Close

Rezultati i Sondazhit: Cila skuadër mendoni se do të kualifikohet më tutje?

Votues
48. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Gjermania

    43 89.58%
  • Greqia

    5 10.42%
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 88 prej 88
  1. #81
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    Darius sado e dobet te ishte anglia prap se prap me e mir se greqia asht 100 her kshtu qe dhe ju nuk bot naj sakrific kush e di se cka per me ardh ne gjys finale.
    Po prit mer Derjans se po flisni sikur Gjermania te jete Industriali i Lacit. Harruat qe i grisi breket dhe portugezve edhe hollandezve... Sado ta urreni Gjermanine ju tifozat e Italise harroni qe ky ekip i ka fituar te gjitha ndeshjet deri tani dhe ndonese ka treguar difekte (sidomos me Boateng ne mbrojtje) ju flisni sikur e keni Gjermanine ne xhep. Tre barazime te qelbura, nje fitore mediokre me nje Irlande te ngordhur dhe nuk pushoni se beri ciu ciu. E vertete qe sado dobet te luani prape me Gjermanine ju ka ecur gjithmone. Personalisht nuk jam tifoz i semure po uroj qe tja u hapi marmiten gjermani te enjten qe te mbyllni gojen njehere e mire se jeni tifozat me mistrece nga te gjithe tifozat

    Citim Postuar më parë nga ionian Lexo Postimin
    Me Boroven vete e patem fajin.

    ...edhe ti o Darius?...
    Jo une ionian jo une. Historia (jo ajo e xhaxhi Enverit).

  2. #82
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Po prit mer Derjans se po flisni sikur Gjermania te jete Industriali i Lacit. Harruat qe i grisi breket dhe portugezve edhe hollandezve... Sado ta urreni Gjermanine ju tifozat e Italise harroni qe ky ekip i ka fituar te gjitha ndeshjet deri tani dhe ndonese ka treguar difekte (sidomos me Boateng ne mbrojtje) ju flisni sikur e keni Gjermanine ne xhep. Tre barazime te qelbura, nje fitore mediokre me nje Irlande te ngordhur dhe nuk pushoni se beri ciu ciu. E vertete qe sado dobet te luani prape me Gjermanine ju ka ecur gjithmone. Personalisht nuk jam tifoz i semure po uroj qe tja u hapi marmiten gjermani te enjten qe te mbyllni gojen njehere e mire se jeni tifozat me mistrece nga te gjithe tifozat



    Jo une ionian jo une. Historia (jo ajo e xhaxhi Enverit).
    aha kur thu ju thuj something poetiku lol se un nuk tham ashtu. un se urrej gjermanin kam shum respekt per to si ekip. gjithmon boj tifozllik per gjermant (pervecse kur lujn me italin).
    tashi per grisje brekesh nuk bohet fjal sepse hollanda i kishte breket e shkyme sa smeti ekip pa e mun. portugezin dhe danimarken e munet me rezultat teper te ngusht 1 me zero. me brek neper kam me i fjal. greqia si greqia.

    as gjermani nuk asht industriali i laqit po as italia nuk asht naftetari i kucoves.

    po sikur tva caj marmiten italia ku do futeni ju mistrecat e gjermanit lol
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  3. #83
    Tifozat gjermone asnjehere nuk bejne ciu ciu para ndeshjeve. Jane gjithmone te rezervuar dhe jo nga frika e humbjes po se dihet cfare ekipi bejne tifo for. lol Rezultatet ishin te ngushta e vertete eshte po ama u fituan si ndeshje. Eshte pak mendjemadhesi te permendni fitoren e ngushte te gjermaneve kur vete mezi barazuat. E thashe dhe me siper, Italia sado dobet te jete, kur luan me Gjermanine kjo e fundit sikur eshte nen ndonje mallkim dhe si ecen per qamet. Sidoqofte te presim te enjten. I kam vdekje komentet mbi ndeshjet per te vetmen arsye se grihet sallate dhe bohen parashikime futja kot. Kur Italia nuk doli fare nga grupi ne 2010, tifozat gjermane as nuk e vrane mendjen dhe nuk u gerricen. T'i kishte ndodhur Gjermanise kjo, tifozat e Italise do kishin ca forumin me tallje e ngacmime. Sado qe bilancin e kane me te mire me gjermanet prape kur vjen puna hale ne sy e kane dhe frike si djalli nga temjani Une e mbylla me komentet se sja kam ngene. Hajt paci fat te enjten.

  4. #84
    i/e regjistruar Maska e cool_shqype
    Anëtarësuar
    30-05-2007
    Vendndodhja
    jetoj me lemoshat e nanes natyre
    Postime
    1,024
    Citim Postuar më parë nga Endri_ Lexo Postimin
    Nderkohe 2 nga golat e gjermanise me shume ishin dhurate e portjerit sesa rrjedhe e nje loje bindese.
    sidmos i 4ti ishte dhurate qe nuk e futi edhe portierin ne rrjete.....
    each second is eternity as eternity is now,
    and now, now is forever

  5. #85
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Italia edhe kur ishte ne piken me te dobet te saj, kete 10 vjecar te fundit, ne kohen e donadonit, perseri mundi te humbte me penallti kundrejt nje spanje qe e shpartalloi gjermanine ne finale.
    Stats flasin lehte.
    Qimeverdhet jane shume here me poshte se ne.

    Edhe me kete debil tranjet prandelli qe mer diamantin ne ekip, prape kemi per ti rrahur.

    Basically, ne, me cdo lloj formacioni leshojme ne fushe, prape i rrahim qimeverdhet barbare te cileve u dhuruam civilizimin .

  6. #86
    Moderator
    Anëtarësuar
    24-04-2002
    Postime
    2,009
    Per humor... komentatori grek do qe te fitoje Gjermania


  7. #87
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    More Samaras more gomaras hahahahahahaha kulmi
    Sui generis

  8. #88
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Tifozat gjermone asnjehere nuk bejne ciu ciu para ndeshjeve. Jane gjithmone te rezervuar dhe jo nga frika e humbjes po se dihet cfare ekipi bejne tifo for. lol Rezultatet ishin te ngushta e vertete eshte po ama u fituan si ndeshje. Eshte pak mendjemadhesi te permendni fitoren e ngushte te gjermaneve kur vete mezi barazuat. E thashe dhe me siper, Italia sado dobet te jete, kur luan me Gjermanine kjo e fundit sikur eshte nen ndonje mallkim dhe si ecen per qamet. Sidoqofte te presim te enjten. I kam vdekje komentet mbi ndeshjet per te vetmen arsye se grihet sallate dhe bohen parashikime futja kot. Kur Italia nuk doli fare nga grupi ne 2010, tifozat gjermane as nuk e vrane mendjen dhe nuk u gerricen. T'i kishte ndodhur Gjermanise kjo, tifozat e Italise do kishin ca forumin me tallje e ngacmime. Sado qe bilancin e kane me te mire me gjermanet prape kur vjen puna hale ne sy e kane dhe frike si djalli nga temjani Une e mbylla me komentet se sja kam ngene. Hajt paci fat te enjten.
    Kam une nje tifoz Bavarez e Gjerman ktu, qe para çdo ndeshje flet me siguri absolute, madje me permend rezultate tenistike, nga 4-5 me 0. Pastaj kur kthehet serish te une pas ndeshjes, fillon e shan Roben :P Hahaha. Nejse, ne grupe Gjermania bravo i qofte, eshte treguar ekipi me i zgjuar ne kete Europian. I fitoi ndeshjet me Tomas Muller e me Podolskin, njeri rezerve e tjetri lojtar i Kelnit per shume muaj i demtuar. Kjo do te thote se ka akumuluar shume energji per fazen me te veshtire e me te bukur. Joakim Low nese do te kishte patur edhe 2 apo 3 lojtare me karakterin e Bastian Shvajnshtajger, do kishte pushtuar Europen dhe Boten. Per mua eshte nje nga trajnjeret me te mire ne qarkullim. Te harmonizosh nje klub eshte shume shume me e lehte, pasi ke grumbullime çdo dite, lojtaret qendrojne e sterviten se paku 10 muaj me njeri-tjetrin. Ndersa te harmonizosh nje kombetare ne menyren qe ka harmonizuar Low Gjermanine, eshte shume shume e veshtire, pasi ata lojtare mblidhen nga klube te ndryshme dhe sterviten apo luajne bashke 7-8 here ne vit.

    Sido qe te shkoje puna tani e tutje, Low dhe kjo kombetare do te mbahet mend gjate, si fituese ose jo.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •