Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do tė kualifikohet nė finale?

Votues
52. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Gjermania

  29 55.77%
 • Italia

  23 44.23%
Faqja 2 prej 16 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 304
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-11-2011
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Forza Italia
  Shqiptare

 2. #22
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Italia edhe pse ka gjysmėn e skuadrės nga lojtarėt e Juventus, por kėsaj radhe besoj nė kualifikimin e Gjermanėve, por si gjithmon me rezerva se ndeshje tė tilla janė tepėr vėshtirė tė parashikohen.
  Sui generis

 3. #23
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Citim Postuar mė parė nga no name Lexo Postimin
  Barca vs. Juve ne finale thua ti?
  E dobėt ėshtė Juvja pėr Barcėn
  Sui generis

 4. #24
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,645
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Hard sex, ose italisht '' Mettiamo le bionde a 90 gradi ''. Finale Itali - Spanje.

 5. #25
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  gjermania nuk e ka mundur asnjehere italiene ne kampionate boterore dhe europiane. as edhe nje here te vetme...

  me objektivitet te plote mendoj se kete radhe gjermania do e thyej kete tabu.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 6. #26
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  gjermania nuk e ka mundur asnjehere italiene ne kampionate boterore dhe europiane. as edhe nje here te vetme...

  me objektivitet te plote mendoj se kete radhe gjermania do e thyej kete tabu.
  Mos sill ters
  Ka gjithmone nje here te pare e me objektivitet te plote kete here thyhet tabuja

  La vita non si spiega, si VIVE!

 7. #27
  Klea Maska e kleadoni
  Anėtarėsuar
  15-03-2006
  Postime
  3,599
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin


  I tradhetove pepinot e? Nga inati jot do fitojne pepinot. Hahahaha. Po fituan pepinot m'ke borxh nje Spaghetti al mare
  Lol, une kam qene qysh e vogel me gjermanine, asnjehere me italine. Madje boterorin qe fitoj italia kundrejt gjermanise, kam qene duke pare ndeshjen ne shtepi me 10 italjan e prape beja tifon per gjermanine
  Pavarsisht se pastaj dola ne qender duke festuar me italjanet hahaha!

  La vita non si spiega, si VIVE!

 8. #28
  Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
  Anėtarėsuar
  01-06-2006
  Vendndodhja
  Corleone....
  Postime
  2,710
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Eshte Ozil ai qe ben diferencen
  SPECIAL ONE

  RAUL # 7

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Anėtarėsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Gjermania eshte lut pa fund mbreme qe ne gjysemfinale te kishte anglezt dhe jo italjont. Kercenimet e Ozil qe italia na ka frike jane pikerisht deklerata frike . Italia historikisht ka qene macja e zeze e gjermanise. Une i kam ndjek te gjitha ndeshjet e gjermanise dhe nuk eshte se ky ekipe eshte kaq i frikshem sac e bejne mediat ,gjermania mund te jete e pamposhtur ekonomikisht ,por ne futboll sigurisht qe mund te mposhtet. Dhe njerzit flasin pa fund per kte super gjermani a thu se ka fitu rrjesht boterore e evropiane ,por harrojne qe ky ekip ska fituar asgje qe nga 1996 ,plot 16 vjet.

  Megjithate kto dy ekipe kane dhuruar gjithmone spektakel ne perballjet midis tyre ,prandaj dhe quhet klasikja evropiane. E famshmja ndeshja e shekullit daton qe ne boterorin e meksikes ne ate gjysemfinale thriller 4-3 per italianet me beckenbauerin qe luante me dore te thyer. Pastaj thrilleri tjeter vjen ne 2006 ,pikerisht ne toke te gjermaneve me 2 gola te italianeve ne 2 min e fundit te kohes shtese. (Finalen e 82 spo e permend sepse ska qene thriller ,ne ate ndeshje ka pas vetem nje ekip) qe ishte italia.

  Kshu shoke dhe shoqe . Levit i zien koka deri te enjten ,te ndeshesh me nje ekip qe se ke mposhtur kurre ne ndeshje zyrtare do te thote vertet dhimbje koke ,aq me teper qe italia ne kte gjysemfinale vjen me nje moral super te larte ,te mposhtesh greqine dhe te mposhtesh angline jane 2 gjera te ndryshme ,ku sigurisht ajo qe te ben me shume dem eshte nje fitore super e lehte sic ishte ajo ndaj grekeve.

  Kam pershtypjen se do shohim nje 120 minutc tjeter ,por ksaj rradhe pa penallti ,vendos nje gol ne shtese. Nqf se vertet sdo luaje schvajni sic flitet neper media atehere gjermani do kete probleme.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 10. #30
  i/e larguar Maska e ahmed_tr
  Anėtarėsuar
  23-11-2003
  Vendndodhja
  TIR
  Mosha
  40
  Postime
  98
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Jam I Mendimit Qe Gjermania Do Te Fitoje Kete Ndeshje Por Ne Finale Do Te Humbi Me Portugaline. Thjesht Mendim

 11. #31
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  Llafe, llafe, llafe pa fund...Tipike per pepinot. Vetem llomotisin. Mezi dolen nga grupi, mezi moren ndeshjen me penallti me nje Angli super te ngordhur dhe prape nuk pushojne se llomotituri...ncncncncncnc.

 12. #32
  .................... Maska e iktuus
  Anėtarėsuar
  30-11-2008
  Postime
  1,280
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Anėtarėsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Gjysėmfinalja, gjermanėt dridhen, po vjen Italia

  Gjermania mund tė jetė ekipi mė i fortė dhe mė i bukur, por tani dridhet. Dridhet sepse pėrballė do tė ketė Italinė, qė pėr Gjermaninė ėshtė “macja e zezė”. Gjermanėt mund tė bėjnė tė dridhen ekonomitė e Europės, madje dhe tė Italisė, por jo futbollin e kėsaj tė fundit. Sepse, nė futboll fiton gjithmonė Italia. Sepse kur pėrballė janė gjermanėt, buzėqesh gjithmonė Italia. Sepse nuk humbet asnjėherė me Gjermaninė(humbja e fundit daton nė njė miqėsore 2-0 nė 1995). Nga Riviera, tek Paolo Rosi, Nga Roberto Manēini e deri tek Aleks Del Piero- janė emrat qė kanė bėrė tė zhgėnjehet njė Gjermani e tėrė. Kur gjermanėt shohin fanellėn axurre, kėmbėt qė dridhen janė tė tyre, jo tė italianėve.

  Historia mes kėtyre kombeve tė mėdha nisi nė Kili mė 1962, ndeshje qė pėrfundon 0-0. Por, nė 1972 do tė shėnohet njė nga ndeshjet mė tė mėdha tė shekulli, kur pavarėsisht se nė anėn e gjermanėve ishin kolosėt Gerd Myler e Bekenbauer, ndeshja pėrfundon 4-3 pėr italianėt. Nė 1982 vjen fitorja e radhės e Italisė ndaj gjermanėve dhe kėtė radhė nė finalen e Botėrorit. Njė ndeshje e dominuar dhe e fituar me rezultatin 3-1. Mė 1988 dhe mė 1996, Gjermania duhet tė kėnaqet vetėm me dy barazime nė Europian ndaj Italisė. Tė paktėn janė rezultatet e tyre mė pozitive. Dhe, nė fund vijmė nė 2006, kur nga njė “mace e zezė”, Italia kthehet nė njė makth pėr Gjermaninė, duke prishur ėndrrėn e njė kombi tė tėrė. Italianėt fitojnė pikėrisht nė shtėpinė e gjermanėve me dy super gola tė Grosos dhe Del Pieros dhe nė fund ngrejnė nė qiellin gjerman Kupėn e Botės. Pothuajse gjithmonė Gjermania ka qenė favorite para takimit, por nė fund kanė triumfuar italianėt. Dhe atėherė nuk mbetet gjė tjetėr pėr t’u thėnė veēse, “dridhu Gjermani, po vjen Italia”.

  Gjermanėt: Koha pėr tė bėrė llogaritė

  Askush mė shumė se ta nuk do tė dėshironte tė luante pėrballė Italisė. Dhe, sapo kanė marrė vesh se nė gjysėmfinale do tė ndeshen pikėrisht me Italinė, gjermanėt kanė filluar tė karikohen nė maksimum pėr ndeshjen e sė enjtes. Gjermanėt kėrkojnė hakmarrje pėr gjysėmfinalen e Botėrorit nė 2006-n dhe Bil, gazeta mė e madhe gjermane, shkruan se “tani ka ardhur koha tė bėjmė llogaritė”. Bild vazhdon mė tej duke thėnė se, “Italia ėshtė njė kundėrshtar shumė i vėshtirė nė ndeshje me eleminim direkt, por vėmė bast se kėtė herė fitojmė ne. Gjermania ka treguar futbollin mė tė bukur”. Tashmė duhet pritur e enjtja pėr tė parė nėse kėtė radhė gjermanėt do t’i mbyllin llogaritė me italianėt. Deri mė tani nuk ja kanė arritur dot, pasi kanė dalė gjithmonė tė mposhtur.
  #finoallafineforzaJuventus

 14. #34
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Mendoj se ndeshja do tė jetė e vėshtirė dhe do tė zgjidhet nė kohėn shtesė, ose me penallti. Besoj se Italia do tė bėjė lojėn e saj tipike ndaj gjermanėve, duke u mbyllur nė mbrojtje e duke pėrfituar nga ndonjė kundėrsulm.

  Ashtu si miu qė rri mbyllur nė ndonjė vrimė muri, dhe kur shikon qė i zoti i shtėpisė nuk e ka mendjen, turret dhe e vjedh ndonjė copė bukė ose djathė, ashtu dhe Italia rri mbyllur nė portė dhe shėnon gol kur kundėrshtari nuk e ka mendjen.

  Italia nuk luan futboll tė bukur, por shpresoj qė me Gjermaninė tė paraqitet ndryshe, jo me karakterin e miut, por tė bėjė njė futboll tė bukur e sulmues, dhe nė fund le tė fitojė cila skuadėr ta meritojė.

  Tė shpresojmė gjithashtu qė gjyqtari tė jetė i paanshėm, e jo tė favorizojė Italinė.

 15. #35
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Llafe, llafe, llafe pa fund...Tipike per pepinot. Vetem llomotisin. Mezi dolen nga grupi, mezi moren ndeshjen me penallti me nje Angli super te ngordhur dhe prape nuk pushojne se llomotituri...ncncncncncnc.
  E theve praktiken e ??

  Gjermania eshte me lart se italjanet se se pari kan 2 dite me shume pushim dhe kan hargju me pak enegji kundrejte Greqise sesa Italia kundrejte Anglise .
  Plus banka rezerv e Italise eshte per te ardhur keq .
  Keto jane disa vogelsira qe mund ta bejne diferencen te ejten .

 16. #36
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga -BATO- Lexo Postimin
  Mendoj se ndeshja do tė jetė e vėshtirė dhe do tė zgjidhet nė kohėn shtesė, ose me penallti. Besoj se Italia do tė bėjė lojėn e saj tipike ndaj gjermanėve, duke u mbyllur nė mbrojtje e duke pėrfituar nga ndonjė kundėrsulm.

  Ashtu si miu qė rri mbyllur nė ndonjė vrimė muri, dhe kur shikon qė i zoti i shtėpisė nuk e ka mendjen, turret dhe e vjedh ndonjė copė bukė ose djathė, ashtu dhe Italia rri mbyllur nė portė dhe shėnon gol kur kundėrshtari nuk e ka mendjen.

  Italia nuk luan futboll tė bukur, por shpresoj qė me Gjermaninė tė paraqitet ndryshe, jo me karakterin e miut, por tė bėjė njė futboll tė bukur e sulmues, dhe nė fund le tė fitojė cila skuadėr ta meritojė.

  Tė shpresojmė gjithashtu qė gjyqtari tė jetė i paanshėm, e jo tė favorizojė Italinė.
  E pame sesi u mbyllen si miu ne vrime ne 82 e 2006 italianet ku e dominuan lojen qe nga minuta e pare.
  Face it .

  Qimeverdhet jane me poshte se mbreterit e futbollit ne europe, Italianet.

 17. #37
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Shpresoj qe gjermanet te bejne golin e pare, dhe me pas te shohim spektakel dhe real soccer nga italianet. Deri atehere pra! Good luck Germany !

 18. #38
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Anėtarėsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 5 postime
  Gjermania vjen i favorizuar, por nuk do te thot asgje. E vetmja 'advantazh' qe kane eshte gjendja fizike. Italia do humbi edhe ket dite duke udhetu per ne Poloni, kurse Gjermanet kane +2 dite extra pushime.

  Nga loja taktike, mendoj se Italia do ti krijoj probleme, ne qofse Prandeli zgjedh taktiken 3-5-2 ose 3-5-1-1, duke izoluar Gomez dhe Ozil ne mes. Po hyri njesoj si me Angline, do ta ken te veshtire.

  Italianeve gjithnje i icen me Gjermanin, sic u ka ecur edhe ne nivelin e klubeve. Ne pjesen e pare ritmi do jet i lart dhe mendoj se ne pjesen e dyte Italia do luaj me pak, pasi do ndikoj gjendja fizike.

  Do jet loje taktike dhe ne mesfushe. Taktika Gjermane eshte njesoj sic luan Bayern, duke sulmu neper krahe dhe hudhi ndonje top atij Gomez. Italia do luaj me shume ne qender dhe do mundohet te mbylli hapsirat e kundersulmit.

  Mbase Gjermanet jan pak me siper, por po u kualifikuan Italianet, nuk ka asgje per tu cuditur.
  Il Club Pił Titolato Al Mondo

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e toni54
  Anėtarėsuar
  25-02-2010
  Postime
  3,799
  Faleminderit
  10
  60 falenderime nė 56 postime
  une per italin jam...si dihet te dyjat mire luajne....

 20. #40
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  850
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  megjithese tifoz i talaneve jam dhe statistikat jane pro italianeve por kete vit kame frike se gjermani do fitoje

  me balotelin ne sulem nuk ben dot gol italia ,mjafton te ndalosh pirlon ndalon komplet ekipin


  megjithese italianet me pran finales me te rrezikshem jane

  kush thote qe italianet nuk dine te luajne tani kane filluar te shikojne futboll dhe e shikojne vetem se duan te bejne ndonje lek me baste

Faqja 2 prej 16 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •