Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do tė kualifikohet nė finale?

Votues
52. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Gjermania

  29 55.77%
 • Italia

  23 44.23%
Faqja 1 prej 16 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 304
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Italia kualifikohet nė finale

  Gjysmėfinale; Gjermani - Itali
  Statistika;

  • Kush do tė kualifikohet nė finale?
  #VamosArgentina

 2. #2
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Italia , of course

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Barca vs. Juve ne finale thua ti?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga no name : 24-06-2012 mė 22:27
  #VamosArgentina

 4. #4
  Juventini Maska e @Lbaneso
  Anėtarėsuar
  15-06-2012
  Vendndodhja
  Shkupi
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Oleeeeeeeeeeeeeeee
  Oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
  Oleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee


  FORZA ITALY
  I'm proud to be @Lbanian

 5. #5
  Perjashtuar Maska e Deni_Boy
  Anėtarėsuar
  19-10-2005
  Vendndodhja
  Milano
  Postime
  2,363
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 10 postime
  I Campioni Dell Europeo siamo noi

 6. #6
  ► ☆☆☆ ◄
  Anėtarėsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mėmėdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime nė 51 postime
  Edhe pse Statistikan flasin ne favor te Italise,eshte nje ndeshje qe zor parashikohet.

  Uroj qe Italia te dali triumfues ne kete kompeticion

 7. #7
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Anėtarėsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  E pash portierin shume te vendosur dhe shume te qete. Duke shenuar nje penallti te tille do ta nervozoja ... dhe gjuajtesit e tjere tek Italia do ta kishin me te lehte ... !
  Me te vertete nje ekzekutim i shkelqyer nga 11 metrat........


 8. #8
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Tani qe te flasim realitetin, Gjermania eshte shume me lart se Italia. Ka nje ekip me kompakt dhe nje stol mbreslenes. Nese Gjermanise do ti duhej te bente zevendesime, trajnjeri do ta kete shume te lehte per te zgjedhur, ndersa Italia...

  Une mendoj se Italia do perdore mesfushen si ēeles ne kete ndeshje. Mendoj qe Prandeli do luaje serish me Pirlon e Montolivon nga minuta e pare dhe do u ngarkoje si detyre shperndarjen e sa me shume topave te sakte si nga krahet ashtu dhe ne qender per te ēoroditur mesfushen Gjermane. Gjithashtu mendoj qe Ballo do luaje ne krahun e Boateng dhe te synoje qendren duke terhequr repartin e mbrojtjes Gjermane pas vetes. Do perdoret De Rosi ne markim nje per nje me Ozil dhe nese Gjermanise i bllokohet Ozil i bllokohet gjith manovra e ekipit. Megjithate, nese Gjermania luan me Ozil dhe Rojs ne formacion, atehere Italia do ta kete shume shume me te veshtire per tu bere balle se sa te luaje me Ozil dhe Podolski.

  Sa per Gjermanine, Low e ka shume me te lehte se Prandeli per te ndertuar nje strategji fituese, pavaresisht se Prandeli eshte strateg me i mire. Low ka luksin te mbeshtetet ne lojtare te shpejt dhe mjaft energjik. Une mendoj se po te luaje me Ozil dhe Rojs ose Getce nga minuta e pare, do ti heqe Italise nje element nga mesfusha dhe do ja ktheje ne mbrojtje. Ndersa po luajti me Podolskin duke tentuar goditjet nga distanca, me nje portier si bufon ne porte, nuk besoj se do te kete shume shance. Gjithashtu me nje lojtar teknik si Baloteli ne sulm, do ta kete te veshtire mbrojtja e Gjermanise, sidomos nese do jete Boateng ne markim me te. Boateng eshte mjaft mbrojtes i mire, por numrat e nervozojne dhe e hutojne. Gjithashtu Boateng nuk eshte nje mbrojtes teknik e inteligjent qe te dije te mbuloje vertikalet.

  Fitofte me i miri. Une votova Italine.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime
  Madaber analiza juaj me duket se ka si synim te nxjerre perfundimin se Gjermania eshte ajo qe ka probleme dhe jo Italia.Juve shpreheni se po te luaj Baloja ne te majte te sulmit do ti krijoje probleme Gjermanise sepse ne ate krah luan Boateng.Balo nuk eshte ndonje lojtar driblues dhe shume i shpejte sic eshte Cr7 dhe te gjithe e pame se cfare beri kunder Boateng.
  Mos te harrojme se Gjermania nuk eshte Anglia dhe nuk do mundohet ta shpjere ndeshjen me penallti por mendoj dhe besoj se do jete Italia ajo qe do luaje per te mos pesuar dhe me ndonje kundersulm te perfitoje si perhere.
  Ekipi Gjerman ka nje nivel shume me te larte teknik nga kundershtari i radhes dhe e ka treguar me ndeshjet qe ka bere.
  Per mendimin tim eshte Italia ajo qe eshte me e preokupuar si te ndaloje Gjermanine sesa e kunderta.
  MOS I NDY TEMAT no name

 10. #10
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Madaber analiza juaj me duket se ka si synim te nxjerre perfundimin se Gjermania eshte ajo qe ka probleme dhe jo Italia.Juve shpreheni se po te luaj Baloja ne te majte te sulmit do ti krijoje probleme Gjermanise sepse ne ate krah luan Boateng.Balo nuk eshte ndonje lojtar driblues dhe shume i shpejte sic eshte Cr7 dhe te gjithe e pame se cfare beri kunder Boateng.
  Mos te harrojme se Gjermania nuk eshte Anglia dhe nuk do mundohet ta shpjere ndeshjen me penallti por mendoj dhe besoj se do jete Italia ajo qe do luaje per te mos pesuar dhe me ndonje kundersulm te perfitoje si perhere.
  Ekipi Gjerman ka nje nivel shume me te larte teknik nga kundershtari i radhes dhe e ka treguar me ndeshjet qe ka bere.
  Per mendimin tim eshte Italia ajo qe eshte me e preokupuar si te ndaloje Gjermanine sesa e kunderta.
  Jo jo, e kam theksuar me lart qe Gjermania eshte shume me lart si kolektiv se sa Italia. Po ashtu, nese veren analizen del Italia me probleme jo Gjermania, pasi Italia ka gjithsej 7-8 lojtare te vlefshem, ndersa Gjermania mund te krijoje 2 formacione pothuajse te njejta me lojtaret qe ka ne dispozicion. Pikerisht sepse Balo nuk eshte i shpejte si CR7 mund te jete problematik per Boateng. Lojtare si CR7 shfrytezojne shpejtesine dhe driblimin ndersa Balo terheq pas vetes Boateng bashke me mbrojtesin e krahut dhe krijon probleme ne qendren e mbrojtjes. Po ashtu, Italia ka 2 lojtare qe vertikalizojne topa te frikshem si nga krahet dhe ne qender, Montolivo dhe Pirlo. Prandaj thashe qe per mendimin tim duhet te luaje edhe Gjermania me Ozil dhe Rojs ose Getce, sepse do ti hiqte nje mesfushor Italise e do ja kthente ne mbrojtes. Ne rastin konkret, Marchisio nuk do te kishte shume hapesire per te dale perpara pasi do mendonte mbrojtjen e Rojs qe eshte mjaft i shpejt, teknik e shume inteligjent.

  Po ashtu, Italia ka probleme me krahet, pasi si Balxareti, Abate ashtu dhe Magio nuk jane asnje lojtare klasi, madje nganjehere kthehen ne mjaft problematik.

  Ndersa per mendimin tim Prandeli nuk eshte frikacak dhe nuk do te hyje per t'u mbrojtur. Nuk e beri kete gje as me Spanjen dhe nuk mendoj se do ta beje me Gjermanine. Prandeli nuk ka perdorur asnjehere skema mbrojtese, edhe kur drejtonte nje ekip si Fiorentina. Edhe ne ndeshje Fiorentina - Bayern, ku te gjithe mendonin se do mbrohej Fiorentina, Prandeli luajti ne sulm.

  Une mendoj qe do te jete nje ndeshje e bukur, si teknikisht e sidomos taktikisht. Dihet tashme qe Low dhe Prandeli jane 2 trajnjere qe taktiken e kane mjaft te sofistikuar. Pra, pak a shume do te jete nje loje shahu, por jo e merzitshme, pasi besoj se do te kete sulme nga te dy ekipet here pas here. Gjithashtu mendoj se do te jete ndeshja ku do te ndertohen me shume aksione se ne asnje ndeshje tjeter.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 11. #11
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime nė 111 postime
  Se di pse votova italine edhe pse nuk e kam ne qejf por disi mendja me thot Itali Portugali ne finale.

 12. #12
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Gjermania e nuk e luan topi

  La vita non si spiega, si VIVE!

 13. #13
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
  Se di pse votova italine edhe pse nuk e kam ne qejf por disi mendja me thot Itali Portugali ne finale.
  Paske te njejtin mendim me mu.

  Citim Postuar mė parė nga kleadoni
  Gjermania e nuk e luan topi
  I tradhetove pepinot e? Nga inati jot do fitojne pepinot. Hahahaha. Po fituan pepinot m'ke borxh nje Spaghetti al mare
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  ....... Balo terheq pas vetes Boateng bashke me mbrojtesin e krahut dhe krijon probleme ne qendren e mbrojtjes. Po ashtu, Italia ka 2 lojtare qe vertikalizojne topa te frikshem si nga krahet dhe ne qender, Montolivo dhe Pirlo........

  .
  Gjermania luan me mbrojtje ne zone dhe jo duke mbuluar individualisht kundershtaret prandaj nuk mund te ndodhe kjo qe thoni juve.
  Gjermania ka shume soluzione ne te gjitha repartet dhe ceshte me kryesorja jane te bindur per forcen qe kane dhe ajo qe eshte me e rendesishme nuk eshte ekipi i viteve te shkuara ku e kerkonte fitoren me insistim pa menduar per mbrojtjen.
  Italia ne kater ndeshje ka barazuar tre dhe ka fituar vetem nje kunder amatoreve te Irlandes dhe ne ndeshjen e fundit kundershtari ishte jashtezakonisht banal.(nuk mendoja se Anglia mund te luante aq dobet)Gjermania i kishte bere 5 gola anglezeve duke u tallur.
  MOS I NDY TEMAT no name

 15. #15
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Gjermania luan me mbrojtje ne zone dhe jo duke mbuluar individualisht kundershtaret prandaj nuk mund te ndodhe kjo qe thoni juve.
  Gjermania ka shume soluzione ne te gjitha repartet dhe ceshte me kryesorja jane te bindur per forcen qe kane dhe ajo qe eshte me e rendesishme nuk eshte ekipi i viteve te shkuara ku e kerkonte fitoren me insistim pa menduar per mbrojtjen.
  Italia ne kater ndeshje ka barazuar tre dhe ka fituar vetem nje kunder amatoreve te Irlandes dhe ne ndeshjen e fundit kundershtari ishte jashtezakonisht banal.(nuk mendoja se Anglia mund te luante aq dobet)Gjermania i kishte bere 5 gola anglezeve duke u tallur.
  Baloteli i krijon probleme cilesdo mbrojtje nqs luan pa pordhalitete dhe pa nevrikosje. I krijon probleme dhe mbrojtjes zonale Gjermane.

  E permenda dhe me lart, Gjermania duhet ti trembet vetem takticizmit, sa per ekip e kam thene dhe e them qe Gjermania ka ekip shume me te mire.

  Edhe nje gje, Italia po me habit jashte mase shume me rastet qe humbet. Italia gjithmone e shpikte golin nga hiēi, shenonte atehere kur nuk ja priste mendja kerkujt e atehere kur dukej me e cofur. Ndersa tani me gjithe keto raste me duket e habitshme qe ka shenuar kaq pak gola.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 16. #16
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Anėtarėsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Gjermania luan me mbrojtje ne zone dhe jo duke mbuluar individualisht kundershtaret prandaj nuk mund te ndodhe kjo qe thoni juve.
  Gjermania ka shume soluzione ne te gjitha repartet dhe ceshte me kryesorja jane te bindur per forcen qe kane dhe ajo qe eshte me e rendesishme nuk eshte ekipi i viteve te shkuara ku e kerkonte fitoren me insistim pa menduar per mbrojtjen.
  Italia ne kater ndeshje ka barazuar tre dhe ka fituar vetem nje kunder amatoreve te Irlandes dhe ne ndeshjen e fundit kundershtari ishte jashtezakonisht banal.(nuk mendoja se Anglia mund te luante aq dobet)Gjermania i kishte bere 5 gola anglezeve duke u tallur.
  Nuk mund ta mohosh qe gjermania ka nje ekip te mire,sepse eshte fakt.
  Bindja apo besimi ne vetvete eshte karakteristike e te gjithe ekipeve jo vetem e gjermaneve.
  nuk eshte ekipi i viteve te shkuara ku e kerkonte fitoren me insistim pa menduar per mbrojtjen.
  Me fal por, me sa e kam ndjekur une futbollin asnjehere nuk kam pare nje Gjermani qe kerkonte fitore me insistim, dhe linte ne harrese mbrojtjen......perkundrazi gjithmone fitoret i ka mare ne minutat e fundit
  Me te vrtete italia ka 3 barazime por shiko pak se me ke i ka.
  Te vetmin problem Italia tani ka qe nuk shfrytezon rastet e krijuara
  Gjermania i kishte bere 5 gola anglezeve duke u tallur
  Futbolli nuk luhet me "nese do te"...........
  Sepse nese do te kish qene gjermania perballe anglise edhe ishte rrahur.

 17. #17
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Dy ndeshjet e fundit kane qene me problematike te italise.
  Skane lujt mire fare, packa se fituan.
  Nderrimi i skemes se prandellit ne 4-3-1-2 eshte totalisht e gabuar, plus nuk ka lojtaret e duhur per te tille skeme, edhe pse vet i zgjodhi te tille lojtare ( nje zot e di pse i ka mare disa te tille me ne krye diamantin qe eshte super-medioker) .

  Kjo skeme po nxjerr jashte loje lojtaret qe duhet te ishin me te rrezikshmit ne ate mesfushe....de rossi dhe marchisio. Te dy ndeshjet e fundit, te dy mesfushorat kane lujt dobet, sepse nje skeme e tille i ben ata me shume mesfushire krahu,sesa qendror.
  Dje de rossi lujti ne qender edhe pse rolin e kishte me deep ne anesore , duke i krijuar probleme mbrojtesit anesore, i cili nuk mund ta furnizonte sulmin sic duhet. Ndersa marchisio beri rolin e nje winger konservativ dje,duke qene jo efektiv ne rolin e avancuar te mesfushes ku dhe eshte teper i rrezikshem. De rossi dhe marchisio u pershtaten me shume skemave 4-3-3 ose 3-5-2 .
  Nuk mund te lujne ata me skema te tjera, nqs i do qe te jene te rrezikshem para portes.
  Plus karakteristikat e te dyve ketyre jane te ndryshme. De rossi luan me tempo te ulet e marchisio ka qejf me tempo te larte.
  Eshte pak konfjuze sesi mund ti perdoresh keta talente qe te jene efektive ne loje.

  Per mua,me ardhjen e chiellinit te enjten, prandelli duhet te kthehet mbrapsht tek skema 3-5-2.
  Eshte e vetmja menyre qe ti mbytesh gjermanet ne mesfushe, edhe ta perdoresh sulmin italian me mire, kundra nje mbrojtje jo dhe aq te mire gjermane.
  Ndeshjen e fundit kundra greqise, hummels dhe boateng ishin perturp e nqs lujne edhe kundra italise ne ate menyre, balo ka per ti ngrene te gjalle ata.

  Plus italia ka avantazhin e historise.
  Gjermanet do futen ne fushe me frike,sepse e dine qe kundra italise su ecen kurre.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga prenceedi Lexo Postimin
  Bindja apo besimi ne vetvete eshte karakteristike e te gjithe ekipeve jo vetem e gjermaneve.

  Me fal por, me sa e kam ndjekur une futbollin asnjehere nuk kam pare nje Gjermani qe kerkonte fitore me insistim, dhe linte ne harrese mbrojtjen......perkundrazi gjithmone fitoret i ka mare ne minutat e fundit
  Me te vrtete italia ka 3 barazime por shiko pak se me ke i ka.
  Anglia dhe Franca vertetuan te kunderten per bindjen dhe besimin ne vetvete.
  ne boterorin e fundit si dhe kete europian Gjermania nuk ka fituar asnje ndeshje ne minutat e fundit,ajo eshte histori kur thuhet se gjermanit duhet t'ia kesh friken deri ne min e fundit dhe kjo ka te beje me karakterine tyre.
  Sa per barazimet e Italise qendron vetem ai me Spanjen te tjeret jane me teper paaftesi e Italise per te fituar,sidomos kunder Anglise.
  MOS I NDY TEMAT no name

 19. #19
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  33
  Postime
  3,863
  Faleminderit
  175
  112 falenderime nė 95 postime
  Statistikat nder vite flasin qe Italia ka fituar gjithmone kundra Gjermanise,por ka ardhur momenti qe historine ta leme pas dhe te shikojme te tashmen edhe te ardhmen.

  Pa dyshim qe vota ime shkoi per Gjermanin.  KY ESHTE CIKLI I Gjermanise dhe futbollit Gjerman.


  Gjermani - Portugali do te jete cifti finalist i Euro 2012..


  Forca Dojchhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga {A_N_G_E_L_69} : 25-06-2012 mė 11:29
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Anėtarėsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sulmi i forte Gjerman kundrejt mbrojtjes se pathyeshme te Italise
  Dy mesfushat nga me te forta ne bote Pirlo - Marchisio - Montolivio - De Rossi kundrejt Ozil - Schweinstaiger - Khedira. Sulmi i dobet i Italise kundrejt mbrojtjes se forte te Gjermanise.

  Mendoj se lufta ka me u zhvillu ne mesfushe.

  FORZA ITALIAAAA
  #finoallafineforzaJuventus

Faqja 1 prej 16 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •