Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 10
 1. #1
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  36
  Postime
  5,314

  Pikante & Kuriozitete nga EURO 2012

  Evropiani, ja skuadra mė e fortė e tė gjitha kohėrave

  Tė zgjedhėsh komponentėt e skuadrės mė tė fortė tė tė gjitha kohėrave mes shumė lojtarėsh protagonistė tė 13 edicioneve tė kampionateve evropiane nuk ėshtė aspak njė detyrė e thjeshtė. Por “Yahoo.it” ka zgjedhur 11 titullarė dhe 7 rezerva mbi bazėn e asaj qė lojtarėt kanė shfaqur nė Evropian.

  Portieri - Lev Jashin ka qenė portieri mė i mirė i historisė sė futbollit pėrpara ardhjes sė Bufonit, edhe pse ka nga ata qė mendojnė se italiani ėshtė realisht mė i fortė se fenomeni rus. Ka fituar edicionin e parė tė Evropianit, nė Francė nė vitin 1960, dhe ka siguruar medaljen e argjendtė 4 vite mė pas nė Spanjė. I pari dhe deri mė tani i vetmi portier nė botė qė ka fituar “Topin e Artė”.

  Mbrojtja - Ėshtė me 4 lojtarė, sepse ėshtė e pamundur tė provosh tė improvizosh njė repart tė tėrhequr me 3 lojtarė tė epokave tė ndryshme. Dy qendėrmbrojtėsit mė tė mirė janė Bekenbauer dhe Zamer, 3 “Topa tė Artė” tė dy dhe 2 Evropiane (1972 dhe 1996). Mbrojtėsit e krahut janė Turam dhe Faketi, kapiteni i tė kaltėrve, qė ngritėn trofeun nė 1968.

  Mesfusha - Regjia e kėsaj skuadre i besohet Ksavit, i zgjedhur lojtari mė i mirė i edicionit tė 2008. Tė tjerėt janė Rajkard dhe Pavel Nedved.

  Sulmi - Nuk mund tė mungonte Mishel Platini, lojtari qė nė 13 edicionet e Evropianit ka shėnuar mė shumė nga tė gjithė me 9 gola nė total, tė gjithė tė realizuar nė edicionin e vitit 1984 kur Franca doli kampione. Dyshja e sulmit pėrbėhet nga Van Basten dhe Gerd Myler.  PS: Une mendoj se Yahoo ka gabuar paksa ne berjen e formacionit. Nuk e imagjinoj dot Zinedin Zidan jashte ketij formacioni. Po ashtu Maldini & Barezzi, por keta 2 te fundit nuk kane fituar asnje europian.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 2. #2
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  36
  Postime
  5,314
  Tifozėt belg nxjerrin veten nė ankand

  Kanė kaluar plot dhjetė vite qė kur Belgjika ėshtė pėrfaqėsuer ne njė event tė rėndėsishėm futbolli. Kėshtu tifozėt e saj, tė lodhur nga ndeshjet para televizorit, kanė menduar pėr diēka ndryshe. Dėshira e madhe pėr tėe bėrė tifo nė shkallėt e stadiumjeve ėshtė e madhe prandaj edhe ata kanė vendosur qė tė nxjerrin nė shitje “besimin” qė kanė patur pėr kombėtaren e tyre… pėr bamirėsi.

  Njė grup tifozėsh belg kanė vendosur qė tė ncxerrin nė anagand nė “Ebay” vetėn e tyre. Pra ato janė gati qė tė “blihen” nga skuadra tė tjera, ata janė gati qė tė shkojnė nė stadiume pėr tė mbėshtetur ngjyrat e vendeve tė tjera. Nė fund tė tėrė kėsaj historie kanė dalė i fituar njė holandez qė ka blerė grupin e tifozėve pėr 3 mijė euro. kjo shifėr do ti shkojė e tėra Unicef-it. “Nuk mbaron kėtu – deklaruan tifozėt nėpėrmjet Facebook-ut -. Nėse Holanda do tė eliminohet, do tė mbajmė ‘zi’ pėr 24 orė dhe mė pas do ta nxjerrim pėrsėri vetėn nė shitje”.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 3. #3
  Elefanti Ēita tremb Poloninė

  Ka parashikuar eleminimin e polakėve
  Elefanti Ēita nuk doli mirė me skedinat nė ndeshjen e dytė tė Polonisė nė Euro 2012, por gjithsesi iu dha njė tjetėr shans. Veēse, parashikimi i radhės ėshtė tronditės pėr polakėt, pasi kafsha e pafajshme shkoi dhe vendosi shenjat “X”, pra barazim dhe “1”, pra fitore tė Republikės Ēeke.
  Dy ekipet luajnė nė orėn 20:45 nė stadiumin “Municipal” tė Vrocllavit, nė po tė njėjtėn orė me ndeshjen tjetėr tė Grupit A, mes Greqisė e Rusisė. Polakėt e trajnerit Zhmuda kanė nevojė jetike pėr fitore nėse duan tė kalojnė nė ēerekfinale, ēdo rezultat tjetėr do tė ishte fatal pėr ta.
  Por, elefanti ėshtė elefant dhe tė paktėn nuk di tė mbajė me hatėr, edhe pse ushqehet me mollėt e Polonisė, nė kopshtin zoologjik tė Krakovit tė famshėm.
  Ajo shkon tek mollėt para shenjės “X”, barazim, dhe pastaj tek ato tė shenjės ēeke. Drejtori i kopshtit zoologjik tė Krakovit, Jozef Skotnicki, me tė drejtė ka rezerva. “Dy herėt e para ajo u tregua e saktė, pastaj iu afrua rezultatit tė saktė, por gaboi, veēse kėtė herė ne tė gjithė duam qė tė dalė njė rezultat tjetėr. Ndoshta, ajo e ka gabim”.
  Pa dashje, kafsha e madhe ka bėrė shumė armiq, veēse pėr fat futbolli nuk ėshtė aq i rėndėsishėm sa tė hakmerren ndaj saj. Me tė kaluar epidemia e Europianit, fėmijėt e Krakovit do tė vijnė nė kopsht pėr t’u kėnaqur me tė.

  Bota Sot
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 4. #4
  U bėnė bajat kėto parashikimet,muhabet pa lidhje.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 5. #5
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  36
  Postime
  5,314
  Tifozet e Anglise kishin harxhuar deri me tani 70 Milione Sterlina vetem per alkool gjate zhvillimit te ndeshjeve deri ne kete faze. Sipas parashikimeve, nese Anglia kalon ne ēerekfinale pritet qe keta tifoze te shpenzojne 100 Milione Sterlina.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  838
  si nuk paska asnje italian ne formacionin e mbrojtjes

 7. #7
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  36
  Postime
  5,314
  Citim Postuar mė parė nga OPARI Lexo Postimin
  si nuk paska asnje italian ne formacionin e mbrojtjes
  OPARI, lexoje edhe shkrimin mos shih vetem foton. Eshte Faketi mbrojtes i majte. E kuptoj mire qe ty mund te te duket e ēuditshme qe mungojne Barezi, Xhentile dhe Maldini, por asnjeri nga keta nuk ka fituar Europian.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  838
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  OPARI, lexoje edhe shkrimin mos shih vetem foton. Eshte Faketi mbrojtes i majte. E kuptoj mire qe ty mund te te duket e ēuditshme qe mungojne Barezi, Xhentile dhe Maldini, por asnjeri nga keta nuk ka fituar Europian.

  e lexova ,lexoje me me vemendje do ishte fjalia me e saket

  kete FAKETIN nuk ma ka zene vesh ne jeten time ,
  pse nedved ka fituar ndonje kampionat ?

  nejse
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga OPARI : 16-06-2012 mė 18:59

 9. #9
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Anėtarėsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  38
  Postime
  3,266
  pikante Xdddd
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

 10. #10
  Efektet e europianit

  Anglezėt lėnė pas dore gratė dhe tė dashurat

  Pasioni i anglezėve pėr futbollin, dhe fokusimi i tyre te ndeshjet e Euro 2012, duke lėnė nė indiferencė gratė apo tė dashurat, mund tė rezultojė me pasoja pėr jetėn e tyre private. I tillė ishte rasti i njė fansi britanik. Kris zgjodhi tė shkonte drejt Kievit pėr tė ndjekur Angli–Itali nė vend qė tė festonte pėrvjetorin me tė dashurėn, e cila e la publikisht, duke vendosur njė parullė tė madhe nė tė cilėn shkruhej. “Kris, shpresoj qė ēerekfinalet t’ia vlejnė mungesėn nė pėrvjetorin tonė. Mos u nxito tė kthehesh”.

  Tashmė Krisit i mbetet tė kryqėzojė gishtat qė tė kėnaqet duke parė Anglinė e tij tė kualifikohet. Tendenca e fansave angleze pėr tė lėnė mėnjanė tė dashurat gjatė ditėve tė europianit gjen vend dhe nė njė raport tė “The Sun”, qė raporton se gjatė ditėve tė Euro 2012 janė rritur kėrkesat dhe ēmimet pėr meshkujt eskortė me pagesė, tė ashtuquajturit Zhigolo. Nė dritėn e tė tilla fakteve, meshkujt britanikė duhet tė kenė kujdes. Aksioni nuk ndodh vetėm nė fushė!

  MAPO
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •