Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do tė kualifikohet nė finale?

Votues
19. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Portugalia

    11 57.89%
  • Spanja

    8 42.11%
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 82
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Fati ishte i portugezve, qe moren shansin te shkojne ne penallti, dhe nuk iu ndihmoj, apo si mendon ti, Admiral ?

  2. #42
    Ndeshje cope cope....Spagna nuk meriton gje per sa kam pa deri tani. Trajneri e ka fajin apo lojtaret...hajde gjeje...po ai Negredo ne sulm, ose pa sulmues fare....jane shpikje te trajnerit pa pike kuptimi.

  3. #43
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Fati ishte i portugezve, qe moren shansin te shkojne ne penallti, dhe nuk iu ndihmoj, apo si mendon ti, Admiral ?
    nuk ishte ndonje dominim i madh i spanjes. mire qe portugalia nuk arriti te gjuante ne porte fare me duket, por edhe spanja vec nja 2 gjuajtje beri (nuk i kam pare akoma statistikat)...
    portugalia beri ate per te cilen ishte futur ne fushe per te bere...
    Vasudhaiva Kutumbakam

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857
    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
    nuk ishte ndonje dominim i madh i spanjes. mire qe portugalia nuk arriti te gjuante ne porte fare me duket, por edhe spanja vec nja 2 gjuajtje beri (nuk i kam pare akoma statistikat)...
    portugalia beri ate per te cilen ishte futur ne fushe per te bere...
    E bera pak per shaka pyetjen, ndaj reaksionit tende, ..."cfare fati!!!"...mirepo, 10 min. e fundit te pjese se dyte te vazhdimit, une besoja se spanjollet do e futin nje gol, para se te vije deri tek penalltite. Megjithate, edhe Portugalia meritonte te fitoj, por fati ne anen e Spanjes...

  5. #45
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    E bera pak per shaka pyetjen, ndaj reaksionit tende, ..."cfare fati!!!"...mirepo, 10 min. e fundit te pjese se dyte te vazhdimit, une besoja se spanjollet do e futin nje gol, para se te vije deri tek penalltite. Megjithate, edhe Portugalia meritonte te fitoj, por fati ne anen e Spanjes...
    thashe "cfare fati" per faktin se alves gjuan penalltine, godet traversen dhe topi del jashte. vetem disa sekonda pas tij gjuan fabregas, godet shtyllen dhe topi futet brenda...

    nese nuk eshte fat ky.........
    Vasudhaiva Kutumbakam

  6. #46
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anėtarėsuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Njė lojė interesante, kryesisht e balancuar gati nė tė gjitha repartet dhe Spanjollėt mė nė fund e morėn atė qė dėshironin, mendoj qė skuadra Spanjolle ishte mė e uritur pėr tė qenė nė finale se sa portugezėt.

    Urime Spanjės, sigurt na pret njė finale e bukur, qoftė Spanjė - Gjermani apo Spanjė - Itali.
    Sui generis

  7. #47
    Penalltite te gjitha jane fat !
    Del Bosque si duket eshte paguar nga ndonje ekip qe ta skualifikoje Spanjen me keto eksperimentet se nuk ka mundesi te lesh ne stol Torres ose Llorente dhe te fusesh Negredo !
    Per mendimin tim,Spanja e meritoi dhe e kerkoi me shume finalen sesa Portugalia,ndoshta per shkak te potencialeve te seciles.

    Madaber,Ronaldo nuk del lojtari me i mire i Europianit.Edhe nqs del,do jete gafe e perzgjedhesve! Me thuaj cfare beri sonte ?
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  8. #48
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Madaber,Ronaldo nuk del lojtari me i mire i Europianit.Edhe nqs del,do jete gafe e perzgjedhesve! Me thuaj cfare beri sonte ?
    ka edhe nje ndeshje per te luajtur ronaldo...
    cfare beri sonte??? nuk eshte basketboll qe nje shenues i mire me kedo dhe kundra kujdo qe te luaje i ben piket e tija...

    sa kartona te verdhe te shkaktuar nga ronaldo moren spanjollet? 3 me duket. apo gabohem?
    Vasudhaiva Kutumbakam

  9. #49
    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
    ka edhe nje ndeshje per te luajtur ronaldo...
    cfare beri sonte??? nuk eshte basketboll qe nje shenues i mire me kedo dhe kundra kujdo qe te luaje i ben piket e tija...

    sa kartona te verdhe te shkaktuar nga ronaldo moren spanjollet? 3 me duket. apo gabohem?
    Lojtari i madh e nxjer ekipin nga meseleja,e Ronaldo nuk e beri ! Keto budalliqet qe po thua ti tani nuk i vlejne askujt. Jo po sa korner fitoj Portugalia nga gjuajtjet e Bruno Alves.Seriozisht e ke ti ?
    Pati 5 faulle Ronaldo te cilat mudn te tentohej porta ? Po i pati...pse nuk beri ndonje nga ato Tomahawk e vet dhe ti tregonte kembet Spanjolleve ? Apo e beri dhe kam qene tap une dhe nuk e kam pare.Pati edhe nje rast qe e kishte me te majten me duket,dhe e qielli. Per cfare ky lojtar meriton cmimin Lojtari me i mire i Europianit ?
    Pse te mos ta mari Pirlo ? Edhe nqs Pirlo iken neser ne shtepi,cfare ka bere me shume sesa Pirlo ky ?

    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga BlooD_VenoM : 27-06-2012 mė 18:42
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  10. #50
    Moderator
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Postime
    2,009
    Plus dhe fakti qe Ronaldo s'gjuajti penallti ne fund. Ishte faji i trajnerit apo i atij vete, qe e kishin vene te pestin ne radhe per te gjuajtur, fakti eshte qe duhet te kishte gjuajtur i pari. Lojtari me i mire, e gjuan penalltine ne fillim.

  11. #51
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Lojtari i madh e nxjer ekipin nga meseleja,e Ronaldo nuk e beri
    hahhahahahahah... vetem kaq lexove dhe fillova te qesh me te madhe...
    lojtari i madh si messi qe ben zero gola ne boterore e ne kupa amerike? ah po. ke te drejte.... hahahah. messi nuk ka bere per argjentinen as sa gjysma e asaj qe ka bere ronaldo per portugaline.

    pikerisht ti e thua kete???
    kete gje e kam thene une 1000 here e me ke kundershtuar kur thoja qe messi nuk eshte aq i madh sa e beni, pasi lojtari i madh merr ekipin ne shpine dhe e con perpara. nxjerrje alibi nga me te quditshmit... e sot ne kete nate te bukur me ne fund e pranove???
    hahahaha...
    Vasudhaiva Kutumbakam

  12. #52
    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
    hahhahahahahah... vetem kaq lexove dhe fillova te qesh me te madhe...
    lojtari i madh si messi qe ben zero gola ne boterore e ne kupa amerike? ah po. ke te drejte.... hahahah. messi nuk ka bere per argjentinen as sa gjysma e asaj qe ka bere ronaldo per portugaline.

    pikerisht ti e thua kete???
    kete gje e kam thene une 1000 here e me ke kundershtuar kur thoja qe messi nuk eshte aq i madh sa e beni, pasi lojtari i madh merr ekipin ne shpine dhe e con perpara. nxjerrje alibi nga me te quditshmit... e sot ne kete nate te bukur me ne fund e pranove???
    hahahaha...
    Avash njehere se te rane brinjet pertoke. Me nxirr postimin ne te cilin une kam pohuar se Messi duhet te nxirret lojtari me i mire i kompeticionit ku ka luajtur si pjese e Kombetares se Argjentines.
    Pasi te besh kete,une kerkoj falje publike ty dhe te gjithe frekuentueseve te nenforumit te futbollit dhe nuk futem me ne forum.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  13. #53
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Avash njehere se te rane brinjet pertoke. Me nxirr postimin ne te cilin une kam pohuar se Messi duhet te nxirret lojtari me i mire i kompeticionit ku ka luajtur si pjese e Kombetares se Argjentines.
    Pasi te besh kete,une kerkoj falje publike ty dhe te gjithe frekuentueseve te nenforumit te futbollit dhe nuk futem me ne forum.
    jo jo... nuk thashe kete...
    thjeshte kur thoja qe messi nuk eshte aq "hyjnor" sic e mbani ju, sepse me kombetaren argjentinase nuk ben asgje (0 gola ne boteror e 0 gola ne copa america), ti me kundershtoje e nxirrje alibi jo keshtu e jo ashtu......

    ndersa sonte pohon qe lojtari i madh duhet "te nxjerre ekipin nga meseleja"...
    sdq ronaldo e ka nxjerre portugaline nga meseleja shume shume me teper se messi argjentinen...

    nejse. jemi jashte teme. vera thjeshte ne dukje qe ke thene ate per te cilen me kundershtoje mua...
    Vasudhaiva Kutumbakam

  14. #54
    Citim Postuar mė parė nga Deni_Boy Lexo Postimin
    Ca te thash Arbro qe spanja do fitoi
    Deno, vertet Spanja fitoi me ane te penalltive,por Portugalia ishte ekipi qe e kerkoi me shume fitoren.POrtugezet krijuan me shume raste shenimi per gol,plus qe ishin dominant ne fushe dhe mbajtjen e topit.Te fitosh me penallti eshte fat,dhe ksaj radhe fati ndihmoi me te dobtit.Kete Europian e meriton ta fitoi kush del neser ne finale.Pra o Gjermania ose Italia.Finalisti qe do te dal neser do eliminoje ekipin me te forte te ketij Europiani dhe do te ken perball ekipin qe ka ardhur me fatin neper kembe deri ne finale.Si tifoz fanatik Gjerman qe jam,edhe nqs Italia fito neser,ne finale do te bej tifo per Italianet.Bushtrat e Spanjes paten fatin e curves.
    ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e roni_s
    Anėtarėsuar
    29-07-2006
    Postime
    639
    Citim Postuar mė parė nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Finalisti qe do te dal neser do eliminoje ekipin me te forte te ketij Europiani dhe do te ken perball ekipin qe ka ardhur me fatin neper kembe deri ne finale.Si tifoz fanatik Gjerman qe jam,edhe nqs Italia fito neser,ne finale do te bej tifo per Italianet.Bushtrat e Spanjes paten fatin e curves.
    Gabohesh rand dhe tregon inatin qe ke para se te besh nje analize futbolli...si mund te jet ni ekip me fat kur ka fituar evropianin 2008, botrorin 2010..plus gjendet ne finale per kte evropian, kjo i bjen tamam alla katunaraqe, te degjosh shkrime te tilla ne kte forum madje nga ata persona qe jan shum aktiv eshte me te vertete per mos tu fute kurre me... repsekte ANGEL sepse une te konsideroj shume cdo here i lexoje shkrimet tua...por krejt kjo vjen per shkak se e urren Barcelonen ti

  16. #56
    Citim Postuar mė parė nga roni_s Lexo Postimin
    Gabohesh rand dhe tregon inatin qe ke para se te besh nje analize futbolli...si mund te jet ni ekip me fat kur ka fituar evropianin 2008, botrorin 2010..plus gjendet ne finale per kte evropian, kjo i bjen tamam alla katunaraqe, te degjosh shkrime te tilla ne kte forum madje nga ata persona qe jan shum aktiv eshte me te vertete per mos tu fute kurre me... repsekte ANGEL sepse une te konsideroj shume cdo here i lexoje shkrimet tua...por krejt kjo vjen per shkak se e urren Barcelonen ti
    Jo,une nuk gabohem fare.Dhash mendimin tim per kte ndeshje.Spanja kete Europian nuk eshte shfaqur si ajo e 2008 apo e 2010.Ky eshte mendimi im.Nuk ke pse kalo ne ofendime katunare apo ku di une ca shkruan ti.Mundohu te respektosh.Sa per info une jam vet adhurues i Barcelones ne Spanje dhe anti Real Madrid historikisht.
    ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e mateo
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Vendndodhja
    united kingdom
    Postime
    286
    Kur luan mire Spanja fiton, kur luan mesatarisht mire perseri Spanja fiton, keshtu qe fituesi nuk gjykohet,,,,,,
    mateo

  18. #58
    Ragnald
    Anėtarėsuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar mė parė nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Deno, vertet Spanja fitoi me ane te penalltive,por Portugalia ishte ekipi qe e kerkoi me shume fitoren.POrtugezet krijuan me shume raste shenimi per gol,plus qe ishin dominant ne fushe dhe mbajtjen e topit.Te fitosh me penallti eshte fat,dhe ksaj radhe fati ndihmoi me te dobtit.Kete Europian e meriton ta fitoi kush del neser ne finale.Pra o Gjermania ose Italia.Finalisti qe do te dal neser do eliminoje ekipin me te forte te ketij Europiani dhe do te ken perball ekipin qe ka ardhur me fatin neper kembe deri ne finale.Si tifoz fanatik Gjerman qe jam,edhe nqs Italia fito neser,ne finale do te bej tifo per Italianet.Bushtrat e Spanjes paten fatin e curves.
    Ti dhe ca te there sduhet te lejohen te komentojne per futboll. Lol
    Dominim nga ana e portugezve thote. Lol

    Ke mall te lexosh dicka interesante tek ky nenforum.

  19. #59
    Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Ti dhe ca te there sduhet te lejohen te komentojne per futboll. Lol
    Dominim nga ana e portugezve thote. Lol

    Ke mall te lexosh dicka interesante tek ky nenforum.
    Para se te me citosh mua,jep iher mendimin tend per kte ndeshje.Ti ke menjen vetem te kundershtimi te replikat me fjalet dhe argumentat boshe qe sjell.

    Mvje keq per ty se jeto dhe ne perendim,por sjelljen e ke tipipike fshatareske.
    ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    90 minutshi i rregullt ishte komplet i barabarte

    loja shtese ishte dominim spanjoll sidomos 15 minutshi i dyt. te kishte zgjat loja dhe 5 min spanja do kishte bi gol.

    penalltit jan pun fati
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •