Close

Rezultati i Sondazhit: Cila skuadër mendoni se do të kualifikohet më tutje?

Votues
46. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Anglia

    16 34.78%
  • Italia

    30 65.22%
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 158
  1. #-19
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464

    Italia kualifikohet në gjysmëfinale

    Çerekfinalja e fundit e këtij europiani do të vë përball skuadrën e Anglisë dhe atë Italiane, cila mendoni se do të kualifikohet më tej?

    Sui generis

  2. #-18
    Ndeshje e veshtire per tu parashikuar. Kane kaluar shume vite qe nuk ndeshen keto dy ekipe....

  3. #-17
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anëtarësuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    90 minutat vine x, pastaj shanset me te larta per tu kualifikuar me fat i ka itali,a po s'ma merr mendja ta doje dhe aq sh fati kesaj radhe
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  4. #-16
    ► ☆☆☆ ◄
    Anëtarësuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mëmëdhe
    Postime
    4,834
    Bej tifo per Italine.

  5. #-15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    padyshim italia dhe per mu jane favorit per trofeun
    JO SEKS PARA MARTESE

  6. #-14
    Alessandro Del Piero Maska e Juventus
    Anëtarësuar
    11-09-2005
    Vendndodhja
    Aty ku Shqiptaret po vuajne.
    Postime
    1,500
    Qe te dy kombetaret kohes se fundit vjen duke u mekembur per te arite ne maje.

    Ksaj radhe njera patjeter te perfundoje ketu, mendoj qe do jete loje e mbillu, nga 2 palet.
    Nuk do kete me shume se 2 gola.
    Italianet nuk shenojne kane probleme me sulmin, ndersa mesfusha dhe mbrojtja jane Ok.

    Mund te jete nje barazim, eventualisht Anglezet te shenojne nje gole, nga ndonje gjysem aksioni.
    Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

  7. #-13
    Juventini Maska e @Lbaneso
    Anëtarësuar
    15-06-2012
    Vendndodhja
    Shkupi
    Postime
    42
    Italija da ta shkel Anglin e qelbur...

    Forza azzuri
    I'm proud to be @Lbanian

  8. #-12
    Perjashtuar Maska e Deni_Boy
    Anëtarësuar
    19-10-2005
    Vendndodhja
    Milano
    Postime
    2,322
    Forza ITALIA !!!

  9. #-11
    i/e regjistruar Maska e bianco_neri
    Anëtarësuar
    20-11-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    411
    Si cdo Juventin jam tifoz i flakt i Italise. Mirpo kombtarja e Anglise gjithmone me ka pelqyer dhe po me vjen keq qe po Perballen keto te dyja. Gjithsesi sido qe te shkojne Punet deri ne fund do te jem tifoz i njerit nga keto dy ekipe.
    #finoallafineforzaJuventus

  10. #-10
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430



  11. #-9
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Ne kete ndeshje jam me Italine, prej Cassano-s
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  12. #-8
    ► ☆☆☆ ◄
    Anëtarësuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mëmëdhe
    Postime
    4,834
    Jo prej Abates e ?

  13. #-7
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Citim Postuar më parë nga AlbaneZ Lexo Postimin
    Jo prej Abates e ?
    Se harrova, jam dhe prej Gjakerinit
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  14. #-6
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Ndeshje interesante, por kësaj radhe nuk do të ketë mbrojtje cop si të Suedisë apo Ukrainës përball skuadra Angleze, Italianët që prej kohësh njihen për mbrojtje fantastike, do ta ketë vështirë Anglia mendoj që kualifikohet Italia.
    Sui generis

  15. #-5
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Anglia mendon qe ta fitoje ndeshjen kundra italise duke lujt catenaccio.
    Te gjitha mediat angleze po e percjellin kete gje.

    Loooool

    Te lush catenaccio kundra atyre qe e kane shpik eshte njesoj sikur po i hap varrin vetes.

    Italia pa problem fare e kalon kete perballje.

  16. #-4
    =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
    Anëtarësuar
    02-03-2009
    Vendndodhja
    Ne vendin e Shqiponjave
    Postime
    3,266
    Edhe se jetoj itali, kurre nuk kam qene tifoze i italiase sepse italia kurre ska ditur te shpreh futbolle ne momentet vendimtare edhe gjithcka ka ardhur si rrjedhoj e fatit , anglia ka shancet per te kaluar turnin sepse ka treguar qe eshte skuader me bindese !!
    Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

  17. #-3
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anëtarësuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    Angli-Itali?
    Ndeshje e veshtire te parashikohet,por nese merren parasysh disa faktore atehere me te drejte mundemi me konsideru kombetaren Angleze favorite per kete sfide te madhe,ne radhe te pare mendoje se Anglezët janë në një nivel më të lartë se sa Italianët modestë,pa emra në kombëtare(Perjashto veteranin Pirlo,Buffon)te tjeret jane lojtar kualitativ,por jo mes me te mireve ne evropian!
    -Italianet jane ne krize,kjo krize manifestohet me problemet me skandalet,seria a ka huymbur shkelqimin,dhe ajo me e rendesishmja futbolli Italian ka kohe qe nuk ka nxjerre emra te medhenje sic kishte bere para nje kohe kur ne skene dolen emra te medhenje qe lane gjurme te pashlyeshme ne futboll siel Piero,Francesko Totti,Maldini,Canavaro,e shume te tjere)sot kur kombetarja bazohet ne nje lojtar sikur Di Natale ca mund te presesh aty me shume,mendoni se Di Natele mund te u beje balle mbrotjesve te cmendur Angleze?Kurre,nuk ka shance te preke dy topa ne ndeshje,perfundimisht Anglia ka skuader superiore dhe me te drejte besoje se kualifikimi i tyre eshte i sigurte,duhet vetem edhe disa dite te konfirmohet!
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  18. #-2
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Citim Postuar më parë nga Mbinjeriu Lexo Postimin
    Angli-Itali?
    Ndeshje e veshtire te parashikohet,por nese merren parasysh disa faktore atehere me te drejte mundemi me konsideru kombetaren Angleze favorite per kete sfide te madhe,ne radhe te pare mendoje se Anglezët janë në një nivel më të lartë se sa Italianët modestë,pa emra në kombëtare(Perjashto veteranin Pirlo,Buffon)te tjeret jane lojtar kualitativ,por jo mes me te mireve ne evropian!
    -Italianet jane ne krize,kjo krize manifestohet me problemet me skandalet,seria a ka huymbur shkelqimin,dhe ajo me e rendesishmja futbolli Italian ka kohe qe nuk ka nxjerre emra te medhenje sic kishte bere para nje kohe kur ne skene dolen emra te medhenje qe lane gjurme te pashlyeshme ne futboll siel Piero,Francesko Totti,Maldini,Canavaro,e shume te tjere)sot kur kombetarja bazohet ne nje lojtar sikur Di Natale ca mund te presesh aty me shume,mendoni se Di Natele mund te u beje balle mbrotjesve te cmendur Angleze?Kurre,nuk ka shance te preke dy topa ne ndeshje,perfundimisht Anglia ka skuader superiore dhe me te drejte besoje se kualifikimi i tyre eshte i sigurte,duhet vetem edhe disa dite te konfirmohet!
    Ma gjej 1 anglez si Balloteli.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  19. #-1
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anëtarësuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Ma gjej 1 anglez si Balloteli.

    -Nuk ka asnjë sikur Balotelli,ne disa momente kur ka krize nervore Runi duket i ngjajshem me te,por prape ky ka vetekontroll dhe e kupton natyren e lojes,qe nuk mund te thuhet edhe per Balotellin!
    -Per mendim timin Balotelli nuk do arrije kurre te beje karriere,jo qe i mungon talenti,por truri i vogel nuk i funksionon,dhe akoma Balotelli nuk eshte deshmuar si lojtar klasi,eshte vetem nje talent qe njerezit presin se do beje shume,te presim dhe te shohim!
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  20. #0
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Citim Postuar më parë nga Mbinjeriu Lexo Postimin
    -Nuk ka asnjë sikur Balotelli,ne disa momente kur ka krize nervore Runi duket i ngjajshem me te,por prape ky ka vetekontroll dhe e kupton natyren e lojes,qe nuk mund te thuhet edhe per Balotellin!
    -Per mendim timin Balotelli nuk do arrije kurre te beje karriere,jo qe i mungon talenti,por truri i vogel nuk i funksionon,dhe akoma Balotelli nuk eshte deshmuar si lojtar klasi,eshte vetem nje talent qe njerezit presin se do beje shume,te presim dhe te shohim!
    Do e shohin edhe Anglezt trurin e vogel te Ballotetllit siç e pane Irlandezt.

    Mos e ngaterro personalitetin e njeriut me futbollin. Ballotelli eshte nje nga futbollistet me potencialin me te madh sot per sot. Asnje lojtar i Anglise, perfshi dhe Runin, nuk ka karakteristikat dhe te dhenat e Ballotelit. Ma gjej 1 si Pirlo apo si De Rossi ne mesfushen Angleze. Ku eshte me lart Anglia? Njesoj jane Angli e Itali. Nqs Anglia do mendoje per mbrojtjen, do iki ne shtepi qe ne 45 minutat e para.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •