Close
Faqja 27 prej 27 FillimFillim ... 17252627
Duke shfaqur rezultatin 521 deri 523 prej 523
 1. #521
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime

  Pėr: ....Fotografi te ndryshme nga anetaret e forumit!....

  Citim Postuar mė parė nga Reiart Lexo Postimin
  E sakte. Por kampioni i kopjes eshte Jupiteri qe e ka te gjithe gamen e lenteve te Zeiss. Persa i perket pershtatesit nuk prita por e porosita direkt, ishte edhe lire 1.2 usd, dhe tani duket shume bukur tek Rebel T4i. Vetem se do me lodhi nje cike se perdoret vetem ne manual.
  Respekte Force-Intruder.
  Haha paskemi shije te njejta pse s'thua... une kam porosit nje jupiter 9 lutkarino 85 f/2 dhe po shikoj per nje jupiter 135 f/4 me leica mount te dy + pershtatesin qe ma jep falas ai xhaxhi nga ukraina. Per manual nuk e kam problem se leica mgjths dixhitale ska autofokus, keshtu sme ben diference. Te vetmin problem qe pres mund ta has te fokusi ne infinit dhe te ciftimi me rangefinder. Po ne rastin me te keq do i marr pershtates per nikon edhe per cmimin qesharak qe kane nuk eshte se te dhimbset shume. Po kur mendon qe jane bere ne vitet 60 jane vepra arti gjithesesi... Respekt edhe ty Reiart

 2. #522
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  53
  Postime
  623
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 6 postime

  Pėr: ....Fotografi te ndryshme nga anetaret e forumit!....

  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Haha paskemi shije te njejta pse s'thua... une kam porosit nje jupiter 9 lutkarino 85 f/2 dhe po shikoj per nje jupiter 135 f/4 me leica mount te dy + pershtatesin qe ma jep falas ai xhaxhi nga ukraina. Per manual nuk e kam problem se leica mgjths dixhitale ska autofokus, keshtu sme ben diference. Te vetmin problem qe pres mund ta has te fokusi ne infinit dhe te ciftimi me rangefinder. Po ne rastin me te keq do i marr pershtates per nikon edhe per cmimin qesharak qe kane nuk eshte se te dhimbset shume. Po kur mendon qe jane bere ne vitet 60 jane vepra arti gjithesesi... Respekt edhe ty Reiart
  Eh more Force-Intruder sa me qan syu per ate Jupiterin 85mm..... por e bej si dhelpra qe kur nuk e arriti rrushin tha qe eshte i papjekur. Ndersa per pershtatjen e lenteve me aparatin nuk besoj se do te kesh probleme sepse me sa kam lexuar andej ketej vetem nje pjese shume e vogel kane raportuar per probleme, por edhe keta ma merr mendja qe do kene patur me teper probleme teknike sesa fizike. Keshtu qe ti gezosh te dy lentet ENJOY and HAPPY SHOOTING.
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 3. #523
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  53
  Postime
  623
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 6 postime

  Pėr: ....Fotografi te ndryshme nga anetaret e forumit!....

  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

Faqja 27 prej 27 FillimFillim ... 17252627

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •