Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 35 prej 35
 1. #21
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  Rezi me ne fund shkruajte dicka

  Po mendoja per ty, nga kishe humbur na bere merak mi gru
  ahahah kam qene busy ne disa konferenca large punes sa te vij e hena jam back ne pune edhe ne forum do me kesh gjithe kohes

  btw jam honor qe ke menduar per mua hahahah, enjoy the holiday weekend and stay cool my good friend
  I LOVE GOD

  j&g

 2. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
  ahahah kam qene busy ne disa konferenca large punes sa te vij e hena jam back ne pune edhe ne forum do me kesh gjithe kohes

  btw jam honor qe ke menduar per mua hahahah, enjoy the holiday weekend and stay cool my good friend
  You too my friend :3
  I'll see you around

  Cdo na beje kjo engjell tani
  Shkolle APo Jo shkolle

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Dolce_Angelo
  Anėtarėsuar
  25-11-2010
  Vendndodhja
  Long Island NY
  Mosha
  28
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Un nuk e kam ende Green Carden se bashkimi familjar ka qene i atille , ne kemi bere bashkim familjar nga babi im , e ai tani ka apliku per Green Card , duhet ti studio mendimet nje nga nje per me vendos , un ne pun punoj me te huaj edhe shume shpejt kam filluar ta mesoj gjuhen , te gjithe me thojne wooww per ket kohe te shkurter e din kaq mire , po mendoj njehere me fillu community college atehere me u transferuar ne Baruch college.

 4. #24
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  ka bere kerkesen per green card teper vone


  te lumte, vazhdo ne ate rruge

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Dolce_Angelo
  Anėtarėsuar
  25-11-2010
  Vendndodhja
  Long Island NY
  Mosha
  28
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Jo e ka bere kerkesen meniher mbas nje viti qe e ka fituar azilin .

 6. #26
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  04-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  ku di une mi goce

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Dolce, vendalinjte te kane keshilluar ne baze te pervojave te tyre, gje e vlefshme eshte edhe kjo.
  Por para se te marresh ndonje vendim te nxituar, keshilla ime personale do te ishte qe ti te bisedoje me ndonje career advisor (me duket ne USA u referohen si guidance councelor). Keto zyra te ofrojne goxha informacion (zakonisht ne UK keto sherbime jane falas, se di si funksjonojne ne USA)

  Te uroj fat!

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Postime
  2,666
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
  Megjithate do te te sugjeroja te shkosh vete atje dhe te flasesh me ata te shkolles vete.
  Good luck!
  Ja kemi sugjeruar te gjithe Snake qe ne fillim te shkoje vete te shkolla dhe te marri informacione. Shife postimin tim te pare!

  Me azil kam pershtypjen qe mund ta besh shkollen pa leke fare. Edhe nje here, shko ose te Baruch ose te shkolla ku ke nder mend te aplikosh dhe pyet. Pyet qe tani qe te mos humbesh kohe me vone. Mos e shtyj me mendje se do aplikosh me vone.

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  ku di une mi goce
  athere pse ja fut pordh kot.

  kjo ka ardh me bashkim familjar nga ni azilant. pra dhe kjo konsiderohet azilante.

  ti qiko duhet te presesh ni vit qe ne shkoll te konsiderohesh si rezidente perndrysh do pagujsh trefish. prit ni vit athere te rekomandoj te shkojsh ne community college se do jete ma kollaj per ty meqe nuk ke ba shkoll te mesme ktu. athere transferohu ku te dush.

  meqe he me azil ke shum munsi qe mos te pagujsh asni lek per shkoll.
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Dolce_Angelo
  Anėtarėsuar
  25-11-2010
  Vendndodhja
  Long Island NY
  Mosha
  28
  Postime
  256
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Faleminderit te gjitheve per ndihmen

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-05-2013
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Universitetet ne New York

  Pershendetje, jam i interesuar per master ne usa kam mbaruar bachelor per ekonomik, kush ka ndo nje info ju lutem me ndihmoni si mund te aplikoj por ne fillim dua te mesoj anglishten se nuk jam sh mire me kete gjuhe?!

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-07-2011
  Postime
  239
  Faleminderit
  6
  11 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Universitetet ne New York

  shoku nqs do te shkosh ne universitet te mire, e sidomos per master, duhet ta dish anglishten shum mire, sepse gjate aplikimit ne ket universitet je i detyruar te japesh test ne gjuhen anglishte.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime nė 199 postime

  Pėr: Universitetet ne New York

  Citim Postuar mė parė nga Emirald Lexo Postimin
  Pershendetje, jam i interesuar per master ne usa kam mbaruar bachelor per ekonomik, kush ka ndo nje info ju lutem me ndihmoni si mund te aplikoj por ne fillim dua te mesoj anglishten se nuk jam sh mire me kete gjuhe?!
  Ja ke dhene vet pergjigjen. Duhet te dish mire gjuhen po deshe te besh Master ketu. Duhet ta dish gjuhen ne nivel universiteti.
  Feelings change - memories don't.

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Universitetet ne New York

  Citim Postuar mė parė nga Emirald Lexo Postimin
  Pershendetje, jam i interesuar per master ne usa kam mbaruar bachelor per ekonomik, kush ka ndo nje info ju lutem me ndihmoni si mund te aplikoj por ne fillim dua te mesoj anglishten se nuk jam sh mire me kete gjuhe?!
  te duhet anglishtja, strehimi, parat per studim
  me para ose njerez qe te mbeshtetin cdo gje arrihet

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  11-05-2013
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Universitetet ne New York

  Faleminderit per pergjigjet

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •