Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750

    Jahjaga dënon dhunën ndaj forcave të NATO-s

    Presidentja, Atifete Jahjaga ka dënuar dhunën mbi forcat paqeruajtëse të NATO-s nga një grup i qytetarëve të komunitetit serb në rrugën Mitrovicë–Leposaviq, ku si pasojë janë lënduar disa ushtarë të KFOR-it dhe disa qytetarë.

    “Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës mbështet aksionin e forcave paqeruajtëse të NATO-s për heqjen e barrikadave dhe zhbllokimin e rrugëve që përkon me misionin e KFOR-it për vendosjen e stabilitetit dhe të sigurisë si dhe për aplikimin e sundimit të ligjit në territorin e Republikës së Kosovës. Ky është veprim për të mos lejuar sundimin e anarkisë në tri komunat në veri të vendit”, thuhet në kumtesë.

    Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës vlerëson se veprimi i strukturave kriminale dhe ilegale për bllokimin e rrugëve në komunat në veri të vendit si dhe pengimi i mekanizmave të sigurisë për vendosjen e rendit, është i dënueshëm dhe në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet e vendit si dhe normat dhe ligjet ndërkombëtare për lirinë e lëvizjes.

    Jahjaga kërkon vendosjen e gjendjes normale në këtë pjesë të vendit dhe shuarjen e strukturave ilegale e kriminale të cilat po pengojnë dhe mbajnë peng popullatën e kësaj pjese dhe po i shfrytëzojnë problemet reale të qytetarëve për qëllime të veta, duke i ftuar të gjithë qytetarët për veprime brenda institucioneve. /Telegrafi/
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anëtarësuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    -citim--Jahjaga kërkon vendosjen e gjendjes normale në këtë pjesë të vendit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    .......kerkon ?????? nga kush????? KFORI??????eulexi???UMNIKU????FSK????SHBA????USHTR IA SHQIPTARE :, ..Kryetarja duhet ta dijë ,,???? shkit e mbajten mbledhjen dhe vendosen ti mobilizojnë të gjithë mbi moshën 17-vjeçare .

    P.S-Përshëndetje- e panjohura--ndonji lajmë nga Mitrovica nëse ke kohë

  3. #3
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar më parë nga K.i EPERM Lexo Postimin
    -citim--Jahjaga kërkon vendosjen e gjendjes normale në këtë pjesë të vendit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    .......kerkon ?????? nga kush????? KFORI??????eulexi???UMNIKU????FSK????SHBA????USHTR IA SHQIPTARE :, ..Kryetarja duhet ta dijë ,,???? shkit e mbajten mbledhjen dhe vendosen ti mobilizojnë të gjithë mbi moshën 17-vjeçare .

    P.S-Përshëndetje- e panjohura--ndonji lajmë nga Mitrovica nëse ke kohë
    Cfar te Ju them,qe nga oret e hershme te mengjesit,ne vend qe te degjoheshin zerat e femijve (ishte dita e tyre) ne ishim te shqetsuar per at se cfar po ndodhte ne Veri,helikopteret me teper se tre ore fluturuan mbi Mitrovice,serbet u tubuan si gjithnje,Shqiptaret ,,te urte e te bute'' benim ,,seri''Dikur von kuptuam s'e cfar po ndodhe...Ne lagjet e banuara me Shqiptare verehen shqetsime,ani qe kreret e qeveris thon qe cdo gje eshte nen kontrolle...
    Dy ushtar Amerikan te plagosur,disa serb po ashtu te lenduar..Nje ,,dreq i zi''po fshihet,po kur i del ,,duqi''nuk po e dijm...Persh.K.i EPERM...
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e K.i EPERM
    Anëtarësuar
    09-03-2009
    Postime
    924
    --citim--Shqiptaret ,,te urte e te bute'' benim ,,seri'

    --ndermjet veti apo kundrejt shkive


    --citim--Nje ,,dreq i zi''po fshihet,po kur i del ,,duqi''nuk po e dijm..

    ,,,,ky dreq i zi është i definuarë në Pakon e Ahtisarit ,perndryshe Veriu i Mitrovicës nëse lejon Populli Shqiptar do të jetë një tjeter republik srpska por kësaj radhe në Kosovë

    Tani këta qetniket u forcuan edhe më teper në krye më Qetnikun e përbetuarë Nikoliq, Partia e të cilit e ka si Idol Drazhen ,tani dihen synimet e tij.

    Pëshëndetje

  5. #5
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Jane mesuar me shqiptaret keta. Kafshet e nxjerrin surratin e vet. Mos te ekzistonte ky komb barbar bota do ishte vertet a better place!
    I LOVE GOD

    j&g

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    forcat e KFOR-it jan terhequr ne bremje nga pjeset e veriut aty ku ishin barrikadat serbet lokal kan fillu te vezhgojn at pjes

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    e panjohura

    Citim Postuar më parë nga e panjohura Lexo Postimin
    Presidentja, Atifete Jahjaga ka dënuar dhunën mbi forcat paqeruajtëse të NATO-s nga një grup i qytetarëve të komunitetit serb në rrugën Mitrovicë–Leposaviq, ku si pasojë janë lënduar disa ushtarë të KFOR-it dhe disa qytetarë.

    “Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës mbështet aksionin e forcave paqeruajtëse të NATO-s për heqjen e barrikadave dhe zhbllokimin e rrugëve që përkon me misionin e KFOR-it për vendosjen e stabilitetit dhe të sigurisë si dhe për aplikimin e sundimit të ligjit në territorin e Republikës së Kosovës. Ky është veprim për të mos lejuar sundimin e anarkisë në tri komunat në veri të vendit”, thuhet në kumtesë.

    Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës vlerëson se veprimi i strukturave kriminale dhe ilegale për bllokimin e rrugëve në komunat në veri të vendit si dhe pengimi i mekanizmave të sigurisë për vendosjen e rendit, është i dënueshëm dhe në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet e vendit si dhe normat dhe ligjet ndërkombëtare për lirinë e lëvizjes.

    Jahjaga kërkon vendosjen e gjendjes normale në këtë pjesë të vendit dhe shuarjen e strukturave ilegale e kriminale të cilat po pengojnë dhe mbajnë peng popullatën e kësaj pjese dhe po i shfrytëzojnë problemet reale të qytetarëve për qëllime të veta, duke i ftuar të gjithë qytetarët për veprime brenda institucioneve. /Telegrafi/
    presidentja e ZARFIT memir esht te mobilizoj FORCEN E SIGURIS SE KOSOVES SE SA TE BEJ SEHIR NGA PRISHTINA ME SELAME

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •