Close
Faqja 2 prej 23 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 443
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
    lol

    Une jam tek serite qe jep televizioni shqiptar, se po te mos kete filmi titra ne shqip ose ne anglisht , une s'e shoh dot.
    Pra sonte tek serite qe shoh une ( qe qenkam ala ke ura), Sulltan Sulejmani fjeti me Princeshe Izabelen.

    Tek ky serial kam vene re qe aktoret s'kane nevoje te hapin gojen me fol. U flasin syte. Secili prej tyre ka sy te mahnitshem, jashtezakonisht shprehes, qe se kam vene re tek filma te tjere.

    Ke ndonje personazh, sy apo fytyre favorite ti ne kete serial, Walch?
    Qenke afer ketij epizodit,,,Hyremi nga xhelozia ia dergon nje fustane princess izabelles duke i futur edhe nje gjarper ne kuti!

    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=hI3AUNbimuQ

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Nga ne eshte kjo e radhes.


  3. #23
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    17-06-2012
    Postime
    20
    Film Shume I Bukur Dhe Domethenes Edhe Pse Ka Pak Teprime Ne Disa Aspekte Per Ta Nencmuar Figuren E Te Madhit Sulejman Kanunit

  4. #24
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
    Qenke afer ketij epizodit,,,Hyremi nga xhelozia ia dergon nje fustane princess izabelles duke i futur edhe nje gjarper ne kuti!

    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=hI3AUNbimuQ
    kete seri,ku I thith helmin Sulejmani,e kam pare para dy javesh. Dje ishte pjesa ku ra Izabela nga kali. doja te vecoja interpretimin e Zymbyl Agait. E qan ate rol. C'neperke!
    do ta lej nja nje muaj pa pare,e ta shoh te terin njeheresh se keshtu cope cope,behesh per paracetamol.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  5. #25
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
    lol

    Une jam tek serite qe jep televizioni shqiptar, se po te mos kete filmi titra ne shqip ose ne anglisht , une s'e shoh dot.
    Pra sonte tek serite qe shoh une ( qe qenkam ala ke ura), Sulltan Sulejmani fjeti me Princeshe Izabelen.

    Tek ky serial kam vene re qe aktoret s'kane nevoje te hapin gojen me fol. U flasin syte. Secili prej tyre ka sy te mahnitshem, jashtezakonisht shprehes, qe se kam vene re tek filma te tjere.

    Ke ndonje personazh, sy apo fytyre favorite ti ne kete serial, Walch?

    Aiii ku qeke ti , ta shuaj pak kureshtjen tende una , tashi si ke ven re Hyremja kush i del e i pret rrugen e heq qafe kshu ben dhe me Princeshen Izabela dhe pse me ishte antipatike se pasi pa qe Sulejmani po ja varte ju rrit sumcja ksaj filloi me bo pordh me shume nga cmund ti mbante menderja dhe Hyremja pa i ber terr syri e zhduku me bashk me sherbetoren.


    Nejse gallat ka midis Symbyl agait dhe Gyl agait sidomos kur zihen e kan kotradita mes tyre , kur mbi te gjitha kan filluar te ndahen me parti ca me te nenes ca me te babes e ca me te njerkes.

    Pastaj mbi te gjith me pelqen Hyremja sidomos kur i thot Mihrimanes goces se vet " copeza ime nga hena " kjo e ka mbi te gjith mimiken e fytyres me te gjall e me shprehse, plus nuk duhet anashkaluar dhe kurajo qe ka pasur ne te gjitha bemat qe ka ber dhe te mendosh qe flasim per shek e 15 .

    Po tashi jam kurioze Sulltanesha plake ka qen aq e bukur apo e kan zgjedh kta turqit vetem per film ?


    Pastaj ti mir e ke qe do me e pa me titra shqip se merr vesh cflasin , por kto serit kto i len ne pika aq kritike sa qe me bejn ti shof ne net ashtu turqisht boll qe shof si rrjedhe ngjarja.


    E kshu ti Cora na myten telenovelat

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    nuk po e tregon mir ti Walk..

    Ajo nuk e dinte se mbet shtatzan e shkon tek mjeku.
    Le qe me mir shifeni vet at seri.


  7. #27
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463
    ...nuk jam dashamir i ketyre serialeve, aman mund te ju kuptoj pse aq shume ja u keni leshuar "syrin" dhe "zemren" .

    Me kujtuat kunatin tim, gati gjysem ore isha une (dhendri pra) ne vizite, tek pastaj erdhi nga dhoma e vete me syte "prush" (ne tetovaret me shume themi "tagar", ajo pjata ku e cet prushin per me u ule perreth e me i ngroh duart, i thoni edhe ju te shipnise ashtu ???).....he bre miku, cka eshte puna i thash ???, jo bre asgje, asgje.....tevona e mora vesh se kish qene duke e pare serialin.......


    tung
    albanish by nature

  8. #28
    Film tipik qe tregon barbarizmin e otomaneve qe nen " mburojen " perhapje se fes Islame, vrisnin e prisnin, pushtonin territore, zinin rober qe me pas i perdornin si skllever per buqesi e ndertime dhe roberesha per te mbushur haremet e tyre bordello
    Revolution 1848

  9. #29
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar mė parė nga LIGAVECI Lexo Postimin
    Film Shume I Bukur Dhe Domethenes Edhe Pse Ka Pak Teprime Ne Disa Aspekte Per Ta Nencmuar Figuren E Te Madhit Sulejman Kanunit
    Shume e madhe figura e tij.Duke vrare djalin e tij,dhendrrin,mikun e tij me te ngushte dhe anetare tjere te familjes se tij.Duke bere orgjira me skllavet e tij ne harem,duke pire alkohol.
    Udheheqesi i muslimaneve me gjak sllavi dhe hebreu.
    Titullin kalif e bodrumin e mbushur me alkohol.
    Vetem Skenderbeu i vinte hakun ketyre "Gjaketor e zemerderr...egersire si ariu me fetyre si njeriu "
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qeveriablu : 22-06-2012 mė 15:08
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Bora`
    Anėtarėsuar
    13-10-2011
    Postime
    74
    Mbreme ka qene nje seri shum interesante mbrem Hyrremi vertetoi serish qe eshte sunduese e zemres se Sulejmanit sdo doja te isha ne vendin e Mehidevranit kur nga veranda e saj shikonte puthjet e sulltanit dhe Hyrrem :P

  11. #31
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    17-06-2012
    Postime
    20
    Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
    Shume e madhe figura e tij.Duke vrare djalin e tij,dhendrrin,mikun e tij me te ngushte dhe anetare tjere te familjes se tij.Duke bere orgjira me skllavet e tij ne harem,duke pire alkohol.
    Udheheqesi i muslimaneve me gjak sllavi dhe hebreu.
    Titullin kalif e bodrumin e mbushur me alkohol.
    Vetem Skenderbeu i vinte hakun ketyre "Gjaketor e zemerderr...egersire si ariu me fetyre si njeriu "
    Bushi vrau per nje dite ne 9/11 se sa kane vrare turqit shqiptare per 500 vjet .

    sidoqofte ai perseri ngel i madh ,sot e shiqoja nje program dokumentar per skenderbeun ,dhe cte shofish tradheti nga secila ane dhe ne fund skenderbeu ngeli vetem

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    cfar po thue o ligu..

    cilet vrau bushi bre?

    korason..

    po pres shkrime tjera si ato qe ke sjell me lart..
    shum interesante..

    a shkojna ne stamboll bashk e marrim dhe teta-n qe i di rruget.. e ti si poliglote qe je jep e merr me stambollijte ku me shkue ku me hanger e ku me pushue.. e ku me shoping-ue.. ne at stamboll.. misterioz.. he si thue..??

  13. #33
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    17-06-2012
    Postime
    20
    Brar din ti te lexosh ,apo nuk do te pranosh te vertetetn e 9/11 ,per fat te keq aty pat edhe shqiptar dhe nuk pat asnje cifut,kjo ishte masakra amerikane ne teritor te vet,hic mos prit shkrime me teper nga une sepse jamn i bindur se ti di me shume se une per kete.
    Hajde mende hajde ,nga mungesa e dialogut ,tani ja fute nje shoping ne qytetin misterioz

  14. #34
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
    Shume e madhe figura e tij.Duke vrare djalin e tij,dhendrrin,mikun e tij me te ngushte dhe anetare tjere te familjes se tij.Duke bere orgjira me skllavet e tij ne harem,duke pire alkohol.
    Udheheqesi i muslimaneve me gjak sllavi dhe hebreu.
    Titullin kalif e bodrumin e mbushur me alkohol.
    Vetem Skenderbeu i vinte hakun ketyre "Gjaketor e zemerderr...egersire si ariu me fetyre si njeriu "
    ...off topic...

    Roli, zh-bllokoje trurin pash zotin.....na tregove tash se bananeja nuk eshte e mire, ngase nese rreshqet mbi kerruben e saje, mund te rrezohesh dhe ta thesh kocken e prapanices (e din ti, ate pjese qe e kena trasheguar nga koha kur ishim kafshe e e kishim bishte mbrapa).

    Milet, shmangjuni bananes, atij frutit te shejtanit....

    Sulejmani eshte ne tefterin e trashigimise se historise njerezore, edhe ate, nder ata PAK prijes, qe me shume kujtohen per bemat pozitive, andaj edhe nofkat e tija "ligjberesi" ose "the magnificient".

    Rri shtrembet, aman fol drejte.........mos ja u ha hakun njerezve !!!


    tungi

    PS: prap ja nise me leshverdhat ???....kush eshte me kosmopolit se islami ???, fee tolerante !!!
    albanish by nature

  15. #35
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar mė parė nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Sulejmani eshte ne tefterin e trashigimise se historise njerezore, edhe ate, nder ata PAK prijes, qe me shume kujtohen per bemat pozitive, andaj edhe nofkat e tija "ligjberesi" ose "the magnificient".

    Rri shtrembet, aman fol drejte.........mos ja u ha hakun njerezve !!!
    Sulejmani eshte figure e madhe historike e Turqeve,por jo edhe e Islamit.
    Neqoftese flitni vetem per bemat historike OK.Por jo edhe te na shitni "dushk per gogla" duke e bere nje musliman te devotshem,i lyer me krime jo vetem ndaj te tjereve por edhe ne farefisin e vet.
    Te jesh ne krye,don te thote te ngjitesh ne maje te piramides.Duke hypur ne piramide ka gjithnje e me pak vend dhe te duhen krime te haperosh tutje.Kur te arrish majen e piramides ke finalizuar krimin - je bere kriminel.Me kete nuk te ka mbete fije muslimanizmi.
    Nga vrarja e ndegjegjes fillon te pish edhe Alkohol,gjasme do te lehtesohet shpirti.Musliman i alkoholizuar !
    Mos me flit per S.Sulejmanin,me te medhenj jane Harun al-rashidi dhe Saladini...ky Kurdi ishte legjend ,kur e pyeten te Krishteret ne Jerusalem se "Perse te duhet Jerusalemi ?"- i ju pergjigj "Ai eshte asgje dhe gjithcka"...mos harro,Saladini nuk u hakmor kur mori qytetin,sic beri te kunderten njeri ( AI i madhi) ne Medine
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga qeveriablu : 25-06-2012 mė 05:44
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

  16. #36
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463
    Citim Postuar mė parė nga qeveriablu Lexo Postimin
    Sulejmani eshte figure e madhe historike e Turqeve,por jo edhe e Islamit.
    Neqoftese flitni vetem per bemat historike OK.Por jo edhe te na shitni "dushk per gogla" duke e bere nje musliman te devotshem,i lyer me krime jo vetem ndaj te tjereve por edhe ne farefisin e vet.
    Te jesh ne krye,don te thote te ngjitesh ne maje te piramides.Duke hypur ne piramide ka gjithnje e me pak vend dhe te duhen krime te haperosh tutje.Kur te arrish majen e piramides ke finalizuar krimin - je bere kriminel.Me kete nuk te ka mbete fije muslimanizmi.
    Nga vrarja e ndegjegjes fillon te pish edhe Alkohol,gjasme do te lehtesohet shpirti.Musliman i alkoholizuar !
    Mos me flit per S.Sulejmanin,me te medhenj jane Harun al-rashidi dhe Saladini...ky Kurdi ishte legjend ,kur e pyeten te Krishteret ne Jerusalem se "Perse te duhet Jerusalemi ?"- i ju pergjigj "Ai eshte asgje dhe gjithcka"...mos harro,Saladini nuk u hakmor kur mori qytetin,sic beri te kunderten njeri ( AI i madhi) ne Medine
    Roli, na myte pash Allahun

    Ē'hamamin atėherė "trashegohet" froni, e pse ekzistojn shprehjet pretendues "i ligjshem" ose i "paligjshem" ?, per t'ju shmang mor asaj luftes per ne maje te piramides. Sula pra nuk u dash te luftoje, perkundrazi, qenka dash ta mbroje....

    tung

    Ps: te pelqyejn syte e Eva Green, apo te Orlandos ?
    albanish by nature

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Kujtova mos jane postuar dy serit e fundit,sepse nuk kam pasur kohe ti percjelle

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-05-2011
    Postime
    192
    Eshte vertete turp qe ne kete kohe te ndiqet nje serial si ky!

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anėtarėsuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    qysh i ka punt Sula more hajt na kallxoni pashi at zot
    JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

  20. #40
    Style & Substance Maska e qeveriablu
    Anėtarėsuar
    16-05-2011
    Postime
    1,816
    Citim Postuar mė parė nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Roli, na myte pash Allahun
    Nuk myten muslimanet,jo.Ata e kane lekuren e trashe.

    Ē'hamamin atėherė "trashegohet" froni, e pse ekzistojn shprehjet pretendues "i ligjshem" ose i "paligjshem" ?
    Froni eshte eufemizem per krime dhe mbrojtje interesash vetjake...oborri mbi te gjitha,raja te paguaj taksa te reja...me pergatitni sonte ate bardhoshken nga haremi,te kaloj naten...nuk ka ligjshmeri kur je ne maje te piramides.
    per t'ju shmang mor asaj luftes per ne maje te piramides. Sula pra nuk u dash te luftoje, perkundrazi, qenka dash ta mbroje....
    Edhe po te vendosesh ne maje te piramides si Sula pa lufte,nuk je i imunizuar nga krimi.Sepse qendrimi aq larte te imponon dhunen,nuk ka pushtet pa dhune,nuk mbahet ndryshe...pra edhe duke luftuar te ngjitesh piramides,edhe duke e mbrojtur ate e njejta gje...Mos mi be Musliman njerez te dhunshem,me leshverdha ne prapavije...
    Muslimani eshte dic tjeter !

    Ps: te pelqyejn syte e Eva Green, apo te Orlandos ?
    Syte e Huremit.

    SULA (je i madh)
    Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

Faqja 2 prej 23 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •