Close

Rezultati i Sondazhit: Cili ekip mendoni se do te fitoj Euro 2012

Votues
44. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Gjermania

  20 45.45%
 • Franca

  2 4.55%
 • Hollanda

  5 11.36%
 • Anglia

  4 9.09%
 • Italia

  9 20.45%
 • Spanja

  4 9.09%
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 37 prej 37
 1. #21
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Antarsuar
  17-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  49
  Postime
  5,490
  Faleminderit
  2
  16 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga Smth_Poetic Lexo Postimin
  Looool.

  Whatttt?

  Lool.
  haha me te vertete lol

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
  Antarsuar
  10-09-2009
  Postime
  399
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  -Edhe pse kombetarja Franceze shihet me skepticizem,une kam shume besim se Francezet do jene shume reprezentive kete evropian dhe do i shkojne deri ne fund ketije evinimenti,duke dale triumfues,pasi edhe kane ndertuar nje skuader shume te mire,ku fale Blanc ka bere nje skuader shume te fuqishme,me shume emra te rinje qe jane te etur per suksese!
  Kjo goje nuk eshte per keta veshe

 3. #23
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,947
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  spanjen, hollanden dhe gjermanine i shikoj si ekipet me te forta, por sic e dime, shpesh ne futboll nuk fiton ekipi me i forte.
  nuk do perjashtoja ndonje surprize (sic ishte fitorja e greqise ne 2004).
  Vasudhaiva Kutumbakam

 4. #24
  -_- Maska e jack_sparow
  Antarsuar
  10-02-2007
  Vendndodhja
  Out of Space
  Postime
  784
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ___________________italia___________________

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  france angli them une
  JO SEKS PARA MARTESE

 6. #26
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Antarsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime n 97 postime
  Jam me Gjermanin si doher por n sondazh sht dashur t shtohen edhe skuadrat e tjera pjesmarrse jo vetm favoritet.
  Sui generis

 7. #27
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,863
  Faleminderit
  175
  112 falenderime n 95 postime
  Ne 2002 Gjermania doli ne finale te boterorit kundra brazilit,e humbi fatkeqsisht ate finale,ne 2006 Gjermania doli ne gjysem finale te kupes se botes,dhe e humbe ndeshjen ne minutat shtese kundra italise,ne 2008 Gjermania doli ne finale te Europianit kundra Spanjes,e humbi edhe ate finale me nje gol qorr,ne 2010 Gjermania doli ne gjesem finale te kupes se botes dhe perseri per fat te keq e humbi ate ndeshje nga spanja.Pra tashi ka ardhur momenti dhe koha e duhur ku Gjermant nuk duhet te gabojne,por do te dalin fitimtar dhe do te triumfojne ne kete Europian ne cdo aspekt.Pa asnje te voglin dyshim Gjermania do jete Kampion i ketij Europiani.Ka ekipin me te kompletuar dhe te gjith kundershtaret dridhen nga kombetarja Gjermane.

  Forca Germanyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy Forcaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa DojchhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhLanddddddddddd dddddddddddddddddddddddddddddddd..  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Antarsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  une per Spanjen jaam por pelqej edhe disa shtet tjera
  Dita e harxhuar m kot sht ajo e kaluar pa qeshur.

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e Indrius
  Antarsuar
  03-08-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  68
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Sepse ky duhet te jete viti i Gjermanise.....

 10. #30
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime n 168 postime
  Finalja, Gjermani-Spanj

  Parashikimi nga presidenti i UEFA-s, Mishel Platini

  Presidenti i UEFA-s, Mishel Platini ka zbuluar se dshiron q t shikoj nj finale ndrmjet Spanjs dhe Gjermanis n Euro 2012. Dy skuadrat q ishin finaliste t edicionit t vitit 2008 u kualifikuan n erekfinale pasi i mbylln grupet respective si kryesuese.

  Furia e Kuqe dhe Panzerat kan dy nga skuadrat m cilsore n letr dhe kt e kan konfirmuar n fushn e lojs dhe pr kt arsye, Platini shpreson q t jen pikrisht ato q do t luftojn pr titullin m t rndsishm kontinental.

  Do t m plqente q t shikoja nj finale ndrmjet Gjermanis dhe Spanjs, deklaroi Platini pr mediat n Varshav.

  Presidenti I UEFA-s u shpreh i surprizuar nga eliminimi i parakohshm i Holands dhe Rusis, q i dhan lamtumirn turnout pa arritur t kalonin fazn e grupeve dhe deklaroi se dshtimi I ktyre dy emrave t mdhenj konfirmon vshtirsin e Kampionatit Europian.

  Largimi I Holands tregoi se Euro 2012-ta sht nj aktivitet m I vshtir se Kupa e Bots, theksoi Platini. Eliminimi I Holands m habiti, ashtu sikurse edhe largimi i Rusis.

  M tej, ish-legjenda franceze vlersoi stilin e lojs s Italis, q duket se e ka braktisur lojn karakteristike mbrojtse, duke shtuar se Prandeli ka ndrtuar nj skuadr, t ciln ke qejf ta shikosh duke luajtur futboll.

  ABC

  Pavarsisht deklarates, Platini me siguri e ka vene bastin per Francen
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 11. #31
  Ragnald
  Antarsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 13 postime
  E si do fitoje gjermania kundra italise ne gjysem-finale?
  Me enderra?? Lool

  Qimeverdhet skane fituar kurre kundra nesh.
  C'ne ky qeka viti i duhur qe ata do na rrahin ne kesaj rradhe? Lool

  Jam shume i qete kundra gjermaneve.

  Spanjolleve jua kam friken.

 12. #32
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Antarsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  34
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Normal qe do kisha dashur Italia, por edhe spanja dhe Gjermania nuk me pengon te maren.

  Vetem JO Portugali e Anglia
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

 13. #33
  Juventini Maska e @Lbaneso
  Antarsuar
  15-06-2012
  Vendndodhja
  Shkupi
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Italija eshte me afer te fitoj Euro 2012
  I'm proud to be @Lbanian

 14. #34
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime
  Ku Portugalia? Rregullojeni ate sondazh e mos u beni paragjykues por renditini te gjitha ekipet ne sondazh, pasi secili qe mer pjese mund ta fitoje. Pritshmerite e "pseudospecialisteve" i kane thyer minimumi 2 here 2 ekipe kombetare. Se pari Danimarka ne Euro 1992, e cila per me teper hyri ne kete kompeticion ne vend te Serbise se perjashtuar nga kompeticioni per shkak te luftrave te shperberjes se federates Jugosllave, si dhe Greqia ne 2004. Keshtu qe rregulloini sondazhet.

  Pastaj Portugalia me kalimin e grupit te ferrit eshte kandidat potencial per fitimin e titullit. Ka ne perberje lojtarin me te mire nga te gjithe lojtaret qe jane grumbulluar ne kete Europian.

  Une votoj per Portugaline. Kjo per shkak se jam dhetifoz i Brazilit.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 15. #35
  ti, une dhe melodia Maska e orhideja
  Antarsuar
  02-10-2010
  Postime
  4,830
  Faleminderit
  1
  12 falenderime n 12 postime
  Mendoj qe ne finale do te shkojne Gjermania dhe Spanja.

  Spanja eshte e forte dhe do ta kish mposhte Gjermanine, por ama gjermanet jane shume te disciplinuar dhe bejne loje kolektive, nuk luajne te tregojne veten si individe, sic bejne spanjollet...... andaj mendoj qe Gjermania edhe do e kish fitu garen.

  Ky eshte mendimi im...........te shohim se si do te behet.

 16. #36
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime n 111 postime
  Shume jam optimist qe Anglia po i prin fati edhe po shkon diqysh zhagas zhagas

 17. #37
  =ஜ۩۞۩ஜ= Maska e toni007
  Antarsuar
  02-03-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin e Shqiponjave
  Mosha
  37
  Postime
  3,274
  Faleminderit
  0
  8 falenderime n 8 postime
  Citim Postuar m par nga Ziti Lexo Postimin
  kupa do qendroj ne poloni
  normale qe do qendroj si kujtim ne Poloni
  Mendjemadhesia eshte KRENARIA e njerezve te dobet!

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •