Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 44 prej 44
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Tu befshin gjak e dhjam Mister. Do te sjell edhe receta te tjera.

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Po bredh ne koken tende tani!
  Postime
  1,270
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Ciambrota

  Pėrbėrėsit pėr 4 persona:

  200 gr patate - 250 gr speca - 200 gr patėllxhane - 200 gr domate - 3 vezė - 1 thelbi hudhėr - 10 lugė gjelle vaj ulliri - kripė, piper.

  Pėrgatitja:

  Priten patėllxhanet nė feta, vendosen nė kullonjėse, u hidhet kripė dhe lihen deri sa tu ketė ikur hidhėsira.

  Ndėrkohė qėrohen patatet, lahen, dhe priten nė kubikė. U hiqen farat specave, lahen dhe priten nė rripa tė hollė.

  Nė njė tigan ngrohet vaji, skuqet hudhra dhe hiqet kjo e fundit, skuqen patatet, pastaj patėllxhanet, specat dhe, nė fund, hidhen domatet e copėtuara.

  Pėrzihen, u hidhet kripė dhe piper, hidhen vezėt dhe sapo, tė jenė mpiksuar, hiqen nga zjarri dhe shėrbehen.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e joss
  Anėtarėsuar
  15-09-2005
  Postime
  312
  Faleminderit
  1
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim


  Kallamaret lahen e pastrohen, dhe priten sipas deshires (varet nga madhesia), ne nje tigan hedhim vaj per skuqje te cilin e ngrohim dhe pastaj hedhim kallamaret duke i perzier me nje luge druri, dalengadale shtojme, pak salce domatesh, hudhra te shtypura, pakez spec djeges deri sa kallamaret te zbuten, masa qe te mos ngjitet i shtohet nga pak vere e bardhe. Masat e ketyre ingredienteve jane sipas deshires, kush i do pikante i shton masat e tyre. Serviret me limon te prere ne feta dhe majdanoz.
  Citim Postuar mė parė nga LePuLuShe
  Ushqimi im i preferuar eshte kallamari (grek) por fatkeqesisht se kam idene si mund te gatuhet nese ndonjeri e ka le te na e beje kete nder
  Lepulushja

 4. #44
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga joss


  Kallamaret lahen e pastrohen, dhe priten sipas deshires (varet nga madhesia), ne nje tigan hedhim vaj per skuqje te cilin e ngrohim dhe pastaj hedhim kallamaret duke i perzier me nje luge druri, dalengadale shtojme, pak salce domatesh, hudhra te shtypura, pakez spec djeges deri sa kallamaret te zbuten, masa qe te mos ngjitet i shtohet nga pak vere e bardhe. Masat e ketyre ingredienteve jane sipas deshires, kush i do pikante i shton masat e tyre. Serviret me limon te prere ne feta dhe majdanoz.
  Joss , ti duhet te jesh kuzhinier se sben . lol

  Sa lezet ka kur di te gatuaje mashkulli .
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Tema tė Ngjashme

 1. Monumentet e Shqiperise te cilat jane ne rrezik!!
  Nga Shpirt Njeriu nė forumin Arti shqiptar
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 12-04-2011, 22:46
 2. Berisha tė ikė, kryeministri i ri nga PD.
  Nga Dajti nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 143
  Postimi i Fundit: 21-12-2009, 02:38
 3. Komploti boteror
  Nga ORIONI nė forumin Historia botėrore
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 31-10-2005, 11:59
 4. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-01-2005, 08:58

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •