Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do tė kualifikohet nė finale?

Votues
19. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Portugalia

  11 57.89%
 • Spanja

  8 42.11%
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 82
 1. #21
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,863
  Faleminderit
  175
  112 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga Deni_Boy Lexo Postimin
  ENE per menimin Tim ka per tu ndeshur prap spanj-itali ne finale!
  Deno,ka qen spanj - GJERMANI ne finale vllai ne Euro 2008,dhe ne 2010 ka qen spanje - Gjermani ne gjysem finale te botrorit ne Afrike.Mos i ngatarro gjonat
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 2. #22
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Car flet mor burre ?
  Casillas heroi i Spanjes ?!
  Bludo, e kam fjalen per 4 ndeshjet e para te ketij Europiani. Nqs s'do ta pranojm mos e pranojme, vl, e flasim edhe sipas oreksit tuaj. Nuk po flas per Spanjen e 2008 e te 2010, pavaresisht humoristit te holle anglez e tifozit kush fiton jam me te. Spanja e 2008 & 2010 jane nje tjeter histori, qe te gjithe e dime. Une po i referohem vetem Euro 2012 kur them qe heroi deri tani ka qene Casillas.

  Do te ti permend dhe rastet deēizive nje per nje?

  Spanje Itali, pritja fantastike qe ka bere Casillas gjuajtjes me koke pas krosimit te Cassanos nga e djathta. Ishte gol i sigurte. Pritja e goditjes se denimit te Pirlos po gjate pjeses se pare, kur muri u ca, qe po mos ishte vemendja e Casillas ishte gol i sigurte. Po ashtu dhe nje gjuajtje e Marchisios, por qe u prit pa ndonje problem. Prape nje pritje ndaj Marchisios ne rremuje e siper ne zone, qe ishte prape gol i sigurte.

  Ndeshja me Irlanden nuk ja vlen te permendet fare.

  Ndershjen me Kroacine, e pame te gjithe nje Spanje e merzitshme qe gjate gjith kohes qendronte ne mesfushe ndersa rastet me te rrezikshme i kishte Kroacia. Ato 2 pritjet e Casillas me Kroacine ne pjesen e dyte, kur Modriē filloi talli menderen me mbrojtesat katalanas e madrilen bashke, ishin Brilante dhe shpetuan Spanjen nga turperimi. Megjithese nje ndihme shume te vyer Spanjes dha edhe arbitri qe Spanja mos te turperohej.

  Ndeshja me Francen ishte nje nga me te shpifurat dhe niveli me i ulet i futbollit ne kete Europian. Loje medioker, pa pike referimi nga asnjeri ekip. Te pakten te kishte ndonje loje taktike, por as kjo nuk qe. Ishte kaos i vertete. Vete futboll s'mund te quhej.

  Keshtu pra Bludo, Casillas ka qene shpetimtar per Spanjen ne kete Euro 2012.

  E sa per Euro 2008 e Boterorin 2010, nuk kishe fjale negative per ate Spanje. Qarkullim topi, vertikalizime, raste pafund perpara portes kundershtare, gola, dhe loje mjaft energjike. Kjo e sotmja po ma shpif vertet. Nuk me terheq fare fare fare ky lloj futbolli horizontal, pa pike referimi ne sulm, me lojtare qe shkojne deri ne 16-ēe e pastaj aty u humb busulla.

  Me Portugaline, nese do te jete ne loje Torres, Negredo apo Llorente, Spanja do te jete shume shume e rrezikshme. Nese Spanja do te vazhdoje te luaje prape pa sulmues, mendoj se Portugalia do t'i duket mjaft e forte.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaDaBeR : 27-06-2012 mė 06:03
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 3. #23
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,863
  Faleminderit
  175
  112 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Bludo, e kam fjalen per 4 ndeshjet e para te ketij Europiani. Nqs s'do ta pranojm mos e pranojme, vl, e flasim edhe sipas oreksit tuaj. Nuk po flas per Spanjen e 2008 e te 2010, pavaresisht humoristit te holle anglez e tifozit kush fiton jam me te. Spanja e 2008 & 2010 jane nje tjeter histori, qe te gjithe e dime. Une po i referohem vetem Euro 2012 kur them qe heroi deri tani ka qene Casillas.

  Do te ti permend dhe rastet deēizive nje per nje?

  Spanje Itali, pritja fantastike qe ka bere Casillas gjuajtjes me koke pas krosimit te Cassanos nga e djathta. Ishte gol i sigurte. Pritja e goditjes se denimit te Pirlos po gjate pjeses se pare, kur muri u ca, qe po mos ishte vemendja e Casillas ishte gol i sigurte. Po ashtu dhe nje gjuajtje e Marchisios, por qe u prit pa ndonje problem. Prape nje pritje ndaj Marchisios ne rremuje e siper ne zone, qe ishte prape gol i sigurte.

  Ndeshja me Irlanden nuk ja vlen te permendet fare.

  Ndershjen me Kroacine, e pame te gjithe nje Spanje e merzitshme qe gjate gjith kohes qendronte ne mesfushe ndersa rastet me te rrezikshme i kishte Kroacia. Ato 2 pritjet e Casillas me Kroacine ne pjesen e dyte, kur Modriē filloi talli menderen me mbrojtesat katalanas e madrilen bashke, ishin Brilante dhe shpetuan Spanjen nga turperimi. Megjithese nje ndihme shume te vyer Spanjes dha edhe arbitri qe Spanja mos te turperohej.

  Ndeshja me Francen ishte nje nga me te shpifurat dhe niveli me i ulet i futbollit ne kete Europian. Loje medioker, pa pike referimi nga asnjeri ekip. Te pakten te kishte ndonje loje taktike, por as kjo nuk qe. Ishte kaos i vertete. Vete futboll s'mund te quhej.

  Keshtu pra Bludo, Casillas ka qene shpetimtar per Spanjen ne kete Euro 2012.

  E sa per Euro 2008 e Boterorin 2010, nuk kishe fjale negative per ate Spanje. Qarkullim topi, vertikalizime, raste pafund perpara portes kundershtare, gola, dhe loje mjaft energjike. Kjo e sotmja po ma shpif vertet. Nuk me terheq fare fare fare ky lloj futbolli horizontal, pa pike referimi ne sulm, me lojtare qe shkojne deri ne 16-ēe e pastaj aty u humb busulla.

  Me Portugaline, nese do te jete ne loje Torres, Negredo apo Llorente, Spanja do te jete shume shume e rrezikshme. Nese Spanja do te vazhdoje te luaje prape pa sulmues, mendoj se Portugalia do t'i duket mjaft e forte.
  Shume e vertete eshte qe thua se deri tani heroi i Spanjes ka qen nje futbollist nga Real Mdrid,pra Casilias.Per kete jam absolutisht pro edhe une.Duhen pare gjerat me sy real e te themi te vertetten.Une te jap akoma plotesisht te drejte duke permendur edhe nje futbollist tjeter te Realit,pra Alonson i cili shenoi dy gola kundra Frances dhe u shpall futbollisti me i mire i ndeshjes.Ne kete forum nuk besoj te ket ndonje antar qe ta urreje Realin aq sa e urrej une,por kur dicka duket troc duhet pranuar.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 4. #24
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Maradona paska thene qe C. Ronaldo meriton nje monument ne Portugali dhe ka vleresuar me nota superlative ate ne nje interviste per Times of India.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 5. #25
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Bento: Ndaj Spanjės nuk do tė mbyllemi nė mbrojtje

  Paulo Bento nuk dorėzohet pėrballė Spanjės kampione bote. Trajneri i Portugalisė injekton njė dozė tė fortė kuraje pėr djemtė e tij, duke paralajmėruar spanjollėt se derbin iberik nuk do ta kenė tė lehtė pėr ta interpretuar.

  “Spanja ėshtė skuadra qė duhet mundur por ne do t’i krijojmė probleme”, shprehet tekniku nė vigjilje tė ndeshjes qė do tė zhvillohet nė Donetsk. Nė vijim tė konferencės pėr shtyp, ai zbulon se “durimi” do tė jetė formula kryesore pėr tė mundur Spanjėn.

  “Do tė ketė momente kur ne do tė qarkullojmė topin edhe pse mjeshtėrit e vėrtetė pėr kėtė janė spanjollėt. Kemi ambicje dhe kurajė, prandaj nuk do tė mbrohemi gjatė gjithė ndeshjes. Do tė jetė thjesht ēėshtje durimi”, pėrfundon Bento.

  Super Sport
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 6. #26
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Bludo, e kam fjalen per 4 ndeshjet e para te ketij Europiani. Nqs s'do ta pranojm mos e pranojme, vl, e flasim edhe sipas oreksit tuaj. Nuk po flas per Spanjen e 2008 e te 2010, pavaresisht humoristit te holle anglez e tifozit kush fiton jam me te. Spanja e 2008 & 2010 jane nje tjeter histori, qe te gjithe e dime. Une po i referohem vetem Euro 2012 kur them qe heroi deri tani ka qene Casillas.

  Do te ti permend dhe rastet deēizive nje per nje?

  Spanje Itali, pritja fantastike qe ka bere Casillas gjuajtjes me koke pas krosimit te Cassanos nga e djathta. Ishte gol i sigurte. Pritja e goditjes se denimit te Pirlos po gjate pjeses se pare, kur muri u ca, qe po mos ishte vemendja e Casillas ishte gol i sigurte. Po ashtu dhe nje gjuajtje e Marchisios, por qe u prit pa ndonje problem. Prape nje pritje ndaj Marchisios ne rremuje e siper ne zone, qe ishte prape gol i sigurte.

  Ndeshja me Irlanden nuk ja vlen te permendet fare.

  Ndershjen me Kroacine, e pame te gjithe nje Spanje e merzitshme qe gjate gjith kohes qendronte ne mesfushe ndersa rastet me te rrezikshme i kishte Kroacia. Ato 2 pritjet e Casillas me Kroacine ne pjesen e dyte, kur Modriē filloi talli menderen me mbrojtesat katalanas e madrilen bashke, ishin Brilante dhe shpetuan Spanjen nga turperimi. Megjithese nje ndihme shume te vyer Spanjes dha edhe arbitri qe Spanja mos te turperohej.

  Ndeshja me Francen ishte nje nga me te shpifurat dhe niveli me i ulet i futbollit ne kete Europian. Loje medioker, pa pike referimi nga asnjeri ekip. Te pakten te kishte ndonje loje taktike, por as kjo nuk qe. Ishte kaos i vertete. Vete futboll s'mund te quhej.

  Keshtu pra Bludo, Casillas ka qene shpetimtar per Spanjen ne kete Euro 2012.

  E sa per Euro 2008 e Boterorin 2010, nuk kishe fjale negative per ate Spanje. Qarkullim topi, vertikalizime, raste pafund perpara portes kundershtare, gola, dhe loje mjaft energjike. Kjo e sotmja po ma shpif vertet. Nuk me terheq fare fare fare ky lloj futbolli horizontal, pa pike referimi ne sulm, me lojtare qe shkojne deri ne 16-ēe e pastaj aty u humb busulla.

  Me Portugaline, nese do te jete ne loje Torres, Negredo apo Llorente, Spanja do te jete shume shume e rrezikshme. Nese Spanja do te vazhdoje te luaje prape pa sulmues, mendoj se Portugalia do t'i duket mjaft e forte.
  Po mos ta kishte treshen Xavi-Iniesta-Busqets asnje loj skishte mund ta fitoj sivjet Spanja , dhe ku me dite sa te till i kish pranu .Askush nuk e mohon kontributin e Casillas por te thuash qe ishte me i miri kjo eshte e tepert .

 7. #27
  -_- Maska e jack_sparow
  Anėtarėsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Out of Space
  Postime
  784
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Milkway Lexo Postimin
  Po mos ta kishte treshen Xavi-Iniesta-Busqets asnje loj skishte mund ta fitoj sivjet Spanja , dhe ku me dite sa te till i kish pranu .Askush nuk e mohon kontributin e Casillas por te thuash qe ishte me i miri kjo eshte e tepert .
  po Busqets ??!! seshte lojtar fondamental e i pazevendesueshem per Spanjen.... ok xavi dhe iniesta po jo ai.

  Njs sot luajne 3 nga 5 lojtaret me te mir ne bote perball njeri-tjetrit. Do jet ndeshje shume interesante, un bej tifo per portugezet.

 8. #28
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Ka bere pritje decizive portieri i spanjes thote, e si pasoje meriton te quhet heroi i ekipit. lol

  Pse cfare pritet prej nje portieri qe vetem 2-3 here e sheh topin gjate 90 minutave?

  Mos te presi edhe ato pak raste qe krijohen tek porta e tij?

  lol

  Te ecim me kete llogjike i bie qe portieret e ekipeve fituese cdo kompeticion te jene heronjte e vertete, sepse nuk ka kompeticion qe ekipi fitues e fiton ate pa i lene ekipeve kundershtare hapesire per te krijuar raste ne zone te tyre.
  Ekip te tille nuk kam njoh deri tani, mbase me nje perjashtim te italise 90.

  Nje ekip i madh e ka dhe portierin e madh. Detyrimisht qe ai do gjendet perkrah shokeve te ekipit ne raste te veshtira sepse nqs jo , atehere nderrohet si portier.
  E kane cilesuar si me te mirin ne bote (edhe pse per mua eshte buffoni e askush tjeter) e per kete arsye pritje te tilla priten prej tij.

  Fakti pse Spanja ka ngrene vetem 1 gol kete kompeticion eshte merita e te gjithe ekipit bashke me portierin.

  Sa here vajti franca para portes? 0
  Sa here vajti kroacia para portes? 2 here
  Sa here vajti irlanda para portes? 0

  Ndersa te mbash italine te qete tere lojes eshte e veshtire, domosdo.
  Prandaj dy fitueset e grupit te spanjes gjenden ne gjysem-finale.

  Pra eshte e qarte qe eshte loja,filozofia e spanjes qe e ben ate casillas te shikoje topin me sy vetem 2-3 here.

  Te gjithe e mbajme mend casillasin e realit kur ishte berrnut, i cili hante nga 4-5 gola ne champions, si nga lioni,liverpoli apo juventusi.

  Ku ishte casillasi atehere?

  Futbolli nuk shihet duke prit topin qe te ike tek porta e te behet nje aksion i rrezikshem,keshtuqe te sadisfy your buzz.

  Football is much more than that .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Smth_Poetic : 27-06-2012 mė 08:50

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Postime
  643
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 12 postime
  Citim Postuar mė parė nga no name Lexo Postimin
  Te gjithe piqkirushat e vegjel te bardhoshkave bejne tifo kunder Spanjes, per shkak se aty ndodhet "baza e Barcelones".

  Sa per gjynah jane

  exact.........................

 10. #30
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga jack_sparow Lexo Postimin
  po Busqets ??!! seshte lojtar fondamental e i pazevendesueshem per Spanjen.... ok xavi dhe iniesta po jo ai.

  Njs sot luajne 3 nga 5 lojtaret me te mir ne bote perball njeri-tjetrit. Do jet ndeshje shume interesante, un bej tifo per portugezet.
  Busqets mundet me qen nje qe aktron por per defanziv eshte me ja dhan doren ne dite te sodit , sidomos pershtatet perfekt me mesfushen e Barcelones , njekohesishte me te Spanjes .

  Eshte lojtar qe komplet dyshen Xavi-Iniesta dhe perben nje mrekulli te zbuluar nga Guardiola .

 11. #31
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Ka bere pritje decizive, te jashtezakonshme qe per portiere te tjere do ishin brenda, sidomos ajo me koke ndaj Italise si dhe 2 pritjet e jashtezakonshme ndaj Kroacise. Madje ndaj Kroacise e shpetoi Spanjen nga turpi.

  Me kte s'dua ti ul vleren lojtareve te tjere, e thashe, deri ne kufijte e zones kundershtare shkonin pa problem Spanjollte, me kedo qe luajten, pastaj aty u humbiste busulla, pavaresisht se ishin mesfushoret me te mire ne bote.

  Ke permendur nja tre ndeshje aty. Te tregoj dhe anen tjeter te medaljes.

  Ēfare beri Spanja ndaj Frances? Nje hiē. Nje ndeshje hipokrite, te merzitshme dhe pa asnje gje pozitive.

  Ēfare beri Spanja ndaj Italise? Nje hiē, dhe jo se eshte e veshtire te mbash Italine te qete ne loje, se nuk shquhet Italia per ndonje ekip qe te ve perpara, perkundrazi Italia eshte ekipi qe gjithmone mban kundershtaret e qete dhe i godet kur nuk e presin. Eshte budallik te thuash qe mbajti Spanja Italine te qete. Madje, ndodhi krejt e kunderta, Italia qetesoi Spanjen per arsye se Spanja nuk kishte asnje pike referimi.

  Ndersa me Kroacine e qetesoi arbitri Spanjen se.... Hehehehe

  Dhe prandaj thashe qe ka qene Casillas lojtari deciziv gjate ketyre ndeshjeve te fillimit.

  Perpara asaj Italise se shpifur te 90 eshte Rusia e 1960 me legjendarin Lev Yashin.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 12. #32
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Ti duket qe se paske idene shume. Pagliuca i italise se 90's , hengri vetem nje gol deri ne gjysem finale edhe u desh te priste topin dy here te vetme ne komplet boterorin.
  Aq fantastike ishte mbrojtja italiane ate vit.
  Nejse.

  Mua qe tani pritjet e bufonit me jane duk akoma me decizive sesa te casillas.
  Ti mbase ashtu e mendon se futbolli prandaj eshte i bukur sepse shikohet gjithmone me sy tjeter.

  Mgjth nuk kam degjuar qe tani nje pundit ne football, te pakten ketu ne angli ose me cfare degjoj ndonjehere ata te italise te theksojne qe spanja ka arrit deri ne gjysem finale fale portierit.

  Une nga ty po e degjoj per here te pare.

 13. #33
  Perjashtuar Maska e Deni_Boy
  Anėtarėsuar
  19-10-2005
  Vendndodhja
  Milano
  Postime
  2,363
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Deno,ka qen spanj - GJERMANI ne finale vllai ne Euro 2008,dhe ne 2010 ka qen spanje - Gjermani ne gjysem finale te botrorit ne Afrike.Mos i ngatarro gjonat
  S'thash ne Ate kuptim... U ndeshen 1 here pasi ishin ne te njejtin grup.. Dhe ka munci mos te ndeshen prap ne finale

 14. #34
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,863
  Faleminderit
  175
  112 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga Deni_Boy Lexo Postimin
  S'thash ne Ate kuptim... U ndeshen 1 here pasi ishin ne te njejtin grup.. Dhe ka munci mos te ndeshen prap ne finale
  Eh,kjo mbetet per tu pare neser.Une them se ne finale del Gjermani - Portugali
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  sa keq te dy shetet i dua pasi ka lojtar te Real Madrid
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Po ca mereni edhe ju me ate re aman, a nuk e shifni se ne 20 postimet qe ai ben, po ne te njejten vrime i bie fyellit. lol

  Ai eshte aq hipokrit sa del edhe kundra fjaleve te veta.
  Kur flitet per Messin tek Barcelona, vjen ky specialisti e thote Messi eshte nje hic, Iniesta dhe Xavi jane celesi i suksesit.

  Kurse tek Spanja, Iniesta dhe Xavi tani po na dalin nje hic, ndersa Casillas celesi kryesor i suksesit te Spanjes.

  I madh dhe i vogel, qor dhe i shurdher, budalla dhe i zgjuar, qe te gjithe e dine se lojtaret e Barcelones, me stilin e tyre te lojes, ne krye me Iniesten dhe Xavin jane shtyllat e suksesit te Spanjes, del ky hipokriti dhe thote Casillas eshte njeshi. Hajt mere mundimin pastaj e te diskutosh per futboll me kete tyryryyy.


  Casillas celesi i suksesit se paska bere nja 2 pritje me Italine, dhe nje tjeter me Kroacine... na tregoni cfare detyre tjeter ka portjeri pervec se te mbroje gjuatjet qe i shkojne ne porte?

  Po ne ndeshjen me Italine dhe Kroacine kush doli lojtari me i mire i ndeshjes?
  Kush e mban posedimin e topit gjate lojes, rastet kush i krijon, golat kush i shenon? Casillas i ben te gjitha keto?

  Xavi - Mbreti i pasimeve ne Evrope
  http://www.forumishqiptar.com/showpo...6&postcount=69


  Casillas edhe Buffon jane portjeret me te mire, po puna eshte se Spanja me kete ekip qe ka, sikur edhe nje portjer nga kategoria e 3-te ta kene ne porte asgje nuk ndryshon, pasi loja qe zhvillon Spanja nuk i le hapesira kundershtareve qe te kercenojne porten e tyre. (sic ndodh edhe tek Barcelona)


  Sinqerisht nuk ja vlen te lodhesh gishtat me tipa si puna e ketyre.
  Citim Postuar mė parė nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Mgjth nuk kam degjuar qe tani nje pundit ne football, te pakten ketu ne angli ose me cfare degjoj ndonjehere ata te italise te theksojne qe spanja ka arrit deri ne gjysem finale fale portierit.

  Une nga ty po e degjoj per here te pare.

  Lexoji pak keto "Madridistat" e vertete cfare thone;

  http://www.marca.com/2012/06/21/futb...340231604.html

  http://www.marca.com/2012/06/26/futb...340662269.html

  http://www.marca.com/2012/06/26/futb...340724801.html


  Dhe per fund;

  Del Bosque compares Iniesta to Federer
  The Spanish coach has compared the Barcelona midfielder to the former tennis world number one and considers them both to be 'extraordinary' sportsmen
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga no name : 27-06-2012 mė 12:02
  #VamosArgentina

 17. #37
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime nė 21 postime
  Pse e paskeni mbyllur sondazhin pa filluar ndeshja akoma ??

  Unė mendoj se kualifikohet Spanja.

 18. #38
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  se di po une jam i zhgenjym nga europiani me duket sikur lojtaret lujn me zor
  pjesa pare pritsha duke pa kualitetet e dy skuadrave nje super sfide po shoh nje ndeshje VK
  JO SEKS PARA MARTESE

 19. #39
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  cfare fatiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!
  Vasudhaiva Kutumbakam

 20. #40
  Perjashtuar Maska e Deni_Boy
  Anėtarėsuar
  19-10-2005
  Vendndodhja
  Milano
  Postime
  2,363
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Eh,kjo mbetet per tu pare neser.Une them se ne finale del Gjermani - Portugali
  Ca te thash Arbro qe spanja do fitoi

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •