Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1

  Shuhet Nga Jeta Donna Summer

  Donna Summer, e ashtuquajtura mbreteresha e diskos largohet nga jeta ne moshen 63 vjecare.

  E lindur si LaDonna Andre Gaines, Summer u rrit ne Boston dhe filloi te kendonte ne korin e kishes se saj. Karriera profesioniste per Donnan filloi ne skene dhe pasoi me pjesmarrjen e saj ne muzikalin Floket ne fund te viteve 60-te. Rregjistrimi i pare i saj erdhi ne vitin 1971 por ishte bashkepunimi me pionierin e sintetizatorit, italiani Giorgio Moroder ajo qe coi ne bumin e karrieres se saj artistike sidomos me hit-in Love To Love You Baby ne vitin 1975, i pari nga 29 hitet (gjithsej 40) ne Angli. 2. #2
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  sa keq po me vjen.rip

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •