Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 120
 1. #1
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661

  Fjale te urta Islame

  Shpresoj se nuk do te nencmohet tema...

  O njeri! Prej dheut je krijuar dhe nga ai ushqehesh.
  Nė tė jeton dhe nė tė do tė kthehesh...
  O njeri! Beso dhe falėndero Allahun, Krijuesin dhe Furnizuesin tėnd!
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 2. #2
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  Jetojme te tashmen duke shpresuar te jetojme edhe te ardhmen, por midis ketyre dyjave qendron shpresa per faljen e se shkuares....!
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 3. #3
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  "Ne trup ndodhet nje pjese mishi, kur ajo eshte ne gjendje te mire, i tere trupi do te jete mire, ndersa kur ajo prishet, do te prishet gjithe trupi.: Ajo eshte Zemra..!
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 4. #4
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  OZoti ime mė ndihmo ta them fjalėn e vėrtetė para tė fuqishmėve dhe mė ndihmo qė tė mos e them tė pavėrtetėn pėr t’i fituar duartrokitjet e tė dobėtėve!
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 5. #5
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  “Kjo botė ėshtė shtėpi e punės, kurse bota e pastajme ėshtė shtėpi e shpėrblimit; e ai qė s`punon kėtu, do tė ndiejė keqardhje atje.” (Imam Ahmedi)
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 27-05-2012 mė 16:55
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 6. #6
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  ‎"Mos hidh lot ne shpatullat e askujt... Nese don te perlotesh me mire beje kete ne lutje. Sepse...... ZOTI i numeron lotet tuaja dhe kurre s'te largon prej vetes me zemer te vrare dhe duar te zbrazeta. Kjo eshte e sigurte.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 7. #7
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  O Zoti im, Ti krijove shpirtin tim dhe Ti mė bėn tė vdes. Nė dorėn Tėnde ėshtė jeta dhe vdekja ime. Nėse mė jep jetė, mė mbroj, e nėse mė bėn tė vdes, m'i fal mėkatet  O Zot... Kur unė humbas shpresėn, mė ndihmo tė kujtoj se dashuria jote ėshtė mė e madhe se zhgėnjimi im dhe se planet e tua pėr jetėn time janė mė tė mira se ėndrrat e mia...!!
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 8. #8
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  Leshoj brengat nga truri ,aq sa ke mundesi ,Te mbash merzi sa s'mundesh eshte cmenduri.Ti beson Nje Zot qe nga dora s'te leshon dot,Ashtu si s'te haroj dje ,s'te haron as sot..
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 9. #9
  Mr.Niti
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Vendndodhja
  Nė planetin e qujtur tokė
  Postime
  46
  Tetovare shum thanje me vlere kto Allahu te shperbleft per punen qe ke bere.

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar nitti47 pėr postimin:

  tetovarja87 (08-10-2013)

 11. #10
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  falemdnerit Nitti47

  Flutura ėshtė njė insekt qė pėlqehet nga tė gjithė. A e dini pse? Sepse ajo ėshtė e qetė dhe nuk bezdis askėnd. Ėshtė elegante dhe u fal kėnaqėsi tė gjithėve, sidomos me ato ngjyrat e saj tė ndezura. Ajo luan me erėn dhe qėndron mbi gjithēka qė ėshtė e bukur. E pėlqen paqen, distancohet nga rreziqet dhe nuk lėndon askėnd. Njė njeri i ngjashėm me fluturėn, fiton zemrat e tė gjithėve kudo qė shkon..

  Allahu na shperbleft e na meshirofte te gjitheve
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga tetovarja87 : 27-05-2012 mė 17:55
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 12. #11
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661

  Fidush Aliu - Sa herė kemi qarė kur ėshtė dashur tė qeshim!

  Sa here kemi qare kur eshte dasht te qeshim..
  Sa here kemi folur kur eshte dasht te heshtim..
  Sa here kemi humbur ne ruget e jetes sa here ne ket bote ishim kunder vetes
  Ngjyre me u be detet smunden me shkru fjalet Dielli e humb driten pluhur behen malet kur mbi faqe te dheut hije ska me mbet hijen me te bukur 7 vete kan me gjet.
  Sa her ne mes detit valet sjellin vdekjen te lusnim vec Ty qe na e fale jeten
  e me urdherin Tend ne kete bote shpetonim kur dilnim ne brigje perseri te haronim
  Balli e puth token zemra kerkon falje se jan mbyllur rruget ska me tjeter dalje
  zemra mbaka brenda ckas mund te mbajn malet
  pena me nuk shkruan nbuz po vdesin fjalet..
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 13. #12
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  Jehudit e pyetėn njė fėmi musliman: Pse ne i djegim tė vdekurit tanė ndėrsa ju i varrosni tė vdekurit tuaj?

  Fėmiu heshti pėr njė moment, e pastaj i tha:

  A nuk ėshtė e natyrshme qė thesaret tė varrosen ndėrsa plehrat tė digjen..
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 14. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,667
  me falni

  jam ne vendin e gabuar

  fajeso moderatorin

 15. #14
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  “Nė qoftė se ju u shmangeni gjynaheve tė mėdha, qė ju janė ndaluar, Ne do t’jua falim gabimet tuaja tė vogla dhe do t’ju shpiem nė njė vend tė nderuar.”

  (En-Nisa: 31)
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 16. #15
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  O Allah, na bėj tė jetojmė modestė dhe tė pėrulur, na bėj qė tė vdesim modestė dhe tė pėrulur, dhe na ringjall nė mesin e njerėzve modestė dhe tė pėrulur!
  Amin
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 17. #16
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  Prove e besimit te vertete eshte kur nuk ke marr asnjehere ate qe ke deshiruar, dhe perseri nuk heziton te thuash.. "Faleminderit ZOT"
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 18. #17
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  "O Allah, Ti je Zoti im, nuk ka te adhuruar tjeter me merite perveq Teje, Ti me ke krijuar dhe une jam robi Yt, do te qendroj besnik ndaj marrveshjes dhe premtimit Tend, sa te kem mundesi, kerkoj mbrojtjen Tende nga e keqja qe kam vepruar, une jam mirenjohes ndaj dhuntive te Tua, i pranoj mekatet e mia, prandaj me fal, sepse mekatet nuk mund t'i fal askush perveq Teje"
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 19. #18
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  Sigurohu qė veprat tuaja tė jenė sikur pema, rrėnjėt e sė cilės janė thellė nė tokė, ndėrsa degėt e saj lart nė qiell!
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 20. #19
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  Kur Bilalit, Allahu qoftė i kėnaqur prej tij, iu afrua vdekja dhe e kapėn agonitė e saj, shoqja e tij, qante dhe thoshte: Ah, brenga ime! Bilali i tha: Jo, por ah gėzimi im, nesėr do t’i takoj tė dashurit e mi, Muhamedin me grupin e tij.

  (shpesh e them edhe une kete,se kur te vdes do te takoj te dashurit e mi,Zoti na takofte ne Xhenet,Amin)
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 21. #20
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,661
  U pajtuan tė sapo martuarit nė ditėt e para tė martesės sė tyre

  qė mos t'ia hapin derėn asnjė vizitori kushdo qė tė jetė.

  Dhe me tė vėrtet erdhėn familja e burrit, trokitėn derėn,

  e shikuan dhėndėri dhe nusja njėri tjetrin me shikim tė vendosur

  dhe nuk ia hapėn derėn.

  Nuk shkoi shumė kohė derisa erdhėn familja e nuses, trokitėn derėn,

  e shikoi dhėndėri nusen e tij e pa qė i rridhinin lotėt

  kurse ajo duke qar tha:

  Pasha Allahun nuk mundem qė ti lė prindėrit e mi para derės

  e mos t'ua hap atyre e ti fus brenda.

  Heshti dhėndėri dhe ajo u ngrit dhe ua hapi derėn prindėrve tė saj.

  Kaluan vitet dhe i furnizoi Zoti kėtė familje me katėr djem njė pas njė,

  kurse fėmija i pestė u lindi vajzė.

  U gėzua babai tepėr shumė pėr lindjen e vajzės,

  saqė nė punėn e tij tė gjithė kolegėve ua pagoi nga njė drek,

  dhe kolegėt u ēuditėn nga veprimi i tij

  dhe e pyetėn se pse je gėzuar aq shumė ndryshe nga djemtė e tu!

  Buzėqeshi dhe u pėrgjigj me krenari: kjo ėshtė ajo qė do tė ma hap mu derėn.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •