Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-03-2012
  Postime
  37

  Thenie per drejtesine

  Jo gjithmone padrejtesia lidhet me ndonje veprim te caktuar: shpesh here ajo kryhet pikerisht duke mos vepruar.(thenie nga Aurel)

  Te varferve u duhet te shpresojne te drejtesia, te pasurit mbarojne pune me padrejtesine.(thenie nga Breht)

  Fryma e drejtesise dhe fryma e se vertetes jane nje e pandare.(thenie nga Veil)

  I drejte mund te jete vetem ai qe eshte njerezor.(thenie nga Vovenarg)

  Njeri e vret derrin, tjetri ha mishin e pjekur te tij.(thenie nga Vopisk)

  Te jesh i meshirshem eshte me e lehte se sa te jesh i drejte.(thenie nga Graf)

  Ne qofte se ne kulmine qyteterimit, ka njerez qe bien e vdesin nga uria, fajtore nuk eshte kopracia e natyres por padrejtesia njerezore.(thenie nga Xhorxh)

  Drejtesia ndeshkon te keqen, shpresa kerkon ta ndreqe ate kurse dashuria nuk e ve re.(thenie nga Dyrenmat)

  Drejtesia pa fuqi eshte e dobet, fuqia pa drejtesi eshte despotike.(thenie nga Paskal)

  Drejtesia duhet te jete e forte dhe forca duhet te jete e drejte.(thenie nga Paskal)
  marre nga http://thenie.tk/thenie-per-drejtesine/

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-05-2011
  Postime
  78
  Drejtesia eshte e hapur ndaj te gjitheve ne te jjejten menyre sikur Hoteli Ritz.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-05-2011
  Postime
  78
  Aty ku eshte vetem nje hajdut, eshte plackitje. Aty ku ka mijera hajdute, eshte tatim.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-05-2011
  Postime
  78
  Varferia eshte nena e krimit.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •