Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime

  Mbylljet e uditshme t temave

  Kam par disa mbyllje t uditshme temash te forumi fotografik dhe mendoj se moderatort aty keqprdorin postet q u keni dhn, duke i mbyllur temat sipas qejfit e pa dhn asnj sqarim.

  Tema par sht kjo:

  Stin dhe ngjyra http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=143463

  Nuk jepet asnj arsye pse tema mbahet e mbyllur.

  Nse nuk dshiron t ket fotografi t t tjerve, kjo mund t sqarohet n titull ose n hapjen e tems. Nse nuk dshiron t ket komente, kjo nuk sht e drejt, pasi temat jan t hapura pr komente.

  Nse dshiron t postoj disa fotografi dhe pastaj ta hap, edhe kjo mund t sqarohet n hapjen e tems, ashtu si bn ndonjher moderatori Bvision n temat e tij.

  Nj dit tema u hap dhe antarja Xhenet bri aty kt koment: "Shum foto t bukura shigjeta. Doja t shkruaja edhe m par, por nuk e kuptoja pse tema ishte e mbyllur". M von ky koment u fshi dhe tema u mbyll prap. Duhen dhn sqarime n tem, pasi kto fshirje komentesh dhe mbyllje sipas qejfit, jan arrogante dhe keqprdorim i postit.  Tema e dyt sht kjo:

  Fotografi t ndryshme nga antart e forumit
  http://www.forumishqiptar.com/showth...19#post3417719

  Edhe ktu nuk jepet asnj arsye pse u mbyll. Me sa dim, temat e fotografive mbyllen kur arrijn 1.000 postime, ndrsa ktu ka 480. Nse rregulla ka ndryshuar, moderatori q e mbyll l nj sqarim t shkurtr: Tema mbyllet pr kt apo at arsye.  Tema e tret sht kjo:

  Nj foto ku mendoni se keni dal bukur http://www.forumishqiptar.com/showth...59#post3428859

  Edhe ktu e njjta gj, nuk jepet sqarim. Nse ka komente t tipit gallat, ato fshihen, por tema nuk mbyllet. Q t parandalohen komentet gallat, ato fshihen q n fillim, n mnyr q t mos inkurajohen edhe t tjert, por kta i lejojn derisa mbushen disa faqe, dhe pastaj kujtohen t'i fshijn.

  Ne mund t jetojm edhe me tema t mbyllura ose pa i ditur arsyet e mbylljeve, por kur shohim gjra q nuk shkojn mir, kemi t drejtn t shkruajm ktu. Nuk kam asgj me moderator t veant, shkrova vetm nga dshira pr t ndihmuar n mbarvajtjen e forumit.
  .
  Ndryshuar pr her t fundit nga -BATO- : 03-06-2012 m 04:22

 2. #2
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga BvizioN

  d) - Ju lutem respektoni gjuhen ametare Shqipe. Gabimet drejtshkrimore jane te tolerueshme, por perdorimi i gjuheve te huaja ne kete forum nuk mund te tolerohet aspak. Nese deshironi te demostroni aftesite tuaja ne pervetesimin e shume gjuheve, atehere mund te zgjedhni nje vend tjeter dhe jo forumin Shqiptar. Eshte mendjemadhesi dhe arrogance te komunikosh me atdhetaret ne nje gjuhe te cilen ata nuk mund ta kuptojne. Komentet qe permbajne qofte edhe nje fjale ne gjuhe te huaj do fshihen pa u korigjuar fare.

  Ju falenderojme per mirekuptimin.

  Stafi i Forumit

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=88766
  Dika tjetr q nuk shkon mir te forumi fotografik, sht dhe kjo rregull e vendosur nga stafi i forumit. N fjalin e fundit thuhet se, komentet q prmbajn qoft edhe nj fjal n gjuh t huaj, do t fshihen pa u korrigjuar fare, ndrkoh q atje ka komente jo me nj fjal, por t shkruara plotsisht n gjuh t huaj.

  Pr nje staf normal, zgjidhjet jan dy: ose bhet ajo q thot rregulla, ose ndryshohet rregulla.

  Sqarim: kt tem nuk e kam hapur pr t marr prgjigje, po pr t ndihmuar stafin, q t'i ndreq kto parregullsi.

 3. #3
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Pse pikerisht qenke kaq I merakosur per ate nenforum?! E kuptojme shqetesimin tend dhe inisiativen pozitive per nje forum pa cuditje dhe pikepyetje. Do punojme me shume dhe syhapur per te kenaqur te gjitha pakenaqesite qe cdo anetar ka, dhe te bejme sa me te kendshem. Deri atehere kerkohet vetem durim dhe vetem durim.

 4. #4
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,419
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Vazhdojn shkeljet e rregullores te "Albumi fotografik". Sipas rregullores, nuk lejohen fotografi nga interneti.

  Fotografi t shkputura nga interneti, t cilat prmbajn vende, qytete, objekete t ndryshme nga bota dhe t cilat jan krijim i autorve t huaj, nuk do t lejohen t postohen n forum. Tema ekzistuese jan zhvendosur nga forumi i fotografive.

  Gjithashtu duhet te kuptoni qe te gjitha temat nga e kaluara, te cilat permbanin fotografi te vendeve te botes, te cilat jane marre nga interneti apo tema ne te cilat autori nuk e ka bere te qarte se kujt i perkasin punimet, jane zhvendosur nga forumi i fotografive.

  Ju falenderojm pr mirkuptimin dhe pr do paqartsi, mos hezitoni t na kontaktoni.

  Stafi i Forumit
  Tek tema "T ndryshme nga bota e gjallesave" ka disa dit q po postohen fotografi nga interneti. Jan postuar shum dhe n format t madh, aq sa e kan mbytur temn.

  Me sa kam par, moderatort aty kujdesen vetm pr temat e tyre, madje i sigurojn edhe me els, ndrsa pr temat e t tjerve jo.

  Falnderoj stafin q na jep mundsin edhe neve antarve t thjesht pr t ndihmuar n mbarvajtjen e forumit ton. Gjithashtu bni mir q nuk veproni ndaj shkeljeve s rregullores, sepse hunda nuk duhet ulur.

 5. #5
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime
  Citim Postuar m par nga -BATO- Lexo Postimin
  Vazhdojn shkeljet e rregullores te "Albumi fotografik". Sipas rregullores, nuk lejohen fotografi nga interneti.  Tek tema "T ndryshme nga bota e gjallesave" ka disa dit q po postohen fotografi nga interneti. Jan postuar shum dhe n format t madh, aq sa e kan mbytur temn.

  Me sa kam par, moderatort aty kujdesen vetm pr temat e tyre, madje i sigurojn edhe me els, ndrsa pr temat e t tjerve jo.

  Falnderoj stafin q na jep mundsin edhe neve antarve t thjesht pr t ndihmuar n mbarvajtjen e forumit ton. Gjithashtu bni mir q nuk veproni ndaj shkeljeve s rregullores, sepse hunda nuk duhet ulur.
  Kjo teme eshte shume tendecioze si teme. Per mua duhet mbyllur ketu. Por meqenese u futa po numeroj ca pika qe disa antare duhet te kene parasysh.

  1. Fotot nuk kane disa dite qe jane postuar por 1 dite e gjysem.
  2. Nese vertete merakosesh per ecurine a atij nenforumi (fotografise), ty si antare i rregullt atje, dhe kujtdo tjeter qe e viziton dhe ka interes ju takon gjithashtu ti beni te ditur antareve te rinj qe se kane idene se cfare postojne. Nuk ju kushton gje, 1 fjali te sqarosh tjetrin qe mos vazhdoje te postoje. Keshtu ja ben punen me te lehte dhe moderatoreve atje.
  3. moderatoret nuk jane online 24 ore qe te moderojne temat dhe te kenaqin kapricot e njerit apo tjetrit.
  4. funksionon nje buton- raporto, nese aq kerkon te besh.
  Te tjerat lerja ne dore atyre qe moderojne atje.

  Ne lidhje me komentet e tjera, spo zgjatem se sja vlejne. Fotot u fshine atje, dhe komenti jot u lexua. Nuk ishte e nevojshme ankesa gjithandej.

  P.s. Eurostar, nuk ishte foto e jote origjinale. Mjaft rremove internetin.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •