jashte pozicionit, prandaj ai po luante me shume ne qender.
    Mirepo syri yt cfare pa?
    Uuuu shif ca pasi dha rossi, uuuuu shife cfare nderhyrje beri rossi.....uuu sa shume po e kap ai topin me kembe.

    Nuk them kot une, qe ka dy lloje njerezit qe e shohin futbolli komplet ndryshe.

  8. #128
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Ketu eshte e kot te diskutosh
    .....

    Nejse , lodhem kot.
    Sa sentimental qe je mer dreq

    Po nuk te hahet goja te thuac njehere qe Spanja e meritoi dhe Italia ishte lesh. Kaq e thjeshte per ta kuptuar?
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  9. #129
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    O blood e di ku i humb piket ti me mua?
    Kur thua qe de rossi lujti mire dhe montolivio dhe marchisio ishin kot, kur ishte komplet e kunderta. Montolivio ishte me i miri sot dhe marchisios u shqyen takat nga te vrapuarit.
    Ndersa nga de rossi debili, italia hengri dy gola.
    Pasa e gabuar e golit te fundit, ndersa gafa me e madhe, e la xavin te ecte 10 metra me top para se te jepte pasin e golit te dyte.
    S'beri pressing fare sot ne fushe, por ti e shef kur ai kap topin me kembe, prandaj thuaj qe lujti mire.
    De rossi doli nga pozicioni i tij komplet sot edhe u fut ne qender per te bere roli e organizatorit, duke e lene anen e krahut te tij, komplet te ekspozuar, prandaj fabregaz i doli chiellinit nga mbrapa aq lehte.
    U detyrua montolivio i shkrete te mbyllte levizjet e gabuara te tij ne fushe.
    Faji i prandellit prape qe e lujti jashte pozicionit, prandaj ai po luante me shume ne qender.
    Mirepo syri yt cfare pa?
    Uuuu shif ca pasi dha rossi, uuuuu shife cfare nderhyrje beri rossi.....uuu sa shume po e kap ai topin me kembe.

    Nuk them kot une, qe ka dy lloje njerezit qe e shohin futbolli komplet ndryshe.
    O mik,une nuk pash asnje nga keto pasimet e De Rossit ! Une pash nderhyrjet e De Rossit,dhe grinten ! Ndersa Marchisio sot nuk ka lidhur 2 pasime. Ku vrapoi Marchisio sot? Ka vrapuar kot pastaj,se edhe ne lojen pa top ishte komplet pasiv. Eshte tjeter gje puna e trajnerit,lojtari duhet te japi maksimumin e asaj qe mundet atje ku eshte.
    De Rossi u perpoq ! Madje po ta vije re,luajti edhe me kembe te gjakosur,tipik shpirt gladiatori.Une Marchision nuk e pikasa asgjekundi,ti me habit mua !
    Tani car te them une,fakti qe une ndaj opinion te kundert me ty nuk me ben mua as idiot as injorant.
    Po ti ke nje gje ama,ke ego te keqe,nuk e ul ndonjehere ate lojtar qe pelqen.Marchision s te kam pare asnjehere ta ulesh,nderkohe qe dje Marchisio ka qene lojtari me i dobet qe ka pasur Italia ne fushe,kjo eshte e verteta,pranoje !
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  10. #130
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
    problemi eshte se une nuk kuptoj anglisht dhe juve i beni qejfin vetes. biles nuk marr as mundimin te perdor nje perkthyes online se nuk ja vlen.

    ps :ku e ndjek futbollin ti te edicioni i lajmeve.
    e forta ketu eshte se na jeni bere te gjithe 'eksperta' te futbollit, dhe u duket vetja kopetenta aty, packa se nuk dine nga lidhet gomari, apo si gjuhet topi. Heres tjeter kur komentoj une ketu, mos me ec mbrapa me ate ironine aq te lodhme tenden te me 'duartrokasesh' apo te me 'aprovosh' kam apo skam te drejte. Skam nevoje per BS tenden apo ndonje kopetenti tjeter ketu (kur se ke idene me te vogel se cfare relatash ka filan antare me soccer ). Sesi e pashe ndeshjen une ska cte intereson ty. Te pakten e pashe me objektivitet dhe realizem. Nuk e pashe per inat se rrafi dhe ua tregoi vendin anglise , gjermanise (me merite) dhe te filloj te hedh poshte cdo gje me komente te qarraviturish, si puna e jote dhe ca te tjere ketu.

    Spanja e meritoi fitoren, jam dakord. Luajti me mire dhe e meritoi. 2 golat e pare ishin perfekt nga nje loje e organizuar dhe gjithe taktike. Golat e fundit, pasi ngelen 10 lojtare ishin kot. Italianet luajten sa per te mbaru lojen se loja u kuptua qe u fitoi me kohe nga spain.
    Urime tifozave te spain, ose barcelones me mire. Te tjeret back off me 'gezime' fallco e te qurraviturish.

  11. #131
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    O mik,une nuk pash asnje nga keto pasimet e De Rossit ! Une pash nderhyrjet e De Rossit,dhe grinten ! Ndersa Marchisio sot nuk ka lidhur 2 pasime. Ku vrapoi Marchisio sot? Ka vrapuar kot pastaj,se edhe ne lojen pa top ishte komplet pasiv. Eshte tjeter gje puna e trajnerit,lojtari duhet te japi maksimumin e asaj qe mundet atje ku eshte.
    De Rossi u perpoq ! Madje po ta vije re,luajti edhe me kembe te gjakosur,tipik shpirt gladiatori.Une Marchision nuk e pikasa asgjekundi,ti me habit mua !
    Tani car te them une,fakti qe une ndaj opinion te kundert me ty nuk me ben mua as idiot as injorant.
    Po ti ke nje gje ama,ke ego te keqe,nuk e ul ndonjehere ate lojtar qe pelqen.Marchision s te kam pare asnjehere ta ulesh,nderkohe qe dje Marchisio ka qene lojtari me i dobet qe ka pasur Italia ne fushe,kjo eshte e verteta,pranoje !
    Lojtari nuk eshte i mire kur esht me top ne kembe vetem.
    Lojtari i mire esht ai qe di te luaje edhe pa top ne te.
    Spanja prandaj eshte me lart nga te gjithe sepse luan shkelqyeshem me top ne kembe , e super-shkelqyeshem pa top ne kembe.

    Marchisio eshte i vetmi lojtar ne mesfushe qe nuk u nderrua ne kompet europianin.
    Te duket cudi kjo gje ty?
    Jo per tranjerin, sepse e sheh sesa bredh lojtari ne fushe edhe sesa pressing ben.

    Rate i marchsios nuk ra poshte 6 kurre kete europian.
    Shihi njere ato te rossit edhe bejme prape muabet.

    Po te isha une ama tranjer, se fusja ne loje fare sot marchision sepse nje lojtar ne ate rol, ka nevoje per pushim. Ai sberi pushim fare kete europian, e sberi pushim fare komplet kampionatin italian. Vetem 2 here mund ta kete nderruar konte, komplet vitin.

    Kemba e rossit me gjak? Posi ore, u corr ai edhe kjo tregon se me sa zemer luan.
    Me plasi mua per zemren e tij kur ai ishte fajtor per dy gola tek ndeshja.

    Lere se mbase neser do flas pak me gjate se sot jam paksa akoma me nerva .

    Spanja eshte me lart, mgjth italia kishte ekuipazh te hahej me ta,nqs tranjeri te ishte cik i zgjute.

  12. #132
    i/e regjistruar Maska e roni_s
    Anėtarėsuar
    29-07-2006
    Postime
    639
    Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
    E merr Spanja






    kur t'qel shelgjja kikirika.


    kena mu knaq tu hanger kikirika

  13. #133
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
    Sa sentimental qe je mer dreq

    Po nuk te hahet goja te thuac njehere qe Spanja e meritoi dhe Italia ishte lesh. Kaq e thjeshte per ta kuptuar?
    E meritoi , por sdo ta meritonte nqs do luhej tjeter skeme.

    Une e permenda edhe para ndeshjes qe italia do humbte nqs skema do ishte e njejte si ajo e gjermanise. Isha shume pesimist sot e te gjitheve shokeve ju thashe te njejten gje.

    Lesh me 10 lojtare ne fushe?

    Te luash kundra skuadres me te forte ne bote me 10 lojtare ne fushe e ti pret fagma prej italise?

    Come on .

  14. #134
    i/e regjistruar Maska e roni_s
    Anėtarėsuar
    29-07-2006
    Postime
    639
    no comment...
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  15. #135
    Enraged Maska e Scion
    Anėtarėsuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Nuk mund te gjykosh ashtu Smth. Sepse ato neset sdo kishin te perfunduar, e une si me "dipllomaci" do te te kujtoja ate "nese" Spanje Kroaci 0:0
    E kuptove tani.

    Behu cik stoik mer shok, cdo gje qe pame sonte ishte pjese e lojes. Edhe pergaditja e dobet fizike, eshte pjese e lojes, te ngelesh me 10 lojtare nuk ishte faji i Spanjes. Thjeshte, ishte nje fund tragjik per nje kombetare italiane qe c'do here ka treguar jo-stabilitet.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Scion : 01-07-2012 mė 20:46
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  16. #136
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Sic te thashe edhe me lart.
    Une e dija qe spanja do fitonte me ate skeme.

    Sa here me duhet tjua permend ? Lol

    Mirepo them qe me skemen tjeter sdo ishte e njejta gje. .

    Tranjeri mori nje ekip gjysem i sakatosur ne kete europian.

    Detyrimisht qe dicka e tille, heret a vone do ndodhte.

    Me mire qe ndodhi keshtu, qe ta heqin si tranjer se eshte medioker.

    Po ta kishte fituar kete europian, asnjeri sdo i vinte re dobesite e tija.

  17. #137
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Nė kėtė temė u duk edhe njėherė se sa tė palogjikshėm janė tifozėt italianė. Tifozėt holandezė, gjermanė, e tė tjerėt, kur humbėn skuadrat e tyre, e pranuan qė i merituan humbjet si dhe i uruan skuadrat fituese, ndėrsa italianėt mbetėn duke u spėrdredhur. Gallatė janė kėto analizat e gjata futbollistike tė Poetikut.

    Nė njė postim mė sipėr u thashė italianėve se meqė Gjermania ishte dobėt, kjo nuk do tė thotė se Italia ėshtė mirė, dhe humbja qesharake e Italisė sot tregoi qė kisha tė drejtė. Humbja nuk ishte vetėm qesharake, por edhe poshtėruese, me njė rezultat shumė tė thellė. Spanja ishte mė lart nė ēdo drejtim dhe e meritoi kupėn, prandaj pranojeni e mos u spėrdridhni kot.

    Gjermania dhe Italia janė dy fuqi tė mėdha futbolli, por nuk kanė trajnerė tė duhur. Kur Italia vendos trajnerė si Lipi dhe Gjermania trajnerė si Vogsti, rezultatet flasin qartė. Tani vetėm Spanja ka trajnerin e duhur dhe Don Boskos i duhet hequr kapelja qė ka ndėrtuar njė Spanjė kaq tė suksesshme.

    Besoj se Gjermania dhe Italia nxorėn mėsime nga ky kampionat dhe do tė marrin masat e duhura.

    Ėshtė e pafalshme pėr Gjermaninė qė vendos njė trajner si Lėvi, kur ka Hitzfeldin, Rehagelin e tė tjerė si kėta. Lėvi ndėrtoi njė ekip me 3 gjermanė dhe 8 tė huaj, dhe me sa mora vesh nė kėtė kampionat i theu edhe rregullat, duke i lėnė lojtarėt tė pinin alkool e tė pallonin dashnoret e gratė nėpėr hotele, gjė qė nuk e bėn asnjė ekip. Disiplina ėshtė njė nga gjėrat mė kryesore, po ē'tė presėsh nga Lėvi, qė i lyen flokėt me bojė tė zezė e mė shumė duket si stilist se sa trajner futbolli.

  18. #138
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-02-2011
    Vendndodhja
    Malaga (Espańa)
    Postime
    206
    Te isha tifoz i italis sdo shkrusha me nforum per futboll
    E ka degjeneru fare sonte 4 me 0.
    Edhe lagja ime me pas lujt ne finale sdo kishim hum me ket lloj rezultati
    HaaaaaaHAaha

  19. #139
    i/e regjistruar Maska e Bora`
    Anėtarėsuar
    13-10-2011
    Postime
    74
    Une e urrej sportin po ne kte rast jam e lumtur qe u mund italia se ashtu oshte nje muhabet :PP

  20. #140
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anėtarėsuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    -E dija se Spanjollėt do fitonin,por nuk e kisha menduar se do shkonin deri nė atė pikė sa tė "detyronin"trajnerin Italian Prandelli tė mbante shėnime,nė mėnyrė qė leksionin qė morėn sonte tė mos e harrojnė kurrė,ndoshta edhe njė manual munden tė e bėjnė!

    -Spanja,me plot meritė vazhdon tė shkruajė historinė,duke arritur me dėrgu futbollin nė njė stad me te avancuar,duke thyer rekord pas rekordi,rekorde qe veshtire do thyhen edhe per nje kohe te gjate,pasi kjo qe kane bere kjo gjenerate eshte e jashtezakonshme,e pa perseritshme,dhe mbi te gjitha duke treguar futboll te mire.
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

Faqja 7 prej 10 FillimFillim ... 56789 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •