Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do tė kualifikohet nė finale?

Votues
52. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Gjermania

  29 55.77%
 • Italia

  23 44.23%
Faqja 16 prej 16 FillimFillim ... 6141516
Duke shfaqur rezultatin 301 deri 304 prej 304
 1. #301
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Po ti po tallesh apo debatoni thjesht per hir te debatit?
  Barzagli ishte komplet i harruar si mbrojtes kur e bleu juvja nga bundesliga.
  Edhe vet e pranoi ne interviste. U ble vetem 300 mije euro.
  Bonucci,chiellini dhe barzagli hengren mbi 50 e ca gola sezonin e pare bashke.
  Kujton ti se me keto shifra ata do kishin shanc te merrnin pjese ne kombetare?
  Marchisio, edhe pse te gjithe e dinin se ishte nje talent juventin, prape ndejti ne hije nga 2006 kur beri aparencen e pare me 11 juventine. Ai kurre nuk lujti ne pozicion te vet, edhe pse si mesfushore krahu ai sishte i keq.
  Pjesemarrja e tij ne boterorin e 2010 sishte nga merita, por nga fiksimi i lippit se me lojtaret juventine gjithmone fitohet.
  Si mund te fitohej kur juvja mezi dilte ne vend te trete nja 30 pike larg interit?
  Juvja ishte ne krize, edhe mbas boterorit kaloi ne krize akoma me te thelle.
  Ajo krize u tregua qarte edhe ne boterorin e 2010,dhe ai boteror tregoi qarte se nje juve e dobet e ben edhe kombetaren e tille.
  Mos eshte valle kaq e veshtire per tu vene re kjo gje?

  Kur juvja doli nga kriza, fale maestros Konte, qe fale tij, lojtare qe po kritikoheshin rende nga mediat italiane u ngriten dhe u bene yje te futbolli.
  Para se ta merrte kontja, nqs se dini, juvja deshte te shiste si chiellinin,bonuccin dhe marchision. Kontja tha :- JO .
  Si pasoje juvja pati sezon te papare, me asnje humbje dhe rekord ne europe duke ngrene vetem 20 gola ne sezon. Per kete arsye te vetme, lojtaret e siper-permendur fituan respektin e besimin e tranjerit te kombetares serish.

  E kujt eshte merita per kete gje? E prandellit apo e kontes?
  E njejta mbrojtje nje vit me para se ta merrte ai hante mbi 50 gola e kur e mori ai hengri vetem 20 gola.
  Nje mbrojtje e cila ka ngrene kete europian vetem 3 gola, sa per dijeni.
  Merita e kujt eshte kjo? Kush i ringjalli keta lojtare? Prandelli? Mos me bej te qesh kot se koti.

  Prandelli po e gjen cdo gje te servirur ne tabaka, nje takaba e krijuar prej kontes.
  Vete artikulli qe solla e pohon kete gje.

  Fiton juvja ne itali, ka shance italia te fitoje dicka.
  Ky eshte fakt , jo fantazi.
  .............................eshte me mire te mos pergjigjem fare.
  ''Urime'' juventusit neser .
  MOS I NDY TEMAT no name

 2. #302
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Anėtarėsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Ore endri , i lexon fjalet e mija ti apo si?
  Thashe qe juvja ne arenen NDERKOMBETARE e ka filluar mbas 70's , se ne itali i bente kerrdine ekipeve te tjera.
  Pastaj futbolli modern nga vitet 70's filloi apo jo?
  Nuk po flasim per topat me lecka ne, por per futbollin modern.

  Italia e sukseshme ka qene gjithmone juventine, ky eshte fakt.
  Italia e 90's pati talente e ata talente ishin nga cdo ekip . Juvja kishte tre lojtare ate vit ne formacion, mirepo vetem nje u shqua nga ai gershetim klubesh, e ai ishte sulmuesi juventin. Beri 6 gola ate boteror ai, se italia 2 ndeshjet e para mesi po shenonte. Boterorin e 94 e coi individualisht baggio ne finale italine e ai ishte lojtar juventin.
  Italia e 2000 ishte kryesisht juventine kur arriti prape finale.
  E 2006 ishte kryesisht juventine berthama edhe fituan boterorin.
  Italia e 2012 eshte kryesisht juventine edhe neser mund te ngrejne nje kupe te re.
  Cfare prova do me ti per tu mbush mendja se juvja e ka dominuar ekipin kombetar italian te pakten 40 vitet e fundit?

  Prandelli takticien i madh?
  Pse cfare po shpik ai?
  Skema diamante e mesfushes ka vite qe praktikohet ne itali.
  Bile e para u praktikua ne ekipin tone kur angelotti ishte tranjer i joni, sepse ai ka qene fanatik mbas asaj skeme.
  Nje skeme goxha e varfer per mendimin tim qe mund te shkaterrohet lehte nqs ekipi kundershtar vendos 5 mesfushora ne mesfushe.
  Spanja do kete 6 mesfushora te saj neser ne mesfushe. Italia ska shance me ate skeme, edhe sipas reporteve ne itali, prandelli paska nder mend te luje me te njejten skeme. MARREZI.
  Nqs spanja ka nder mend te luje me 6 mesfushora,atehere per cfare duhen 4 mbrojtesat? Ke do mbajne ata kur ska sulmuesa verdalle?
  Kontja nuk ishte budalla qe adoptoi skemat 4-3--3 dhe 3-5-2.
  Shume ekipe po perqendrohen ne filozofite e posedimit te topit ne mesfushe, edhe e vetmja menyre per ta mbyt ate posedim eshte kur ti luan high the pitch me 4-3-3 , ose me 3-5-2, duke i bere mbrojtesit e krahut te punoje si mesfushora krahu.

  Gabimi i low ishte se e zhvendosi ozilin ne krah e shpresonte qe gjermania ta shkaterronte italine nga krahet, mirepo skema diamante perqendohet me shume ne qender, ku 4 mesfushorat qendrojne afer njeri-tjetrit. Keshtuqe khedira dhe shvanji u mbyten ne ate repart fushe.

  Mirepo si do ja dali mbane ai kundra spanjes ku 6 mesfushora shume te talentuar do jene ne qender te fushes?
  Si do e mbyti ai posedimin e topit nga ana e spanjolleve?
  Ndeshja e pare desh fuksionoi sepse po luante me skemen e kontes ai 3-5-2 .

  Ta shohim sa ka per te fuksionuar skema e tij neser.
  Une jam tifoz italian, edhe shpresoj qe spanja mos te shenoi para se prandelli ta kuptoje se po gabon me skemen e tij.

  We will see, edhe pse shpresoj te jem gabim.
  Mjafton ti thuash 24 kampiona bote me shume se cdo ekip tjeter. dhe do ta kuptoje se e kujt eshte Italia.
  #finoallafineforzaJuventus

 3. #303
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  .............................eshte me mire te mos pergjigjem fare.
  ''Urime'' juventusit neser .
  Normalqe nuk pergjigjesh se i ka rrjeshtur gjerat shume fiks.

 4. #304
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime
  Shume fiks mund ti kete reshtuar per tifozet e juventusit te cilet duan sduan do ti pelqejne postimet e tij sepse ngrene vlerat e skuadres se zemres,ndersa per mua ato jane pallavra sepse kur flitet per perfaqesuesen e nje shteti nuk ka vend per klubet e atij shteti.Simbas teorise se ''smth'' Italine duhet ta quajm juventus,Spanjen Barca, Gjermanine Bayern e keshtu me radhe dhe mua nuk me duket e drejte sepse te gjethe lojtaret jane te rendesishem dhe asnje nuk eshte i pazevendesueshem.Marrim shembullin e Spanjes e cila mundohet te luaje me stilin e Barces por vetem ne nje drejtim,ne zoterimin e topit se per sasine e golave qe shenon eshte vite larg Barces.
  Nuk i pergjigjem ''smth'' sepse e shoh qe nuk ja vlen kur ai thote qe Loew gaboi qe spostoi Ozil ne te djathte kur Ozil gjithnje ka pasur ate menyre loje si me Werder Bremen, Shalke apo Real Madrid, pra nga qendra e mesfushes te spostohet ne krahun e djathte te saj.Loew gaboi me futjen e Kross ne krahun e djathte ne vend te Muller,kur dihet qe Kross luan ne qender dhe gjate ndeshjes dashur pa dashur spostohej ne qender dhe haronte te dublonte Boateng.Per keto arsye nuk i pergjigjem dhe per shume te tjera,por eshte me mire te mos zgjatemi se ketu flitet per perfaqesueset dhe jo juventusin.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga freeopen : 01-07-2012 mė 09:18
  MOS I NDY TEMAT no name

Faqja 16 prej 16 FillimFillim ... 6141516

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •