Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 120
 1. #21
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  "Pashė tė gjithė miqtė (tė dashurit) dhe nuk pashė mik mė tė mirė se sa ruajtja e gjuhės; pashė tė gjithė veshjet dhe nuk pashė veshje mė tė mirė sesa devotshmėria; pashė tė gjithė pasuritė dhe nuk pashė pasuri mė tė ēmuar sesa vetėmjaftueshmėria; Pashė tė gjitha bindjet (punėt e mira) dhe nuk pashė mė tė mirė sesa kėshilla; pashė tė gjitha ushqimet dhe nuk pashė ushqim mė tė mirė sesa durimi."
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 2. #22
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Muhammedi alejhis-selam thotė:
  “Pėr mua mė tė dashura se sa sipėrfaqja e tokės” janė fjalėt:
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 3. #23
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  O mendjemadh! Allahu i madhėruar thotė: ''Dhe mos ec nėpėr tokė me mburrje (kryelartė), pse ti as nuk mund ta ēashė tokėn as nuk mund ta arrish lartėsinė e maleve'
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 4. #24
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  I menēur ėshtė ai qė:

  E braktis dynjanė para se ta braktis ajo
  E ndėrton varrin para se tė hyjė nė te
  E kėnaq Krijuesin e vet para se ta takon Atė
  Falet para se t'ja falin namazin e xhenazes atij
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 5. #25
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Po u rrezove, do qohesh...
  Po u lendove, do sherohesh...
  Do qash dhe me pas do qeshesh, do flasesh, por ndojhere do heshtesh...
  Do te duan dhe do te duash, do te vuajne dhe do te vuash....
  Do kesh renje te ndryshme por pas tyre do pasojne ngritjet...
  Duhet te jesh falemderues qe arrin ti jetosh ditet...dhe per kete vetem nje meriton falemderim...
  AI eshte Zoti i yte dhe i im.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 6. #26
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Kur pėrballesh me vėshtirėsi dhe pyet veten ku ndodhet Zoti, kujto: mėsuesi qėndron i heshtur kur ke provim...
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 7. #27
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Faleminderit Zot, qe me dhurove lirine dhe nuk linda nje skllav!
  Faleminderit Zot, qe me dhurove syte, keshtu mund te shoh mrekullite qe ti krijove!
  Faleminderit Zot, qe me dhurove degjimin, keshtu munda te degjoj zerat e embel te prinderve dhe te te dashurve te zemres!
  Faleminderit Zot qe me dhurove imagjinaten, keshtu mund te enderroj dhe ti bej endrrat realitet me ndihmen tende!
  Faleminderit Zot, per mburojen tende ne ditet me shi te jetes sime!
  Faleminderit Zot qe ke besim ne mua qe mund te perballoj sfidat e jetes!
  Faleminderit per gjithēka dhe me fal, me fal, me fal qe ndonjehere me merr rrjedha e jetes e nuk te kushtoj vemendjen e duhur....!
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-07-2006
  Postime
  82
  Tahreti ėshtč farz si namazi

 9. #29
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Pasuria eshte semundja e mendjelarteve,
  kjo bote eshte treg ne te vilen fitohet bota tjeter.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 10. #30
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Mos i humb shpresat se kjo tė bėn mosmirėnjohėse, ndėshta Allahu do ta shtojė atė qė ėshtė pak.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 11. #31
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  "Kush qeshet shumė, i humb respekti. Kush tallet shumė, do tė tallen njerėzit me tė. Kush e tepron me njė gjė, bėhet i njohur sipas saj. Kush flet shumė, gabon shumė, e kush gabon shumė i pakėsohet turpi, e kujt i pakėsohet turpi, i pakėsohet devotshmėria, e atij qė i pakėsohet devotshmėria do t'i vdesė zemra."
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 12. #32
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Asnjėherė mos fli me inate, sepse kurrė nuk mund ta dish nėse ti apo personi tjetėr me tė cilin je mėrzitur do tė zgjohet sėrish. Gjithmonė fal dikė, sepse nuk e di nė do tė flasėsh me ta sėrish. Gjėra ndodhin, kaloji! Mbase ėshtė e vėshtirė tė harrosh, por fal sepse ėshtė mė mirė ta bėsh, sesa mundesitė pėr tė thėnė 'mė fal' apo 'tė dua' mos tė tė vijnė mė kurrė..
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 13. #33
  Mr.Niti
  Anėtarėsuar
  18-10-2010
  Vendndodhja
  Nė planetin e qujtur tokė
  Postime
  46
  "Vėrtet njerėzit janė bėrė tė zotė nė tė folur, kėshtu qė ai, veprat e tė cilit janė nė pėrputhje me tė folurit e vet do ta arrijė pjesėn e vet tė shpėrblimit; ai, veprat e tė cilit janė nė kundėrshti me tė folurėn e vet vetėm se e qorton vetveten".


  "Nėse njeriu dėshiron tė jetė i drejtė ndaj vetvetes, le tė sillet me tė tjerėt nė mėnyrėn qė dėshiron tė sillen tė tjerėt me tė".

 14. #34
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662

  Nje ngjarje

  Femiu i Parisit.

  Hyne nje femi ne nje xhami te Parisit dhe i thote imamit te xhamise, nena me ka
  derguar te mesoj tek ju.
  Imami i thote: por une paraprakisht duhet te marr disa te dhena ne lidhe me nenen tende…
  Femiu pergjigjet: ajo eshte ne rruge dhe nuk mund te hyje sepse nuk eshte muslimane.
  Doli imami i xhamise te sqarohet rreth birit te saj?!
  Nena i thote: Une kam komshike nje muslimane dhe kur ajo dergon femijet e saj ne shkolle ia puthin duarte dhe lumtuaria asnjehere nuk e braktise ate familje.
  O imam: Une nuk kam pare ndonje musliman ne kete qytet te vendosh prinderit e tij ne shtepin e pleqeve.
  Merre birin tim dhe mesoje , me shprese se do te veproj me mua ashtu si veproni ju me prinderit tuaj.

  Pershtati: Valdet Kamberi
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 15. #35
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  I Dashuri Zot ,Dua vetem nje minut , jo te kerkoj diqka nga Ti ,por thjeshte vetem te them faleminderit per gjithqka qe kam.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,269
  tetovare te lumte shum te mira te gjithaa me pelqyen jasht mase gjithashtu u emocionova shumm
  faliminderit per gjithcka o Allah
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar letaa pėr postimin:

  tetovarja87 (08-10-2013)

 18. #37
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Citim Postuar mė parė nga letaa Lexo Postimin
  tetovare te lumte shum te mira te gjithaa me pelqyen jasht mase gjithashtu u emocionova shumm
  faliminderit per gjithcka o Allah
  Falemnderit per leximin oj Letaa

  "Zoti im! Si tė zhgėnjehem, kur Ti je shpresa ime? E si tė nėpėrkėmbem, kur nė Ty jam mbėshtetur
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 19. #38
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  O Zot!
  Mė jep aq mend ta kuptoj sa i pamend jam
  Mė jep aq dije ta kuptoj sa i padijshėm jam
  Mė jep aq forcė ta kuptoj sa i pafuqishėm jam
  E kur ngadhnjej mbi tokė
  Mė bėj tė mos harroj se prapė do tė bėhem tokė!
  O Zot! Unė qė tė kam vetėm Ty
  I shikoj me dhimbje tė gjithė ata qė kanė ēdo gjė veē Teje
  E ēfarė mund tė ketė veē Teje?!
  O Zot!
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 20. #39
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  O Allah mė fal nėse tė kam hidhėruar, vėrtetė Ti je Njė dhe i Pėrsosur, ndėrsa unė i kam bėrė vetės padrejtėsi duke tė bėrė mėkat, nėse Ti nuk mė fal, kush i fal gjynahet pos Teje?

  Unė pendohem dhe kėrkoj falje me lot pėr mėkatet qė t'i kam bėrė, lotėt e mi burojnė nga zemra, unė e trokas derėn Tėnde, hapja derėn mėkatarit tė penduar dhe tė pėrulur qė vjen tek Ti duke kėrkuar mėshirėn dhe faljen Tėnde tė pakufishme.

  Vėrtetė Ti je Falės, e don faljen, mė fal mua, unė vetėm Ty tė kam, Ti mė mjafton, nėse nuk mė fal dhe nuk mė mėshiron, ku tė gjej ndonjė “zot” tjetėr qė mė fal? Ti je i Vetmi Zot, i Vetmi Krijues, i Vetmi Furnizues, Ti je Dėgjuesi i lutjeve tona dhe Mbikqyrėsi i veprave tona, Ti je Poseduesi i emrave dhe cilėsive mė tė pėrsosura, mė i Mėshirshmi, andaj, tė kėrkoj falje me shpresė se do tė mė pėrqafosh me mėshirėn Tėnde tė madhe.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 21. #40
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  O Zoti ynė! Na bėj tė pėrulur ndaj Teje! Bėj qė edhe pasardhėsit tanė tė jenė tė pėrulur ndaj Teje!"
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar tetovarja87 pėr postimin:

  ganimet (10-12-2013)

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •