Close

Rezultati i Sondazhit: Cila skuadr mendoni se do t kualifikohet m tutje?

Votues
46. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Anglia

  16 34.78%
 • Italia

  30 65.22%
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 158
 1. #41
  . Maska e alDI
  Antarsuar
  27-08-2002
  Vendndodhja
  London
  Postime
  664
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Per shkak se nuk kemi pare shume perballje mes ketyre dy skuadrave ndaj dhe nuk eshte e lehte te predikosh nje rezultat.
  Po mundohem te krijoje nje gol ne trurin tim nga nje aksion sulmi te Anglise kundra mbrojtjes Italiane dhe e shof se vetem do lodhem kot.

  I vetmi qe mund ti shenoje gol Italise eshte shtatlarti Andi Karol nga ndonje sulm sporadik ajri se nga toka as mos te lodhet kot Anglija.

  Kalon Italija.
  .

 2. #42
  Juventini Maska e @Lbaneso
  Antarsuar
  15-06-2012
  Vendndodhja
  Shkupi
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Italija da ta shkel Anglin 3-0
  I'm proud to be @Lbanian

 3. #43
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-12-2010
  Postime
  15
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Eshte cifti me i ekuilibruar i cerekfinaleve.Te dy ekipet jane pothuajse ne te njejtin nivel dhe gjithashtu edhe ndeshja them se ka per te qene e ekuilibruar.Megjithate ne ndeshje si keto nuk ekziston barazimi dhe njeri nga 2 ekipet duhet te fitoje.Per mendimin tim kombetarja italiane me pak veshtiresi mund te arrije te beje ndonje surprize.Te kalterit jane nje emer me i madh se Anglia ne futbollin nderkombetar dhe gjithashtu kane edhe nje eksperience me te madhe ne kompeticione te ketij niveli.Them se keto avantazhe do ta ndihmojne Italine te jete me e qete dhe te arrije pse jo edhe kualifikimin per ne gjysemfinale.

 4. #44
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  49
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga @Lbaneso Lexo Postimin
  Italija da ta shkel Anglin 3-0
  mos jane pak 3 me 0

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Antarsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nese Italia kalon Angline e ka te sigurte Finalen.
  Gjermania nuk eshte e forte aq sa po e egzagjerojne
  Ka rraf Greqine qe eshte cop cop. Ka rraf edhe Hollanden e vrame ne shpirt
  Danimarken me zor e rrafi dhe me Portugaline pothuajse dolen barazim.  FORZAAA AZURRIIIIIIII
  #finoallafineforzaJuventus

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Antarsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime n 45 postime
  Citim Postuar m par nga bianco_neri Lexo Postimin
  Nese Italia kalon Angline e ka te sigurte Finalen.
  Gjermania nuk eshte e forte aq sa po e egzagjerojne
  Ka rraf Greqine qe eshte cop cop. Ka rraf edhe Hollanden e vrame ne shpirt
  Danimarken me zor e rrafi dhe me Portugaline pothuajse dolen barazim.  FORZAAA AZURRIIIIIIII
  Te gjitha i paska mundur Gjermania,megjithate nuk eshte shume e forte........

  Italia cilat ka mundur se nuk me kujtohet mire ...Irlanden ha ha.
  Tregohuni realiste ne ato qe shkruani.
  MOS I NDY TEMAT no name

 7. #47
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Njerezit u habiten sot nga golat e gjermanise , por jam i sigurte qe asnjeri se vuri re se sa shume here gjermanet i humbnin topat ne mesfushe.
  Aq here, sa nje ekip i madh s'te fal shume ne te tilla raste.

  Lojtari me i mire i gjermanise ishte ozil dhe khedira.....te tjeret pretty average.
  Mbrojtja skandaloze fare sidomos boateng me hummels. Ky i fundit edhe une kujtoja se ishte mbrojtes i mire, por beri shume gabime ne mbrojtje.

  Gjermania vetem me penallti mund tja marri italise fitoren, se me fitore brenda 120 minutave ska shance.

 8. #48
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Sa te ndyt jan bo kto tifozet e Tottonerove. Nuk lan postim ne forum pa shajt e ofendu. Flisni mer mir se lat kokrren e namit. Megjithate ju vini ktu te shani e ofendoni se ne real life u thyejn dhembet e ktu u duket vetja gango. S'i s'iu vjen zor.

  Nejse. Tani qe Gjermania eshte shume me lart se Italia, kjo sdo as men as kalem. Megjithate Italia shpesh here ka dale jashte parshikimeve dhe ka mundur kundershtare shume here me te forte se veten, si psh Brazilin e 82. Megjithate sot Gjermania eshte superfuqi ne futboll dhe ka luksin te mbaje ne stol super talenta si Getce e Rojs. Ndersa trjanjeret Italiane ka vite qe po ankohen per mungesen e prurjeve te reja cilesore.

  Dhe kur flisni per polaket e Gjermanise shkoni njehere ato Ballot e Borinet e Osvaldot e Amarui qe therrisni ne ekipin kombetar.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 9. #49
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  po ky motta qe lun per italine cili mote esht se nuk e kam ndjenk italine
  JO SEKS PARA MARTESE

 10. #50
  . Maska e illyrian rex
  Antarsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  9 falenderime n 9 postime
  Citim Postuar m par nga goldian Lexo Postimin
  po ky motta qe lun per italine cili mote esht se nuk e kam ndjenk italine
  Motta qe luante per barcelonen ne kohen kur trajner ishte Frank Rijkaard.

  Italian i lindur ne Brazil.

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Antarsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Sa te ndyt jan bo kto tifozet e Tottonerove. Nuk lan postim ne forum pa shajt e ofendu. Flisni mer mir se lat kokrren e namit. Megjithate ju vini ktu te shani e ofendoni se ne real life u thyejn dhembet e ktu u duket vetja gango. S'i s'iu vjen zor.

  Nejse. Tani qe Gjermania eshte shume me lart se Italia, kjo sdo as men as kalem. Megjithate Italia shpesh here ka dale jashte parshikimeve dhe ka mundur kundershtare shume here me te forte se veten, si psh Brazilin e 82. Megjithate sot Gjermania eshte superfuqi ne futboll dhe ka luksin te mbaje ne stol super talenta si Getce e Rojs. Ndersa trjanjeret Italiane ka vite qe po ankohen per mungesen e prurjeve te reja cilesore.

  Dhe kur flisni per polaket e Gjermanise shkoni njehere ato Ballot e Borinet e Osvaldot e Amarui qe therrisni ne ekipin kombetar.
  Bitch Please. Ku je ktu ne temen e Gjermanise. Kur u nise me u fut ne teme a e lexove Angli - Itali. Une jam ne temen e ekipit te zemres. Surrati i Gjermanve erdhen dhe e flliqen temen.
  Sa per gangstera te lutem fol taman. Kush foli si gangsterr kush shau e boni presione se u thej njerezve dhembet, e mos dil prej teme fol qa eshte per te fol
  Per te ndyme jeni ju kryesisht tifozat e Milan qe gjithmone ankoheni tek RapSoul se u fshi gjithmone komentet pasi e flliqni vendin.
  #finoallafineforzaJuventus

 12. #52
  Dieli Maska e [HD]
  Antarsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  39
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Gabimi pare eshte se permend lojtaret e huaj qe ka Gjermania , nderkoh qe Italia jote eshte po ai ekip qe ka lojtar te natyralizuar.Ato te huaj qe luajne me Gjermanine jane lej e rritur ne Gjermani.Ato jane me disipline kulture Gjermane.Dhe futbolli qe bejne eshte futboll i skemave Gjermane taktika Gjermane etj etj.Pra ti nuk ke te drejte te thuash qe Gjermania ka Turq apo Ganez,ku Italia jote ka lojtar te tille si BaLOTELI Mota AmAuri Osvaldi dhe noi tjeter qe sme kujtohet.Edhe nqs Italia ka historikun ne favor te vet,ne kohet e sotme duhet ta pranoni qe Gjermania eshte me lart se ju.Faktet , sondazhet flasin vet per gjithcka.
  Mos harro ti lutesh Zotit do mbrmje.

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Suksese ekipit anglez!

  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 14. #54
  I qete Maska e BEHARI
  Antarsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,127
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  deshira ime eshte qe Anglia te kualifikohej,por shikoj se Italia ka me shum shance!

 15. #55
  E dua letrsin Maska e chengiz
  Antarsuar
  25-03-2012
  Vendndodhja
  Kukes
  Postime
  106
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  anglia do te fitoj me runin dhe gerard ata do ti shkelin italianet nese prej fillimit te lojes e deri ne perfundim sulmojn perpara anglia

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Antarsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Anglia )))))
  Dita e harxhuar m kot sht ajo e kaluar pa qeshur.

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Antarsuar
  29-07-2006
  Postime
  643
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 12 postime
  me mire le te fitojne anglezet sepse italjanet po bejne loje monotone, jo vetem nga ky aspekt por edhe jan me te mire anglezet ne kete kampionat...

 18. #58
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Njerezit u habiten sot nga golat e gjermanise , por jam i sigurte qe asnjeri se vuri re se sa shume here gjermanet i humbnin topat ne mesfushe.
  Aq here, sa nje ekip i madh s'te fal shume ne te tilla raste.

  Lojtari me i mire i gjermanise ishte ozil dhe khedira.....te tjeret pretty average.
  Mbrojtja skandaloze fare sidomos boateng me hummels. Ky i fundit edhe une kujtoja se ishte mbrojtes i mire, por beri shume gabime ne mbrojtje.

  Gjermania vetem me penallti mund tja marri italise fitoren, se me fitore brenda 120 minutave ska shance.
  Mir mo mir por para se t "shpalosi talentin" me Gjermanin, Italia duhet t fitoj me Anglin.
  Rifni njher Anglin pastaj shofim e bjm se ksaj i thon peshku n det dhe tigani n zjarr.

 19. #59
  Perjashtuar
  Antarsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga Dar_di Lexo Postimin
  Suksese ekipit anglez!

  Sa Angleze jane aty?

 20. #60
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Te gjithe Anglee jane!
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •