Close

Rezultati i Sondazhit: A vihet dore mbi shkrimet tona per"UNIN"qe superojne Adm."te vecant"te Forumit??

Votues
7. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • ..................

  0 0%
 • ..................

  0 0%
Sondazh me disa zgjedhje
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  12
  143 falenderime nė 131 postime

  "Perse me hiqen postet e mia poetike ,perse me eshte bere ban?

  "Perse me hiqen postet e mia poetike ,perse me eshte bere ban" ?!?

  Pershendetje e respekte per ju, miq dhe artedashes te Forumit Shqiptar - te paret ,Ju , qe mbani dhe i jepni shpirt cdo faqeje te ketij forumi per t'i rritur cilesine dhe virtualitetin per te shkuar me mendjen e komentet tuaja tek cdokush... , ...,
  por edhe ju , Administratore te tij , qe duhet te jeni pika mbeshtetese dhe "kyce" , per cdo poet, krijues , sociolog, analizues , psikolog , mesues , apo dhe nje nxenes te thjeshte qe kerkon ne faqet e ketij forumi te plotesoje dijet e tij me sa me shume njohuri ne cdo fushe te Forumit Shqiptar apo dhe nga vete Ju-Administratore , si dhe per ata miq te faqes qe kerkojne ndihmen tuaj , e qe kjo duke i dhene nje vleresim - gjykimi kerkesave te cdo anetari __ Ju rrit prestigjin tuaj dhe normat njerezore mes brezave te ndryshem te shoqerise se sotme !!!
  _________
  Kam qene e anetaresuar ne Forum qe prej vitit 2009 a me pare , si ; brunilda -it , por me jane hequr postet e mia te letersia shqiptare ( ku gjenden krijimet e mia ne poezi, tercine, shprehje e aforizma, poeme .., ), si dhe ne faqen tjeter tek Shkrimtare Shqiptare, si botuese me pervoje e 15-librave ne kete fushe !
  ....Por fatekeqesisht , dhe per miresine e atyre qe vene dore mbi poetet me eshte bere ban disa here nga Shigjeta.

  __se di ku qendron "goma e shpirtit " qe ka bere keto veprime duke i fshire e me bere ban dhe PSE ???
  __nuk di pse eshte vene dore mbi emrin tim , mbi shpirtin e poeteve e cila eshte njesoj si te vesh dore mbi "varrin " e atyre qe si kemi me ne jete !!?

  __nuk e di ku qendron padrejtesia ime ne hedhjen e krijimtarise sime , ku per kete me ka vleresuar dhe kritika letrare , Lidhjet e Shkrimtareve brenda e jashte vendit apo dhe poetet ne takimet Poetike, ku jam e ftuar perhera, sic eshte ai i "Neteve Korcare" kete jave ne Korce ( 30-qershor -2 korrik 2012 ) ???

  ___Une e kam bere te ditur ne faqen e "Letersise Shqipatare" , per lexuesit qe : "Keto Krijime jane marre nga libri im i 14 __"Permbledhja Poetike "-1 dhe i di rregullat e Forumit !!!

  __Kete e bera me dije ta "KUPTONTE " dhe vete Shigjeta , per te mesuar se c'permban nje "Permbledhje Poetike" dhe padyshim qe ato poezi do te hidheshiun ne Forum , si cilesimi me i mire e i vecante nga Kritka Letrare qe u mor me 10-librat e mi me poezi dhe perzgjodhi vetem 150-poezi !!!

  _Perse duhet te me vihet ban , kur une j'ua bej me dije dhe lexuesve kete vleresim qe vete kritika i cilesoi me te bukurat e te vecantat per botimin e kesaj Permbledhje Poetike ?!?

  ___dhe domosdo do te jene te perseritura pasi lexuesi i rregullt njihet me poezite me te ndjeshme , me te vecanta , te vete poetes dhe nuk eshte perseritje , por mbivleresim i dhene nga me te miret !!!

  ___PERSE , vall duhet te marr une si poete ban , duke u ndjekur nga mosmirenjohja dhe mosrespektimi qe te tjeret e quajne sipas tyre GABIM apoi LAJMERIM ...qe me jane bere tashme si " lajmerim vdekjeje " !?!

  ___por serisht them , qe dhe ne se ky do te qe nje gabim i imi : A nuk do te ishte me njerezore marrja e nje mesazhi-komunikues , se sa e vendosja e banit ne emrin tim, brunilda_it !??

  __Nuk e di, dhe ju i nderuar ALBO se sa do te me kuptoni , apo jeni ne dijeni te ketyre " maktheve'' qe krijohen ndaj poeteve !?
  Besoj ne mirekuptimin e cdo lexuesi dhe te tuaji i nderuar , qe mos te behen te tilla "ABUZIME " mbi kurrizin tim !!!

  ___Duke gjykuar per PADREJTESINE qe me eshte bere do te me ndihmonin shume keshillat tuaja dhe sqarimet i nderuar Albo , apo dhe te te tjere lexuesve qe e ndiejne shqetesimin tim teper njerezor !!!

  Ne shenje mirenjohjeje te mbeshtetjes qe me dha briliana .sh___me respekt per ju te gjithe , poetja , brunilda _it !!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga brunilda_it : 28-06-2012 mė 15:34

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga briliana.sh Lexo Postimin

  __nuk di pse eshte vene dore mbi emrin tim , mbi shpirtin e poeteve e cila eshte njesoj si te vesh dore mbi "varrin " e atyre qe si kemi me ne jete !!?
  Lol cfar krahasimi qe i ke bere ! Poezi e gjalle
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga EuroStar1 : 29-06-2012 mė 08:35

 3. #3
  E Humbur Maska e elsaa
  Anėtarėsuar
  20-02-2008
  Vendndodhja
  Back Too Homme
  Postime
  2,701
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  Lol cfar krahasimi qe i ke bere ! Poezi e gjalle
  Nuk e kuptoj cfare ka ketu per tu zgerdhire. Nuk i ke lexu nej her poezite e saj dhe nuk e di se per cfare bejne fjale... kshuqe mos nderhyj kot vetem sa per te bere nje postim.

  Me duket mese e drejte ankesa e goces, dhe me vjen keq qe akoma nuk ka mare nje sqarim. Keshtu largohen nga forumi anetare qe i japin vlere ketij forumi si Poete, Shkrimtere, Mesues etj etj... dhe rrijne ne forum ata qe shajne ofendojne dhe bejn chit chate kot me kot...
  Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Nese jane Cenuar Te Drejtat e Antarit duhet te Ēohet zeri sepse Abuzuesit duhen ndeshkuar nuk mund tja hedhi kaq lehte

  Stjerner er dom som lyser i Mųrke

 5. #5
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Siē jeni shpjeguar dhe paralajmeruar disa here, mos ri-postoni krijime qe i keni vene me pare neper tema, siē ishin edhe ato te fundit te datave 25 dhe 26 Qershor.

  Beni te sigurt qe krijimet qe sillni te mos jene postuar me pare
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e brunilda_it
  Anėtarėsuar
  05-07-2009
  Vendndodhja
  Larg e Prane _ Vetmise
  Postime
  468
  Faleminderit
  12
  143 falenderime nė 131 postime

  Perse vini dore perseri mbi mua me mbylljen e TEMES HAPUR ??!!


  Perse VINI DORE PERSERI MBI EMRIN TIM dhe me mbyllni temen e hapur?!!
  ( poetja brunilda_it )


  Perseri e njejta gje ndaj meje---mbyllet tema te cilen po e rihap perseri nga vete Shigjeta, e cila eshte ajo qe me ka bere "ban"_duke dhene ne kete teme dhe nje "koment" te pa arsyetueshem dhe qe si perket asnje pike ne ate shkrim ?!!
  ...dhe sic e shihni eshte perseri ""shigjeta''''', qe mbart tere kete peshe te fajesise me mbylljen e saj duke dhene "koment " sa per te kaluar radhen e me tej "KYCIN TEMES SE MEPOSHTME " !!!
  Respekte dhe faleminderit per miqte qe kane komentuar me pare aty , por ata qe te bien njehere pas koke , nuk te ndahen deri ne grope !!!
  poetja ; brunilda_it !!!  "Perse me hiqen postet e mia poetike ,perse me eshte bere ban" ?!?

  Pershendetje e respekte per ju, miq dhe artedashes te Forumit Shqiptar - te paret ,Ju , qe mbani dhe i jepni shpirt cdo faqeje te ketij forumi per t'i rritur cilesine dhe virtualitetin per te shkuar me mendjen e komentet tuaja tek cdokush... , ...,
  por edhe ju , Administratore te tij , qe duhet te jeni pika mbeshtetese dhe "kyce" , per cdo poet, krijues , sociolog, analizues , psikolog , mesues , apo dhe nje nxenes te thjeshte qe kerkon ne faqet e ketij forumi te plotesoje dijet e tij me sa me shume njohuri ne cdo fushe te Forumit Shqiptar apo dhe nga vete Ju-Administratore , si dhe per ata miq te faqes qe kerkojne ndihmen tuaj , e qe kjo duke i dhene nje vleresim - gjykimi kerkesave te cdo anetari __ Ju rrit prestigjin tuaj dhe normat njerezore mes brezave te ndryshem te shoqerise se sotme !!!
  _________
  Kam qene e anetaresuar ne Forum qe prej vitit 2009 a me pare , si ; brunilda -it , por me jane hequr postet e mia te letersia shqiptare ( ku gjenden krijimet e mia ne poezi, tercine, shprehje e aforizma, poeme .., ), si dhe ne faqen tjeter tek Shkrimtare Shqiptare, si botuese me pervoje e 15-librave ne kete fushe !
  ....Por fatekeqesisht , dhe per miresine e atyre qe vene dore mbi poetet me eshte bere ban disa here nga Shigjeta.

  __se di ku qendron "goma e shpirtit " qe ka bere keto veprime duke i fshire e me bere ban dhe PSE ???
  __nuk di pse eshte vene dore mbi emrin tim , mbi shpirtin e poeteve e cila eshte njesoj si te vesh dore mbi "varrin " e atyre qe si kemi me ne jete !!?

  __nuk e di ku qendron padrejtesia ime ne hedhjen e krijimtarise sime , ku per kete me ka vleresuar dhe kritika letrare , Lidhjet e Shkrimtareve brenda e jashte vendit apo dhe poetet ne takimet Poetike, ku jam e ftuar perhera, sic eshte ai i "Neteve Korcare" kete jave ne Korce ( 30-qershor -2 korrik 2012 ) ???

  ___Une e kam bere te ditur ne faqen e "Letersise Shqipatare" , per lexuesit qe : "Keto Krijime jane marre nga libri im i 14 __"Permbledhja Poetike "-1 dhe i di rregullat e Forumit !!!

  __Kete e bera me dije ta "KUPTONTE " dhe vete Shigjeta , per te mesuar se c'permban nje "Permbledhje Poetike" dhe padyshim qe ato poezi do te hidheshiun ne Forum , si cilesimi me i mire e i vecante nga Kritka Letrare qe u mor me 10-librat e mi me poezi dhe perzgjodhi vetem 150-poezi !!!

  _Perse duhet te me vihet ban , kur une j'ua bej me dije dhe lexuesve kete vleresim qe vete kritika i cilesoi me te bukurat e te vecantat per botimin e kesaj Permbledhje Poetike ?!?

  ___dhe domosdo do te jene te perseritura pasi lexuesi i rregullt njihet me poezite me te ndjeshme , me te vecanta , te vete poetes dhe nuk eshte perseritje , por mbivleresim i dhene nga me te miret !!!

  ___PERSE , vall duhet te marr une si poete ban , duke u ndjekur nga mosmirenjohja dhe mosrespektimi qe te tjeret e quajne sipas tyre GABIM apoi LAJMERIM ...qe me jane bere tashme si " lajmerim vdekjeje " !?!

  ___por serisht them , qe dhe ne se ky do te qe nje gabim i imi : A nuk do te ishte me njerezore marrja e nje mesazhi-komunikues , se sa e vendosja e banit ne emrin tim, brunilda_it !??

  __Nuk e di, dhe ju i nderuar ALBO se sa do te me kuptoni , apo jeni ne dijeni te ketyre " maktheve'' qe krijohen ndaj poeteve !?
  Besoj ne mirekuptimin e cdo lexuesi dhe te tuaji i nderuar , qe mos te behen te tilla "ABUZIME " mbi kurrizin tim !!!

  ___Duke gjykuar per PADREJTESINE qe me eshte bere do te me ndihmonin shume keshillat tuaja dhe sqarimet i nderuar Albo , apo dhe te te tjere lexuesve qe e ndiejne shqetesimin tim teper njerezor !!!

  Ne shenje mirenjohjeje te mbeshtetjes qe me dha briliana .sh___me respekt per ju te gjithe , poetja , brunilda _it !!!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga brunilda_it : 30-06-2012 mė 03:18

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  20 falenderime nė 19 postime
  Si e kerkojne burgun me zor disa

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  askujt nuk i interesojne temat e tua brunilda, aq me teper nese i ka mbyllur dikush ose jo, keshtu qe ne vend sa te hapesh tema ankese thjesht kontakto me pergjegjesin e forumit, nese nuk gjen aty zgjidhje atehere thjesht largohu.

 9. #9
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Nuk ėshtė detyrė e imja tė ndėrhyj nė ankesa tė tilla por duhet tė nėnvizohet diēka qė mesa duket ėshtė anashkaluar nga ana e juaj qė keni hapur kėtė temė sėrish.

  Ankesa juaj u bė edhe ditė mė parė dhe tema u mbyll dhe morėt pėrgjigjen mbi problemin tuaj apo mos jemi qorr ne tė tjerėt?Ishte supermoderatorja shigjeta qė tė dha pėrgjigjen konkrete mbi problemin tėnd apo e harove qė e hape sėrish temėn?

  Askush nuk ka xhelozi ndaj askujt, fundi fundit forumi ėshtė hapėsirė virtuale pėr tė gjithė shoqėrinė Shqiptare anembanė botės, kėtė hapėsirė secili mund ta shfrytėzoj pėr interesa tė veta tė progresivitetit nė lėmi tė vet, pra nėse mendon se dikush nga xhelozia tė mbyll temat je krejtėsisht nė trenin e gabuar.

  Temat apo postimet tuaja tė fshira janė bėrė shkaku i pėrsėritjes sė tyre nė ēdo temė qė ju hapni ose postoni, njė gjė njihet si parimore nė kėtė forum, rregulli i mospėrsėritjes sė postimeve tė njėjta pasi nuk jep fryt aq mė pak qė jep fryt njė ankesė e tillė fėmijėrore.

  shnet.

  ps: poashtu sondazhi mė ringjall ndjenjat e njė ankese me pėrmasa europiane
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RaPSouL : 30-06-2012 mė 12:53
  Sui generis

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  3 falenderime nė 3 postime
  O goce, boto. Publikimi dhe shitja te japin vleren reale.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Anėtarėsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime nė 12 postime
  Desha tė shtoj disa fjalė lidhur me kėtė problematikė tė shfaqur mė sipėr dhe krahasimi qė mund t`i bėjmė kėsaj me disa akte tė tjera, por jo tė ngjashme si kjo dhe mundėsinė e alternativave pozitive si pjesė e pasurimit tė vazhdueshėm tė forumit shqiptar.

  Kėtu ēėshtja ėshtė aq komplekse sa do tė mund tė dukej nė shikim tė parė. Nė njėrėn anė qėndron parimi i verdiktit final dhe unit konsistent, ndėrsa nė anėn tjetėr pamundėsia dhe mosgatishmėria qė tė vihet nė njė gjuhė mirėkuptimi tė dyanshėm.

  Vėrej nė kronologji tė problemit se gatishmėria pėr t`u mishėruar me normat e forumit dhe udhėzimet, ku mė shumė e ku mė pak, mbase edhe nė pamundėsi mosnjohjeje tė rregullave funksionale dhe teknike, nuk ėshtė e kėnaqshme.

  Jam pėrkrah parimit qė shkrime tė njėjta, tė ēfarėdo lėmi qofshin ato, tė mos pėrsėriten nė tema tė forumit. Edhe nė kėtė rast, ani pse libri i 14 ėshtė pėrmbledhje poezish tė zgjedhura nga kritika letrare, nėse ato janė poezi qė tashmė i kemi nė forum, ripėrsėritja e tyre, nė qoftė se nuk ka nuanca, konsideroj se ėshtė e panevojshme. Mundėsia mė e mirė do tė ishte qė nė njė pėrmbledhje tė shkurtėr, brunilda_it, tė paraqiste pėrmbajtjen e librit, vlerėsimin kritik letrar dhe vetėm titujt e atyre poezive qė i ka pėrzgjedhur kritika letrare (gjithnjė nėse deri tani janė postuar nė forum).

  Supermoderatorja, sipas kronologjisė sė problemit, ka dhėnė njoftime paraprake, rekomandime, kėshilla, vėrejtje dhe nė epilog ėshtė pėrdorė alternativa e fundit; pėrjashtim permanent. Nė krahasim me aktet normative mbi rregulloret e pėrgjithshme qė ka forumi shqiptar, ky veprim ka qenė i ngutshėm. Rregulloret na thonė qė nė raste tė tilla dėnimi tė jetė me pėrjashtim tė pėrkohshėm njėjavorė, dyjavorė, njėmujorė e tutje, me qėllimin dashamirės qė anėtari/ja tė pėrmirėsohet me rastin e rikthimit nė forum. Kjo gjė nuk ka ndodhur.

  Tani, gjithnjė mbėshtetur mbi argumente tė rasteve mbi pėrjashtimet e anėtarėve, nė forumin tonė ke ndonjė anėtar qė pothuajse nė ēdo postim pėrdor gjuhė tė pahijshme. Kėta, marrin mesazhe kėshilluese, marrin vėrejtje, pėrjashtohen pėrkohėsisht disa herė, por prapė nuk janė tė gatshėm tė pėrmirėsohen. Po kėta anėtarė janė ata qė kanė pėrdorė sharje, ofendime e kėrcėnime ndaj stafit tė forumit dhe sot gjezdisin nėpėr forum.

  A ishte brunilda_it ajo qė pėrdori gjuhė fyese, fjalor tė pahijshėm e kėrcėnues ndaj stafit tė forumit? Me sa shoh nga rrjedha kronologjike e problemit, ajo asnjėherė nuk e bėri kėtė gjė.

  Anėtarja brunilda_it, a i ka sjellur deri mė tani vlera apo antivlera forumit shqiptar? Vetėdija kolektive do tė konsideronte se ajo i ka sjellur vlera forumin shqiptar, me theks tė posaēėm nėnforumit tė letėrsisė.

  A e dubloi llogarinė e saj, ndonėse vuajti dėnimin permanent disa mujorė? Jo. Por pėr korrektėsi dhe transparencė pėrdori llogarinė e mikes sė saj dhe kėrkoi sqarime tė nevojshme pėr aktin e pėrjashtimit permanent nga forumi. Disa anėtar tė tjerė, nė raste tė tjera nuk kanė vepruar nė kėtė mėnyrė korrektėsie, por kanė dubluar llogaritė dhe sot janė nė forum.

  Nė rast se kjo problematikė nuk pėrmban elemente tė tipit tė konfliktit personal, unė, si pjesė e kėtij stafi tė forumit shqiptar, kėrkoj nga administratorėt Albo dhe Fiori, supermoderatorja shigjeta dhe pjesa tjetėr e stafit, tė amnistojmė anėtaren brunilda_it dhe t`i mundėsojnė asaj rikthimin nė forum nė rast se ajo zbaton nė vazhdim kėto kritere:

  1. Mospėrsėritja e poezive (dhe tė tjera si kjo gjini letrare) nė forum, pavarėsisht a janė pėrmbledhje apo jo;
  2. Mospėrdorimi i shkronjave tė mėdha dhe ngjyrave tė shkronjave qė u shkaktojnė dėme vizuele lexuesve;
  3. Respektimi i rregulloreve dhe misionit tė forumit shqiptar dhe bashkėpunimi tani e tutje me gjithė stafin e tij.

  Pėrshėndetje!

  Dar_di
  "Fet` e besėtė t`i kemi, po tė ndarė tė mos jemi." Naim Frashėri

 12. #12
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Dar_di

  E shkruar ne nje postim, duket eshte me e kuptueshme per ju, se sa sqarimi ne nje mp. Gjithesesi, po e perseris per here te fundit edhe nje here shpjegimin per gjithe lexuesit dhe te interesuarit e kesaj teme.

  Anetarja eshte sqaruar, shpjeguar, paralajmeruar me 10-tra here per 2 vite rresht para se te vihej ne ban perfundimtar. Per kete komunikim kane dijeni administratoret e forumit. Edhe shansi i perseritur qe iu dha pak dite me pare, dy postimet e bera ishin krijime qe ishin postuar ne po te njejten teme, vetem nje faqe me pare. Asnje nuk ka kohe te tepert te shpjegoj te njejtat gjera pafundesisht.

  Letersia, si pjese e artit, prek lexuesin ne menyra te ndryshme. Secili lexues ben perzgjedhjen vete se cilat krijime apo postime do te lexoj e rilexoj, ne baze te interesave, pelqimeve dhe shijeve qe ka. Nqs cdo anetar do te sillte e ri-sillte te njejtat postime, forumi do te behej i merzitshem, sado te bukura apo te vecanta te ishin keto.

  Nese anetarja ne fjale deshiron te bej nje reklame ne forum per krijmtarine e saj, ekziston nje procedure reklamimi per te cilen mund te kontaktoj me administratoret.

  Pershendetje
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •