Close
Faqja 27 prej 27 FillimFillim ... 17252627
Duke shfaqur rezultatin 521 deri 528 prej 528
 1. #521
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  4,911

  Pėr: ....Fotografi te ndryshme nga anetaret e forumit!....

  Citim Postuar mė parė nga Reiart Lexo Postimin
  E sakte. Por kampioni i kopjes eshte Jupiteri qe e ka te gjithe gamen e lenteve te Zeiss. Persa i perket pershtatesit nuk prita por e porosita direkt, ishte edhe lire 1.2 usd, dhe tani duket shume bukur tek Rebel T4i. Vetem se do me lodhi nje cike se perdoret vetem ne manual.
  Respekte Force-Intruder.
  Haha paskemi shije te njejta pse s'thua... une kam porosit nje jupiter 9 lutkarino 85 f/2 dhe po shikoj per nje jupiter 135 f/4 me leica mount te dy + pershtatesin qe ma jep falas ai xhaxhi nga ukraina. Per manual nuk e kam problem se leica mgjths dixhitale ska autofokus, keshtu sme ben diference. Te vetmin problem qe pres mund ta has te fokusi ne infinit dhe te ciftimi me rangefinder. Po ne rastin me te keq do i marr pershtates per nikon edhe per cmimin qesharak qe kane nuk eshte se te dhimbset shume. Po kur mendon qe jane bere ne vitet 60 jane vepra arti gjithesesi... Respekt edhe ty Reiart

 2. #522
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  57
  Postime
  621

  Pėr: ....Fotografi te ndryshme nga anetaret e forumit!....

  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Haha paskemi shije te njejta pse s'thua... une kam porosit nje jupiter 9 lutkarino 85 f/2 dhe po shikoj per nje jupiter 135 f/4 me leica mount te dy + pershtatesin qe ma jep falas ai xhaxhi nga ukraina. Per manual nuk e kam problem se leica mgjths dixhitale ska autofokus, keshtu sme ben diference. Te vetmin problem qe pres mund ta has te fokusi ne infinit dhe te ciftimi me rangefinder. Po ne rastin me te keq do i marr pershtates per nikon edhe per cmimin qesharak qe kane nuk eshte se te dhimbset shume. Po kur mendon qe jane bere ne vitet 60 jane vepra arti gjithesesi... Respekt edhe ty Reiart
  Eh more Force-Intruder sa me qan syu per ate Jupiterin 85mm..... por e bej si dhelpra qe kur nuk e arriti rrushin tha qe eshte i papjekur. Ndersa per pershtatjen e lenteve me aparatin nuk besoj se do te kesh probleme sepse me sa kam lexuar andej ketej vetem nje pjese shume e vogel kane raportuar per probleme, por edhe keta ma merr mendja qe do kene patur me teper probleme teknike sesa fizike. Keshtu qe ti gezosh te dy lentet ENJOY and HAPPY SHOOTING.
  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 3. #523
  T'majt e jotja. Maska e Reiart
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Atje ku arrin tymi i SHARRES
  Mosha
  57
  Postime
  621

  Pėr: ....Fotografi te ndryshme nga anetaret e forumit!....

  Injoranti eshte......
  Injorant nuk eshte ai qe nuk di, por ai qe nuk meson!

 4. #524
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,158
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: ....Fotografi te ndryshme nga anetaret e forumit!....

  So true..

  Emri: FB_IMG_1624307272835.jpg

Shikime: 219

Madhėsia: 18.2 KB

 5. #525
  Blanc et noir
  Anėtarėsuar
  28-03-2005
  Postime
  487

  Pėr: ....Fotografi te ndryshme nga anetaret e forumit!....

  Ska pune tjeter ky plaku Force. Shume i shemtuar dhe pa ndonje efekt kompiuterik ne sfond.

 6. #526
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  32
  Postime
  2,158
  Postimet nė Bllog
  4

  Pėr: ....Fotografi te ndryshme nga anetaret e forumit!....

  Citim Postuar mė parė nga Lov!2 Lexo Postimin
  Ska pune tjeter ky plaku Force. Shume i shemtuar dhe pa ndonje efekt kompiuterik ne sfond.
  Mosha bėn tė sajėn, gjithsesi po tė shikosh mė mirė do gjesh edhe rini lol

 7. #527

  Pėr: ....Fotografi te ndryshme nga anetaret e forumit!....

  po ndiqja qepare ne livestream nje ndeshje major te nje loje counterstrike global offensive edhe me zuri syri flamurin shqiptar, spektakolare, nuk dija me ke ta ndaja dhe po e shperndaj ketu

  Emri: pg-major-albania.jpg

Shikime: 187

Madhėsia: 28.9 KB

  mund ta shihni dhe ketu ne yt ne mn e 7:58
  She's the morphine queen of my vaccine.

 8. #528
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-12-2021
  Postime
  1

  Pėr: ....Fotografi te ndryshme nga anetaret e forumit!....

  A ka. Ndoj arsyje per hudrat ne gjep

Faqja 27 prej 27 FillimFillim ... 17252627

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •