Close

Rezultati i Sondazhit: Cila skuadr mendoni se do t kualifikohet m tutje?

Votues
48. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Gjermania

  43 89.58%
 • Greqia

  5 10.42%
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 88
 1. #21
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-04-2012
  Postime
  1,291
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 18 postime
  UROJ te fitojn gjermanet,jo per gje tjeter por me te vertete keta greket nuk durohen,si ultranacionalist qe jan e kan marr shum patriotikisht kete ndeshje,dhe jan te sigurte se do e fitojne,dhe lojtaret e tyre thone se do vdesin ne stadium per te kaluar ne fazen tjeter,keta ndodhin sepsse greket vet te paret i dhane nje ngjyre teper politike kesaj ndeshjeje,duke vene ne shenjester merkel,dhe kjo filloj pasi greqia mundi rusine,atehere pra kur gjermania skishte luajtur akoma me danezet,radiot gazeta etj etj kishin vetem thenje si: na sillni merkel(pra donin te fitonin gjeramnet ndeshjen me danezet,qe te luanin me ta),tani do i shikoni greket,keshtu kalojn ata qe ju kan borxh(para fjales kalojn vini nje fjale tjeter..),etj etj
  Ndryshuar pr her t fundit nga BLEDI_SH : 21-06-2012 m 04:18

 2. #22
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=237157&ref=fp

  Gjermani-Greqi, sfid sportive dhe politike


  Jo vetem si nj sfide sportive e rastit, por edhe si nj prplasje politike shihet n Greqi ndeshja e s premtes n mbrmje midis ekipit kombtar t saj dhe atij t Gjermanis pr erekfinalen e Kampionatit Europian t futbollit.

  Eshte fakt tashme qe Derbi i borxhit si eshte quajtur kjo ndeshje zhvillohet ne nje klime gati luftarake qe kane ndezuar mediat gjermane dhe ato greke, duke u perpjekur ta pershkruajne si nje beteje midis kreditorit kryesor te eurozones nga njera ana dhe te femijes plangprishes te saj nga ana tjeter.

  "Falimentojini!" Eshte titulli i gazetes greke "Sportday".Ndersa e perditshmja "Goalnews" thekson deklaraten e trajnerit portugez te Greqise q: "Per 90 minuta nuk ka popuj te pasur dhe te varfer" . Sipas tij edhe Davidi fitoi kunder Golias. "Derbynews" nga ana e saj ka ne faqen e pare thenien e famshme te Leonidhes, kur mijera perse, kerkuan nga 300 ushtaret e tij te dorezoheshin ne Termopile dhe atehere ai u tha: "Ejani ta merrni fitoren".

  Nuk mungojne dhe britma kurajimi si: "Nxirrni sot gjithe greket nga shtepia ne rruge per te festuar! apo Shuajeni borxhin grek!.

  Nga ana tjeter edhe mediat gjermane nuk ngelen pas me protagoniste, te perditshmen "Bild", e cila vazhdon dozat hiperbolike te ironis se saj edhe me titullin e saj te fundit, Greke sot nuk do t'ju shpetojme, por edhe me komente per lojtaret e kombetares greke per te cilet thote se gjithe diten pine cigare,shajne dhe kendojne.

  Ne kete beteje jashte fushes marrin pjese edhe tifozet.Erdhi ora t'ju nxjerrim ne jasht Euros shkruajne shume bluza te kombetares greke qe kane veshur perkrahesit e saj ne Poloni-duke ju pergjigjur me te njejten gjuhe komenteve te ministrit gjerman te Financave Shcauble, per debimin e Greqise nga Eurozona.

  "Vertet, qe gjermanet zbresin ne fushen e lojes si favorite per fitoren, por ata e dine shume mire se luajne ndaj nje ekipi qe jo me kot ka marre titullin 'artist i mbijeteses'", shprehen specialistet. Perve anes morale per greket pa dyshim eshte i rendesishem edhe mimi prej 3 milion eurosh per gjithe ekipin, ne rast kualifikimi.

  Ne perpjekje per te zbutur klimen e krijuar kancelarja gjermane Merkel ka ftuar kryeministrin e ri Samaras per ta pare ndeshjen se bashku ne Poloni, deri tani nuk ka ende nje konfirmim pozitiv nga ai.

 3. #23
  Perjashtuar
  Antarsuar
  16-04-2012
  Postime
  1,291
  Faleminderit
  1
  22 falenderime n 18 postime
  .kryeminstri grek nuk do vej,sepse sot hyri ne spital per nje operim ne sy..por dhe operimi te mos ishte nuk do vente sepse dje u betua si kryeminister dhe sot kishte mbledhjen e pare te partise se tij pas zgjedhjes..

 4. #24
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  49
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 15 postime
  Merkeli sonte fiton padyshim..

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Antarsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime n 45 postime
  Citim Postuar m par nga Blizoo Lexo Postimin
  Perve anes morale per greket pa dyshim eshte i rendesishem edhe mimi prej 3 milion eurosh per gjithe ekipin, ne rast kualifikimi.
  Keto 3 milionet mos do ti marrin borxh nga Gjermania valle?
  MOS I NDY TEMAT no name

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Antarsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  un mendoj qe fitoon Gjermania
  Dita e harxhuar m kot sht ajo e kaluar pa qeshur.

 7. #27
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  fiton greqia 1-0. hahahah
  Vasudhaiva Kutumbakam

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e Endri_
  Antarsuar
  16-02-2011
  Vendndodhja
  Tr
  Postime
  1,175
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kto greket jane interesant ,u rre menja se do rrafin gjermonin

  Diferencat e 2 ekipeve jane shume te medhaja ,nuk ka vend per surpriza. Gjermania mbetet gjermani ,nuk ka mentalitet sllav tip rusi qe me 2 ndeshje te mira teorikisht vetshpallen kampion.

  Ne Greqi ka 1 jave qe flitet per kalin e trojes lol,lojtarve u vihen ne dispozicion dvd filmash te tipit 300 ,beteja madhe kunder perandorise persiane ,ose beteja akilit me hectorin lol,per ti dhene zemer .e ...bla bla blla . Futbolli s'kerkon shpata as harqe ,por do kembe te vraposh dhe lojtar cilsor ,gje te cilen greqia se ka.
  Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Antarsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga the admiral Lexo Postimin


  jooo sbesooj
  po ku i dihet ne fund te fundit
  Dita e harxhuar m kot sht ajo e kaluar pa qeshur.

 10. #30
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga letaa Lexo Postimin
  jooo sbesooj
  po ku i dihet ne fund te fundit
  ishte shaka pasi me shkoj nder mend ajo videoja. lol
  as 1 cent nuk do vija per kualifikimin e greqise, por ne fund te fundit as nje cent nuk vija as para 8 vitesh dhe e dime te gjithe se c'ndoodhi...
  Vasudhaiva Kutumbakam

 11. #31
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  49
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 15 postime
  Cfare fati Greqia golli i parregult lol

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,437
  Faleminderit
  77
  124 falenderime n 80 postime
  Greket e kane marre ket ndeshje si jet a vdekje.s,eshte cudi te fitojne meqe jane dhe sh te karikuar nacionalisht

 13. #33
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Goooooooooooolllllllllllllllllllllllllllllllllllll llllllllllllllllllllllllll

 14. #34
  yep Maska e Izadora
  Antarsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime n 37 postime
  Citim Postuar m par nga Prudence Lexo Postimin
  Greket e kane marre ket ndeshje si jet a vdekje.s,eshte cudi te fitojne meqe jane dhe sh te karikuar nacionalisht
  Greket jane mbledh te gjithe te porta sikur jane duke hedhur fall ne filxhon hahahaha

  GOLLLLLLLLLLL
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 15. #35
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Prudence Lexo Postimin
  Greket e kane marre ket ndeshje si jet a vdekje.s,eshte cudi te fitojne meqe jane dhe sh te karikuar nacionalisht
  Hahahahaha

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,437
  Faleminderit
  77
  124 falenderime n 80 postime
  Citim Postuar m par nga Station Lexo Postimin
  Hahahahaha


  Ca ke re u mek ky.... :P

 17. #37
  Lab 100% Maska e Station
  Antarsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipri
  Postime
  6,681
  Faleminderit
  15
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga Prudence Lexo Postimin
  Ca ke re u mek ky.... :P
  Lexoje edhe Ti at q ke shkruar dhe t garantoj q do qeshsh edhe vet.

  Grekt t karikuar!!!!??? Hahahahahaha

  Grekt t fitojn me gjermant!!!!!!????? Hahahahahahah


 18. #38
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

 19. #39
  e Shqipes Maska e Foleja_
  Antarsuar
  04-08-2004
  Postime
  1,694
  Faleminderit
  138
  63 falenderime n 36 postime

 20. #40
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Foleja_ Lexo Postimin
  Ich hasse Griechenland...

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •