Close

Rezultati i Sondazhit: Cila skuadër mendoni se do të kualifikohet më tutje?

Votues
46. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Anglia

    16 34.78%
  • Italia

    30 65.22%
Faqja 7 prej 8 FillimFillim ... 5678 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 158
  1. #121
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga bianco_neri Lexo Postimin
    Ne qofte se fiton bindshem atehere do ti uroj per fitoren, por siq po shihet mbrojtjen nuk e kaluan sulmues si Rooney dhe Carrol e pasta mesfushore te medhenj si Gerrard qe shkaterron porten nga larg. Sbesoj se do guxoj Gjermanet qe nuk kane lojtare me me emer se ato Angleze.
    po para 2 vitesh si ishte gjendja? a nuk kishin anglezet lojtare "me me emrer" se gjermanet???
    te kujtohet si perfundoi?
    4 - 1.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  2. #122
    Citim Postuar më parë nga bianco_neri Lexo Postimin
    Nuk po i nenvleftesoj por mendoj se Wayne Rooney - Caroll dhe Gerrard jane lojtare me te medhenj se Podolski dhe Mario Gomez
    Une sjam tifoz personal i Gomezit dhe as i Podolskit.Jam ultras fanatik tifoz adhurues i Gjermanise.Dhe Gjermania ka treguar qe eshte ekipi me ne forme deri tashi.Meqe po i ngre kaq shum larte ato qe ti permende,e pam sot te gjithe se sa lafrte jan realisht


    Gjermania per me teper do e tregoje veten ne gjysem finale perball jush.


    Dikur kam qen dhe une fans i Gerrardit,por nuk eshte ai i dikurshmi.


    Demtimet qe ka kaluar Gerrard nder vite,mosha bejne qe ai te bie si rendiment lojtari.

    I ka ngelur vetem emri tashme,dhe keq me vjen per kete.uni
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  3. #123
    i/e regjistruar Maska e roni_s
    Anëtarësuar
    29-07-2006
    Postime
    639
    Germany, Spain in the final!!!

  4. #124
    i/e regjistruar Maska e bianco_neri
    Anëtarësuar
    20-11-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    411
    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Une sjam tifoz personal i Gomezit dhe as i Podolskit.Jam ultras fanatik tifoz adhurues i Gjermanise.Dhe Gjermania ka treguar qe eshte ekipi me ne forme deri tashi.Meqe po i ngre kaq shum larte ato qe ti permende,e pam sot te gjithe se sa lafrte jan realisht


    Gjermania per me teper do e tregoje veten ne gjysem finale perball jush.


    Dikur kam qen dhe une fans i Gerrardit,por nuk eshte ai i dikurshmi.


    Demtimet qe ka kaluar Gerrard nder vite,mosha bejne qe ai te bie si rendiment lojtari.

    I ka ngelur vetem emri tashme,dhe keq me vjen per kete.uni

    Ashtu e ka tregu gjithmone deri ne Gjysemfinale
    #finoallafineforzaJuventus

  5. #125
    Citim Postuar më parë nga bianco_neri Lexo Postimin
    Kur kam hy per here te pare ne kete forum me ka thene nje miku im mos u fut kurre se forum ma i ndyre ma i qelbur nuk ke me gjet. Secili don me lujt rolin e te zgjuarit e te superiorit.\]

    Une kam mendimin tim '' Kur nuk e mposhten Rooney dhe Carrol e Gerrard mbrojtjen, Nuk e di se si do ja bejne Podolski dhe Gomez''

    Ju pelqen apo jo ska nevoj me me shkrujt ktu emaile dhe turli pordhlliqesh se ky eshte mendimi im ne qofte se nuk ju pelqen shkoni dhe komentoni ne temen e Gjermanise
    Me kte shkrim qe bere,po tregon per te disaten here qe je vertet dobet ne gjykimet qe jep.Nuk ishte e nevojshme fare.NEJSE DEBAT TE KENDSHEM ME ANTARET E TJERE.Hera fundit qe te citoj.


    Shnet
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  6. #126
    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Spo bej asnji krahasim.E them me bindje se Gjermania eshte shum her me larte se Anglia.

    NE 2010 Gjermania ja cau pjeshken 4 me 1 Anglise,qe ishte akoma me mire ne ate koh.
    Ti ke thënë më sipër Carol dhe Rooney të ishin aq të mirë sa thua ti (dikush tjetër ka thënë) do bënin një gol. Tani ti po vë në dyshim efikasitetin e Rooney ? Për atë palloshin tjetër nuk flas dot,po për Rooney ? Krahasohet Rooney me Mario Gomez ? Me Podolskin ? Me Goetze ? Me Reus ? Me Muller ? Ah po...veç te Klose heq kapelen.Këta të tjerët Rooney i ngjit në krahë dhe bën gara me sprint me pjesën tjetër të ekipit Gjerman. Është super sulmues Rooney,dhe Gomez+Podolski nuk i afrohen te maja e thoit. Është tjetër gjë mbështetja e ekipit që vjen nga mbrapa,apo stili i lojës që zgjedh ekipi të bëjë...nuk vihet në dyshim në asnjë lloj situate klasi,efikasiteti dhe efiçenca e Rooney. Në 2010 Anglia ishte siç ishte Hollanda sivjet,edhe Franca para disa vitesh shoku. E përçarë. Siç ishte Chelsea me VIllas Boas që nuk donin trajnerin.Secili donte të shkëlqente për vete.
    Përsa i përket nivelit të përgjithshëm Gjermania sivjet veç me Spanjën mund të hahet,Portugalinë nuk e fus fare në rangun e Gjermanëve,janë surpriza e këtij Europiani deri këtu ku kanë arritur(megjithëse nuk kanë patur shumë vështirësi që kur dolën nga grupi në atë ndeshjen me Çekinë e lodhur) ,kurse Italia nuk bind,paçka fryrjes dhe entuziazmit të sotëm.E që ti kthehem prap Rooney vs Sulmi Gjerman,vetëm Klose është më lart sesa Rooney nga ata që ka Gjermani për gola,të tjerët...ngec sharra në gozhdë !
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  7. #127
    i/e regjistruar Maska e bianco_neri
    Anëtarësuar
    20-11-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    411
    Citim Postuar më parë nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
    Me kte shkrim qe bere,po tregon per te disaten here qe je vertet dobet ne gjykimet qe jep.Nuk ishte e nevojshme fare.NEJSE DEBAT TE KENDSHEM ME ANTARET E TJERE.Hera fundit qe te citoj.


    Shnet
    Jo mor mik nuk e pata me ty. E pata me ata te tjeret qe bejne si kompetenta,

    Ty te rrespektoj se replikove mendimin tim siq duhej
    #finoallafineforzaJuventus

  8. #128
    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Ti ke thënë më sipër Carol dhe Rooney të ishin aq të mirë sa thua ti (dikush tjetër ka thënë) do bënin një gol. Tani ti po vë në dyshim efikasitetin e Rooney ? Për atë palloshin tjetër nuk flas dot,po për Rooney ? Krahasohet Rooney me Mario Gomez ? Me Podolskin ? Me Goetze ? Me Reus ? Me Muller ? Ah po...veç te Klose heq kapelen.Këta të tjerët Rooney i ngjit në krahë dhe bën gara me sprint me pjesën tjetër të ekipit Gjerman. Është super sulmues Rooney,dhe Gomez+Podolski nuk i afrohen te maja e thoit. Është tjetër gjë mbështetja e ekipit që vjen nga mbrapa,apo stili i lojës që zgjedh ekipi të bëjë...nuk vihet në dyshim në asnjë lloj situate klasi,efikasiteti dhe efiçenca e Rooney. Në 2010 Anglia ishte siç ishte Hollanda sivjet,edhe Franca para disa vitesh shoku. E përçarë. Siç ishte Chelsea me VIllas Boas që nuk donin trajnerin.Secili donte të shkëlqente për vete.
    Përsa i përket nivelit të përgjithshëm Gjermania sivjet veç me Spanjën mund të hahet,Portugalinë nuk e fus fare në rangun e Gjermanëve,janë surpriza e këtij Europiani deri këtu ku kanë arritur(megjithëse nuk kanë patur shumë vështirësi që kur dolën nga grupi në atë ndeshjen me Çekinë e lodhur) ,kurse Italia nuk bind,paçka fryrjes dhe entuziazmit të sotëm.E që ti kthehem prap Rooney vs Sulmi Gjerman,vetëm Klose është më lart sesa Rooney nga ata që ka Gjermani për gola,të tjerët...ngec sharra në gozhdë !
    Me ke keqkuptuar.Se ve ne dyshim as une qe Runi eshte nje nga sulmuesit me te mire te planetit.E kam thene dhe e theksova me siper qe krahasimi im kishte te bente me lojen e Gjermanise me ate te Anglise.Anglia per mua personalisht sduhej ta kalonte as grupin.Nuk e di pse kam krijuar nje antipati te madhe per kombetaren e Anglise.Biles sot unje isha ne paradoks me veten,pse do thuash ti,une tifoz fanatik Gjerman,u gzova shume qe Italia kaloi me tej.

    Sa per Runin skam cte them,e ka treguar gjithmon veten me klasin e tij qe ka.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  9. #129
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    next jane qimeverdhet e gjermanlleshit.

    si gjithmone edhe atyre u kemi treguar vendin e duhur se ku e kane, mbrapa karavanit tone qe ecen vetem para.

    itali-spanje ka per te qene finale e madhe, plot teknike ne repartin e mesfushes.

  10. #130
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    nuk e di ju si komentoni vetem mua,me paska zere gjumi duke e shikuar Angline ,ja sa u zgjova dhe paska humbur upsss

  11. #131
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240
    Citim Postuar më parë nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    next jane qimeverdhet e gjermanlleshit.

    si gjithmone edhe atyre u kemi treguar vendin e duhur se ku e kane, mbrapa karavanit tone qe ecen vetem para.

    itali-spanje ka per te qene finale e madhe, plot teknike ne repartin e mesfushes.
    hajt urime


    http://www.forumishqiptar.com/showpo...0&postcount=29
    #VamosArgentina

  12. #132
    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Te gjithe Anglee jane!
    po

    cdo lojtar ka prejardhje anglo-saxon


    ue, ai posti i im nuk u fut


    sa u gezova. si ishte loja para penalltise? se une vetem pentallite pash?
    ai pirlo njesh fare,
    edhe buffon

    njeshat e juventusit
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  13. #133
    Vetem golat munguan, por Angline e vum poshte per 120 min...te shohim te enjten tani, me dojçat qe kane mbi 40 vjet qe nuk bojn hajer me ne!

  14. #134
    Juventini Maska e @Lbaneso
    Anëtarësuar
    15-06-2012
    Vendndodhja
    Shkupi
    Postime
    42
    I'm proud to be @Lbanian

  15. #135
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    nuk e di ju si komentoni vetem mua,me paska zere gjumi duke e shikuar Angline ,ja sa u zgjova dhe paska humbur upsss
    Ky koment eshte personifikimi i ndeshjes se mbremshme.
    MOS I NDY TEMAT no name

  16. #136
    2010 Triplete Maska e oliinter
    Anëtarësuar
    14-11-2004
    Postime
    2,806
    fituan pepinot me penallti, jo se une jam me anglezet sepse ata ishin te merzitshem por edhe italianet nuk jane me pak te bezdisshem se ata. Medioker te dyja skuadrat...

    shpresoj qe Italia ta mbaj gjalle pirlon se vetem ai eshte i mire ne fushe te tjeret jane futja pordhes plako
    vari leshte

  17. #137
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anëtarësuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518
    ndeshja me e bukur e europianit deri tani ndeshje e gjelle jo si ato te tjerat qe te vinin ne gjume, dhe kjo per merit te italise
    jeshét prèmè ne aliarèm
    jeshèm more jeshèm
    po drita skeshèm

  18. #138
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    09-09-2010
    Postime
    351
    Finalja - JUVENTUS VS BARCA

  19. #139
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-06-2012
    Postime
    20
    dhe si perfundim fiton Juventus ,cdo here i kemi shkelur keta te barces,edhe kesaj radhe do bejme te njejten gje :

  20. #140
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-12-2010
    Postime
    14
    Une e pashe ndeshjen ne nje ekran gjigand tek porti i Durresit.Ndeshja ishte shume e bukur dhe Italia e meritoi fitoren pasi e dominoi komplet lojen.Dominimi i skuadres "axurre" vihej re ne te gjitha aspektet,duke filluar nga perqindja e mbajtjes se topit,gjuajtjet ne porte,goditjet e kendit etj.Personalisht jam nje tifoz i Italise dhe fitoren e mbremshme e kam festuar jashtezakonisht shume!Do kisha shume deshire dhe shpresoj shume qe kete europian ta fitoje Italia!

Faqja 7 prej 8 FillimFillim ... 5678 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •