Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do tė kualifikohet nė finale?

Votues
19. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Portugalia

  11 57.89%
 • Spanja

  8 42.11%
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 82
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime

  Spanja kualifikohet nė finale

  Gjysmėfinale; Portugali - Spanjė


  Statistika;

  • Kush do tė kualifikohet nė finale?
  #VamosArgentina

 2. #2
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Na e ve dhe cik ate te italise, sil vu ple , se kjo ndeshje eshte ne plan te dyte per shume njerez :P

 3. #3
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Nese Spanja do te beje gabimin e te luaje pa Sulmues ndaj Portugalise, atehere do te pesoje disfate. Spanja ka treguar oshilacione gjate ketij Eurpiani si ne ndeshjen e pare ne grup me Italine ashtu dhe ne ndeshjen me Kroacine. Me Francen zhvilloi nje ndeshje per faqe te zeze, per tu harruar.

  Portugalia ka treguar se ka ndertuar nje ekip mjaft te mire. Luajti perballe Gjermanise shume shume mire dhe vertet qe nuk meritonte te humbiste ne ate ndeshje. Po ashtu zhvilloi nje ndeshje mjaft te mire edhe ndaj Danimarkes. Ndaj Hollandes gjeten forcat qe te permbysin rezultatin 1-0 ne disfavor te tyre dhe te fitojne e kualifikohen e po ashtu treguan forme te mire ne ndeshjen ndaj Ēekise.

  Cristiano Ronaldo ne 2 ndeshjet me te rendesishme te Portugalise u kthye nga nje zhgenjim ne 2 ndeshjet e para ne shprese ne dy ndeshjet decizive. Po ashtu besoj se ndaj Spanjes, kur do te kete perballe Arbeloan, do te beje diferencen e do te jete serish lojtari deciziv i ndeshjes. Ka treguar se eshte rritur mjaft kohet e fundit dhe nuk eshte me ai egoisti i dikurshem por tashme ndihmon mjaft dhe lojtaret e tjere te ekipit me pasimet e tij. Pra eshte nje individ i vene ne sherbim te ekipit dhe jo me individualisti i para disa koheve.

  Votova Portugaline.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 4. #4
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,399
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime
  Fiton Cristiano.......
  Jarigas

 5. #5
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  33
  Postime
  3,863
  Faleminderit
  175
  112 falenderime nė 95 postime
  Portugalia eshte ne finale kte vit.Pavarsishte antipatise qe une kam per ato Portugezet qe luajne per Real Madrid , sidomos antipatine qe kam pasur per Ronaldon,ai tregoi qe mbetet nje futbollist vertet i madh qe ben diferencen.Bravo i qofte.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 6. #6
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime
  Mendoj qė do tė kaloj Spanja edhe pse bėn lojė tė shpifur atė pa sulmues klasik por sėrish kan klasin e duhur si skuadėr.
  Sui generis

 7. #7
  Shaqiri #11 Maska e The.ReaL
  Anėtarėsuar
  01-06-2006
  Vendndodhja
  Corleone....
  Postime
  2,710
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Ronaldo
  SPECIAL ONE

  RAUL # 7

 8. #8
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Arbiter per ndeshjen mes Spanjes dhe Portugalise eshte caktuar Cuniet Ēakir nga Turqia. Turku gjate ketij evropiani ka drejtuar ndeshjen mes Irlandes dhe Italise te fituar 2-0 nga axurret.

  Shpresojme qe dhe ky arbiter te jete ne lartesine e sfides dhe ti pergjigjet nivelit te atyre kampioneve pa ndikuar ne ecurine e takimit e ne rezultat.

  Arbitri i Finales do te caktohet diten e Premte.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  Se di por mendoj shanse te barabart per te dy ekipet
  spanja sme pelqeu me francen aq me pak me kroatet
  mendoj do jet nje ndeshje spektakel
  portugezet fitojne me gol te nje mrojtesi
  JO SEKS PARA MARTESE

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Te gjithe piqkirushat e vegjel te bardhoshkave bejne tifo kunder Spanjes, per shkak se aty ndodhet "baza e Barcelones".

  Sa per gjynah jane
  #VamosArgentina

 11. #11
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Pavaresisht bazes se Barcelones, Heroi i deritanishem i Spanjes ka qene Casillas i Real Madrid
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Padyshim... Casillas pervec pritjeve ne porte, i ben edhe nga 400 pasime gjate ndeshjes, ua fsheh topin kundershtareve, krijon raste pa fund per gol, madje shumicen prej tyre edhe i realizon vet. lol
  Mbrojtesit me te mire ne histori te Spanjes; --> Barcelona
  Mesfushoret me te mire ne histori te Spanjes; --> Barcelona
  Sulmuesi me i mire ne histori te Spanjes; --> Barcelona


  Spanja sukseset me te medhaja ne histori te futbollit i ka arritur fale lojtareve te Barcelones, dhe stilit te lojes se klubit.

  Jo, jo ishte shaka, fale Casillasit
  #VamosArgentina

 13. #13
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga no name Lexo Postimin
  Padyshim... Casillas pervec pritjeve ne porte, i ben edhe nga 400 pasime gjate ndeshjes, ua fsheh topin kundershtareve, krijon raste pa fund per gol, madje shumicen prej tyre edhe i realizon vet. lol
  Mbrojtesit me te mire ne histori te Spanjes; --> Barcelona
  Mesfushoret me te mire ne histori te Spanjes; --> Barcelona
  Sulmuesi me i mire ne histori te Spanjes; --> Barcelona


  Spanja sukseset me te medhaja ne histori te futbollit i ka arritur fale lojtareve te Barcelones, dhe stilit te lojes se klubit.

  Jo, jo ishte shaka, fale Casillasit
  Edhe ne 2008 edhe ne 2010 eshte zgjedhur lojtari kyc i Spanjes , 8 gola , 8 asiste ne WC kurse ne Europian 10 gola , edhe 12 pritje spektakolare .

  S'eshte mire te besh shaka me kete . lol

 14. #14
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Pavaresisht bazes se Barcelones, Heroi i deritanishem i Spanjes ka qene Casillas i Real Madrid
  Si arrite ne kete konkluzion ti ? Lol

  Allah allah, cfare ste lexojne syte ketu.

 15. #15
  ų
  Anėtarėsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime nė 46 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Pavaresisht bazes se Barcelones, Heroi i deritanishem i Spanjes ka qene Casillas i Real Madrid
  Car flet mor burre ?
  Casillas heroi i Spanjes ?!
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 16. #16
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Pavaresisht bazes se Barcelones, Heroi i deritanishem i Spanjes ka qene Casillas i Real Madrid
  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Car flet mor burre ?
  Casillas heroi i Spanjes ?!
  Pse, se pe golin qe i beri hollandes ai minutat e fundit?
  Qe nga porta i genjeu te gjithe derisa sa vajti tek porta tjeter dhe e beri gol me dore .

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Ai eshte tyryryyy nga futbolli , pa shaka tani, eshte specialist i futbollit.

  Jemi me fat qe e kemi anetar ne forum, na kenaq shpirtin me postimet e tij tek futbolli. Analizat e ndeshjeve sa te bukura i ben, vleresimet e lojtareve, shpjegimet qe na jep etj. Vertet jane impresionuese!

  Nuk e di per ju, por une personalisht kam mesuar shume per futbollin nga ky person. I jam shume mirenjohes per kete!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga no name : 26-06-2012 mė 20:42
  #VamosArgentina

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-02-2011
  Vendndodhja
  Malaga (Espańa)
  Postime
  223
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  fitoo spanja me 2 gola avantazh. 2 : 0 ose 3 : 1

 19. #19
  Perjashtuar Maska e Deni_Boy
  Anėtarėsuar
  19-10-2005
  Vendndodhja
  Milano
  Postime
  2,363
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 10 postime
  Fiton spanja.. ENE per menimin Tim ka per tu ndeshur prap spanj-itali ne finale!

 20. #20
  ◄█ Lionel Messi █► Maska e AIRON^BOY
  Anėtarėsuar
  13-12-2002
  Vendndodhja
  ♥ Camp Nou ♥
  Mosha
  38
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  spanja pa don andres iniesta dhe xavi hernandez, do ishte nje ekip i mire si gjithe te tjeret...... Nuk do ishte as kampione europe as kampione bote. Hiqi casillas, do luaj valdes ose reina, ndersa mos te luaj dyshja iniesta xavi, spanka do jete si peshku pa uje.
  ◄█ Barcelona e MADHE █►

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •