Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do tė shpallet kampion i Evropės?

Votues
48. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Spanja

  19 39.58%
 • Italia

  29 60.42%
Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 200
 1. #181
  Lazaratas Maska e Bel ami
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Lazarat
  Mosha
  42
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Spanja e finales mund te rihte me ate rezultat cdo lloj skuadre qe do te kishte perballe.Pastaj te luash 30% te takimit me 10 lojtare kunder Spanjes nuk ishte e lehte.Urime Italise qe kaloi Angline dhe Gjermanine.Spanja padyshim qe tregoi se kete 5 vjecar po dominon futbollin,por si cdo epoke edhe epoka spanjolle eshte drejt fundit.
  ... E ku thuhene ne karte
  Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

 2. #182
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,813
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga fattlumi Lexo Postimin  Buffon rrah Balotellin nė dhomat e zhveshjes

  Kiev, 2 qershor - E pabesueshme ēfarė ka ndodhur nė dhomat e zhveshjes pas suksesit tė Spanjės nė ndeshjen e djeshme kundėr Italisė. Mediat Italiane bėjnė me dije se kapiteni i kombėtares italiane Gianluigi Buffon i ka shkarkuar tė gjithė nervat dhe presionet e ndeshjes kundėr Mario Balotelli. Ndėrmjet tyre fillimisht janė shkėmbyer batuta fyese, dhe mė pas kanė filluar tė shtyhen dhe tė pėrleshen fizikisht. Mario Balotelli ėshtė derguar urgjentisht nė spitalin e Kievit pėr tė marrė ndihmėn e parė mjekėsore. Ndezja e gjakrave ka filluar pasi Balotelli ka folur me ironi “ Juventusi ishte qė na fundosi”. Kjo frazė e ka irrituar shumė Buffonin, i cili nė nerva e sipėr ka sulmuar fizikisht Marion. Ēdo gjė ėshtė sqaruar mė pas por, gjithsesi mbetet njė fakt i shėmtuar pėr mė tepėr pas humbjes 4:0 kundėr Spanjės, njė finale e turpshme pėr Italinė nė garat e Kampionati Evropian.

  Koha
  jane akoma inatet e vjetra kur baloteli i shenonte bufonit ne ndeshjen kunder interit dhe ky i fundit shpallej kampion...........
  vari leshte

 3. #183
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga Scion Lexo Postimin
  Sulmet rrufe mbreme te Albes ishin te gjitha vertikale, ose kombinime "tike-take" . Spanja mbreme horizontalisht lozte vetem kur i jepte leksion italise "si ngjitet topi ne kembet e iniestes"

  Fajin, se nuk lozi Italia mire, nuk e ka Spanja.
  Keshtu pa te keq, Madaber
  Scion, vetem nje Jordi Alba luante vertikalisht, te tjeret lojtar horizontal, gjeometri per se gjeri. Busquets sh i mire ne fazen mbrojtese, por kur dilte perpara dilte tamam si nje amator. I vetmi ai ishte qe provonte te ecte disa metra me top ne kembe.

  Sa per Italine po, ja lehtesoi shume punen Spanjes. Akoma tani nuk arrij ta mendoj se si nje takticien si Prandelli te humbase ne ate lloj menyre duelin taktik. Spanja serish mund te fitonte sepse ka ne perberje super lojtare, por ama Italia duhet te qendronte me mire ne fushe. Nejse, kjo iku tani, kto kane vlere per specialistet Italiane e per Prandellin qe te shohin cfare nuk eci dhe si duhet te rregullojne gabimet.

  Prape, me pelqen me shume ai futbolli spektakolar, i lojtareve te tipit Gulit, Zidane, Rajkard apo si tipi i futbollit te Brazilit te 70 apo 82 e Hollanda e e ktyre qe permenda me lart. Sulmues te rrufeshem, mesfushore inteligjent dhe qe pervec cicmiceve te herepashereshme, filtronin topa milimetrike, mernin fushen perpara, benin gola me cicmice po ama te kenaqnin syrin me gjuajtje nga 30 metra e me gola spektakolar. Mos harroni, 3 golat me te bukur ne bote jane Diego Armando Maradona ndaj Anglise, Mark van Basten ne 88 ndaj Bashkimit Sovjetik ne finalen e Europianit dhe Zinedin Zidane ne finalen e Champions League. Keto gjera kenaqin nje tifoz qe di te shoh futboll.

  Dhe sa per kto historianet e Barcelones. Sot per sot eshte Brazili ekipi qe ka bere historine ne futbollin boteror. Ka fituar 5 kupa Bote dhe te gjithe luftojne te kapin Brazilin. Sa per kto historite 6 vjeēare i ka pas pothuajse ēdo kombetare. Ka fituar edhe Uruguaji 2 here kampion bote. Gjithashtu 2 Champions League i ka dhe Nottingham Forrest qe sot militon ne kategori te 2 ne Angli. Duhet shume per te shkruar historine, me shume se kaq.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 4. #184
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin

  Dhe sa per kto historianet e Barcelones. Sot per sot eshte Brazili ekipi qe ka bere historine ne futbollin boteror. Ka fituar 5 kupa Bote dhe te gjithe luftojne te kapin Brazilin.
  Si ben dhe ti sikur Spanjes i mungojne shume dhe kater boterore i duhen te fitoje dhe e arrin.
  MOS I NDY TEMAT no name

 5. #185
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Anėtarėsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Buffon tallet ne Facebook me gazetat.

  Aq Shum e kam rrahur Balotellin sa te dy do te mungojme ne Boteroroin tjeter. Une kam thyer krahun duke goditur Balon ndersa Ai nuk mund te rikthehet deri ne 2014. Pastaj ka shtuar se keto jane vetem shpifje te gazetave.
  #finoallafineforzaJuventus

 6. #186
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Anėtarėsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,830
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Dhe sa per kto historianet e Barcelones. Sot per sot eshte Brazili ekipi qe ka bere historine ne futbollin boteror. Ka fituar 5 kupa Bote dhe te gjithe luftojne te kapin Brazilin.
  Kjo vlen vetem nga ana statistikore.Sot ne boten e futbollit eshte Spanja ajo qe mundohen ta kapin,reprezentacion qe mundohen ta mundin te tjeret.
  Finalja nuk ishte mesazh ndaj Italise,por botes se futbollit.Shihej qe Spanjes nuk i mjaftonte vetem trofeu si shperblim,por ata kerkonin qe ti perkulemi te gjithe.
  Arsyetimi i Italise me "lodhjen" eshte vetem tentim qe realiteti te futet nen tepih !
  Me 2014 do jen edhe me te forte.
  Te gjith bartesit e lojes jane potent (pervec Xavi ).
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 7. #187
  Barcelona
  Anėtarėsuar
  01-08-2007
  Vendndodhja
  n'KS !
  Postime
  743
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Krejt gazetat, mediumet boterore jane tu diskutu a eshte kjo Spanje ma e mira ne histori te futbollit, knej ka hala shipca qe e arsyetojne humbjen e italis .

  Merrne me men, me nje sondazh qe e kishin bo ne Shqipni, dikun mi 70% kishin than Italia e mun Spanjen, kurse sondazhi n vete n Itali mi 70% kishin than qe Italia ska shanca me mujt Spanjen.

 8. #188
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Si ben dhe ti sikur Spanjes i mungojne shume dhe kater boterore i duhen te fitoje dhe e arrin.
  Llaf goje jane freeopen, 3 i fitioi vetem Pele, jo nuk po fitonka nje Spanje e tere 4

  Nejse. Une mendoj se Boterori i 2014 do te jete nje nga me te bukurit qe do na shohin syte. Arsyea? Do te kete nje lufte sportive spektakolare sipas mendimit tim.

  Spanja, do te kete te gjithe kete ekip serish ne boteror dhe i vetmi qe ndoshta nuk do te mund te jete ne lartesine e duhur, (nga ana fizike vetem), do te jete Xavi, megjithese 34-35 vjeē mund te luhet ende, na e tregoi Zidane me Francen. Do kemi nje Jordi Alba me te pjekur, Iniesta ne moshen 30-31 vjeē, si dhe jane filizat e rinj qe po lindin tek Atletico Bilbao si, Javi Martinez, Oscar de Marcos, Iker Muniain (qe per mua do te jete nje nga talentet qe do te kerkohet me ngulm nga ekipet me te mira europiane). Lojtaret aktual plus nderthurja e ketyre lojtareve do te formoje nje Spanje te frikshme.

  Nga ana tjeter do te kemi serish nje Gjermani super ne forme dhe me te pjekur, nje Argjentine me nje Messi super te motivuar per te fituar nje trofe te rendesishem me kombetaren si dhe nje Itali qe, po vazhdoi me Prandellin dhe nqs Ballotelli do te behet nje lojtar me i pjekur, shtoi ketu dhe super talentin e ri qe po shperthen atje, Verrati, do te jete serish aty, per te treguar qe eshte nje ekip i forte dhe qe jo me kot ka fituar ato trofe boterore. Po ashtu nese tek Franca do te shuhen konfliktet e mosmarreveshjet dhe nese nje nga lojtaret do te vere diktatin mbi ekipin e te tregoje se eshte lideri, do te kemi dhe nje france te forte e shume teknike.

  Dhe si qershi mbi torte, nje Brazil me shume elemente te rinj e spektakolar duke filluar qe nga Neymar, Ganso, Thiago Silva, David Luiz, Lukas etj etj. Dhe motivimi per Brazilin do te jete shumfish, pasi per here te dyte ne histori boterori zhvillohet ne Brazil dhe do te kerkoje te fitoje me ēdo kusht, per te lare pak a shume dhe ate zhgenjim te pamase te 1950, ku humbej finalja ne shtepi ndaj Uruguajit.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaDaBeR : 05-07-2012 mė 06:14
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 9. #189
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Postime
  643
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 12 postime
  Citim Postuar mė parė nga FcBrC Lexo Postimin
  Krejt gazetat, mediumet boterore jane tu diskutu a eshte kjo Spanje ma e mira ne histori te futbollit, knej ka hala shipca qe e arsyetojne humbjen e italis .

  Merrne me men, me nje sondazh qe e kishin bo ne Shqipni, dikun mi 70% kishin than Italia e mun Spanjen, kurse sondazhi n vete n Itali mi 70% kishin than qe Italia ska shanca me mujt Spanjen.

  kshu eshte kure flet njeriu me inate...kjo e tregon mas miri prapambetunin shqiptare!

 10. #190
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  kombetarja aktuale spanjolle eshte ekipi perfaqesues me dominues ne histori...
  ka arritur ate qe nuk e ka arritur askush. as brazil, as itali, as gjermani, as argjentine.

  chapeau!!!
  Vasudhaiva Kutumbakam

 11. #191
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,360
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  kombetarja aktuale spanjolle eshte ekipi perfaqesues me dominues ne histori...
  ka arritur ate qe nuk e ka arritur askush. as brazil, as itali, as gjermani, as argjentine.

  chapeau!!!
  Gallate kjo.

  Cfare ka bere Spanja me teper se keto Skuadra? Ka fituar tre kampionate radhazi?

  Brazili ka fituar dy boterore pothuajse me te njejtin ekip.

 12. #192
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kalama mistrec Lexo Postimin
  Gallate kjo.

  Cfare ka bere Spanja me teper se keto Skuadra? Ka fituar tre kampionate radhazi?

  Brazili ka fituar dy boterore pothuajse me te njejtin ekip.


  ii sa xheloz jee ti hehe

  me e mira eshte spanja kot te flasim
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 13. #193
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,360
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga letaa Lexo Postimin
  ii sa xheloz jee ti hehe

  me e mira eshte spanja kot te flasim
  E nga dola une Xheloz kur une jam tifoz me Barcelonen?

 14. #194
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kalama mistrec Lexo Postimin
  E nga dola une Xheloz kur une jam tifoz me Barcelonen?

  po ja lexova pak qe ke permend brazilin qe luante kur ishte gjyshi im i ri hehehe
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 15. #195
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,360
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga letaa Lexo Postimin
  po ja lexova pak qe ke permend brazilin qe luante kur ishte gjyshi im i ri hehehe
  Edhe? Si me ben kjo xheloz?


  Si brazili nuka lol

 16. #196
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kalama mistrec Lexo Postimin
  Edhe? Si me ben kjo xheloz?


  Si brazili nuka lol

  e kisha me shaka dmth qe je xheloz se spanja esht ma e miraaa
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 17. #197
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,360
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga letaa Lexo Postimin
  e kisha me shaka dmth qe je xheloz se spanja esht ma e miraaa
  ok eshte ke te drejte

  tani

 18. #198
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kalama mistrec Lexo Postimin
  Gallate kjo.

  Cfare ka bere Spanja me teper se keto Skuadra? Ka fituar tre kampionate radhazi?

  Brazili ka fituar dy boterore pothuajse me te njejtin ekip.
  heret u kujtove ta hapesh debat ne kete teme...
  ke 1 muaj ne forum e ke bere me shume se 600 postime. merre shtruar se po te prishet tastiera.

  pyetjes iu pergjigje vete. europian - boteror - europian rradhazi...

  p.s. mire qe e kane vene limitin e ketyre fytyrave ne 3, se do na kishe terbuar te gjitheve.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 19. #199
  Perjashtuar nga Mod.
  Anėtarėsuar
  07-09-2012
  Vendndodhja
  Ne Shqiperi
  Postime
  5,360
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  heret u kujtove ta hapesh debat ne kete teme...
  ke 1 muaj ne forum e ke bere me shume se 600 postime. merre shtruar se po te prishet tastiera.

  pyetjes iu pergjigje vete. europian - boteror - europian rradhazi...

  p.s. mire qe e kane vene limitin e ketyre fytyrave ne 3, se do na kishe terbuar te gjitheve.
  Me mire vone se kurre.
  Kam nje tastiere rezerve


  Kur te fitoj 2 boterore bashke atehere flasim bashke

 20. #200
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Kalama mistrec Lexo Postimin
  Me mire vone se kurre.
  Kam nje tastiere rezerve


  Kur te fitoj 2 boterore bashke atehere flasim bashke
  Teorikisht boterori mbetet boteror. Praktikisht evropiani eshte ajka e futbollit dhe eshte shume me i veshtire se boterori ta fitosh 2 here rradhazi. Te pakten shume eksperte te futbollit kshu e analizojne.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

Faqja 10 prej 10 FillimFillim ... 8910

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •