Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 33
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  ALSAT-M Televizioni Kombetare ne Maqedoni

  Televizioni satelitor dhe qe shiqohet ne tere Maqedonine e me gjere eshte i vetmi ALSAT-M nga Maqedonia per shqiptaret e Maqedonise me seli ne Shkup .


  Ky rrjet Televiziv qe e quan vehten "Televizioni Kombetar" me habite se cfare ka te beje me dhe per shqiptaret , pasi qe gjate tere dites tregon vetem filma ne gjuhen Turke , mbi 7-8 ore ne dite ose me shume .
  Pjesen tjeter ka emisione edhe ne gjuhen Sllave , emisione , dokumentare dhe lajme=sllavisht!
  Sa ngele kohe ne kete Kanal TV per Shqipen e shqiptaret ?

  Ky TV organizon pritje madheshtore per aktoret Turq , viktima jane shqiptaret :
  shembull ne Shkup :
  .............. Tetove :
  Per nje Atdhetar Shqiptar me siguri qe nuk do kishte organizuar dicka te tille, se paku deri me tani nuk kam pare.

  Ku po e dergon rinine Shqiptare ky TV ?
  I lus shqiptaret e Maqedonise te komentojne ne kete teme .
  FLM.

 2. #2
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Anėtarėsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  47
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 14 postime
  haha loooooooooool pajtohem me ty i nderuar, nje rep.e meriton

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  televizioni i mir eshte, sot ska mbetu asnje TV qe te merret me ceshtjet kombetare
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Naa2i
  Anėtarėsuar
  28-02-2010
  Vendndodhja
  Shkup
  Mosha
  26
  Postime
  98
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime
  gjithqka okey vetem se nuk pati nevoj te postosh videon e pollatit ardhja e keti aktori ne maqedoni esht transmetuar edhe nga televizionet tjera ... edhe per qfar lloj organizimi e ke fjalen ky aktor erdh ne maqedoni me ftes nga nje univerzitet e jo nga alsati
  thuj qe jam i prapambetun, po kti xhaxhit nuk i han (H)

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Naa2i Lexo Postimin
  gjithqka okey vetem se nuk pati nevoj te postosh videon e pollatit ardhja e keti aktori ne maqedoni esht transmetuar edhe nga televizionet tjera ... edhe per qfar lloj organizimi e ke fjalen ky aktor erdh ne maqedoni me ftes nga nje univerzitet e jo nga alsati
  Ate pritje aty qe i bene Pollatit shqiptaret , eshte nje kohe me e hershme se ky i njejti qe erdhi heren e fundit , me heret ...
  Ate e beni Alsat-M , me veshet e mi e kam degjuar . dhe dita e dites tu e reklamu "POLLATI VJEN NE SHKUP" dhe nuk eshte transmetuar atehere ne TV tjera siq thua por vetem te ALSAT .
  Edhe njehere , disa vite me heret , jo sivjet , shife videon aty nuk eshte me mjekerr.


  p.s. se harrova , nuk kam kunder ktij aktori une dicka , se jam i sigurte qe i gjithe
  Ballkani po e shiqon kete , por jam kunder qe serijalet Turke jane te njepasnjeshme gjate tere dites ne ALSAT- televizioni "kombetar" pfffffffffffff .
  Me mire te quhet TV TURK.

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga letaa Lexo Postimin
  televizioni i mir eshte, sot ska mbetu asnje TV qe te merret me ceshtjet kombetare
  Po a teta letaaaaa?
  Po qe jane mbi 20 kanale televizive ne Maqedoni ne gjuhen Sllave dhe qe asnje nga ata TV nuk japin lajme ne gjuhen Shqipe ?

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Blizoo Lexo Postimin
  Po a teta letaaaaa?
  Po qe jane mbi 20 kanale televizive ne Maqedoni ne gjuhen Sllave dhe qe asnje nga ata TV nuk japin lajme ne gjuhen Shqipe ?
  wauuu kur u bera teta jote une hahahah, nejsee


  gje krejt normale esht ajo maqedon jan ato ........
  kurse sa per ket qe japin lajme ne gjuhen maqedone ka vetem 1 edicion ne ora 11, pasataj ne gjuhen maqedone aty shqiptaret e flasin per mos u duk qar jan ne shumicen e rasteve,

  plus tv alsat-m eshte tv me i mir ne maqedoni


  ne gjuhen shqipe filloj te jepte informacione A1 por e mbyllen
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 8. #8
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime
  po nje far tv alba nga shkupi ku perfundoj..dikur transmetonte edhe ne satelit..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  E ka mbyllur pronari i TV Alb pas nje kohe te shkurter sa e hapi !
  Tani po flitet :http://www.tetova1.com/portali/maqed...ti-ne-maqedoni

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Blizoo Lexo Postimin
  E ka mbyllur pronari i TV Alb pas nje kohe te shkurter sa e hapi !
  Tani po flitet :http://www.tetova1.com/portali/maqed...ti-ne-maqedoni

  shum mir qe do hapet nje kanal shqiptar ne maqedoni
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 11. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga letaa Lexo Postimin
  shum mir qe do hapet nje kanal shqiptar ne maqedoni
  Kemi nevoj , edhe pse per mua MTV2 shteteror eshte per momentin me mire sa i perket qeshtjes kombetare .
  Te presim njiherit Klanin e Mal ce tung-ut , pardon Blend Fevziut

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Blizoo Lexo Postimin
  Kemi nevoj , edhe pse per mua MTV2 shteteror eshte per momentin me mire sa i perket qeshtjes kombetare .
  Te presim njiherit Klanin e Mal ce tung-ut , pardon Blend Fevziut

  siii MTV2 offfffff ai esht kanali me katastroof qe mund te ekzistoj per sa i perket ceshtjeve kombetare kanal i paguar cila parti esht ne pushtet ate e mbroon
  plus cfar te pelqen te MTV2 apo prej ore 14:30 deri ne oren 18:00
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 13. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga letaa Lexo Postimin
  siii MTV2 offfffff ai esht kanali me katastroof qe mund te ekzistoj per sa i perket ceshtjeve kombetare kanal i paguar cila parti esht ne pushtet ate e mbroon
  Une i percjell disa emisione kombetare neper trevat e shqiptareve ne Maqedoni dhe me pelqejne shume .
  Nuk eshte as ALSATI privat me i mire , mos harro Teta qe ky Alsat i shtyri te votojne per BDI para nje kohe te shkurter , nga tjetra ane edhe MTV1 eshte me qeverine ashtu e kan ndoshta lig?.. zdi por ne krahasim me ALSATIN TURK ( qe si pelqen kjo Tetes ) ka dallim .

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Blizoo Lexo Postimin
  Une i percjell disa emisione kombetare neper trevat e shqiptareve ne Maqedoni dhe me pelqejne shume .
  Nuk eshte as ALSATI privat me i mire , mos harro Teta qe ky Alsat i shtyri te votojne per BDI para nje kohe te shkurter , nga tjetra ane edhe MTV1 eshte me qeverine ashtu e kan ndoshta lig?.. zdi por ne krahasim me ALSATIN TURK ( qe si pelqen kjo Tetes ) ka dallim .

  ehh po cben krahasim me Alsatin tiii mos mbrova alsatin tash une

  jep argumtenta nese diin per MTV2 tiii pastaaj fillo te krahasosh me tjeret
  hahahah sa per te qeshur Alsatin Turk ,, po cka MTV2 nga ora 14:30 deri 18:00 ???????


  nese e shikon ndonjer ose ja ke degjuar veq emrin MTV2
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga letaa Lexo Postimin
  ehh po cben krahasim me Alsatin tiii mos mbrova alsatin tash une

  jep argumtenta nese diin per MTV2 tiii pastaaj fillo te krahasosh me tjeret
  hahahah sa per te qeshur Alsatin Turk ,, po cka MTV2 nga ora 14:30 deri 18:00 ???????


  nese e shikon ndonjer ose ja ke degjuar veq emrin MTV2
  MTV2
  http://www.mtv.com.mk/al/AL/lajme/kulture.aspx

  Kurse Alsat M , shperndan ksi lloj fotosh ne FB
  https://www.facebook.com/photo.php?f...3654895&type=1
  https://www.facebook.com/www.alsat.m

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime  hahaha sa me ke ber te qeshi nga e gjete ket fb
  fb i besoon
  profil zyrtar i alsat-m esht ????????????????????????

  ne rradh te pare ti shikoj tv edhe ALSAT-M edhe MTV2 pastaj filloj te komentojsh me mir per tye esht kjo gje
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 17. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  17-06-2012
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Blizoo ke ate mundesi te zgjedhish tv per te shiquar ,serialet turke tani jane ne mode sic ishin para disa viteve ato spanjole,meksikane dhe braziliane ,ato kasandrat qe na coroditen gocat me imitimet me mini funda ,nese juve nuk ju pelqen te shiqoni alsat m vetem pse ka filma turk ,atehere mund te shiqosh TELMA,MTV 1 DHE 2, SOBRANISKI KANALIN,SITEL

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga LIGAVECI Lexo Postimin
  Blizoo ke ate mundesi te zgjedhish tv per te shiquar ,serialet turke tani jane ne mode sic ishin para disa viteve ato spanjole,meksikane dhe braziliane ,ato kasandrat qe na coroditen gocat me imitimet me mini funda ,nese juve nuk ju pelqen te shiqoni alsat m vetem pse ka filma turk ,atehere mund te shiqosh TELMA,MTV 1 DHE 2, SOBRANISKI KANALIN,SITEL
  Leshoje menjehere Alsat M dhe me trego cfare po shef , pleas ?

 19. #19
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-06-2012
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Pastaj me trego, pasi qe qenke adhurues i Alsat -Turk , cfare ke pare para 4 oresh ?

 20. #20
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Anėtarėsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  47
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga LIGAVECI Lexo Postimin
  Blizoo ke ate mundesi te zgjedhish tv per te shiquar ,serialet turke tani jane ne mode sic ishin para disa viteve ato spanjole,meksikane dhe braziliane ,ato kasandrat qe na coroditen gocat me imitimet me mini funda ,nese juve nuk ju pelqen te shiqoni alsat m vetem pse ka filma turk ,atehere mund te shiqosh TELMA,MTV 1 DHE 2, SOBRANISKI KANALIN,SITEL
  une sa e kuptoj Blizoo nuk eshte kunder TV Alsat, por thote se pse mbi 7 ore ne dite jep filma Turqisht e Shqip jo dhe pse quhet Program Shqiptar e Turk jo

  Pershendetje
  ,

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •