Close

Rezultati i Sondazhit: Cila skuadr mendoni se do t kualifikohet m tutje?

Votues
46. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Anglia

  16 34.78%
 • Italia

  30 65.22%
Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 158
 1. #1
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime

  Italia kualifikohet n gjysmfinale

  erekfinalja e fundit e ktij europiani do t v prball skuadrn e Anglis dhe at Italiane, cila mendoni se do t kualifikohet m tej?

  Sui generis

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Antarsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Ndeshje e veshtire per tu parashikuar. Kane kaluar shume vite qe nuk ndeshen keto dy ekipe....

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime n 17 postime
  90 minutat vine x, pastaj shanset me te larta per tu kualifikuar me fat i ka itali,a po s'ma merr mendja ta doje dhe aq sh fati kesaj radhe
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 4. #4
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime n 51 postime
  Bej tifo per Italine.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  padyshim italia dhe per mu jane favorit per trofeun
  JO SEKS PARA MARTESE

 6. #6
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Antarsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  34
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Qe te dy kombetaret kohes se fundit vjen duke u mekembur per te arite ne maje.

  Ksaj radhe njera patjeter te perfundoje ketu, mendoj qe do jete loje e mbillu, nga 2 palet.
  Nuk do kete me shume se 2 gola.
  Italianet nuk shenojne kane probleme me sulmin, ndersa mesfusha dhe mbrojtja jane Ok.

  Mund te jete nje barazim, eventualisht Anglezet te shenojne nje gole, nga ndonje gjysem aksioni.
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 7. #7
  Juventini Maska e @Lbaneso
  Antarsuar
  15-06-2012
  Vendndodhja
  Shkupi
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Italija da ta shkel Anglin e qelbur...

  Forza azzuri
  I'm proud to be @Lbanian

 8. #8
  Perjashtuar Maska e Deni_Boy
  Antarsuar
  19-10-2005
  Vendndodhja
  Milano
  Postime
  2,363
  Faleminderit
  3
  12 falenderime n 10 postime
  Forza ITALIA !!!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Antarsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Si cdo Juventin jam tifoz i flakt i Italise. Mirpo kombtarja e Anglise gjithmone me ka pelqyer dhe po me vjen keq qe po Perballen keto te dyja. Gjithsesi sido qe te shkojne Punet deri ne fund do te jem tifoz i njerit nga keto dy ekipe.
  #finoallafineforzaJuventus

 10. #10
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  49
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 15 postime 11. #11
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Ne kete ndeshje jam me Italine, prej Cassano-s
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 12. #12
  ► ☆☆☆ ◄
  Antarsuar
  26-10-2005
  Vendndodhja
  Mmdhe
  Postime
  4,912
  Faleminderit
  47
  64 falenderime n 51 postime
  Jo prej Abates e ?

 13. #13
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Citim Postuar m par nga AlbaneZ Lexo Postimin
  Jo prej Abates e ?
  Se harrova, jam dhe prej Gjakerinit
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 14. #14
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Ndeshje interesante, por ksaj radhe nuk do t ket mbrojtje cop si t Suedis apo Ukrains prball skuadra Angleze, Italiant q prej kohsh njihen pr mbrojtje fantastike, do ta ket vshtir Anglia mendoj q kualifikohet Italia.
  Sui generis

 15. #15
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Anglia mendon qe ta fitoje ndeshjen kundra italise duke lujt catenaccio.
  Te gjitha mediat angleze po e percjellin kete gje.

  Loooool

  Te lush catenaccio kundra atyre qe e kane shpik eshte njesoj sikur po i hap varrin vetes.

  Italia pa problem fare e kalon kete perballje.

 16. #16
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Antarsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  37
  Postime
  3,274
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Edhe se jetoj itali, kurre nuk kam qene tifoze i italiase sepse italia kurre ska ditur te shpreh futbolle ne momentet vendimtare edhe gjithcka ka ardhur si rrjedhoj e fatit , anglia ka shancet per te kaluar turnin sepse ka treguar qe eshte skuader me bindese !!
  Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
  Antarsuar
  10-09-2009
  Postime
  399
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Angli-Itali?
  Ndeshje e veshtire te parashikohet,por nese merren parasysh disa faktore atehere me te drejte mundemi me konsideru kombetaren Angleze favorite per kete sfide te madhe,ne radhe te pare mendoje se Anglezt jan n nj nivel m t lart se sa Italiant modest,pa emra n kombtare(Perjashto veteranin Pirlo,Buffon)te tjeret jane lojtar kualitativ,por jo mes me te mireve ne evropian!
  -Italianet jane ne krize,kjo krize manifestohet me problemet me skandalet,seria a ka huymbur shkelqimin,dhe ajo me e rendesishmja futbolli Italian ka kohe qe nuk ka nxjerre emra te medhenje sic kishte bere para nje kohe kur ne skene dolen emra te medhenje qe lane gjurme te pashlyeshme ne futboll siel Piero,Francesko Totti,Maldini,Canavaro,e shume te tjere)sot kur kombetarja bazohet ne nje lojtar sikur Di Natale ca mund te presesh aty me shume,mendoni se Di Natele mund te u beje balle mbrotjesve te cmendur Angleze?Kurre,nuk ka shance te preke dy topa ne ndeshje,perfundimisht Anglia ka skuader superiore dhe me te drejte besoje se kualifikimi i tyre eshte i sigurte,duhet vetem edhe disa dite te konfirmohet!
  Kjo goje nuk eshte per keta veshe

 18. #18
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Citim Postuar m par nga Mbinjeriu Lexo Postimin
  Angli-Itali?
  Ndeshje e veshtire te parashikohet,por nese merren parasysh disa faktore atehere me te drejte mundemi me konsideru kombetaren Angleze favorite per kete sfide te madhe,ne radhe te pare mendoje se Anglezt jan n nj nivel m t lart se sa Italiant modest,pa emra n kombtare(Perjashto veteranin Pirlo,Buffon)te tjeret jane lojtar kualitativ,por jo mes me te mireve ne evropian!
  -Italianet jane ne krize,kjo krize manifestohet me problemet me skandalet,seria a ka huymbur shkelqimin,dhe ajo me e rendesishmja futbolli Italian ka kohe qe nuk ka nxjerre emra te medhenje sic kishte bere para nje kohe kur ne skene dolen emra te medhenje qe lane gjurme te pashlyeshme ne futboll siel Piero,Francesko Totti,Maldini,Canavaro,e shume te tjere)sot kur kombetarja bazohet ne nje lojtar sikur Di Natale ca mund te presesh aty me shume,mendoni se Di Natele mund te u beje balle mbrotjesve te cmendur Angleze?Kurre,nuk ka shance te preke dy topa ne ndeshje,perfundimisht Anglia ka skuader superiore dhe me te drejte besoje se kualifikimi i tyre eshte i sigurte,duhet vetem edhe disa dite te konfirmohet!
  Ma gjej 1 anglez si Balloteli.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
  Antarsuar
  10-09-2009
  Postime
  399
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Ma gjej 1 anglez si Balloteli.

  -Nuk ka asnj sikur Balotelli,ne disa momente kur ka krize nervore Runi duket i ngjajshem me te,por prape ky ka vetekontroll dhe e kupton natyren e lojes,qe nuk mund te thuhet edhe per Balotellin!
  -Per mendim timin Balotelli nuk do arrije kurre te beje karriere,jo qe i mungon talenti,por truri i vogel nuk i funksionon,dhe akoma Balotelli nuk eshte deshmuar si lojtar klasi,eshte vetem nje talent qe njerezit presin se do beje shume,te presim dhe te shohim!
  Kjo goje nuk eshte per keta veshe

 20. #20
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Citim Postuar m par nga Mbinjeriu Lexo Postimin
  -Nuk ka asnj sikur Balotelli,ne disa momente kur ka krize nervore Runi duket i ngjajshem me te,por prape ky ka vetekontroll dhe e kupton natyren e lojes,qe nuk mund te thuhet edhe per Balotellin!
  -Per mendim timin Balotelli nuk do arrije kurre te beje karriere,jo qe i mungon talenti,por truri i vogel nuk i funksionon,dhe akoma Balotelli nuk eshte deshmuar si lojtar klasi,eshte vetem nje talent qe njerezit presin se do beje shume,te presim dhe te shohim!
  Do e shohin edhe Anglezt trurin e vogel te Ballotetllit si e pane Irlandezt.

  Mos e ngaterro personalitetin e njeriut me futbollin. Ballotelli eshte nje nga futbollistet me potencialin me te madh sot per sot. Asnje lojtar i Anglise, perfshi dhe Runin, nuk ka karakteristikat dhe te dhenat e Ballotelit. Ma gjej 1 si Pirlo apo si De Rossi ne mesfushen Angleze. Ku eshte me lart Anglia? Njesoj jane Angli e Itali. Nqs Anglia do mendoje per mbrojtjen, do iki ne shtepi qe ne 45 minutat e para.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

Faqja 1 prej 8 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •