Close

Rezultati i Sondazhit: Cila skuadr mendoni se do t kualifikohet m tutje?

Votues
46. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Anglia

  16 34.78%
 • Italia

  30 65.22%
Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 158 prej 158
 1. #141
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Urime Italia. Zhvilloi nje ndeshje fantastike mbreme dhe meritoi plotesisht te kulifikohej. Vetem se me erdhi keq qe e coi ndeshjen ne shtesa dhe lojtaret u lodhen disi. Por shpresoj qe ata 11 lojtare qe do luajne kundra Gjermanise ti bejne balle lodhjes dhe ta sforcojne edhe njehere veten per triumf.

  Mbreme Pirlo, Montolive dhe De Rosi kane qene fantastike. Pirlo e Montolivo me topat qe shperndanin ndersa De Rosi ne pjesen difensive. Te kenaqej syri kur shikoje pasimet e vertikalizimet fantastike te Pirlos e Montolivos. Po ashtu, kur shikoje De Rosin se si thyente aksionet angleze.

  Te vetmit qe aluan mbreme ishin Abate e Balxareti. Asnjeri as tjetri nuk bene nje gje te hajrit, perjashto nje kros qe dha Abate. Po ashtu Ballotellit nuk i falej qe te humbte nje mori me raste. Ndersa Cassano ishte me shume mesfushor se sulmues, luajti shume i terhequr mbreme kur nuk ishte nevoja aspak ta bente kete gje me ate mesfushe qe kishte Italia.

  Gjithashtu me pelqyen shume edhe zevendesimet qe beri Prandeli. Ai Diamanti shume i levizshem dhe ekzekutoi penalltine e fundit pa asnje emocion. Gjithashtu Noerino justifikoi plotesisht minutat qe luajti, dhe me pak me shume fat mund te ishte shpallur heroi i ndeshjes se mbremshme nese do shenonte ate gol.

  Pirlo, me ate penallti qe ekzekutoi, u preu kembet Anglezeve. Ishte si te them nje poshterim. Nje guxim i tepruar, ashtu sikurse edhe Helder Postiga ne Euro 2004. Keto jane gjera qe do te kujtohen shume gjate ne memorien e futbolldashesve. Vetem Anglise i ndodhin keto me duket.

  http://<b> <iframe class="restrain".../iframe> </b>  Prandeli gjithashtu tregoi edhe njehere qe eshte lideri i vertet i kesaj Italie. Ne 2 vite qe drejton kete skuader e ka shnderruar ne nje skuader mjaft kompetitive e konkuruese, pavaresisht mungeses se emrave. Perjashtu 7-8 lojtar te formacionit, Italia nuk ka me gje te hajrit. Po te hedhesh syte nga stoli i Italise te dhemb koka, sepse nuk ke nje lojtar te hajrit. Ndryshe nga Gjermania e Spanja qe mund te bejne edhe nga 2 formacione me lojtaret qe kane ne dispozicion. Pra, duhet pershendetur per gjithe kete qe po ben me kete kombetare.

  Mbreme ishte ndoshta ndeshja me e bukur e ketij kampionati deri ne kete momente. Ose e vetmja qe mund te krahasohet me te ishte Itali - Spanje ne grupe.

  PS:

  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM
  Mos ma ngacmoni Madaberin se i djeg akoma ajo penalltia e Busquets lol .

  Tani pr nja 15 vjet ky nuk do t shohi m as Barcelon,as Spanj,as stilin e futbollit q krkon do ekip t imitoj. Ncuq ncuq ncuq...
  Blood, me mire shoh nje ndeshje si ajo e mbremshja, me vertikalizime e me raste per shenim, me shtylla e me traversa. Se sa te shoh nje ndeshje si ajo Spanje - France, vetem me topa horizontal, pa asnje pike referimi ne sulm dhe pa asnje ndodhi ne zonen e 16 metrave. Futbolli luhet per te bere gol dhe sulmuesit jane lojtaret qe kane ekzaltuar tifozet per sa kohe ekziston futbolli. Nuk arrij ta kuptoj dot nje ekip pa sulmues. Nuk me terheq.

  Sa per penalltine e Busquets, kur u vershellye ajo penallti, nuk e kuptoj pse nuk duheshin vershellyer ato dy penalltite e kroateve. Te gjithe e duan Spanjen ne gjysmefinale, por kjo nuk do te thote qe i duhet ngrene haku ekipit tjeter.
  Ndryshuar pr her t fundit nga MaDaBeR : 25-06-2012 m 06:19
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 2. #142
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,399
  Faleminderit
  393
  249 falenderime n 213 postime
  Citim Postuar m par nga oliinter Lexo Postimin
  fituan pepinot me penallti, jo se une jam me anglezet sepse ata ishin te merzitshem por edhe italianet nuk jane me pak te bezdisshem se ata. Medioker te dyja skuadrat...

  shpresoj qe Italia ta mbaj gjalle pirlon se vetem ai eshte i mire ne fushe te tjeret jane futja pordhes plako
  Nje analize e denje per nje tifoz te skuadres me mediokre te kampionatit italian.......!
  Jarigas

 3. #143
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,399
  Faleminderit
  393
  249 falenderime n 213 postime
  Citim Postuar m par nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Urime Italia. .....
  Pirlo, me ate penallti qe ekzekutoi, u preu kembet Anglezeve. Ishte si te them nje poshterim. Nje guxim i tepruar, ashtu sikurse edhe Helder Postiga ne Euro 2004. Keto jane gjera qe do te kujtohen shume gjate ne memorien e futbolldashesve. Vetem Anglise i ndodhin keto me duket.


  Prandeli gjithashtu tregoi edhe njehere qe eshte lideri i vertet i kesaj Italie.......

  Mbreme ishte ndoshta ndeshja me e bukur e ketij kampionati deri ne kete momente. Ose e vetmja qe mund te krahasohet me te ishte Itali - Spanje ne grupe.

  PS:
  Asgje per t'i shtuar kesaj analize te kristalte.......ndoshta vetem nje detal per sa i perket penalltise se Pirlos: Ishte Totti ai qe guxoi per here et pare ne Euro 2000 kunder Hollandes!

  http://www.youtube.com/watch?v=PjDCQEbq3PM&feature=related
  Jarigas

 4. #144
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Citim Postuar m par nga jarigas Lexo Postimin
  A me tregon dot se sa i madh eshte Pirlo!!!!!???!!
  Perderisa se paske marre vesht deri tani, cte te tregoj kot?! lol ( te dukem gje qe smarr vesht nga soccer? Jo po mos besh gafe ta mendosh Jo per gje)

 5. #145
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  65 falenderime n 59 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Perderisa se paske marre vesht deri tani, cte te tregoj kot?! lol ( te dukem gje qe smarr vesht nga soccer? Jo po mos besh gafe ta mendosh Jo per gje)
  pinko ky eshte tifoz me taljont.

  poveracio ka 20 vjet qe jeton ne napoli

 6. #146
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Antarsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga oliinter Lexo Postimin
  fituan pepinot me penallti, jo se une jam me anglezet sepse ata ishin te merzitshem por edhe italianet nuk jane me pak te bezdisshem se ata. Medioker te dyja skuadrat...

  shpresoj qe Italia ta mbaj gjalle pirlon se vetem ai eshte i mire ne fushe te tjeret jane futja pordhes plako
  Medioker italianet?
  Analistet me te mire te botes qe i shohin gjerat me detaje jane shpreh se kjo eshte italia me e bukur e 100 vjecarit te fundit, me ne krye nje super trajner qe ka guximin te ndryshoje nje mentalitet/tradite te vjeter puro cattenacio ne nje futboll sulmus me shume pasime dhe qe ben presing gjate gjithe kohes.

  Mos te duken gje gjermanet qe luajne futboll me te bukur se italianet? Apsolutisht jo ,biles gjermania asnjehere nuk eshte shquar per futboll te bukur ,por per futboll atletik ,fizik me shume vertikalizime ,por apsolutisht nuk ka lidhje me qarkullim topi apo pasa te shkurtra qe bejne kundershtarin te dalin nga detyrat e tyre. Gjermania historikisht ka pas probleme me ekipe te shkolles latine qe ushtrojne presing ,qarkullojne topin dhe ti qe duhet te vraposh vraposh dhe vetem te vraposh duke harxhuar dyfishin e energjive tuaja per te rikuperuar topin.

  Kte gje i beri italia mbreme anglise qarkullim ,qarkullim dhe vetem qarkullim ,vertet nuk shenuan por ne porte u rregjistruan mbi 35 gjuajtje qe ne nje dite me te mire kto raste te humbura mund te te nxjerrin 2-3 gola. Anglia u lodh aq shume 20 min e fundit duke u munduar per te rikuperuar topin e italianeve sa ne fund nuk mbanin me kembet e tyre ,nderkohe qe italia qe bente lojen e spanjollve sulmonte pa fund sepse qarkullimi topit harxhon me pak energji sesa te vraposh per ta rikuperuar ate, prandaj dhe dukeshin skuader e fresket edhe pse mbas 120 min loje.

  Edhe sa per pirlon e ke gabim ,ai vertet eshte thembra akilit por italia ka shume lojtare cilsor ,vertet ska emra si dikur por ka fryme grupi qe eshte 10fish me e dobishme se superstars ne ekip.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 7. #147
  Hierark i lart Maska e Uriel
  Antarsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime n 33 postime
  Ndersa formacioni ardhshem italian qe do mundi Tailanden do gjykohet nga analistet si me i miri qysh nga epoka e akullnajave kur eskimezet luanin futboll me koka fokash. The Sun ironizonte kombetaren angleze duke u ngushelluar me kampionatin e tenisit te Wimbledonit, sepse sipas tyre formacioni i tre luaneve nuk e meritonte shansin e 11-metershave pasi duhej mundur qe ne 90 minuteshin e rregullt. Pas minutes se 60-te pati vec nje skuader ne fushe pasi anglezet fizikisht nuk ishin kurkund. Eshte e habitshme se si lojtare si Gerard, qe nga nje ane zhvilloi nje nga kampjonatet me te mira me kombetaren, te kete bllokime muskulare pas 50 minutash loje. Kjo tregon qartazi se sa te stermunduar fizikisht jane anglezet, qe pasonin topat te Carroll dhe as nuk e merrnin mundimin ta shoqeronin por i uronin vec fat per te shpikur dicka nga hici. Apo nje fitore me nje kombetare kurdohere te deshtuar si ajo angleze e kthen detin ne kos?

  Italise mbi te gjitha i mungojne lojtare si Del Piero, Camoranesi dhe Zambrota, ku ky formacioni sotem edhe sikur ti mbuloje me dy lojtare keto pozicione nuk ia del dot. Italise i mungon totalisht sulmi, ku ne te gjitha ndeshjet ka qene ne zvarritje te golit. Ndeshja e mbremshme duhej mbyllur kater apo pese me zero dhe shfaqi te njejtat probleme finalizimi si me Irlanden, ne fatin me te keq, Ronney mund te shenonte me stil italian ne minuten e fundit te kohes se rregullt. Nuk ndryshohet mentaliteti i nje kombetareje per dy ndeshje dhe as per dy vjet, ku per ta brumosur ate jane dashur mbi shtate dekada. Italia ska asgje te perbashket me stilin e lojes se shkollave latine pervec gjuhes, dhe si Gjermania, edhe ajo has probleme kur perballet me kete stil loje. Kujto shembjet braziliane nder vite, pervec 82' ku Brazili nuk ruante barazimin qe do e kualifikonte per me tej por mundohej te luante per spektakel.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Uriel : 25-06-2012 m 15:39
  relata refero

 8. #148
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Antarsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Italia me e mire e 100 vjecarit?
  Kush i shkruan keto artikuj, ndonje komik?
  Shkoni pytni ne brazil se ju tregojne kush ka qene italia me e bukur....
  Ndryshuar pr her t fundit nga Bamba : 25-06-2012 m 17:05

 9. #149
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Endri ka harruar te thote se italia me e bukur eshte ajo e 78, e pasuar nga ajo e 90.

  Kjo italia e sotme nuk ja arrin as tek thembra dy kombetareve te meparshme.

  Ndersa italia e 82 mundi dy formacionet latine me te mirat ne historine e tyre te futbollit.

  Endri kujton se me catenaccio e mundi italia brazilin apo argjentinen e 82?
  Lol

  Italia kishte super talente ne ato vite, jo thjesht talente.

 10. #150
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Antarsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Endri ka harruar te thote se italia me e bukur eshte ajo e 78, e pasuar nga ajo e 90.

  Kjo italia e sotme nuk ja arrin as tek thembra dy kombetareve te meparshme.

  Ndersa italia e 82 mundi dy formacionet latine me te mirat ne historine e tyre te futbollit.

  Endri kujton se me catenaccio e mundi italia brazilin apo argjentinen e 82?
  Lol

  Italia kishte super talente ne ato vite, jo thjesht talente.
  Sa ndeshje te 78 ke pa ti poetic? Ate vit vetem me francen shkelqeu italia ne grup dhe me pas u rraf nga hollanda dhe nga brazili 2-1 per ven te 3-4. Dhe brazili me italine dominoi totalisht dhe meritonte te ishte ne finale (dhe jo te luante per vend te 3 dhe 4) ,por gjithe e dime se cfare ndodhi me argjentine - peru dhe kjo ishte arsyja pse brazili ngeli jashte.

  Ne 82 me 3 barazime italia kaloi grupin ,me nje loje nga me te shemtuarat. Dhe te thuash qe italia nuk perdori catenaccio me brazilin ne 82 me duket komplet jashte llogjike ,sepse brazili ne at kohe jo vetem qe dominonte ne loje ,por asnje ekip nuk kishte as shansin me t'vogel te luante hapur ndaj brazilit ,e vetmja mundesi ishte te mroheshe dhe italia ka pas nje nga mbrojtjet me te mira ne at boteror.

  Ne 1990 disi me sulmuese ka qene italia ,por asnjehere futbollit e prandelit se ka praktiku kurre. Pradaj dhe analistet po thone qe kjo eshte italia qe po zhvillon futbollin me te bukur qe ka bere ndonjehere ,mos i ngaterroni gjerat ,tjeter gje eshte ekip i forte si ai i trapatonit qe shkoi superfavorit ne kore dhe japoni 2002 dhe zhgenjeu dhe tjeter gje eshte te luash bukur pa shume yje dhe jo favorit.

  Mos kujto se ne boterorin 2006 italia luante me mire se kjo itali sot? Aspak. Biles me australine u dominua shumicen e ndeshjes pamvarsisht se fitoi me nje penallti ne fund.

  Me pak fjale qe mos zgjatem shume ,kur thuhet italia me e bukur ne loje ne 100 vitet e fundit nuk do t'thote qe do rrafi gjermanine ,por e rendesishme eshte qe catennacio nuk luan me ,te pakten per aq kohe sa te jete prandelli.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Endri_ : 25-06-2012 m 17:37
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 11. #151
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Se paske ndjek mire italine e 78. Italia e 78, jo vetem qe mbahet nga me te talenturat, por edhe me te mirat ne historine jo vetem ate italiane. Ajo gjenerate ishte e njejta e 82, me 2-3 shtesa, mirepo ajo e 78 ishte me energjitike dhe me e re ne moshe. Mbahet si ekipi me futbollin me te bukur e sulmues ne historine e saj.

  Rrahu 3 ekipet e grupit te saj bindshem dhe me nje dominim total te ndeshjeve. Njeri nga ato ekipe qe ti se dike ishte dhe argjentina, e cila doli kampion bote ne ate vit.
  Ne gjysem finale ka humb kundra hollandes se viteve te arta, duke e dominuar prape ate ndeshje, dhe duke goditur shtyllen 3 here te mira.
  Hollanda ka fituar me fat ate gjysem finale, dhe kete e dine te gjithe.

  Ne ndeshjen me brazilin per vend te 3-4, italia e perfundoi pjesen e pare me dominim total e 1 me 0.
  Humbi durimin pjesen e dyte dhe brazili shenoi dy gola nga fundi.
  Mo duket se humbi nje penallti gjithashtu ate ndeshje.

  Italia e 78 mbahet si italia me me talente ne histori.

  Ajo e 82, e filloi jo bindshem boterorin, por sdo te thote se sishte e talentuar.
  Talentin e tregoi aty ku duhej, kundrejt ekipeve te fuqishme. Edhe gjermania perturp e filloi ate boteror e gjithsesi vajti ne finale.

  Italia me ate brazil te papare, ku qe te gjithe ishin xhonglista, nuk mund te luante catenaccio e si perfundim te shenonte 4 gola.
  Eshte marrezi ta deklarosh dicka te tille.

  Ajo e tregoi veten ne gjysem finale e finale duke fituar bindshem.

 12. #152
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Antarsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Smth_Poetic Lexo Postimin

  Italia me ate brazil te papare, ku qe te gjithe ishin xhonglista, nuk mund te luante catenaccio e si perfundim te shenonte 4 gola.
  Eshte marrezi ta deklarosh dicka te tille.

  Ajo e tregoi veten ne gjysem finale e finale duke fituar bindshem.
  Ti ke mendimin tend ,por une e kam pa ate ndeshje dhe italia ska shenu 4 gola por 3 gola dhe brazili ka dominu pjesen me te madhe te ndeshjes. Vetem goli pare i italise ka qene gol i nje loje me disa pasime shume te bukra dhe me nje kros ne fund per paolo rosin qe shenoi me koke. Ndersa Goli dyte ishte dhurate e mbrojtjes braziljane , i treti po ashu karambol nga nje korne dhe gol i rosit 2 metra larg portes. Gjithsesi ka qene nje ndeshje bukur dhe kot nuk njihet si ndeshja shekullit bashke me 4-3 e gjermanise (meksike 1970). Por pls mos me thuj qe italia ka lujt e barabarte me brazilin ne at ndeshje sepse nuk eshte e vertete.

  Sa per gjysemfinalen dhe finalen jam dakort qe italia fitoi bindshem ,problemi i italise eshte te arrije deri aty se pastaj te shkelin me kembe ata
  Ndryshuar pr her t fundit nga Endri_ : 25-06-2012 m 18:20
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 13. #153
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Ka shenuar 4 , sepse goli i antognionit ishte i reegullt, pavaresisht se arbiter debili ja qujti offside italise. Lojtari italian ishte 3 metra onside, por mesa duke fifes po i vinte keq qe brazili po s'kualifikohej.

  Brazili e humbi ne realitet ate ndeshje 4-2 , dhe mos harro se te dy golat ishte gafa te zoffit, jo se brazili i beri kryevepra si gola. Bile ai i dyti i falcaos ishte devijim. Keshtu pretendoi zoffi me vone, te pakten

 14. #154
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Antarsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Po ju them perseri, shko pysni brazilianet per boteririn e 82', kur te fillojne te qajne!

  Italia 78-82 ka qene magji....llafet e teperta jane te kota. Ne 78 mbase nuk kishin krijuar akoma eksperience pasi ishin te gjithe te rinj....ama 4 vjet me vone...

 15. #155
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,399
  Faleminderit
  393
  249 falenderime n 213 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Perderisa se paske marre vesht deri tani, cte te tregoj kot?! lol ( te dukem gje qe smarr vesht nga soccer? Jo po mos besh gafe ta mendosh Jo per gje)
  Po jo mi shpirt, une pikerisht se te konsideroj si nje dell poetik me shume sportivitet e pa pike djallezie, isha kureshtar te dija se a ke ndonje epitet per te percaktuar figuren e Pirlos......kaq!!
  Jarigas

 16. #156
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Citim Postuar m par nga jarigas Lexo Postimin
  Asgje per t'i shtuar kesaj analize te kristalte.......ndoshta vetem nje detal per sa i perket penalltise se Pirlos: Ishte Totti ai qe guxoi per here et pare ne Euro 2000 kunder Hollandes!

  http://www.youtube.com/watch?v=PjDCQEbq3PM&feature=related
  "Shpikesi" i kesaj penalltie eshte lojtari ekosllovak, Panenka, ne finalen e Euro 1976 perballe Gjermanise. Sa do u ket djeg Dojcave kjo Jo per gje, po e kane humb ate finale, 2-2 loja dhe 4-2 penalltite. Panenka ishte lojtari i fundit qe gjuajti penalltine dhe shenoi ne kete menyre, mbreslenese...

  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 17. #157
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,399
  Faleminderit
  393
  249 falenderime n 213 postime
  Vertet mbreselenese....rrofsh madaber per kontributin!
  Sidoqofte, mendoj se Pirlo ka marre shembull nga profesor "Totti"...!
  Jarigas

 18. #158
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Antarsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Buon Compleanno P A O L O.
  Sot eshte ditlindja e kapitenit t prjetshm, idhullit t dikurshm ...
  Nuk do te jete e larget dita qe ne skuadren azzurra(Milan ne fillim ) do te kemi nje MALDINI te ri.
  Beme baba te te ngjaje.......shikoni si ja mer topin Sedorf-it, me te njejten taktike si i ati.

  video

Faqja 8 prej 8 FillimFillim ... 678

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •