Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1

  Kercenime Ndaj Serbeve Te Kosoves

  Nje lajm sadopak i parendesishem mjafton per te furnizuar debatin qe ka shperthyer sot ne shume forume nderkombetare qe kam lexuar. Sipas agjenisise TASS, Zeri i Rusise ose Voice of Russia ka nxjerre nje artikull qe citon KFOR-in i cili shpreh shqetesimin per sigurine e popullates serbe ne territorin e Kosoves mbas kercenimeve te diteve te fundit te bera ne dukje nga fantazma Armata Popullore Shqiptare ose Albanian People's Army. Sipas zedhenesit te KFOR, Mark Stimler, persona te panjohur ne Kosove dhe Metohi kane shperndare pamflete duke i kerkuar serbeve qe te largohen nga keto toka perndryshe do behen subjekt reprezaljesh nga APSH. KFOR nuk do rreshti ne perpjeket e tij per te siguruar qetesine dhe paqen ne kete rrajon, eshte shprehur Stimler ne deklaraten per shtyp.

  Sipas lajmit, banoret lokale serb ndihen te kercenuar dhe te trembur nga ndonje sulm i mundshem me arme ndaj shtepive te tyre.  Lajmi ne origjinal: Threats against Kosovo Serbs

  Shume gjera te pazakonta po ndodhin me Kosoven dhe Maqedonine. Ndonje dore e ndyre po i turbullon keq ujrat dhe po krijon nje situate aspak te favorshme per shqiptaret. Ajo qe eshte me shqetesuesja eshte qe shqiptaret ne vend qe te hapin syte e te kuptojne cfare po ndodh, sherrosen per kuran e allah e bejne thirrje per islamin. Me duket ate qe nuk arriti dot Turqia per 500 vjet, apo grek e serb per mbi 100 vjet, po e realizojne me lehtesine me te madhe duke perdorur vete shqiptaret. Ne kete pike sic po i dhjesim gjerat, as Zoti nuk na ben dot derman me.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Anėtarėsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,412
  Serbet nuk ndryshojne kurre,pavaresisht rrjedhave evropiane dhe boterore.Eshte propaganda e njejte qe para 100 viteve e deri me sot.Asgje ska ndryshuar perveq datave.
  Me kete deshirojne te perfitojne politikisht,e pse jo edhe territorialisht.Serbia nuk mund te luan gjithmone ne karten e religjionit dhe fundamentalizmit.Mbreme u pa edhe ne mbledhjen e KS-se ne seline e OKB-se.Faktet jane ne anen e shqiptareve,propaganda eshte ne anen e sllaveve.
  P.S.Te njejtin lajm e japin edhe portalet serbe,eshte i njetji brum,brum sllav.

 3. #3
  ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
  Anėtarėsuar
  29-09-2006
  Postime
  965
  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Nje lajm sadopak i parendesishem mjafton per te furnizuar debatin qe ka shperthyer sot ne shume forume nderkombetare qe kam lexuar. Sipas agjenisise TASS, Zeri i Rusise ose Voice of Russia ka nxjerre nje artikull qe citon KFOR-in i cili shpreh shqetesimin per sigurine e popullates serbe ne territorin e Kosoves mbas kercenimeve te diteve te fundit te bera ne dukje nga fantazma Armata Popullore Shqiptare ose Albanian People's Army. Sipas zedhenesit te KFOR, Mark Stimler, persona te panjohur ne Kosove dhe Metohi kane shperndare pamflete duke i kerkuar serbeve qe te largohen nga keto toka perndryshe do behen subjekt reprezaljesh nga APSH. KFOR nuk do rreshti ne perpjeket e tij per te siguruar qetesine dhe paqen ne kete rrajon, eshte shprehur Stimler ne deklaraten per shtyp.

  Sipas lajmit, banoret lokale serb ndihen te kercenuar dhe te trembur nga ndonje sulm i mundshem me arme ndaj shtepive te tyre.  Lajmi ne origjinal: Threats against Kosovo Serbs

  Shume gjera te pazakonta po ndodhin me Kosoven dhe Maqedonine. Ndonje dore e ndyre po i turbullon keq ujrat dhe po krijon nje situate aspak te favorshme per shqiptaret. Ajo qe eshte me shqetesuesja eshte qe shqiptaret ne vend qe te hapin syte e te kuptojne cfare po ndodh, sherrosen per kuran e allah e bejne thirrje per islamin. Me duket ate qe nuk arriti dot Turqia per 500 vjet, apo grek e serb per mbi 100 vjet, po e realizojne me lehtesine me te madhe duke perdorur vete shqiptaret. Ne kete pike sic po i dhjesim gjerat, as Zoti nuk na ben dot derman me.  Per te skalitur diamnatin te duhet diamant per te skalitur hekur te duhet me se paku heker etj. Dhe per te skalitur shqipetarin te duhen shqipetaret. E po kete strategji po e perdor shkau apo armiku i perbashkuar sikur asnjeher.
  Armiqt e perbashkuar jane Serbo turqelinjet bashk me ruso arabet.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,425
  per c`fare po mereni me zerin e rusise?

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-04-2012
  Vendndodhja
  Mbi qiellin e shtate.
  Postime
  57
  Citim Postuar mė parė nga Hillirian-zo Lexo Postimin
  Per te skalitur diamnatin te duhet diamant per te skalitur hekur te duhet me se paku heker etj. Dhe per te skalitur shqipetarin te duhen shqipetaret. E po kete strategji po e perdor shkau apo armiku i perbashkuar sikur asnjeher.
  Armiqt e perbashkuar jane Serbo turqelinjet bashk me ruso arabet.
  Exactly!

 6. #6
  ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
  Anėtarėsuar
  29-09-2006
  Postime
  965
  Marr: Nga ““IMadhi““
  Feja Shqiptare eshte gjaku yne; JO perrallave te Orientit.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •