Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 3 prej 3
 1. #1
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime nė 47 postime

  Sqarim nga Komuniteti Katolik

  At Nikolla Marku: Kisha greke, repart ushtarak pėr tė pushtuar popuj  Kisha Autoqefale Kombėtare Shqipe nė Elbasan para pak kohėsh ka dėnuar thirrjet histerike tė bėra nė meshėn e mbajtur nė Janinė tė Greqisė pėr ēlirimin e Vorio-Epirit nga shqiptarėt.

  Gjatė njė interviste pėr gazetėn “Idea” prifti i kishės “Shėn Mėria”, at Nikolla Marku, kėrkoi njė ballafaqim televiziv me peshkopin grek Anastas Janullatos.

  At Nikolla kėrkoi reagimin e klasės politike shqiptare qė vazhdon tė heshtė ndaj nėpėrkėmbjes qė po i bėhet shqiptarėve nga kisha greke. Kleriku u shpreh se politika e shtetit grek dhe kisha ortodokse greke janė tė pandara nė drejtim tė qėndrimeve shoviniste tė shtetit dhe kishės ortodokse shqiptare.

  "Kisha Ortodokse e Elbasanit e Pavarur 'Shėn Mėria' asnjėherė s’e ka njohur autoritetin e peshkopit Janullatos, i cili me pa tė drejtė ka uzurpuar fronin e kishės Autoqefale Kombėtare Shqiptare. Ai nuk ėshtė njė kryepeshkop, por njė agjent i shėrbimeve sekrete greke, shumė i pompuar nga disa dekorata tė marra nė disa shtete tė botės. Kur vjen nė Shqipėri i tregon ato dhe thotė: 'Duhet tė mė besoni, unė jam i caktuari i Perėndisė pėr grigjen shqiptare', nė njė kohė kur ėshtė shkelur neni i artė i kishės Ortodokse mbarėbotėrore, sipas tė cilės ēdo kryepeshkop, peshkop dhe tė gjithė ata qė mirėmbajnė kishėn ortodokse duhet tė jenė prej gjaku gjuhe, kombėsie tė atij vendi ku ligjėron. Kėtu duhet tė jenė shqiptarėt. A e meriton ai kėtė post? Kur kanė kaluar 20 vite demokraci dhe rindėrtim tė kishės ortodokse dhe fryrja e tij si kapedan i kishės nuk ka tė mbaruar unė shtroj pyetjet kush ėshtė fajtor klasa politike, populli apo shejtani?", theksoi At Nikolla.

  Sipas tij, gjithmonė Greqia ka patur pretendime territoriale pėr Shqipėrinė duke i mėshuar termit Vorio-Epir. At Nikolla vlerėsoi se kėto thirrje histerike qė bėhen nė kishėn greke transformojnė mesazhin hyjnor tė Zotit.
  http://zgjohushqiptar.blogspot.com/2...ke-repart.html
  i lutem ketij komuniteti dhe moderatoreve, te sqarojne pozicionet e tyre ndaj ketij shkrimi te Komunitetit Katolik,..d.m.th. nese kjo eshte politike e ketij komuniteti apo jo!!!! sepse nuk e besoj te jete,..deri dje te pakten (LOL)

  nese nuk eshte ju lutem fshijeni ose cojeni ne forumin e caktuar
  Duaje te afermin tend si veten

 2. #2
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  kjo eshte propagande antigreke.

 3. #3
  Hierark i lartė Maska e Uriel
  Anėtarėsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime nė 33 postime
  Levizja drejt komunitetit katolik do kete qene lapsus. Tema u zhvendos nga aty ne nje hapesire me te pershtatshme per diskutim.
  relata refero

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •