Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do tė shpallet kampion i Evropės?

Votues
48. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Spanja

  19 39.58%
 • Italia

  29 60.42%
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 200
 1. #21
  Dieli Maska e [HD]
  Anėtarėsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  39
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Fito Italia,perderisa eliminoi ekipin me te forte te Europianit , merito edhe ta fitoj kte trofe.
  Mos harro ti lutesh Zotit ēdo mbrėmje.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  ja uroj me zemer italianeve dhe tifozeve te forumit
  JO SEKS PARA MARTESE

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-06-2012
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Finale: Spanje-Itali

  Valenca e Spanjes eshte me e madhe se ajo e Italise.Keshtu qe dhe probabiliteti per fitoren e Spanjes eshte me i madh shkencerisht, gje qe nuk do te thote se mund te mos ndodhe e kunderta.por me probabilitet me te vogel.Nuk jam tifoz me asnjeren prej tyre por jam me futbollin qe dhuron spektakel.

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-06-2012
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Finesa dhe intelekti spanjoll do ta dominoje ndeshjen dhe do te fitoje.

 5. #25
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Boll me keto perkufizime se jane qesharake, 45 min dhe nuk arriti te shenoje gol kunder ''mbrojtesit'' me te forte te Gjermanise dmth Neurer......
  boll ti me keto jo un
  per mua Italia eshte Skaudra qe i ka mesuar europes se cfare eshte sporti
  any ways

  Italia Champ 2012 besoj edhe deshiroj


  Sa per xhuxhat e spanjes pervec se pasave skan ca ofrojn loj monotone

  Forza Azzurii
  Partizoni

 6. #26
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Italia ne 1982 eleminoi ekipin me te forte te atij boterori dhe ekipin me te mire te te gjitha koherave, Brazilin e Junior, Falcao, Socrates, Zico e Eder. Jo ekip qe rrinte bente numra te kote me topin, por qe te shtypte e te bente spektakel gjate gjithe 90 minutave. Dhe atehere, Italia mundi kete ekip e doli kampion bote.

  Ndersa kete Europian, mundi Gjermanine, qe deri kur u perball me Italine ishte ekipi me i qendrueshem, qe kishte arritur vetem fitore dhe qe kishte shfaqur nivelin me te larte te futbollit deri ne ate faze. Keshtu qe mendoj se Italia do te dije se si te fitoje dhe ne finale. Eshte ekipi qe askush nuk mund ta parashikoje dot.

  Italia, nese do luaje me te njejtin formacion si ndaj Gjermanise e nese lojtaret do jene po ne ate forme, mendoj se mund te arrije tek suksesi.

  Shpresoj qe te fitoje Italia se kjo Spanje e ketij Europiani na e ka shpif futbollin, pa piken e lidhjes.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Italia ne 1982 eleminoi ekipin me te forte te atij boterori dhe ekipin me te mire te te gjitha koherave, Brazilin e Junior, Falcao, Socrates, Zico e Eder. Jo ekip qe rrinte bente numra te kote me topin, por qe te shtypte e te bente spektakel gjate gjithe 90 minutave. Dhe atehere, Italia mundi kete ekip e doli kampion bote.

  Ndersa kete Europian, mundi Gjermanine, qe deri kur u perball me Italine ishte ekipi me i qendrueshem, qe kishte arritur vetem fitore dhe qe kishte shfaqur nivelin me te larte te futbollit deri ne ate faze. Keshtu qe mendoj se Italia do te dije se si te fitoje dhe ne finale. Eshte ekipi qe askush nuk mund ta parashikoje dot.

  Italia, nese do luaje me te njejtin formacion si ndaj Gjermanise e nese lojtaret do jene po ne ate forme, mendoj se mund te arrije tek suksesi.

  Shpresoj qe te fitoje Italia se kjo Spanje e ketij Europiani na e ka shpif futbollin, pa piken e lidhjes.
  Jam dakort me gjithcka qe ke shkruar ,por mos harro qe kjo spanje nuk eshte shume larg atij brazili te 82 ,dhe kjo itali ska yjet e 82-shit. Spanja po ben rreth 4-5 vjet qe futbollin e kane cuar ne nje nivel tjeter ,kjo sigurisht fale barcelones. Problemi spanjes per mendimin tim eshte trajneri. Arragones ka qene nje trajner shume me i mire se del bosque dhe nuk kishte shanse qe spanja te akuzohet sic akuzohet sot per futboll "tiki taka" si ky i sotmi qe po praktikon del bosque. Celesi ndeshjes neser do jete mesfusha ,nqf se Xavi do jete sic ka qene ne 5 ndeshjet e fundit dhe nqf se del bosque do vazhdoje te nguli kembe me fabrigasin si pyke e vetme referimi ne sulm atehere italia i ka gjitha shanset per ta mundur kte spanje. Por nqf se mesfusha spanjes shperthen sic dine ata te shperthejne dhe del bosque luan me torres ose loriente ,italia do kete shume probleme. Gjithsesi une kam besim tek kjo itali ,e mira e ksaj italise eshte qe nuk ndihet favorite dhe si e tille ka presionin me te vogel kundrejt kundershtarit. Nderkohe qe Spanja dihet qe eshte e denuar per te fituar.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 8. #28
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  Jam dakort me gjithcka qe ke shkruar ,por mos harro qe kjo spanje nuk eshte shume larg atij brazili te 82 ,dhe kjo itali ska yjet e 82-shit. Spanja po ben rreth 4-5 vjet qe futbollin e kane cuar ne nje nivel tjeter ,kjo sigurisht fale barcelones. Problemi spanjes per mendimin tim eshte trajneri. Arragones ka qene nje trajner shume me i mire se del bosque dhe nuk kishte shanse qe spanja te akuzohet sic akuzohet sot per futboll "tiki taka" si ky i sotmi qe po praktikon del bosque. Celesi ndeshjes neser do jete mesfusha ,nqf se Xavi do jete sic ka qene ne 5 ndeshjet e fundit dhe nqf se del bosque do vazhdoje te nguli kembe me fabrigasin si pyke e vetme referimi ne sulm atehere italia i ka gjitha shanset per ta mundur kte spanje. Por nqf se mesfusha spanjes shperthen sic dine ata te shperthejne dhe del bosque luan me torres ose loriente ,italia do kete shume probleme. Gjithsesi une kam besim tek kjo itali ,e mira e ksaj italise eshte qe nuk ndihet favorite dhe si e tille ka presionin me te vogel kundrejt kundershtarit. Nderkohe qe Spanja dihet qe eshte e denuar per te fituar.
  Me thuaj njerin qe i ngjan Falcaos, Sokrates apo Zico nga kto t'Spanjes. Pfffffffff. Ku dinte ai Brazil pordhalitete e te bente perrc perrce. Te shponte porten e mbrojtjen me gjaujtje ne porte pafund.

  Ma thuj i skilipec t'Spanjes qe krahasohet me keto Gjigande:  Nejse, shpresoj qe Italia te luaje si ndaj Gjermanise dhe te fitoje.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Anėtarėsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Italia ne 1982 eleminoi ekipin me te forte te atij boterori dhe ekipin me te mire te te gjitha koherave, Brazilin e Junior, Falcao, Socrates, Zico e Eder. Jo ekip qe rrinte bente numra te kote me topin, por qe te shtypte e te bente spektakel gjate gjithe 90 minutave. Dhe atehere, Italia mundi kete ekip e doli kampion bote.

  Ndersa kete Europian, mundi Gjermanine, qe deri kur u perball me Italine ishte ekipi me i qendrueshem, qe kishte arritur vetem fitore dhe qe kishte shfaqur nivelin me te larte te futbollit deri ne ate faze. Keshtu qe mendoj se Italia do te dije se si te fitoje dhe ne finale. Eshte ekipi qe askush nuk mund ta parashikoje dot.

  Italia, nese do luaje me te njejtin formacion si ndaj Gjermanise e nese lojtaret do jene po ne ate forme, mendoj se mund te arrije tek suksesi.

  Shpresoj qe te fitoje Italia se kjo Spanje e ketij Europiani na e ka shpif futbollin, pa piken e lidhjes.
  Ke fol si burrat.
  #finoallafineforzaJuventus

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Me thuaj njerin qe i ngjan Falcaos, Sokrates apo Zico nga kto t'Spanjes. Pfffffffff. Ku dinte ai Brazil pordhalitete e te bente perrc perrce. Te shponte porten e mbrojtjen me gjaujtje ne porte pafund.

  Ma thuj i skilipec t'Spanjes qe krahasohet me keto Gjigande:

  http://www.youtube.com/watch?v=zZxvYy5-ekI

  Nejse, shpresoj qe Italia te luaje si ndaj Gjermanise dhe te fitoje.
  Ca jane kto krahasime pa lidhje o madaber. Po krahason 2 epoka te ndryshme qe skane lidhje me njera tjetren ,futbolli sot ka ndryshuar shoku ,nuk fitohen trofe me spektakel ,por me inteligjence ,spanja kte po ben 4-5 vitet e fundit ,merzit kundershtarin ,i harxhon dyfishin e energjive per te rikuperu topin dhe te ndeshkon nga hici sepse i ka lojtaret ,e ka organiken dhe sidomos ka 2 regjisor si xavi dhe iniesta qe edhe brazili i 82 do i kishte zili.

  Nuk mund te bejme krahasime me ngjashmeri ne ditet e sotme ,sepse dhe une mund te te them qe te tre lojtaret e mesiperm kane lujt me skuadra mediokre ne evrope sic ishin udineze ,fiorentina dhe roma ne mos gaboj. Dhe perfunduan pikerisht ne kto skuadra sepse ekipet e medha e kishin ndryshu fizionomine e te luajturit futboll ,evropa e viteve 80 po i fuste marsh tjeter menyres se te luajturit futboll ,nuk i duheshin lojtar spektakli me finte e mbajtje topi pa fund dhe qe sdinin te mbronin. E kupton ndryshim tani se pse smund te bejme dallime ne ngjashmeri? Ne fund te fundit ne ditet e sotme kane rendesi trofet dhe jo ekipet spektakolare. Ne vitet 50 kishe hungarine qe s'kishte ekip qe i dilte perpara ,rrifte gjermanine ne grup 7-1 ,por sot ska asnje vlere sepse ai super ekip nuk fitoi asgje. Edhe brazili 82 i tille ishte ,dhe qe te fitonin serish boterorin u desh nje alberto Parreira trajner i boterorit 94 ,manjak i taktikave mbrojtese me nje futboll aspak te bukur ,dhe me nje dunge kapiten anti futboll (vetem brazilian smund te quhej) ,por qe ne fund fituan boterorin.

  Kshu miku im ,skilipec apo jo skilipec Spanja 4-5 vitet e fundit po dominon ,dhe spo e ben me taktika mbrojtese por nje futboll total sulmues qe ne ditet e sotme eshte veshtire te mbash kte ritem dhe kte menyre se te luajturit ,dhe per kte duhet pergezuar.

  Nejse, edhe une si tifoz italian shpresoj qe te fitoje italia ,dhe uroj qe xavi - iniesta te jene ne nje dite te keqe.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e stern
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Postime
  5,052
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 12 postime
  sma ben zemra tja uroj fitoren italis se me eliminoj skuadren time
  jo jo jo
  asnjona as tjetra spranoj
  PO PER HATER TE DENIT DHE ENDRIT ,PAKEZZZZZZZZZ FARE ANOJ NGA ITALIA
  "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


 12. #32
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime
  Forzaaa azzuri
  shpresoj per ndonje ndeshje spetakel sot nga te dya ekipet :0
  Partizoni

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga mario_kingu Lexo Postimin
  per mua Italia eshte Skaudra qe i ka mesuar europes se cfare eshte sporti
  Jam plotesisht dakort me ty vetem per pjesen e pare te mendimit, per te dyten mos doje te thuaje futboll ne vend te sport.
  MOS I NDY TEMAT no name

 14. #34
  EPIROT Maska e EDLIN
  Anėtarėsuar
  16-07-2007
  Vendndodhja
  ku bėhen qinglat
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  25 falenderime nė 19 postime
  Gjyna nga zoti ta marre Spanja....
  Epiri ėshtė dhe do tė mbetet gjithmonė shqiptar ashtu si e krijoi natyra dhe historia - A. Frasheri

 15. #35
  Perjashtuar Maska e Deni_Boy
  Anėtarėsuar
  19-10-2005
  Vendndodhja
  Milano
  Postime
  2,363
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga stern Lexo Postimin
  sma ben zemra tja uroj fitoren italis se me eliminoj skuadren time
  jo jo jo
  asnjona as tjetra spranoj
  PO PER HATER TE DENIT DHE ENDRIT ,PAKEZZZZZZZZZ FARE ANOJ NGA ITALIA
  Looool Po afron momenti!

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,884
  Faleminderit
  313
  181 falenderime nė 148 postime
  Italiiiiiiiiiiiaaaaaaa!

 17. #37
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga Endri_ Lexo Postimin
  Ca jane kto krahasime pa lidhje o madaber. Po krahason 2 epoka te ndryshme qe skane lidhje me njera tjetren ,futbolli sot ka ndryshuar shoku ,nuk fitohen trofe me spektakel ,por me inteligjence ,spanja kte po ben 4-5 vitet e fundit ,merzit kundershtarin ,i harxhon dyfishin e energjive per te rikuperu topin dhe te ndeshkon nga hici sepse i ka lojtaret ,e ka organiken dhe sidomos ka 2 regjisor si xavi dhe iniesta qe edhe brazili i 82 do i kishte zili.

  Nuk mund te bejme krahasime me ngjashmeri ne ditet e sotme ,sepse dhe une mund te te them qe te tre lojtaret e mesiperm kane lujt me skuadra mediokre ne evrope sic ishin udineze ,fiorentina dhe roma ne mos gaboj. Dhe perfunduan pikerisht ne kto skuadra sepse ekipet e medha e kishin ndryshu fizionomine e te luajturit futboll ,evropa e viteve 80 po i fuste marsh tjeter menyres se te luajturit futboll ,nuk i duheshin lojtar spektakli me finte e mbajtje topi pa fund dhe qe sdinin te mbronin. E kupton ndryshim tani se pse smund te bejme dallime ne ngjashmeri? Ne fund te fundit ne ditet e sotme kane rendesi trofet dhe jo ekipet spektakolare. Ne vitet 50 kishe hungarine qe s'kishte ekip qe i dilte perpara ,rrifte gjermanine ne grup 7-1 ,por sot ska asnje vlere sepse ai super ekip nuk fitoi asgje. Edhe brazili 82 i tille ishte ,dhe qe te fitonin serish boterorin u desh nje alberto Parreira trajner i boterorit 94 ,manjak i taktikave mbrojtese me nje futboll aspak te bukur ,dhe me nje dunge kapiten anti futboll (vetem brazilian smund te quhej) ,por qe ne fund fituan boterorin.

  Kshu miku im ,skilipec apo jo skilipec Spanja 4-5 vitet e fundit po dominon ,dhe spo e ben me taktika mbrojtese por nje futboll total sulmues qe ne ditet e sotme eshte veshtire te mbash kte ritem dhe kte menyre se te luajturit ,dhe per kte duhet pergezuar.

  Nejse, edhe une si tifoz italian shpresoj qe te fitoje italia ,dhe uroj qe xavi - iniesta te jene ne nje dite te keqe.
  Mere mundimin e shikoi kto 5 min video, sepse aty brenda ketyre 5 min, ka spektakel & inteligjence. Edhe sot cilesohet si ekipi me i mire i te gjitha koherave.

  Sa per Brazilin, ta ka fitu Boterorin ne ēdo lloj menyre.

  Po nejse se ktu jemi te Spanje Itali. Mendoj qe Italia do te fitoje dhe celesi i suksesit do te jene De Rosi & Montolivo. Ballo shenon serish gol.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  SPAIN


  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 19. #39
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime
  Spanja do ja nxjeri shpirtin me ēengela Italisė.

 20. #40
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  gooooool (kuptohet per Spanjen )
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •