Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 49
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  08-04-2012
  Postime
  132
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Kur ka autobus nga Milano per Shqipri

  Dua te iki per Shqiperi nga fundi i keti muaji. Dua te iki me autobus se kam shume bagazhe. Dini gje kur nisen autobuset nga Milano dhe ku. Flm

 2. #2
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Ne Milano tek zona e Cascina Gobba, se ku nuk e di me saktesi :S Ata nisen nga Shqiperia te shtunen e jane ne Milano te dielen. Besoj se nisen te henen. Keto te dhena jane per ArjaniTravel qe nisen nga qyteti i Fierit. Duhet te interesohesh per linjen qe ben qytetin ku ti do te shkosh. Merre parasysh se rruga eshte disi e mundimshme, nqs do, mund te nisesh vetem bagazhet e vet te vish me avion. Paguan 20 euro per bagazh e nuk kane limit peshe.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Anėtarėsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime nė 327 postime
  Perla e di kur ka avtobus per Budisalc?
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 4. #4
  Happy Maska e milanistja_el
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Ne Milano tek zona e Cascina Gobba, se ku nuk e di me saktesi :S Ata nisen nga Shqiperia te shtunen e jane ne Milano te dielen. Besoj se nisen te henen. Keto te dhena jane per ArjaniTravel qe nisen nga qyteti i Fierit. Duhet te interesohesh per linjen qe ben qytetin ku ti do te shkosh. Merre parasysh se rruga eshte disi e mundimshme, nqs do, mund te nisesh vetem bagazhet e vet te vish me avion. Paguan 20 euro per bagazh e nuk kane limit peshe.
  Per sezon jane icik si problem dhe bagazhet... s'te pranojne me shume valixhe, jane bere keq dhe shoferet e autobuzeve

  Per ne Durres, ēo dike te porti te pyesi per agjensi udhetimi me autobuz dhe do gjesh kontaktet, jane me shumice... ne net s'ka gje, por ka shume autobuz qe nisen.

  Ps. Mund te telefonosh dhe Arjani Travel te pyesesh se ndonjehere gjate sezonit nisin dhe zbresin autobuze dhe nga Durresi.
  Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  08-04-2012
  Postime
  132
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Ne Milano tek zona e Cascina Gobba, se ku nuk e di me saktesi :S Ata nisen nga Shqiperia te shtunen e jane ne Milano te dielen. Besoj se nisen te henen. Keto te dhena jane per ArjaniTravel qe nisen nga qyteti i Fierit. Duhet te interesohesh per linjen qe ben qytetin ku ti do te shkosh. Merre parasysh se rruga eshte disi e mundimshme, nqs do, mund te nisesh vetem bagazhet e vet te vish me avion. Paguan 20 euro per bagazh e nuk kane limit peshe.
  Mberritjen e di qe e bejne ne C.na Gooba, por jane ata qe vijne nga fieri. Une dua te vete ne Durres se kam disa bagazhe per nje mikun tim aty dhe duhet te zbres patjeter ne Durres. Nese dikush ka info per vendin e nisjes , oren dhe daten do me bente shume nder. flm

 6. #6
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Milaniste, me arjanin e rregullojme muhabetin

  vip, kam pasur numrin e nje agjensie ne durres, nqs je ne linje me vone do te nis te dhenat me mesazh privat
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 7. #7
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Milaniste, me arjanin e rregullojme muhabetin

  vip, kam pasur numrin e nje agjensie ne durres, nqs je ne linje me vone do te nis te dhenat me mesazh privat
  me duket se per te shku ne Fier duhet me kalu iher ne Durres

 8. #8
  Happy Maska e milanistja_el
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  me duket se per te shku ne Fier duhet me kalu iher ne Durres
  Jo drague, behet nisja Fier - Vlore - Brindisi e me radhe...
  Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 9. #9
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga milanistja_el Lexo Postimin
  Jo drague, behet nisja Fier - Vlore - Brindisi e me radhe...
  sa gjate i bika

 10. #10
  Happy Maska e milanistja_el
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  sa gjate i bika
  Per ke niset nga Fieri s'eshte aq gjate jo, pastaj varet nga qytetet ku do zbresesh ne Itali. Eshte e lodhshme si rruge drague, por eshte komode per valixhet, se me avion 20 kg bagazh s'te bejne pune, pastaj 8 euro 1 kg me teper eshte shume... me 20 euro nis 3-4 valixhe me autobuz.
  Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Me sa di un nga Milano nisen autobusa per Fier, Vlore, dhe Shkoder, Vlora ka dy linja njera niset nga Bergamo dhe shkon deri ne Brindisi pastaj ne Vlore kusrse tjetra niset nga Milano dhe shkon ne Bari-Durres etj... telefono kete numrin eshte i shoqeruesit te autobuzit ose i shoferit dhe pyte vet per cdo gje 3275475398 eshte numer italian dhe pergjigjet kur eshte ne Itali. Edhe ai qe shkon per Shkoder niset nga Milano dhe shkon ne Durres po te intereson ta jap sot ne darke vendin ku niset se duhet me pyt nji nga Shkodra qe con shpesh.

 12. #12
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Keni degjuar qe ka linje avioni Milano-Tirane? Qe paska dhe linje autobuzi Milano-Shqiperi hera e pare qe ma zene veshet. Kur behet mbritja, pas nje jave? Pale c'ere qe mbajne pasagjeret kur arrijne ne destinacion
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 13. #13
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  wow hera e pare qe e degjoj qe ka autobuz per kete rruge. Kurioze sa kohe zgjat udhetimi??
  I LOVE GOD

  j&g

 14. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
  wow hera e pare qe e degjoj qe ka autobuz per kete rruge. Kurioze sa kohe zgjat udhetimi??
  edhe une
  per te marre nje rruge kaq te gjute kur ka me te shkurter


  vetem pamjet e natyres ne vende te ndryshme.

 15. #15
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  edhe une
  per te marre nje rruge kaq te gjute kur ka me te shkurtra


  arsyeja e vetem me duket eshte pamjet e natyres ne vende te ndryshme...
  Une u habita! Ose ndoshta kane frike fluturimin. Aviophobia!
  I LOVE GOD

  j&g

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
  Une u habita! Ose ndoshta kane frike fluturimin. Aviophobia!
  ka traget

 17. #17
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Udhetimi zgjat afersisht 20 ore (ne varesi te zones qe zbret) 8 ore udhetim me traget + 12 ore udhetim me autobus. S'keni pse ēuditeni, bejne te njejten xhiro qe bejne emigrantet kur vijne me makina ne atdhe, kjo eshte per ata qe nuk e disponojne nje makine mbase, e cmimi i biletes eshte me i ulet sesa ai i avionit. Pa dyshim qe eshte e mundimshme por s'keni perse beheni kaq perēmues, parallinjte e medhenj ju
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 18. #18
  Happy Maska e milanistja_el
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Udhetimi zgjat 18 - 20 ore, varet nga cili qytet i Italise nisesh... je me autobuz deri ne Brindizi ose Bari, me pas me traget, zbret ne Durres ose Vlore dhe serisht me autobuz deri ne stacionet e autobuzeve (Durres, Tirane, Shkoder, Vlore, Fier...).
  Eshte njesoj sikur te shkosh me traget... por eshte komode per ato qe kane shume valixhe... dhe eshte me komode se te nisesh me tren p.sh. nga Milano deri ne Bari e Brindisi e pastaj te marresh tragetin me 4 valixhe.

  Tani ka dhe rruge me te shkurter, te nisesh vete me avion e te presesh valixhet ne stacionet e caktuara te autobuzeve
  Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 19. #19
  Happy Maska e milanistja_el
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Udhetimi zgjat afersisht 20 ore (ne varesi te zones qe zbret) 8 ore udhetim me traget + 12 ore udhetim me autobus. S'keni pse ēuditeni, bejne te njejten xhiro qe bejne emigrantet kur vijne me makina ne atdhe, kjo eshte per ata qe nuk e disponojne nje makine mbase, e cmimi i biletes eshte me i ulet sesa ai i avionit. Pa dyshim qe eshte e mundimshme por s'keni perse beheni kaq perēmues, parallinjte e medhenj ju
  Aq sa kushton nafta e benzina sot te shkon me lire te nisesh me autobuz se me makinen tende, jo per gje, por ruan dhe makinen nga rruget e bukura qe kemi
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga milanistja_el : 04-06-2012 mė 09:25
  Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  nuk eshte se jemi parrallinj

  ja vlen te udhetosh aq gjate me ore te tera ulur? apo eshte me mire te paguash pak me shume per nje udhetim me pak ore, me pak lodhje...

  ne traget leviz, ku mund te levizesh ne autobus? levizja e vetme eshte kur ben ndalesa per te pushur

  mos i krahaso me keta qe kane makina, se makinen e marrin per ta perdorur, makina futet edhe ne traget......

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •