Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do tė kualifikohet nė finale?

Votues
52. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Gjermania

  29 55.77%
 • Italia

  23 44.23%
Faqja 3 prej 16 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 304
 1. #41
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Anėtarėsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,813
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  kam qem gjermanet te kalojn ne finale. italianet me breke neper kembe nuk mund te fitojne gjithnje
  vari leshte

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Shof qe nga njera ane ngrihet nje ekip e nga tjetra ulet.
  Seicili ka pro't dhe kundrat....ama nje gje eshte e sigurte, asnjeri ekip nuk ka trajner te hajrit ne pankine.

  Italia ka mesfushe te mire dhe mbrojtjen, Gjermania ka krahet, edhe pse ca talente i len ne pankine.


  Te isha une trajneri i Italise:

  Buffon

  Barzagli-Bonucci-Chiellini

  Maggio-De Rossi-Pirlo-Marchisio-Balzaretti

  Di Natale-Balotelli

  Me pak fjale, gjermania me ket formacion nuk e shef topin per 90 min...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Bamba : 25-06-2012 mė 17:04

 3. #43
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Llafe, llafe, llafe pa fund...Tipike per pepinot. Vetem llomotisin. Mezi dolen nga grupi, mezi moren ndeshjen me penallti me nje Angli super te ngordhur dhe prape nuk pushojne se llomotituri...ncncncncncnc.
  e vertete.
  po keshtu ka qene gjithnje itali dhe pikerisht kete itali gjermania nuk ka arritur ta mposhte KURRE ne boteror apo europian...
  ja cfare shkruan welt online

  Warum Italien Deutschlands Angstgegner ist
  Gegen keine andere europäische Nationalmannschaft hat Deutschland eine so miserable Bilanz wie gegen den EM-Halbfinalgegner Italien. Bei großen Turnieren gelang in sieben Versuchen kein Sieg.

  pse italia eshte kundershtari i frikshem i gjermanise.
  gjermania nuk ka kunder asnje ekipi tjeter europian, nje bilanc aq te mjerueshem si kunder italise. ne aktivitete te medhe nder 7 ndeshje nuk ka arritur ti mund asnjehere...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga the admiral : 25-06-2012 mė 17:28
  Vasudhaiva Kutumbakam

 4. #44
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Abate eshte treguar me i mire nga ai krah bamba, mgjth nqs maggio luan sic ka lujt me napolin, sigurisht qe ai eshte me ideal ne ate pozicion.
  Mgjth une do preferoja me shume gionvico-balo ne sulm, sepse di natale eshte shume konservativ edhe s'leviz shume ne sulm. Gionvico-balo jane me mobile.

  Per te tjerat je ne rregull, mgjth me prand-leshin qe fut montolivion dhe diamantin ne loje, nje zot e di se cfare formacioni do zgjedhi te luaje ai .

 5. #45
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime nė 59 postime
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  e vertete.
  po keshtu ka qene gjithnje itali dhe pikerisht kete itali gjermania nuk ka arritur ta mposhte KURRE ne boteror apo europian...
  kjo eshte vertete.

  sa per takimin e se enjtes them qe do shkoje me shtese.

  gjermanet bejne loje te hapur ndersa italianet mbrohen mire

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Abate eshte treguar me i mire nga ai krah bamba, mgjth nqs maggio luan sic ka lujt me napolin, sigurisht qe ai eshte me ideal ne ate pozicion.
  Mgjth une do preferoja me shume gionvico-balo ne sulm, sepse di natale eshte shume konservativ edhe s'leviz shume ne sulm. Gionvico-balo jane me mobile.

  Per te tjerat je ne rregull, mgjth me prand-leshin qe fut montolivion dhe diamantin ne loje, nje zot e di se cfare formacioni do zgjedhi te luaje ai .
  Maggio nuk lun se ka 2 te verdha. Kshu qe abate ngelet si alternative e vetme nga krahu djathte. Ne sulm te fusesh Giovincon 1.60 ,pa eksperience e duhur me kombetaren dhe mbi te gjitha ne gjysemfinalet e kampionatit evropian me nje mbrojtje gjermane me nje mesatare 1.88 ,do ishin 1.90 ,por ja prish lahmi gjithe ekuiliabrat lol eshte si te luash me 10 lojtar. Giovinco nuk ben per skemat 4-3-1-2 ,me 3-5-2 edhe mund te kishte ndonje shans ,ndryshe e shoh vetem si sub por asnjehere nga fillimi. Ne sulm vetem Balo - Cassano bejne pune ,Balon shaje sa te dush por eshte i vetmi qe terheq nga 2 mbrojtesa dhe e mban 70 metra distance kundershtarin ,po futi di natalen gjermani te mbyll ne 50 metra dhe hajde rrifi pastaj. Se ben me gabimin e kroacise prandelli ,ku me heqjen e balos kroacia e mbylli italine ne porte.

  Sa per montolivion ti ke mendimin tend ,por per mu ai eshte lojtar i mire ,ndersa diamanti vetem se eshte grumbullu nga bolonja dhe kartoni tij kushton 7 m euro do thumbohet gjithe kohes ,te ishte i juves ose i milanit sdo e kritikonim kaq shume. Per mu diamanti me aq sa lujti mbreme beri ndeshje sh te mire.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 7. #47
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Montolivio lojtar i mire?? Loool
  Vetem kete qe se pranoj dot kurre une.

  Nuk thashe qe gionvico te luaje ne 4-3-1-2 skeme, sepse i bie te jete para montolivios apo motes. Marrezi.

  Gionvico luan si sulmues i dyte ne 3-5-2 .
  Pse mos cassano eshte i gjate keshtu?
  Gionvico ka shans me shume, si lojtar i shkurter qe eshte, te mari faulle shume brenda zones.
  Eshte me i shpejte se cassano dhe ka vizion per assiste.

  E pe cfare krosi i dha di natales kundra spanjes, ku natale duhet te kishte shenuar me porte bosh?

  Pavaresisht eksperiences, gionvicos duhet te luaje kete gjysem-finale.

  Nuk e meriton ate ndeshje casano duke mos lujt per 7 muj rradhazi ne kampionat.
  Ai sduhet te luante fare kete europian.
  Po i bie me qaf sulmuesve qe lujten mire kete vit ne serine a.

  Diamantin mos ma permend pls.
  Eshte waste of time te humbesh kohe per ate.

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Mosciolivo!


  Di Natale eshte i vetmi sulmues qe ka marre me vete ne europian ai gjeniu Prandelli, qe eshte ne gjendje te shenoje. Eshte nje nga golashenuesit me te mire te serise A, qe dihet sa veshtire eshte te shenosh ne Itali.
  E vetmja zgjidhje e Italise per gol eshte Di Natale....as Ballotelli e as Cassano nuk jane golashenues....

  Giovinco eshte i mire por nuk e shoh te kombinoje mire ne dyshen sulmuese, mbase vetem me Ballotellin mund te shkoje.
  Do ishte me mire ta fuste 30 min e fundit te lojes, qe te shfrytezoj freskine, shpejtesine dhe tekniken qe ka...

 9. #49
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Na mbytėn ekspertizat e ndryshme nga ekspert tė "diplomuar" tė futbollit, prisni ndeshjen merr mos plasni syt para kohe kur e shihni qė sju doli ajo qė bėt gam gam do tė humbni nga forumi e mos vini 1 muaj lol.
  Sui generis

 10. #50
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga RaPSouL Lexo Postimin
  Na mbytėn ekspertizat e ndryshme nga ekspert tė "diplomuar" tė futbollit, prisni ndeshjen merr mos plasni syt para kohe kur e shihni qė sju doli ajo qė bėt gam gam do tė humbni nga forumi e mos vini 1 muaj lol.
  Gjithe keta qe ja kan fut kote do jene ne liste te zeze te injorimit per parashikime skandaloze ne te ardhmen lol

 11. #51
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,399
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime
  Citim Postuar mė parė nga Milkway Lexo Postimin
  Gjithe keta qe ja kan fut kote do jene ne liste te zeze te injorimit per parashikime skandaloze ne te ardhmen lol
  Rri, se na zemerohet eksperti i famshem Sum_poetic, qe na hap barkun me llo-lloj gomarlleku, dhe pastaj te perjashton nga forumi i juventineve islamike......ahahahahhahaha....!
  Jarigas

 12. #52
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Gjermani-Itali, klasikja e Evropės

  Itali – Gjermani, klasikja e Evropės lė takim pėr gjysmėfinalen e Euro 2012 tė enjten mbrėma. Golin e fundit tė kaltėr ndaj gjermanėve e ka shėnuar Giuseppe Rossi , njė djalosh qė dukej se ishte i destinuar qė nė Euro 2012 tė ndiqte gjurmėt e Rossit tjetėr tė paharrueshem pėr Italianėt, por pas golit tė barazimit 1-1 nė miqėsoren e Dortmundit, nė 12 shkurt 2011 ku shėnoi dhe Miroslav Klose, pėr fat tė keq sulmuesi i Villareal u dėmtua dhe nuk shkoi nė evropian. Por me gjithė afeksionin e italianėve pėr Rossin Dortmundin me kombėtaren e tė kaltėrve i bashko njė kujtim shumė mė i kėndshėm dhe i rėndėsishėm pėr italinė. Nė 2006 pikėrisht nė Westfalenstadion Grosso dhe Del Piero shėnuan nė kohėn shtesė duke prishur ėndėrrėn e tė zotėve tė shtėpisė, Gjermanisė, pėr tė shkuar nė finalen e Berlinit qė i konsakroi kampionė tė Botės nė drejtimin e Marcello Lippi-t.

  Ajo Itali provat gjenerale i kishte bėrė nė mars tė atij viti duke mposhtur 4-1 gjermanėt nė miqėsoren e luajtur nė Firenze. Nė fazat finale tė turneve tė mėdhenj futbollistikė, Gjermania , (Perėndimorja, ajo e Lindjes apo dhe ajo e bashkuar), ka dalė gjithmonė e zhgėnjyer nga sfidat me italianėt. Ndonjė barazim aty kėtu, ( 1-1 nė Duesseldorf nė evropianin e vititi 1988 , dhe 0-0 si nė botėrorin Kili 1962 e Argjentinė 1978), por bashkė me to ka shėnuar dhe dy barazime tė destinuara pėr tė mbetur nė legjendėn e futbollit. Nė qytetin e Meksikos nė 1970, nė gjysmėfinalet e botėrorit u materializua 4-3 mė i famshėm , qė coi Italinė nė finale, shenoi menjėherė Boninsegna, barazoi in extreimis Schnellinger, Mueller realizoli dygolėsh nė kohėn shtesė por tundėn rrjetėn dhe Brugnich dhe Riva, para se Rivera tė bėnte tė shpėrthenin nė gėzim tifozėt e tė kaltėrve. Kapitulli tjetėr kryesor I rivalitetit italo-gjerman ishte botėrori i vitit 1982. Nė finalen e Madridit ishte sinfoni e italianėve, Paolo Rossi , Tardelli dhe Altobelli e kthyen tė padobishėm golin e Breitner dhe kurorėzuan ėndėrrėn e trajnerit tė Italisė Bearzot. Nė atė nė atė festimesh mes 11 dhe 12 korrikut 1982, nė Bari lindte Antonio Cassano.

  Tė jetė dhe kjo njė shenjė e fatit? Llogaritė janė tė hapura, por po ashtu si nė klasiken e revanshit pėr gjermanėt, njė shans pėr hakmarrje ka nė gjysmėfinalen tjetėr tė derbit iberik dhe Portugalia e Cristiano Ronaldos. Ishte pikėrisht Spanja qė mė pas do tė fitonte titullin kampion bote ajo qė nxirrte jashtė nė 1/8 e Botėrorit tė Afrikės sė Jugut luzitanėt falė njė goli tė David Villa-s, pėr fatin e portugezėve , kėtė herė Maravilla nuk do tė jetė nė fushė.

  Super Sport
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 13. #53
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  UEFA ka caktuar arbitrat e ndeshjeve gjysmefinale. Itali – Gjermani do te drejtohet nga francezi Stefan Lanua. Lanua ka drejtuar ndeshjen Gjermani - Portugali ku Dojcat fituan 1-0. Lanua nuk ka drejtuar asnjehere me pare nje ndeshje ndaj Italise.

  Le te shpresojme qe arbitri t'i pergjigjet nivelit te ndeshjes dhe mos jete ndikues si ne ecurine e lojes ashtu dhe ne rezultat.

  Arbitri i finales do te caktohet diten e premte.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Postime
  643
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 12 postime
  jan lodhe intaljanet.....gjermanet do ta tregojne shpirtin qe kan kte here....edhe pse nuk i dihet...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga roni_s : 26-06-2012 mė 08:26

 15. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  do jete nje ndeshje e forte
  italia ndaj anglise lujti nje ndeshje perfekte
  si tifoz gjerman nuk e doja italine ne gjysfinale por nese te enjten sdo e mposhtim atehere sdi se kur
  JO SEKS PARA MARTESE

 16. #56
  Unike ne stilin tim Maska e ermela sweet
  Anėtarėsuar
  29-03-2012
  Postime
  664
  Faleminderit
  3
  37 falenderime nė 31 postime
  Forcaaaaa Gjermaniaaaaaaaaa
  "Me mire nje dhimbje pa emer,sesa nje emer me dhimbje"

 17. #57
  I qete Maska e BEHARI
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  do jete nje ndeshje e forte
  italia ndaj anglise lujti nje ndeshje perfekte
  si tifoz gjerman nuk e doja italine ne gjysfinale por nese te enjten sdo e mposhtim atehere sdi se kur
  Goldiano!
  rri pa marak ta marrsha Gjermania do triumfojne ndaj Italianve,sic ja bene Grekut!

 18. #58
  Juventini Maska e @Lbaneso
  Anėtarėsuar
  15-06-2012
  Vendndodhja
  Shkupi
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Italija ka qene dhe do te jete ilaci per Gjermanet

  Forza Italia - azzuri
  I'm proud to be @Lbanian

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Anėtarėsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Duke kerku info ne internet kam pare qe lojtaret e Gjermanise kan dhene shum deklarata.
  Llafet e teperta jane fukarallek. Po me pelqen shume qetesia e lojtareve te Italise qe flasin pak por punojne shume. E shikoj qe Lojtaret e Gjermanise po tentojne qe ta fshehin faktin se jan trondit nga kundeshtari.
  #finoallafineforzaJuventus

 20. #60
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Shyqyr qe lojtaret gjermane nuk lexojne specialistat e forumit shqiptar se sdo guxonin te futeshin fare ne ndeshje te enjten

Faqja 3 prej 16 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •