Close

Rezultati i Sondazhit: Cila skuadr mendoni se do t kualifikohet m tutje?

Votues
46. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Anglia

  16 34.78%
 • Italia

  30 65.22%
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 158
 1. #21
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Nuk ka repart fushe qe anglia eshte me superiore.

  Ti mbinjeriu sdi se cfare po flet, seriously.

 2. #22
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Anglia eshte me mire se Italia vetem nga krahet. Walcot & Yang jane shume me te mire se cdo lojtar krahu tek Italia. Po ashtu edhe Milner.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 3. #23
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Italia fiton!! 3 me 1 del ndeshja. A ti them dhe mins kur do shenohen golat?!

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime n 17 postime
  po ti je qe je na thuaj po ashtu dhe ne do behet ndonje nga golat me by,th apo jo?
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 5. #25
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  Italia fiton!! 3 me 1 del ndeshja. A ti them dhe mins kur do shenohen golat?!
  Na thuj kush i bo golat dhe na ke nderu. Ato lojtar qe do thush ti bojn gol do i vej un n'skedin. Fitimet i kemi pergjysme.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  850
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  te fitoje anglia me keta lojtar eshte sikur te te q..e breshka


  n q se doni qe nje lojtari ti bier vlera duhet te luaj me kombetaren angleze


  megjithese ne 4 rrifen nga greket

 7. #27
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Mendoj se shkon ne shtese ose me penallti.

  Vetem Anglia mos te fitoj se jan shume arrogant si ne tifozeri dhe ne media. Sepse Premier League eshte e fort (te gjith jan te huj), kujtojn se edhe ekipin e kan me te mire.
  Il Club Pi Titolato Al Mondo

 8. #28
  Hierark i lart Maska e Uriel
  Antarsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime n 33 postime
  Citim Postuar m par nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Do e shohin edhe Anglezt trurin e vogel te Ballotetllit si e pane Irlandezt.
  Irlandezet ishin skuadra me e dobet e europianit, jo nga elementet perberes, por nga mosfunksionimi i gjithshkaje, ndaj goli ndaj tyre nuk justifikon kapsllekun e Balotelit ndaj Spanjes dhe Kroacise. Ai eshte grumbulluar per arsyen e vetme se Italia nuk ka sulmues. Vleren ne merkato ia rrisin disa kamikaze arabe, qe nuk kane idene me minimale rreth futbollit, ku nuk hezitojne te hedhin miliona euro per nje lojtar qe nuk vlen as cerekun e asaj qe eshte investuar. Per te paren here, Interi ka qene e suksesshme ne merkato me heqjen dore nga ai.
  relata refero

 9. #29
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Anglia eshte me mire se Italia vetem nga krahet. Walcot & Yang jane shume me te mire se cdo lojtar krahu tek Italia. Po ashtu edhe Milner.
  Italia nuk luan fare me wingers kete europian, keshtuqe smund te thuash qe nga krahet anglia eshte me e mire.
  Italia luan me tre ne mesfushe ndersa anglia me kater.

  Mgjth te thuash qe walcot o young jane wingers te mire , esht turp per faqe te zeze.

  Te dy keta lart nuk jane titullare ne skuadrat e tyre, imagjinoje.

  Ndersa millner zere se ngrohi stolin tere vitin sivjet ne ekipin e mancinit.

  Kjo angli eshte aq e dobet,ne cdo repart, sa sta merr mendja bile.

  Eshte idiotllik te mendosh se anglia eshte me lart se italia.

  Mgjth topi i rrumbullaket eshte. Nuk i dihet se cmund te ndodhi ne nje ndeshje te vetme.

  Sa per mbrojtjen angleze, se e permendi njeri siper, kane ngrene 3 gola qe tani (4 ne realitet) kundrejt nje italie qe ka ngrene 2 vetem.
  Italia ishte i vetmi ekip ne paraeliminatore qe hengri 2 gola ne komplet ndeshjet e grupit te tyre.

  Pra si qeka mbrojtja angleze me e mire se ajo e italise?

  Lol

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
  Antarsuar
  10-09-2009
  Postime
  399
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  E shohe se disa shkruajne komente aq banale kur thone se Italia qenka ne nje stad tjeter krahasuar me Anglin,nuk di cka te them pos qe kam pershtypjen se "keta"nuk marrin gje vesh nga ky sport!
  Ku bazohen se Italia qenke me e forte?
  Nese u referohemi vleres se lojtareve atehere ekzistojne diferenca te ndjeshme mes ketyre dy kombetareve,pasi Anglia vleresohet diku afer 400 milion euro,krahasuar me nje shifer modeste te Italianeve qe ne treg futbollistet e kesaj kombetare nuk kapin vleren e me shume se 200 milion eurove!
  Nuk them se Anglezet po shkelqejne,por as Italianet nuk jane bindes se mund te mposhtin nje kundershtar sa do te lehte,e pame ndeshjen me Irlanden nje fitore e vuajtur!
  Italianet e kane deshmuar shume here se futboll mund te mos luajne por do te fitojne,megjithese une jam skeptike se Prandelli me homot e tij do kene mundesi te e rivalizojne Angline!

  Ps.E lexuat sa modest ishte Runi te mos i nenvleresojme Italianet shume se jane te papershtashem haha.
  Kjo goje nuk eshte per keta veshe

 11. #31
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  O mbinjeri, ci hyn ketij sporti kot?
  Loket zakonisht jane mbajt per boks e mundje, jo per futboll.
  Lol

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Antarsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  S'duhen nenvlersuar anglezt. Eshte ndoshta i vetmi edicion madhor qe anglia vjen pa shume pretendime ne evropian ,dhe si asnjehere tjeter ska kurre far presioni nga mediat e shkruara. Ne te kaluaren anglezt kane vujt shume nga presioni madh qe ushtronin mediat e tyre dhe zhgenjimet kane qene te njepasnjeshme. Ksaj rradhe ndryshon puna ,media ate qe deshi e realizoi ,hoqi nje Capello qe per mendimin tim beri pune te shkelqyer me druvaret e anglise. dhe normalisht trajnerit te ri skane cfare t'i kerkojne me 1 muaj pune dhe me 10-15 seanca stervitore gjithsej.

  Gjithsesi une shoh nje ndeshje te veshtire per italine. Pastaj me thoni nje ndeshje decizive qe italia i lehteson pune vetes duke fituar pa veshtiresi? Ska ,italia e tille eshte gatuar te vuaje gjithmone ,por ne fund te shperblehet per shpirtin qe jep ne fushe. Edhe me angline shoh te njejtin skenar ,biles sec kam nje parandjenje qe do vendoset me penallti , dhe kalon italia ne gjysemfinale. Anglezi ka mbrojtje te mire dhe me nje itali qe do 20 raste te shenoje nje gol e shoh te veshtire fitoren ne 90 min. Pastaj italjoni me tremb edhe nga ana fizike ,si kte vit si mbaj mend asnjehere ,20 min e fundit duken shume te lodhur. Ose ka t'beje me 3-5-2 e prandellit ku mesfusha sakrifikon 2 fishin e energjive duke ndihmu edhe mbrojtjen edhe sulmin ,ose vertet jane dobet fizikisht.

  Pastaj ajo mrojtja italjone me bonuc ,barzagli ne qender ,tashi qe mungon dhe Chiellini me tmerron ,megjithse barzagli lujti shume mire me irlanden ,por nuk eshte se te jep gjithmone siguri ne mbrojtje.

  Te shohim ,do jete ndeshje interesante.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Antarsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Mbinjeriu Lexo Postimin
  Ku bazohen se Italia qenke me e forte?
  Italia  Anglia  Gjeji vete diferencat...

 14. #34
  i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
  Antarsuar
  10-09-2009
  Postime
  399
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  -Te gjithe e dime se Italia ka trofe,poashtu e dime se asnjehere nuk ka ditur te fitoje me loje te bukur,pos me mbrotje ekipore sic di te luaje ndryshe nuk di,pak rendesi ka se fituesi nuk gjykohet thone shume!
  -Ka edhe skuadra tjera qe kane shkruar historine,por sot kane perenduar,si skuadra ashtu edhe shume kombetare te fuqishme dikur,dua te them se Anglezet pavaresishte se nuk kane fituar gjithmone kane qene favorite,dhe shume here kane deshtuar edhe nga arroganca e tyre,pasi kane pasur komplekse superioriteti,madje se di sa e di por ne disa kampionate boterore nuk ka marre pjese hic,se atehere kualifikime nuk ka pasur vetem me ftesa,dhe Anglezet kane refuzuar,se nuk ju eshte dukur e denjet pjesemarrja me skuadrat tjera!
  Fanella duket bukur me yje,por duhet pasur talentin,forcen e duhur per te mposhtur Angline,qe besoje se po perjeton nje periudhe te mire,dhe me e rendesishmja duken shume te fokusuar,tashme mbetet te shihet por edhe sipas kompanive te basteve Anglia favorizohet,me te drejte mendimi im!
  Kjo goje nuk eshte per keta veshe

 15. #35
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Endri ajo mbrojtja juventine hengri vetem 18 gola komplet kampionatit dhe vetem 2 gola ne paraeliminatore.

  Cfare pret me prej tyre?

  Eshte mbrojtja me e fuqishme kete europian e pasuar mbase nga mbrojtja gjermane.

  Mos e ki merak mbrojtjen por mesfushes dhe sulmi.
  Sic e the dhe ti, lodhen shume 20-25 minutat e fundit, sa nuk duken me ne fushe fare.
  Skane ate shpirtin luftarak te 2006, dhe fizikun e tille gjithashtu.
  Prandelli beri gabim qe se mori verratin dhe nja dy te rinj te tjere ne mesfushe, sidomos neper krahe te saj, ku jane shume dobet.

  Nejse, prape italine e shoh me superiore ne cdo repart, mgjth topi eshte i rrumbullaket , sic e thashe me lart.

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Antarsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Italian mund te mos i kete lojtret te gjithe me emer por lojtaret e Italise luajne me zemer.
  N.q.s doni te dini se kur ka lujt Spektakel Italia ''Ndeshja e shekullit eshte pikerisht Itali 4-3 Gjermani.
  #finoallafineforzaJuventus

 17. #37
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Po seshte vetem ajo ndeshje.

  Ne 5 ndeshjet me te mira qe fifa ka cilesuar, ne 4 nga ato ndeshje, italia merr pjese.

  Finale e 70, gjysem finalja e 70, finalja e 82 , turneu i para boterorit te 98, gjysem finalja e 2006.

  Ndersa mbinjeriu lart thote se italia nuk dhuron futboll te bukur .

  Ec e mere vesh punen e ketyre qe lexojne vetem gazeta koti.

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Antarsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Mbinjeriu Lexo Postimin
  -Te gjithe e dime se Italia ka trofe,poashtu e dime se asnjehere nuk ka ditur te fitoje me loje te bukur,pos me mbrotje ekipore sic di te luaje ndryshe nuk di,pak rendesi ka se fituesi nuk gjykohet thone shume!
  -Ka edhe skuadra tjera qe kane shkruar historine,por sot kane perenduar,si skuadra ashtu edhe shume kombetare te fuqishme dikur,dua te them se Anglezet pavaresishte se nuk kane fituar gjithmone kane qene favorite,dhe shume here kane deshtuar edhe nga arroganca e tyre,pasi kane pasur komplekse superioriteti,madje se di sa e di por ne disa kampionate boterore nuk ka marre pjese hic,se atehere kualifikime nuk ka pasur vetem me ftesa,dhe Anglezet kane refuzuar,se nuk ju eshte dukur e denjet pjesemarrja me skuadrat tjera!
  Fanella duket bukur me yje,por duhet pasur talentin,forcen e duhur per te mposhtur Angline,qe besoje se po perjeton nje periudhe te mire,dhe me e rendesishmja duken shume te fokusuar,tashme mbetet te shihet por edhe sipas kompanive te basteve Anglia favorizohet,me te drejte mendimi im!
  Ma boj hallall se nuk e lexova gjithe tekstin, se me lodhen syte me tekste te gjata ne internet...po u ndalova te rrjeshtat e para.

  Te thuash qe Italia nuk ka ditur te fitoje ndonjehere me loje te bukur do te thote qe ti futbollin ke filluar ta ndjekesh vitet e fundit.

 19. #39
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Antarsuar
  29-07-2006
  Postime
  643
  Faleminderit
  0
  14 falenderime n 12 postime
  U ba monoton qekjo fjale vec Englandi sex Italis...

 20. #40
  Dieli Maska e [HD]
  Antarsuar
  12-11-2011
  Vendndodhja
  Suisse
  Mosha
  39
  Postime
  464
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Italia mendoj se ka per ti bo pak dashuri para mrapa Anglise.

  Kalo Italia ne gjysem finale.
  Mos harro ti lutesh Zotit do mbrmje.

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •