Close

Rezultati i Sondazhit: Cila skuadr mendoni se do t kualifikohet m tutje?

Votues
48. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Gjermania

  43 89.58%
 • Greqia

  5 10.42%
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 88 prej 88
 1. #81
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Citim Postuar m par nga derjansi Lexo Postimin
  Darius sado e dobet te ishte anglia prap se prap me e mir se greqia asht 100 her kshtu qe dhe ju nuk bot naj sakrific kush e di se cka per me ardh ne gjys finale.
  Po prit mer Derjans se po flisni sikur Gjermania te jete Industriali i Lacit. Harruat qe i grisi breket dhe portugezve edhe hollandezve... Sado ta urreni Gjermanine ju tifozat e Italise harroni qe ky ekip i ka fituar te gjitha ndeshjet deri tani dhe ndonese ka treguar difekte (sidomos me Boateng ne mbrojtje) ju flisni sikur e keni Gjermanine ne xhep. Tre barazime te qelbura, nje fitore mediokre me nje Irlande te ngordhur dhe nuk pushoni se beri ciu ciu. E vertete qe sado dobet te luani prape me Gjermanine ju ka ecur gjithmone. Personalisht nuk jam tifoz i semure po uroj qe tja u hapi marmiten gjermani te enjten qe te mbyllni gojen njehere e mire se jeni tifozat me mistrece nga te gjithe tifozat

  Citim Postuar m par nga ionian Lexo Postimin
  Me Boroven vete e patem fajin.

  ...edhe ti o Darius?...
  Jo une ionian jo une. Historia (jo ajo e xhaxhi Enverit).

 2. #82
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Po prit mer Derjans se po flisni sikur Gjermania te jete Industriali i Lacit. Harruat qe i grisi breket dhe portugezve edhe hollandezve... Sado ta urreni Gjermanine ju tifozat e Italise harroni qe ky ekip i ka fituar te gjitha ndeshjet deri tani dhe ndonese ka treguar difekte (sidomos me Boateng ne mbrojtje) ju flisni sikur e keni Gjermanine ne xhep. Tre barazime te qelbura, nje fitore mediokre me nje Irlande te ngordhur dhe nuk pushoni se beri ciu ciu. E vertete qe sado dobet te luani prape me Gjermanine ju ka ecur gjithmone. Personalisht nuk jam tifoz i semure po uroj qe tja u hapi marmiten gjermani te enjten qe te mbyllni gojen njehere e mire se jeni tifozat me mistrece nga te gjithe tifozat  Jo une ionian jo une. Historia (jo ajo e xhaxhi Enverit).
  aha kur thu ju thuj something poetiku lol se un nuk tham ashtu. un se urrej gjermanin kam shum respekt per to si ekip. gjithmon boj tifozllik per gjermant (pervecse kur lujn me italin).
  tashi per grisje brekesh nuk bohet fjal sepse hollanda i kishte breket e shkyme sa smeti ekip pa e mun. portugezin dhe danimarken e munet me rezultat teper te ngusht 1 me zero. me brek neper kam me i fjal. greqia si greqia.

  as gjermani nuk asht industriali i laqit po as italia nuk asht naftetari i kucoves.

  po sikur tva caj marmiten italia ku do futeni ju mistrecat e gjermanit lol
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 3. #83
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime
  Tifozat gjermone asnjehere nuk bejne ciu ciu para ndeshjeve. Jane gjithmone te rezervuar dhe jo nga frika e humbjes po se dihet cfare ekipi bejne tifo for. lol Rezultatet ishin te ngushta e vertete eshte po ama u fituan si ndeshje. Eshte pak mendjemadhesi te permendni fitoren e ngushte te gjermaneve kur vete mezi barazuat. E thashe dhe me siper, Italia sado dobet te jete, kur luan me Gjermanine kjo e fundit sikur eshte nen ndonje mallkim dhe si ecen per qamet. Sidoqofte te presim te enjten. I kam vdekje komentet mbi ndeshjet per te vetmen arsye se grihet sallate dhe bohen parashikime futja kot. Kur Italia nuk doli fare nga grupi ne 2010, tifozat gjermane as nuk e vrane mendjen dhe nuk u gerricen. T'i kishte ndodhur Gjermanise kjo, tifozat e Italise do kishin ca forumin me tallje e ngacmime. Sado qe bilancin e kane me te mire me gjermanet prape kur vjen puna hale ne sy e kane dhe frike si djalli nga temjani Une e mbylla me komentet se sja kam ngene. Hajt paci fat te enjten.

 4. #84
  i/e regjistruar Maska e cool_shqype
  Antarsuar
  30-05-2007
  Vendndodhja
  jetoj me lemoshat e nanes natyre
  Postime
  1,031
  Faleminderit
  30
  20 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga Endri_ Lexo Postimin
  Nderkohe 2 nga golat e gjermanise me shume ishin dhurate e portjerit sesa rrjedhe e nje loje bindese.
  sidmos i 4ti ishte dhurate qe nuk e futi edhe portierin ne rrjete.....
  each second is eternity as eternity is now,
  and now, now is forever

 5. #85
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  Italia edhe kur ishte ne piken me te dobet te saj, kete 10 vjecar te fundit, ne kohen e donadonit, perseri mundi te humbte me penallti kundrejt nje spanje qe e shpartalloi gjermanine ne finale.
  Stats flasin lehte.
  Qimeverdhet jane shume here me poshte se ne.

  Edhe me kete debil tranjet prandelli qe mer diamantin ne ekip, prape kemi per ti rrahur.

  Basically, ne, me cdo lloj formacioni leshojme ne fushe, prape i rrahim qimeverdhet barbare te cileve u dhuruam civilizimin .

 6. #86
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime
  Per humor... komentatori grek do qe te fitoje Gjermania


 7. #87
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  More Samaras more gomaras hahahahahahaha kulmi
  Sui generis

 8. #88
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Tifozat gjermone asnjehere nuk bejne ciu ciu para ndeshjeve. Jane gjithmone te rezervuar dhe jo nga frika e humbjes po se dihet cfare ekipi bejne tifo for. lol Rezultatet ishin te ngushta e vertete eshte po ama u fituan si ndeshje. Eshte pak mendjemadhesi te permendni fitoren e ngushte te gjermaneve kur vete mezi barazuat. E thashe dhe me siper, Italia sado dobet te jete, kur luan me Gjermanine kjo e fundit sikur eshte nen ndonje mallkim dhe si ecen per qamet. Sidoqofte te presim te enjten. I kam vdekje komentet mbi ndeshjet per te vetmen arsye se grihet sallate dhe bohen parashikime futja kot. Kur Italia nuk doli fare nga grupi ne 2010, tifozat gjermane as nuk e vrane mendjen dhe nuk u gerricen. T'i kishte ndodhur Gjermanise kjo, tifozat e Italise do kishin ca forumin me tallje e ngacmime. Sado qe bilancin e kane me te mire me gjermanet prape kur vjen puna hale ne sy e kane dhe frike si djalli nga temjani Une e mbylla me komentet se sja kam ngene. Hajt paci fat te enjten.
  Kam une nje tifoz Bavarez e Gjerman ktu, qe para do ndeshje flet me siguri absolute, madje me permend rezultate tenistike, nga 4-5 me 0. Pastaj kur kthehet serish te une pas ndeshjes, fillon e shan Roben :P Hahaha. Nejse, ne grupe Gjermania bravo i qofte, eshte treguar ekipi me i zgjuar ne kete Europian. I fitoi ndeshjet me Tomas Muller e me Podolskin, njeri rezerve e tjetri lojtar i Kelnit per shume muaj i demtuar. Kjo do te thote se ka akumuluar shume energji per fazen me te veshtire e me te bukur. Joakim Low nese do te kishte patur edhe 2 apo 3 lojtare me karakterin e Bastian Shvajnshtajger, do kishte pushtuar Europen dhe Boten. Per mua eshte nje nga trajnjeret me te mire ne qarkullim. Te harmonizosh nje klub eshte shume shume me e lehte, pasi ke grumbullime do dite, lojtaret qendrojne e sterviten se paku 10 muaj me njeri-tjetrin. Ndersa te harmonizosh nje kombetare ne menyren qe ka harmonizuar Low Gjermanine, eshte shume shume e veshtire, pasi ata lojtare mblidhen nga klube te ndryshme dhe sterviten apo luajne bashke 7-8 here ne vit.

  Sido qe te shkoje puna tani e tutje, Low dhe kjo kombetare do te mbahet mend gjate, si fituese ose jo.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •