Close

Rezultati i Sondazhit: Cila skuadr mendoni se do t kualifikohet m tutje?

Votues
46. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Anglia

  16 34.78%
 • Italia

  30 65.22%
Faqja 7 prej 8 FillimFillim ... 5678 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 158
 1. #121
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga bianco_neri Lexo Postimin
  Ne qofte se fiton bindshem atehere do ti uroj per fitoren, por siq po shihet mbrojtjen nuk e kaluan sulmues si Rooney dhe Carrol e pasta mesfushore te medhenj si Gerrard qe shkaterron porten nga larg. Sbesoj se do guxoj Gjermanet qe nuk kane lojtare me me emer se ato Angleze.
  po para 2 vitesh si ishte gjendja? a nuk kishin anglezet lojtare "me me emrer" se gjermanet???
  te kujtohet si perfundoi?
  4 - 1.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 2. #122
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  33
  Postime
  3,863
  Faleminderit
  175
  112 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga bianco_neri Lexo Postimin
  Nuk po i nenvleftesoj por mendoj se Wayne Rooney - Caroll dhe Gerrard jane lojtare me te medhenj se Podolski dhe Mario Gomez
  Une sjam tifoz personal i Gomezit dhe as i Podolskit.Jam ultras fanatik tifoz adhurues i Gjermanise.Dhe Gjermania ka treguar qe eshte ekipi me ne forme deri tashi.Meqe po i ngre kaq shum larte ato qe ti permende,e pam sot te gjithe se sa lafrte jan realisht


  Gjermania per me teper do e tregoje veten ne gjysem finale perball jush.


  Dikur kam qen dhe une fans i Gerrardit,por nuk eshte ai i dikurshmi.


  Demtimet qe ka kaluar Gerrard nder vite,mosha bejne qe ai te bie si rendiment lojtari.

  I ka ngelur vetem emri tashme,dhe keq me vjen per kete.uni
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 3. #123
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Antarsuar
  29-07-2006
  Postime
  643
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 12 postime
  Germany, Spain in the final!!!

 4. #124
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Antarsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Une sjam tifoz personal i Gomezit dhe as i Podolskit.Jam ultras fanatik tifoz adhurues i Gjermanise.Dhe Gjermania ka treguar qe eshte ekipi me ne forme deri tashi.Meqe po i ngre kaq shum larte ato qe ti permende,e pam sot te gjithe se sa lafrte jan realisht


  Gjermania per me teper do e tregoje veten ne gjysem finale perball jush.


  Dikur kam qen dhe une fans i Gerrardit,por nuk eshte ai i dikurshmi.


  Demtimet qe ka kaluar Gerrard nder vite,mosha bejne qe ai te bie si rendiment lojtari.

  I ka ngelur vetem emri tashme,dhe keq me vjen per kete.uni

  Ashtu e ka tregu gjithmone deri ne Gjysemfinale
  #finoallafineforzaJuventus

 5. #125
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  33
  Postime
  3,863
  Faleminderit
  175
  112 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga bianco_neri Lexo Postimin
  Kur kam hy per here te pare ne kete forum me ka thene nje miku im mos u fut kurre se forum ma i ndyre ma i qelbur nuk ke me gjet. Secili don me lujt rolin e te zgjuarit e te superiorit.\]

  Une kam mendimin tim '' Kur nuk e mposhten Rooney dhe Carrol e Gerrard mbrojtjen, Nuk e di se si do ja bejne Podolski dhe Gomez''

  Ju pelqen apo jo ska nevoj me me shkrujt ktu emaile dhe turli pordhlliqesh se ky eshte mendimi im ne qofte se nuk ju pelqen shkoni dhe komentoni ne temen e Gjermanise
  Me kte shkrim qe bere,po tregon per te disaten here qe je vertet dobet ne gjykimet qe jep.Nuk ishte e nevojshme fare.NEJSE DEBAT TE KENDSHEM ME ANTARET E TJERE.Hera fundit qe te citoj.


  Shnet
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 6. #126

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime
  Citim Postuar m par nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Spo bej asnji krahasim.E them me bindje se Gjermania eshte shum her me larte se Anglia.

  NE 2010 Gjermania ja cau pjeshken 4 me 1 Anglise,qe ishte akoma me mire ne ate koh.
  Ti ke thn m sipr Carol dhe Rooney t ishin aq t mir sa thua ti (dikush tjetr ka thn) do bnin nj gol. Tani ti po v n dyshim efikasitetin e Rooney ? Pr at palloshin tjetr nuk flas dot,po pr Rooney ? Krahasohet Rooney me Mario Gomez ? Me Podolskin ? Me Goetze ? Me Reus ? Me Muller ? Ah po...ve te Klose heq kapelen.Kta t tjert Rooney i ngjit n krah dhe bn gara me sprint me pjesn tjetr t ekipit Gjerman. sht super sulmues Rooney,dhe Gomez+Podolski nuk i afrohen te maja e thoit. sht tjetr gj mbshtetja e ekipit q vjen nga mbrapa,apo stili i lojs q zgjedh ekipi t bj...nuk vihet n dyshim n asnj lloj situate klasi,efikasiteti dhe efienca e Rooney. N 2010 Anglia ishte si ishte Hollanda sivjet,edhe Franca para disa vitesh shoku. E prar. Si ishte Chelsea me VIllas Boas q nuk donin trajnerin.Secili donte t shklqente pr vete.
  Prsa i prket nivelit t prgjithshm Gjermania sivjet ve me Spanjn mund t hahet,Portugalin nuk e fus fare n rangun e Gjermanve,jan surpriza e ktij Europiani deri ktu ku kan arritur(megjithse nuk kan patur shum vshtirsi q kur doln nga grupi n at ndeshjen me ekin e lodhur) ,kurse Italia nuk bind,paka fryrjes dhe entuziazmit t sotm.E q ti kthehem prap Rooney vs Sulmi Gjerman,vetm Klose sht m lart sesa Rooney nga ata q ka Gjermani pr gola,t tjert...ngec sharra n gozhd !
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 7. #127
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Antarsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  Me kte shkrim qe bere,po tregon per te disaten here qe je vertet dobet ne gjykimet qe jep.Nuk ishte e nevojshme fare.NEJSE DEBAT TE KENDSHEM ME ANTARET E TJERE.Hera fundit qe te citoj.


  Shnet
  Jo mor mik nuk e pata me ty. E pata me ata te tjeret qe bejne si kompetenta,

  Ty te rrespektoj se replikove mendimin tim siq duhej
  #finoallafineforzaJuventus

 8. #128
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  33
  Postime
  3,863
  Faleminderit
  175
  112 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Ti ke thn m sipr Carol dhe Rooney t ishin aq t mir sa thua ti (dikush tjetr ka thn) do bnin nj gol. Tani ti po v n dyshim efikasitetin e Rooney ? Pr at palloshin tjetr nuk flas dot,po pr Rooney ? Krahasohet Rooney me Mario Gomez ? Me Podolskin ? Me Goetze ? Me Reus ? Me Muller ? Ah po...ve te Klose heq kapelen.Kta t tjert Rooney i ngjit n krah dhe bn gara me sprint me pjesn tjetr t ekipit Gjerman. sht super sulmues Rooney,dhe Gomez+Podolski nuk i afrohen te maja e thoit. sht tjetr gj mbshtetja e ekipit q vjen nga mbrapa,apo stili i lojs q zgjedh ekipi t bj...nuk vihet n dyshim n asnj lloj situate klasi,efikasiteti dhe efienca e Rooney. N 2010 Anglia ishte si ishte Hollanda sivjet,edhe Franca para disa vitesh shoku. E prar. Si ishte Chelsea me VIllas Boas q nuk donin trajnerin.Secili donte t shklqente pr vete.
  Prsa i prket nivelit t prgjithshm Gjermania sivjet ve me Spanjn mund t hahet,Portugalin nuk e fus fare n rangun e Gjermanve,jan surpriza e ktij Europiani deri ktu ku kan arritur(megjithse nuk kan patur shum vshtirsi q kur doln nga grupi n at ndeshjen me ekin e lodhur) ,kurse Italia nuk bind,paka fryrjes dhe entuziazmit t sotm.E q ti kthehem prap Rooney vs Sulmi Gjerman,vetm Klose sht m lart sesa Rooney nga ata q ka Gjermani pr gola,t tjert...ngec sharra n gozhd !
  Me ke keqkuptuar.Se ve ne dyshim as une qe Runi eshte nje nga sulmuesit me te mire te planetit.E kam thene dhe e theksova me siper qe krahasimi im kishte te bente me lojen e Gjermanise me ate te Anglise.Anglia per mua personalisht sduhej ta kalonte as grupin.Nuk e di pse kam krijuar nje antipati te madhe per kombetaren e Anglise.Biles sot unje isha ne paradoks me veten,pse do thuash ti,une tifoz fanatik Gjerman,u gzova shume qe Italia kaloi me tej.

  Sa per Runin skam cte them,e ka treguar gjithmon veten me klasin e tij qe ka.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 9. #129
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  next jane qimeverdhet e gjermanlleshit.

  si gjithmone edhe atyre u kemi treguar vendin e duhur se ku e kane, mbrapa karavanit tone qe ecen vetem para.

  itali-spanje ka per te qene finale e madhe, plot teknike ne repartin e mesfushes.

 10. #130
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  49
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 15 postime
  nuk e di ju si komentoni vetem mua,me paska zere gjumi duke e shikuar Angline ,ja sa u zgjova dhe paska humbur upsss

 11. #131
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime n 24 postime
  Citim Postuar m par nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  next jane qimeverdhet e gjermanlleshit.

  si gjithmone edhe atyre u kemi treguar vendin e duhur se ku e kane, mbrapa karavanit tone qe ecen vetem para.

  itali-spanje ka per te qene finale e madhe, plot teknike ne repartin e mesfushes.
  hajt urime


  http://www.forumishqiptar.com/showpo...0&postcount=29
  #VamosArgentina

 12. #132
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Te gjithe Anglee jane!
  po

  cdo lojtar ka prejardhje anglo-saxon


  ue, ai posti i im nuk u fut


  sa u gezova. si ishte loja para penalltise? se une vetem pentallite pash?
  ai pirlo njesh fare,
  edhe buffon

  njeshat e juventusit

 13. #133
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Antarsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Vetem golat munguan, por Angline e vum poshte per 120 min...te shohim te enjten tani, me dojat qe kane mbi 40 vjet qe nuk bojn hajer me ne!

 14. #134
  Juventini Maska e @Lbaneso
  Antarsuar
  15-06-2012
  Vendndodhja
  Shkupi
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  I'm proud to be @Lbanian

 15. #135
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Antarsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime n 45 postime
  Citim Postuar m par nga USA NR1 Lexo Postimin
  nuk e di ju si komentoni vetem mua,me paska zere gjumi duke e shikuar Angline ,ja sa u zgjova dhe paska humbur upsss
  Ky koment eshte personifikimi i ndeshjes se mbremshme.
  MOS I NDY TEMAT no name

 16. #136
  2010 Triplete Maska e oliinter
  Antarsuar
  14-11-2004
  Postime
  2,813
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  fituan pepinot me penallti, jo se une jam me anglezet sepse ata ishin te merzitshem por edhe italianet nuk jane me pak te bezdisshem se ata. Medioker te dyja skuadrat...

  shpresoj qe Italia ta mbaj gjalle pirlon se vetem ai eshte i mire ne fushe te tjeret jane futja pordhes plako
  vari leshte

 17. #137
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Antarsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime n 28 postime
  ndeshja me e bukur e europianit deri tani ndeshje e gjelle jo si ato te tjerat qe te vinin ne gjume, dhe kjo per merit te italise
  jesht prm ne aliarm
  jeshm more jeshm
  po drita skeshm

 18. #138
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-09-2010
  Postime
  356
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 2 postime
  Finalja - JUVENTUS VS BARCA

 19. #139
  Perjashtuar
  Antarsuar
  17-06-2012
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  dhe si perfundim fiton Juventus ,cdo here i kemi shkelur keta te barces,edhe kesaj radhe do bejme te njejten gje :

 20. #140
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-12-2010
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une e pashe ndeshjen ne nje ekran gjigand tek porti i Durresit.Ndeshja ishte shume e bukur dhe Italia e meritoi fitoren pasi e dominoi komplet lojen.Dominimi i skuadres "axurre" vihej re ne te gjitha aspektet,duke filluar nga perqindja e mbajtjes se topit,gjuajtjet ne porte,goditjet e kendit etj.Personalisht jam nje tifoz i Italise dhe fitoren e mbremshme e kam festuar jashtezakonisht shume!Do kisha shume deshire dhe shpresoj shume qe kete europian ta fitoje Italia!

Faqja 7 prej 8 FillimFillim ... 5678 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •