Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 49 prej 49
 1. #41
  Happy Maska e milanistja_el
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Milaniste, kot me t'pyet... Pse shkon 2-3 here ne vit ne Shqiperi? A nuk do ishte me mire te shkoje 1 here e rehat sesa 2-3 here e lodhur me t'dal nga hundet ai udhetim? Nese behet fjale per 90-100 euro difference , gjynah mos torturoni veten. As do ju pasuroj as do ju varferoj aq gje. Nejse vete e dini. lol
  Ashtu jane pushimet e punes PINK, 2 jave ne gusht e 2 jave ne dhjetor. Ne dy veta jemi dhe me avion udhetojme, me perjashtim te rastit kur u trasferova qe mora autobuzin, por eshte tjeter te vish dy veta me avion e tjeter shume veta. Njoh shume familje qe perbehen nga 5 - 6 anetare dhe vine perhere me autobuz sepse aq mundesi kane, ndoshta pas ca vitesh ashtu do udhetoj dhe une ku i dihet, s'dihet si merr jeta.
  Lodhesh me autobuz, nje here e provova dhe vertete me doli nga hundet, por ai qe s'ka kushte i perdor si alternative dhe s'mbajne ere te keqe autobuzet... me perjashtim te muajit janar kur nisen te gjithe shqiptaret me gjela deti per Itali, ate me verte s'e keshilloj... m'u desh te laja nga e para te gjithe rrobat se kishin shkri gjelat e lagjes e ishin bere rrobat ne valixhe m... , kishin marre era mish i prishur
  Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Shof qe paska shum keqkuptime ketu.
  1- Autobuzat qe bejne keto linja me sa kam pare une jane modern pra prodhime te viteve te fundit, dhe jane shum komod, sidomos kur dergon vetem pako dhe del tjetri atje per te marr pakon ose anasjelltas.

  2-Te shkosh me avion apo me makine ? Une i kam provuar qe te dyja por me then te drejten sa her hypi ne avion them po arritem shendosh nuk do hypi mo. Kur shef krahet e avionit e nigjon zhurmen e motorave te ze frika pastaj kam qene present ne dy ulje pak te veshtira njera ishte me Alitalian tjetra me belleair. Ai i alitalies doli ke dera tu na pyt he si shkoj udhetimi, une i thash mire por ulja ishte pak violente, kam pare edhe me keq mu pergjigj por do mesojne edhe keta te rinjte.

  3-Ndersa me makine deri ne Bari kam 950km e kam bere dite te diele zakonisht dhe ska gje me te bukur kur shkon anej nga jugu me autostraden bosh vetem per ty, jepi gazit fort deri 200-220km/ora dukesh sikur fluturon. Pastaj ndalo ne autogrill ha drek dhe ec aty me bo gjysmen tjeter. Por eshte me shum i besdisshem radha me hy e me dal nga trageti, si kur shkon dhe kur vjen.

  4- Para disa viteve mora tragetin ne Ankona me familjen, dhe makinen e shkuam deri ne Patra (Greqi) qe aty ne Athine 10 dit plazh dhe qe aty ne kakavi, 10 dit edhe ne Shqiperi dhe pastaj ne Durres-Bari Milano. Ishte udhetim shum i bukur sidomos trageti teper luksoz "Super Star" quhet kompania tragetit. Me beri pershtypje se hipen nja 200-300 Italian me motorra qe shkonin ne plazhet e Greqise.
  Me shum u lodha e u merzita duke kaluar ne kakavije se gjth rruga e bere.

  5-Sivjet do ti bie nga Kroacia 1350 km deri ne Tirane them te ndaloj nje nate para se te futem ne Mal te zi, mbase takoj Brarin andej se edhe ai do i binte anej tu ardh nga Suedia. Per problemet qe mund te ndodhin rruges kam nje sigurazion socio ACI ku te siguron udhetimin deri ne destinacion nese te prishet makina, dhe makinen ta con ne shtepi apo kudo qe deshiron ti, ose nese do presesh derisa te riparohet te paguan deri ne 3 dit hotel me gjith pasagjeret.
  Me avion preferoj te shkoj ne dimer nese duhet te shkoj patjeter.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Problemi eshte se ketu shkruajne shume qe as nuk e kane idene se per cfare flitet.
  Une i kam provuar te gjithe menyrat (me mungon vetem rruga me makine nga kroacia) dhe mund te flas fare mire per seicilen.

  Ne fillim si shumica e refugjateve (flas per para 2000) nga veriu i italise niseshim me tren, pastaj traget. Po keshtu dhe kthimi. Tmerr i vertete!
  Me ka qelluar nje dy here te merrja dhe autobuz nga bari per ne veri....prap tmerr!
  Shkova me makine....veri-bari-durres dhe durres-ancona-veri....nuk ja keshilloj as personit qe urrej me shume!
  Provova avionin....u bene mbi 10 vjet qe nuk e kam bere me rrugen itali-shqiperi-itali me tjeter mjet trasporti.

  1) Nuk ka asnje lloj kursimi (ose shume pak)
  2) Kursim kohe (diferenca 1 me 10)
  3) Me pak lodhje fizike
  4) Me pak lodhje mendore, stres


  Me pak fjale...beni si te doni!

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-06-2005
  Vendndodhja
  Stamboll,Sarajeve
  Mosha
  33
  Postime
  48
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Pėr: Kur ka autobus nga Milano per Shqipri

  Ndoshta Durmo Tours
  [COLOR="Red"]E kam Njė Jeta,Njė Bota,Njė Zemra Per Flamuri Shqiptare !/COLOR]

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Kur ka autobus nga Milano per Shqipri

  Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
  Problemi eshte se ketu shkruajne shume qe as nuk e kane idene se per cfare flitet.
  Une i kam provuar te gjithe menyrat (me mungon vetem rruga me makine nga kroacia) dhe mund te flas fare mire per seicilen.

  Ne fillim si shumica e refugjateve (flas per para 2000) nga veriu i italise niseshim me tren, pastaj traget. Po keshtu dhe kthimi. Tmerr i vertete!
  Me ka qelluar nje dy here te merrja dhe autobuz nga bari per ne veri....prap tmerr!
  Shkova me makine....veri-bari-durres dhe durres-ancona-veri....nuk ja keshilloj as personit qe urrej me shume!
  Provova avionin....u bene mbi 10 vjet qe nuk e kam bere me rrugen itali-shqiperi-itali me tjeter mjet trasporti.

  1) Nuk ka asnje lloj kursimi (ose shume pak)
  2) Kursim kohe (diferenca 1 me 10)
  3) Me pak lodhje fizike
  4) Me pak lodhje mendore, stres


  Me pak fjale...beni si te doni!
  sa per kursimin shko dhe provoje sot biletat e trenava jane trefishuar, karburanti ne stratosfer per kedo qe do te kursej i rekomandoj autobuset me 80-90 euro per njeri milano shqiperi
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 6. #46
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Kur ka autobus nga Milano per Shqipri

  Citim Postuar mė parė nga xhori Lexo Postimin
  sa per kursimin shko dhe provoje sot biletat e trenava jane trefishuar, karburanti ne stratosfer per kedo qe do te kursej i rekomandoj autobuset me 80-90 euro per njeri milano shqiperi
  e bejne nga kroacia?

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Kur ka autobus nga Milano per Shqipri

  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  e bejne nga kroacia?
  jo, e bejne nga bari per durres e nga brindisi per vlor, nga croacia kalon autobusi qe niset nga gjermania mynyh kalon ne shqiperi per kosov o maqedoni nuk me kujtohet mire e beri nje nipi im tani ne gusht per 100euro
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 8. #48
  Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
  Anėtarėsuar
  22-03-2012
  Postime
  3,368
  Faleminderit
  150
  153 falenderime nė 133 postime

  Pėr: Kur ka autobus nga Milano per Shqipri

  .....me siguri paradite dikur,
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga prishtina75 : 11-09-2013 mė 08:39

 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-08-2016
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Kur ka autobus nga Milano per Shqipri

  Citim Postuar mė parė nga V.I.P Member Lexo Postimin
  Dua te iki per Shqiperi nga fundi i keti muaji. Dua te iki me autobus se kam shume bagazhe. Dini gje kur nisen autobuset nga Milano dhe ku. Flm
  Nisje cdo dite nga Shqiperia per ne Itali nga agjensia "Agimi Travel".per cdo informacion mund te na kontaktoni ne nr tane te cel:+335699207344 dhe +355699207340 gjithashtu ne nr italian +393279920619,+393279920620 dhe +393277127032.Per cdo iformacion jemi 24 ore non stop ne dispozicionin tuaj,mund te na kontaktoni.Faleminderit.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •